2021 Aralık Anneleri

Benimde 18.haftada kan verdim sonucu çıktı trimastry 21 down sendromlu olabilir dedi doktor böbrek genişlemesi var dedi böbreklerin ikiside 5.5 mm di en son genetik mi değil mi bilgi verilmiyor test istediler sonra dediler ki işte 4 lu tarama yapalım sonuçlar belli olsun işte gerçekten down yada değil belli olacak dedi gittik yaptırdık dediler ki risk var böbrekler gelişim gayet iyi test yaptirin 3 bin sonra sonuç pozitif olursa aldırmak isterseniz 5 bin 'lik testi yaptırcaksaniz ameliyat parasıda var falan dediler ama net bisi demiyor doktor ordan oraya git diyorlar böbrekler büyük bir sürü şey anlatıyor olabilir ölebilirsin dogumda yada bebek olebilir diyo yüksek tansiyondan sonrada genel söylüyorum sana özel değil diyor bulunduğumuz bölgede imkanlar kısıtlı maddi durumum bi yere kadar doğru düzgün bilgi de vermiyor ordan oraya gönderiyorlar

Canakkaledeyiz bozcaadada burda imkanlar kısıtlı mecbur durumlarda çanakkale ye yonlendirme yapiyorlar doktora randevu zaten zor alınıyor ilk dedikleri yüksek tansiyon var yüzde 65 dediler bu işte doğumda anneyi kaybetmeye kadar yol açar veya bebeği bunun önüne geçebiliriz ama kesin demiyoruz aspirin kullancaz dediler sonra iste böbrekleri genis cok goze geliyor erken hafta oldugu icin normal değil test yaptır dediler onuda yaptırdım sonuç yüzde 21 trimastry denilen bisi çıktı yaştan dolayı olması gerekiyordu 250 kişide 1 sizin sonuç dediler yani yüksek bunu için 4 lu tarama testine gidin daha erken ama öğrenmemiz gerek önümüze bakalim down sendromu olur yada olmayabilir belirtisi var ihtimal var dediler kesin 4 lu testte çıkacak dedi sonuç için neyse gittik oda net bisi demedi böbrekler geniş birde sırt üstü yatma bebeğin arada kalbi duruyor dedi şimdi durdu o yüzden yatma dediler daha 18. Ci haftada bunlar soyleniyor gittigimiz 4 lu test için doktor bütün herşeyi sağlıklı gelişimi haftasına göre normal tek sıkıntı böbrek onun için test yaptirin 3 bin tl eğer sonuç pozitif çıkarsa bu yapılan test yüzde 99 sonuç olduğu için 1 'lik ihtimal bile olduğu için doğru değil miş bunun için aldırmak istiyorsak 5 bin tl 'lik test yapılacak bebeğe zarar verebilir yada düşük olabilir miş bu testensonra bu sonuçta pozitif olursa aldırmak için de ameliyat ve heyetin ameliyatı kabul etmesi gerekiyormuş yani bu kadar karışık bir durum bize 4 lu testte herşey çıkacak dedi yaptırdık ve bize farklı farklı testler söyleyip bebeğiniz sağlıklı testin sonucundaki yüzdeler var böbrek büyük bu napicagimizi bilemez haldeyiz kusura bakmayın çok uzatarak anlattım sizi de yoruyorum kusura bakmayın lütfen
Canım çok geçmiş olsun anladığım sende preeklamsi var. Evet tehlikeli bir durum ama takip edilerek sağlıklı doğuran bir sürü anne var. Ordaki doktorlar kendine güvenememiş. Bebeğin için de fetal dna testi istemişler, o da sorunlu çıkarsa amniyosentez yapacağız demişler. Fetal dna sadece kan vereceksin 3 bin ağır gelmezse yaptır. Onun dışında istanbulda iyi bir doktora gelmeden karar vermezdim yerinde olsam. Çok geçmiş olsun bence doktorun iyi olursa sağlıkla doğuracağına inanıyorum.

Ben sanırım hissetmiyorum hareket ya
Şişmanlarda erken olmuyormuş zaten
Kesin yanlış şeyi yordum ona
Çünkü 2 gündür tık yok mesela 😬

ben de buyuzden tetanoz aşısı olmadım. hareketlerinden ziyade ilk hamileligimde asidan sonra gelisim hep 2 hafta geriden geldi. bunu ozaman ona yormamistim ama doğumdan sonra tetanoz asisinin hamilelige etkisi anlaminda bikac bilimsel yazi okudum. ilk hamileligimin uzerinden de daha 5 yil gecmedigi icin bunda ası olmak istemedigimi belirttim ebeye..
Bende olmasammi diye cok kararsizim.dogumu devlette dusunuyorum sezaryen olacam oglumda vurulmustum bise olmadi bunda hic olasim yok

Dünden beri yazılanlar okuyorum da gerçekten doğru galiba, benmde aşıdan sonra hareket azaldı. Kıpır kıpır durmayan yavrum şimdi arada hareket ediyor 😔 umarım biran önce düzelir

Evet hatta aile hekimine de yüklü miktarda para cezası var. Nasıl yaptırmıyorlar hayret
Demek o yüzden düşüyorlar peşine insanların. Biri yaptırmak istememiş halasına dayısına kadar ulaşmışlar. Ben de diyorum neden bu kadar üstüne gidiyorlar cezası varmış demek 🤣Aslında yaptırmak istemiyorum ama mecbur yaptıracaz herkes gibi 😢

Demek o yüzden düşüyorlar peşine insanların. Biri yaptırmak istememiş halasına dayısına kadar ulaşmışlar. Ben de diyorum neden bu kadar üstüne gidiyorlar cezası varmış demek 🤣Aslında yaptırmak istemiyorum ama mecbur yaptıracaz herkes gibi 😢
Ben saglik ocagina bildiremedim hamileligimi cunku evimde degilim kayinvalidemgildeyiz sadece iki hafta eve gittim telastan bi turlu ugrayamadim beni kimse aramiyor 😂olsammi olmasammi diye cok kararsizim

Evet yA bnm de atamadıkları kimse kalmamıştı 😂

Ben saglik ocagina bildiremedim hamileligimi cunku evimde degilim kayinvalidemgildeyiz sadece iki hafta eve gittim telastan bi turlu ugrayamadim beni kimse aramiyor 😂olsammi olmasammi diye cok kararsizim
Bende haber vermedım versemmıkı dıgrrlrrınde haber vermedim ama ara ara arıyorlardı gebelık varmı diye öyle soylemıstım bunda ne arayan ne soran var

Ben yaptirdim riskli geldi cok korktum omrumden omur gitti sonra baska test yaptirdim nifty testi o devlette yok parayla yurt disinda yaptiriliyor..270 euroydu bundan sonra 10 tane cocugum olsa bir kere o testi yaptirmam onun yerine ALLAH guc verirse hepsinde sadece o nifty testini yaptiririm hic o korkuyu yasamam neden dersen hic bir belirleyiciligi yok sana ihtimal veriyor ve 250de 1 dediginde insanoglu 250de 249 oraninda saglikli demiyorda hadi o 1 ihtimal varsa diyor 🤷🏻‍♀️
Bende nifty test yaptırdım orada fiyat iyimiş burada o test 1 asgari ücret maaş kadar valla yinede yaptırdık 😱

Bende haber vermedım versemmıkı dıgrrlrrınde haber vermedim ama ara ara arıyorlardı gebelık varmı diye öyle soylemıstım bunda ne arayan ne soran var
Haber verin ya insanların başı yanmasın durduk yere 😂 8.haftalarda bildirilir genelde
Hem kan tahlili vs yapacağınız zaman orada kolayca verebilirsiniz hastanelerde kargaşaya girmeye gerek yok

Haber verin ya insanların başı yanmasın durduk yere 😂 8.haftalarda bildirilir genelde
Hem kan tahlili vs yapacağınız zaman orada kolayca verebilirsiniz hastanelerde kargaşaya girmeye gerek yok
Eve gitmedimki hic 2 hafta gittim evi temizledim ciktim aradim bugun acmiyorlar bayram tatilleri muhtamelen

X