2021 Aralık Anneleri

Doktordan daha iyi bilemezler ya
Yine de sen bilirsin bayrama kadar iyileşirsin hemde 2-3 güne kendine gelirsin
Yok yok ilaca çok sıcaktım zaten
Çünkü gerçekten hiç iyi değilim
Yatacaksın deseler hastaneye yatarım gerçekten hiç tereddüt etmem
O kadar enerjim yok

Ne güzel böyle drlar hep olsun 😍
Valla sağolsun sayesinde histereskopi oldum rahmimde sorun varmış kim baksa hep normal dedi. Histereskopi vesilesiyle de hamile kaldım. Ki ben 2. Tüpe yine ona gitmeye hazırlanıyodum regl bekliyodum. Bu sürecte de bizi bilgilendirmesi muhteşemdi. Hiç gereksiz ümit de vermedi o kadar tüp bebek topiği gezdim burda. Aynı realiteyle yaklaşan yok. Şimdi bebemde sorun varsa da detaylıca tıp diye göreceğine çok eminim. Zira paylaşıyor detaylıda sorun olunca kendi instagramında da ve ne yapılabilir o soruna altına gidişat bilgisini filan da veriyor. 🤗

Eczacılar çok bilir aman 2 yakın eczane var bana da biri öyle yorum yapıp durur. Zagen gebelikte a grubu ilaç toplasan kaç tanedir yani.
Hayır bi de ama crp değerim yüksek çıktı diyorum sayısını söyledim
O yüksek mi demek yani dedi
Orda bi huylanmalıydım aslında

Bi de ilk gittiğim eczane hiç haber vermeden eşime muadil vermişler ben gidip iade ettim
Zaten hamileyken hiç kullanmaman lazım da neyse filan diye ilaçlarımı kötüledi 😒

Kızlar sizinde meme uçlarınız benim gibi yara oldu mu şimdiden benim çok fena oldu dokunsam acıyor krem yağ vs fayda etmiyor

Bi de ilk gittiğim eczane hiç haber vermeden eşime muadil vermişler ben gidip iade ettim
Zaten hamileyken hiç kullanmaman lazım da neyse filan diye ilaçlarımı kötüledi 😒
Sormadan muaddil vermek ne ya töbe. Bilmiyosa konuşmayacak ne demek yüksek mi 🤦🏻‍♀️

Değerlerden çok anlamazlar 3 kat yüksek çıktı dedin normal biri için bile çok yğksekkken gebelerde nasıl normal olur 🙄

Sağlıkçı bi insan bana göre de tahlillerden az çok anlıyor olmalı
Aman neyse
İçtim gitti
Şifa olsun oğluma 😂
Şifa olsun canım bence de. Ya referans aralıkları hamilelige yasa cinsiyete göre degişiyo o kadar hakim olamayabilir bir şey diyemem.

Değerlerden çok anlamazlar 3 kat yüksek çıktı dedin normal biri için bile çok yğksekkken gebelerde nasıl normal olur 🙄
Ben mi çok sık hasta oluyorum acaba 😂
Crp çok bilinen bi değer bana göre
Ondan şaşırdım ben bilmemesine
Eczacıyla konuştum ni de kalfası değildi

Muadil ilaç yüzünden kaç eczaneyle tartıştım sormadan niye veriyon şimdiki eczane tanıyor direk muadil vermedik be yazıyorsa o der 🤣

Eczacı ne biliyormuş ya crp değerinin hangi durumda yüksek düşük kabul edildiğini.
Gerçekten büyük hadsizlik sinirlerim bozuldu okudukça
Doktorun zaten çok hassasmış bu konuda hangi doktor bebeğe riskli olacak bir ilaç kullandırır ki. Kar zarar hesabına bakınca demek ki kullanman gerekiyor.
Enfeksiyon gerçekten bebeğe ciddi zarar eşimin hep anne kanında enfeksiyon varken doğan bebeklerde yaşadıkları sıkıntıları anlatıyor her hafta 🤦‍♀️

Eczacı ne biliyormuş ya crp değerinin hangi durumda yüksek düşük kabul edildiğini.
Gerçekten büyük hadsizlik sinirlerim bozuldu okudukça
Doktorun zaten çok hassasmış bu konuda hangi doktor bebeğe riskli olacak bir ilaç kullandırır ki. Kar zarar hesabına bakınca demek ki kullanman gerekiyor.
Enfeksiyon gerçekten bebeğe ciddi zarar eşimin hep anne kanında enfeksiyon varken doğan bebeklerde yaşadıkları sıkıntıları anlatıyor her hafta 🤦‍♀️
Ay bilmiyorum
Ben zaten dediğim gibi doktorlara fazla fazla güvenirim
Eczacı öyle deyince korktum
Hayır bi de gerçekten iyi değilim
Kullanmasam tek seçeneğim dua etmek kalıyor
Aman saçmasapan işler işte
Ver geç ilacı ne yorum yapıyorsun

Buraya yazdıkça aklıma geldi benim doktorun çok titiz olduğu
Zararlı olsa hayatta izin vermezdi
Hatta önce aradım doktora gideyim mi evde öi geçireyim diye
Git mutlaka grip, enfeksiyon zararlı olabiliyor demişti
Ben enfeksiyonun o kadar yüksek çıkacağını da hiç tahmin etmemiştim aslında
Benimkinin nerdeyse yarısıyla hastaneye yatırmışlardı babamı bikaç yıl önce 🙄

Ay bilmiyorum
Ben zaten dediğim gibi doktorlara fazla fazla güvenirim
Eczacı öyle deyince korktum
Hayır bi de gerçekten iyi değilim
Kullanmasam tek seçeneğim dua etmek kalıyor
Aman saçmasapan işler işte
Ver geç ilacı ne yorum yapıyorsun

Buraya yazdıkça aklıma geldi benim doktorun çok titiz olduğu
Zararlı olsa hayatta izin vermezdi
Hatta önce aradım doktora gideyim mi evde öi geçireyim diye
Git mutlaka grip, enfeksiyon zararlı olabiliyor demişti
Ben enfeksiyonun o kadar yüksek çıkacağını da hiç tahmin etmemiştim aslında
Benimkinin nerdeyse yarısıyla hastaneye yatırmışlardı babamı bikaç yıl önce 🙄
Hay Allah çok geçmiş olsun ☹️
Şimdi ilaçla dinlenerek hızlıca toparlarsın 🧡

Beni bugün biraz motive edin 🙄
Bugün doktora gittim gerçek bi doktora artık
Enfeksiyon çok fazla çıktı kanımda
Zaten kendim de öyle iyi değilim de
Doktor normalde antibiyotik yazmazdım ama enfeksiyon çok yüksek dedi
Ben enfeksiyonun veya ilaçların bi zararı olur mu bebeğe deyince de yok daha hafif ilaçlar gibi bi iey dedi
Ben sonradan araştırdım b grubu ilaçmış ikisi de
Buraya kadar sorun yok
Sonra eczaneye almaya gittim
IKi eczanede aa bunu hamileler kullanamaz dedi
Moralimi çok bozdular
E ilaç kullanamayacaksam ve enfeksiyonum çol yüksekse kendi kendine nasıl geçecek?
Ve bu enfeksiyonun çocuğa zararı olmayacak mı?

Kendi doktoruma sordum
O da kullan ama şikayet geçimce hemen bıral dedi
Neyse sonuç olarak ilaçları kullandım bu akşam
Ama çok gerginim acaba yanlış mı yapıyorum diye 🙄
Doktoruna guven bence bişey olmaz ilk gebeligimde bende kullandım agir antibiyotik mecbur evde hastalığı geciremeyince çok şükür bişey olmadı
Benim doktor enfeksiyonu çok önemsiyor hemen şikayetin olursa gel diyor
Geçmiş olsun canım ilaçları içince bol bol su iç

Ben doğurana kadar icecem galiba. 2 kez kullanıyorum teke düştüm bi kaç gün kötü oldu hemen normal kullanmaya devam ettim. Zorlamamak lazım. Midem bulanınca çok daha sacma besleniyorum çünkü.
Bugün denedim ve çok pişmanım. Sanırım ben de doğurana kadar içeceğim☹️ İyi ki ilaç çözüm oluyor bulantılara ona şükretmek lazım🤗

X