2021 Aralık Anneleri

Bulantı bi bıraksa yakamı, sizde durum ne ben hala çok fena bulantı çekiyorum
Benim de gecmedi henuz ozellikle aksamlari gunduz de ara ara ekmek peynir gibi seyler yiyorum aksam da . Cikarman da devam ediyormu???bir an omce gecer ins 16 haftada gecer diye dusunuyrm en gec

Kızlar bide kaç kilo aldınız, ben 5 kg aldım şimdiden, öyle tatlı abur cubur da yemiyorum ama nasıl oldu anlamadım. 55 ile başlamıştım ilk defa 60 kg oldum hayatımda
Ben 54le başladım geçen hafta 55tim bu hafta tatile çıktım ve evdeki gibi hafif beslenmiyorum Dönüşte görücez her gün Allaha dua ediyorum kilo almamış olayım diye
Benim göğüslerim aşırı büyümeye devam ediyor ya rahatsız ediyor artık, karnım çıkınca giyerim diye aldığım elbiselerim de olmayacak korkarım ki

Kızlar bizim grupta NIFTY genetik test yaptıranlar vardı. O arkadaşlar hangi firmadan ne kadara yaptırdılar bir de süreç nasıl işledi bilgi verebilen olursa çok sevinirim

Kızlar bizim grupta NIFTY genetik test yaptıranlar vardı. O arkadaşlar hangi firmadan ne kadara yaptırdılar bir de süreç nasıl işledi bilgi verebilen olursa çok sevinirim
Merhaba ben yaptırdım ancak yeni kan verdim henüz çıkmadı. Yani sonraki süreci bilmiyorum. Bu şehirde iki firma vardı biri yurtdışına gönderip 2 hafta içinde geliyordu. 3750 dediler. Bir de Türkiye'de yapılan var o da bir hafta on gün içinde dediler ancak o da iki haftayı bulabiliyormuş. Onun fiyatı da 3200 dediler genoks firması. İndirim konuşmanızı tavsiye ederim. 70 farklı kromozomal hastalığı tarıyorlar. Allah korusun bir sorun çıkarsa ücretsiz genetik danışmanlık veriyorlar. Bir de bir tanesi test pozitif çıkar ve amniyosentez yaptırmanız gerekirse test ücretini iade ediyoruz dedi. Tabi amniyosentezde düşük riski olduğu için bu testin yüzde 99 üstü sonuca güvenmek gerek diye düşünüyorum ama hala tarama testi diye geçiyor kesin tanı değil elbette. 11.haftadan sonra herhangi bir zamanda yapılabiliyor ama bebek dnası en iyi ilk zamanlarda yoğun oluyormuş sanırım. O nedenle çok ileride yapmayı genelde önermiyorlar ve diğer tarama testlerini de boşa yaptırmış olmayın yaptıracaksanız diyorlar. Kan sulandırıcı vs kullanıyorsanız iğne ile test arasında belli bir zaman geçmesi gerekiyor. Ben bir sıkıntısı varsa bilmek ve çocuğa ona göre alışveriş yapmak, ortamı ve kendimi psikolojik olarak hazırlamak ve hastalığı neyse bilinçlenmek gerektiğini düşündüğüm için yaptırdım. inşallah güzel çıkar

Teşekkür ederim cevabınız için inşallah güzel çıkar sonucunuz. Ben ikili de yaptırdım risk çıkmadı dediler ama doktorum genetik test yapmami istiyor. Bir tane yerel firma ile genoks var benim de aklımda. Ama genoks ankarada olduğu için kam örneği nasıl veriliyor bilmiyorum. 14 hafta bitti benim de çok da geç kalmak istemiyorum. Kan sulandırıcı iğneyi bıraktım ama hap kullanıyorum suan. Onu da bırakmak gerekli mi acaba ? Siz kaç haftalikken örmek verdiniz?

Doktorum yaşımdan dolayı ısrar etti nifty teste. İkili üçlü dörtlü test yapmak istemiyorum güvenemem ölçümlere, riske girmek istemiyorum dedi. 10+3 haftalık iken evden gelip kan aldılar. Eurofins firmasını önerdi. En iyisi bu dedi. Diğer firmaları da inceleyebilirsin istersen vereyim kataloglarını dedi, en iyisi buysa vermeyin dedim. Başka da araştırmadım. İçinde farklı testler vardı biz genomwide isimli en kapsamlı kromozom testini tercih ettik, fiyatları farklıydı. 3950 istediler, çok gerilmiştim pazarlık yapmadım yoksa açıklarmış pazarlığa biliyorum ama uğraşmadım. İletişimlerinden memnun kaldım. Beş gün sonra cinsiyetle birlikte sonuç geldi. İkili filan yapılmadı bana. Sadece ense kalınlığı ölçtü. Bi de ilerde detaylı bakacakmış doktor öyle söyledi. Kimse iki üçlü testlerle uğraşmıyor çoğunluk bunu yaptırıyor artık yeni doğum yapan arkadaşlarımdan da duyduğum kadarıyla, tabi arkadaşlarım da benim gibi 35 yaş üstü.

Yurtdışı firmanın da genoksun da burada temsilcisi var. Bir hemşireyle anlaşmalılar. Evinize gelip ya da yerleri nerdeyse oradan kan alıyorlar. Özel çantayla kargolanıyor. Doktorum bana broşür vermişti oradaki yetkilileri aradım. Sizde öyle bir şey yoksa genel merkezi arayıp bulunduğunuz şehirdeki durumu sorabilirsiniz. Ben 12 +3 gibi yaptırdım 13. Haftanın içinde yani. Bırskmanıza gerek yok mesela akşam içtiniz 15 saat sonra falan kan vermeniz gerekiyor. Aynı gün ilacı içip kan vermeyin yani kandsn sonra içersiniz. Kan sulandırıcılar zaten akşam gece yatmadan önerildiği için ertesi gün öğleden sonra kanı verince denk geliyor. Kan sulandırıcı etkisinde olunca anne kanınds bebek dnası çıkmayabiliyormuş yeterli düzeyde. O nedenle tekrar kan almak zorunda oluyorlarmış. Yoksa ilacı sırf bu nedenle bırakıp riske girmeyin bir gün bile olsa.

Aynen ben de 35 yaş üzeri olduğum için doktorum bunu önerdi ama herhangi bir firma önerisinde bulunmadı.ikili yaptırdım ben ama yine de içim rahat etsin istiyorum hem sadece down sendromu değil birçok başka hastalığa da bakılıyor sanırım. Söylediğiniz firma istanbilda mi ?

Evet ben de gece iciyorum ilaci zaten. izmirdeyim buedaki bir firmayı önerdi başka bir doktor ama görüşmedim henüz. Yarin biriyle görüşüp aynı gün içinde kan verebilirim çok da geç kalmak istemiyorum. Genoksla ilgili olumsuz yorumlar okudum ama herkesin deneyimi aynı olacak diye bir durum yok elbette

Evet biz de down için yaptırmadık, Allah korusun başka bişey varsa müdahale şansımız olabilir diye yaptırdık. Firma evet İstanbul’da. Tam istediğim gün ve saatte hemşire yolladılar eve. Kan alıp gitti. Sadece 24 saat öncesinde kan sulandırıcıyı kesmeni istiyorlar, ben akşamları vuruyorum önceki günkünü sabah vurdum sonra kanı verir vermez iğnemi oldum ve sonra normal düzenime döndüm. İkili test temizse buna gerek yok diyorlar ama içiniz rahat edecekse yaptırın.

ikili test %95 ise genetik test %99 doğruluk oranı veriyor o yüzden doktorum istemese de yaptırırdım sanırım yaştan dolayı.hemen yarin birinde karar kılıp yaptırayım inşallah güzel sonuçlar alırız cinsiyeti de öğreniriz bu vesile ile

Evet genoksla ilgili olumsuz yorumları ben de okudum genelde testte söyledikleri süreyi aşmaları yönündeydi. İzmir'de sanırım İzmir genetik firması varmış 3500 civarı yurtdışına gönderiyorlarmış ancak çok hızlı şekilde yanıt almışlar. Bilmiyorum detaylı ismini gördüm sadece. Firmaların merkezini arayıp oradaki yetkili hemşire ile görüşürseniz iletişime göre de karar verirsiniz. Yabancı olana baktım şimdi natera firmasından panorama testi diye geçiyor.

Evet izmir genetik var ikili için gittiğim perinatolog o firmanın broşürünü vermişti. Ben de orayla görüşeceğim yarin genoksla da görüşürüm muhtemelen hangisi içime sinerse oraya yaptırırım. hayırlısı ile güzel sonuçlar alırız inşallah

38 yaşındayım önermedi doktorum ıkılı test yapıldı normal çıktı sonucu

Ben Invate isimli firmaya yaptırdım. Geçen hafta Salı günü eve gelip kan aldılar. Muhtemelen bu Cuma gibi çıkar sonuç. Kanı verdikten iki gün sonra test ücretini istediler. 3500₺ ye anlaşmıştık biz. Kanı Amerika'ya gönderiyorlar. 3 farklı yöntem ile kormozomal anomali tarıyorlar. Doktorum kararı bana bırakmıştı 31 yaşındayım, ister ikili ister genetik tarama demişti. Ben güvenli olanı seçmek istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…