2021 Aralık Anneleri

Kızlar bide kaç kilo aldınız, ben 5 kg aldım şimdiden, öyle tatlı abur cubur da yemiyorum ama nasıl oldu anlamadım. 55 ile başlamıştım ilk defa 60 kg oldum hayatımda :anneadayı:
Zayıf olunca ilk aylarda çok alınıyor.oğlumda ilk üç ayda 6 kilo almıştım son aylarda dikkat ederek hamileliği 12 kilo ile tamamlamıştım bunda yarım kilo kadar aldım.

kızlar selam, hala o kadar çok uyuyorum ki, 3 ay bittikten sonra düzelirsin demişlerdi 4 ay bitecek daha beter oldum. size sormak istediğim 1günde ne kadar kahve içiyorsunuz", okuduğum kadarıyla 2 türk kahvesine kadar içilebilir. Fakat kahve yerine önerebileceğiniz uyku açma yöntemi var mı, bitkisel farklı şeylerle,
Uyu işte ne güzelde diyebilirsiniz ama doğuma kadar yetiştirmem gereken dünya kadar iş var, laptopun başına oturmamla uyumam bir oluyor :KK43:
Canim hamilelikten önce kahve çay beni hiç uyutmazdi gece 1 2 gibi anca uyurdum Sabah 6 buçukta kalktigim halde, şimdi düşün ki 1 fincan türk kahvesi içiyorum iki kupa çay içiyorum günlük ve sonuç akşam 9 da gözlerim kapaniyo yani hiç etki etmiyor

38 yaşındayım önermedi doktorum ıkılı test yapıldı normal çıktı sonucu
Benimde sadece yaş faktörü yüksek çıkmıştı.yaş 37 perinatologa yonlerdirdi devletteki Dr yapılması gereken test var mı diye ama gitmeyi düşünmüyorum sizin sonuç kaç çıkmıştı

Canim hamilelikten önce kahve çay beni hiç uyutmazdi gece 1 2 gibi anca uyurdum Sabah 6 buçukta kalktigim halde, şimdi düşün ki 1 fincan türk kahvesi içiyorum iki kupa çay içiyorum günlük ve sonuç akşam 9 da gözlerim kapaniyo yani hiç etki etmiyor
Ben sürekli uyuyorum 😂
Mesela dün 2.30dan 5e kadar uyumuşum
Akşam 12de tekrar uyudum
Sonsuza kadar uyuyorum 😂

Kahveye henüz cesaret edemedim
Doktor bi fincan izin verdi ama
Nabzım 100e yakın olduğu için korktum biraz
Tüm malzemeleri hazır bekletiyorum 😥

Ben sürekli uyuyorum 😂
Mesela dün 2.30dan 5e kadar uyumuşum
Akşam 12de tekrar uyudum
Sonsuza kadar uyuyorum 😂

Kahveye henüz cesaret edemedim
Doktor bi fincan izin verdi ama
Nabzım 100e yakın olduğu için korktum biraz
Tüm malzemeleri hazır bekletiyorum 😥
Ben çalışıyorum canim gündüz uyuma şansım yok başlarda öğle aralarında uyuyodum ama o zaman da ayilip işe devam etmek çok zor oluyo o yüzden bütün gün ayaktayım hakkimi akşam kullanıyorum ama iyi oluyo böyle en azından sabah işe dinç gidiyorum, bence gebeliğin başındaki uyku hali sonralari birazda aliskanliktan kaynaklı devam ediyor mesela belli bir saate alışınca hergun aynı saatte uykun geliyor dikkatini çektiyse, gün içinde o saatlerde imkanın varsa yürüyüşe çık müzik aç ne bileyim balkona çık hava al gündüzü bir kaç gün bu sekilde idare edersen akşam zaten erken uyuyup alıyorsun uykunu sonra yeni düzenin devam eder gündüz ayık olursun♥️

Selam kızlar bende bugün devlet hastanesine kontrole gittim çok yoğundu tahlil yapmadan kan ilacı yazdı 8.hafatdayapılmış tekrar gerek yok dedi cinsiyeti sordum görmedim dedi bacakları kapalı dedi ne resim de vermedi baştan sağma baktı kalp atışını açtı Allahtan Bi o sese mutlu oldm

Ben çalışıyorum canim gündüz uyuma şansım yok başlarda öğle aralarında uyuyodum ama o zaman da ayilip işe devam etmek çok zor oluyo o yüzden bütün gün ayaktayım hakkimi akşam kullanıyorum ama iyi oluyo böyle en azından sabah işe dinç gidiyorum, bence gebeliğin başındaki uyku hali sonralari birazda aliskanliktan kaynaklı devam ediyor mesela belli bir saate alışınca hergun aynı saatte uykun geliyor dikkatini çektiyse, gün içinde o saatlerde imkanın varsa yürüyüşe çık müzik aç ne bileyim balkona çık hava al gündüzü bir kaç gün bu sekilde idare edersen akşam zaten erken uyuyup alıyorsun uykunu sonra yeni düzenin devam eder gündüz ayık olursun♥️
Ben bu 3. Aydan sonra her gün her saat uyuyabiliyorum ya
Müthiş yorgunum
Herhalde vücudumun buna ihtiyacı var diye saldım ben de

Kızlar merhabalar hepinize, inşallah yavrularımızı sağ sağlım kucağımıza alırız 🤲🏻
Arkadaşlar , 14+1 haftaligiz ara ara çok nadir olsa kasıkta karnımın sağ tarafına doğru batma oluyor ama genelde ya uzandığım zaman ya da uzanırken kalktığım yerden o anda batıyor . Normal mi kısa süreli sanki o tarafta bağ varmış gibi ? Sizde yaşadınız mı bu durumu

Kızlar merhabalar hepinize, inşallah yavrularımızı sağ sağlım kucağımıza alırız 🤲🏻
Arkadaşlar , 14+1 haftaligiz ara ara çok nadir olsa kasıkta karnımın sağ tarafına doğru batma oluyor ama genelde ya uzandığım zaman ya da uzanırken kalktığım yerden o anda batıyor . Normal mi kısa süreli sanki o tarafta bağ varmış gibi ? Sizde yaşadınız mı bu durumu
amin canım normal bu tarz batma ve ağrı hissi yaşamak. ani hareketler yapmamaya dikkat et. benim de sırt üstü yatarken ayağa kalktığımda oluyor bu şekilde ağrı

amin canım normal bu tarz batma ve ağrı hissi yaşamak. ani hareketler yapmamaya dikkat et. benim de sırt üstü yatarken ayağa kalktığımda oluyor bu şekilde ağrı
İste aynısı oluyor bende de çok nadir olsa da ama insan korkuyor 😊 rabbim korusun tüm anne ve anne adaylarını çocukları ile . Çok teşekkür ederim normal ise sorun yok

Bende 3 4 kilo vermiştim bulantılarla felan. Bu haftada yarim kilo almışım. Karnimda büyüyor.🥰
Benim de karnım göbek ve aşağısı çıktı baya dışarı doğru bazen korkuyorum erken mi çıktı karnım çok mu büyüyecek diye 😂 Ama öncesinde göbekli biri değildim ondan çabuk belli oldu heralde diyorum. Vücudun genişleme sürecine tam hazır değil gibiyim 😄

Benim de karnım göbek ve aşağısı çıktı baya dışarı doğru bazen korkuyorum erken mi çıktı karnım çok mu büyüyecek diye 😂 Ama öncesinde göbekli biri değildim ondan çabuk belli oldu heralde diyorum. Vücudun genişleme sürecine tam hazır değil gibiyim 😄
Benim biraz göbeğim vardi. Bende neden büyümedi diyordum. Ama geçen hafta büyümeye başladı. Üst kısma doğru buyuyor benim karnimda.

merhabalar, benim de ikili tarama testim çıktı bugün sadece yaş riskim varmış (34 yaşındayım) ama doktor sorun değil dedi bebek açısında risk yok dedi.

Bende 3 4 kilo vermiştim bulantılarla felan. Bu haftada yarim kilo almışım. Karnimda büyüyor.🥰
Ne güzel 😍😍 maşallah 😍 benim de hafiften büyümeye başladı gibi eşim öyle diyor ama ben anlamadım henüz🙈 eczacım da hamile aynı haftadayız o zayıf olmamasına rağmen haftalardır baya hamile görünüyor bende daha tık yok 🙈

Yaaa benim hiç bulantım olmadı seninle aynı haftadayız 2-2.5 kilo aldım şimdiye kadar da. Bakalım son aylarda ne olacak:)
en doğrusu ilk aylarda kontrollü gitmek aslında ama benim durdurulamaz bir iştahım var :) vitamin ve kan ilaçlarından galiba

Yaaa benim hiç bulantım olmadı seninle aynı haftadayız 2-2.5 kilo aldım şimdiye kadar da. Bakalım son aylarda ne olacak:)
en doğrusu ilk aylarda kontrollü gitmek aslında ama benim durdurulamaz bir iştahım var :) vitamin ve kan ilaçlarından galiba
Benim bulantılarım 6 haftalıkken baaladi 13. Haftada bayağı azaldı. hala bile ara ara oluyor ama. Hatta bu azalma döneminde acaba bir skntimi var neden bulantılarım olmuyor diye üzülüyordum. Bulantılarım olunca seviniyordum😃😃
Eğer kilon çok değilse 2 2.5 kilo bence normal ama dikkatli gitmekte her zaman fayda vardır. Son aylarda çok fazla kilo alındığını duydum.

Kızlar bizim grupta NIFTY genetik test yaptıranlar vardı. O arkadaşlar hangi firmadan ne kadara yaptırdılar bir de süreç nasıl işledi bilgi verebilen olursa çok sevinirim 😊
Bende yaptırdım yaş riskim çıktı doktorum üç tane test broşürü verdi. üçünü de ara indirim iste adımı vererek dedi. Aradım ve neler yapıldığı hakkında bilgi aldım. en kafama yatan en pahalı olanı yurtdışında (kanada) yapılanıydı. panorama testin adı. 3700 den 3250 ye düşürdüm. Hala sonuç bekliyorum haftaya Çarşamba günü gelmiş olacak inş. Bu testi tercih etmemin bir nedeni de diğer testler de anne kanıyla birlikte bebek dna sına bakılıyordu. bu testte sadece bebeğin dna sı süzülüp ona bakılıyor. Ama hepsi ayrıntılı bütün kromozomlarına bakıyor canım. Diğer iki test te 3000 tl ydi

X