2021 Aralık Anneleri

Sen sansli gruptasin canim
Çok şükür. Özel eğitim okulu benimki. Normalde de 14.00'te bitermiş, şimdi pandemi nedeniyle öğle arası yemekleri kaldırıldığı için ders 1 saat de erken bitiyor. Normale dönsek de fazla çalışmayacağız yani. Çok şükür şanslıyım.

Doğum izni normalde 32. haftadan başlıyormuş ama pandemide bu 24 haftaya çekilmiş. Eğer eylüle kadar bu karar iptal edilmezse ben 1 Eylül itibariyle 24 haftayı bitirip direk izne ayrılmayı, ardından 32. haftada işe dönüp 37. haftada yeniden izne ayrılmayı düşünüyorum. 32 ile 37 arasındaki 5 haftayı da doğumdan sonraya bırakmak istiyorum ki yavrumun yanında daha fazla kalabileyim. Keşke 24 ile 32 hafta arasını da doğumdab sonraya aktarabilsek ama yok öyle bir şans 37'den sonraki izin de zorunlu tabii. Yoksa onu da doğurana kadar işte geçirirdim herhalde.

Anladim canim ben muhtwmelen sonrasinda donus yapmayacagim o nedenle ne kadar erken ayrilabilirswm o kadar ii
Tabi ozaman beklmene gerek yok iyi düşünmüşsün eğerki eşimin işleride istediğimiz gibi giderse Allah'ın izniyle bende uzun bi zaman çalışmamayı düşünüyorum inş istediğimiz gibi olur herşey Rabbim gönlümüze göre versin inşallah

Ben işyeriyle konuştum rapor 37 haftada rapor alıp yine gelebildiğim kadar gelecem iş yerinde suyum gelirse şaşırmam alır götürürler hastaneye doğumu mu yaparım raporum biter sonrası Allah kerim inş

Insallah canim insallah bebislerimizi kendimiz buyutebiliriz

Ben işyeriyle konuştum rapor 37 haftada rapor alıp yine gelebildiğim kadar gelecem iş yerinde suyum gelirse şaşırmam alır götürürler hastaneye doğumu mu yaparım raporum biter sonrası Allah kerim inş
37'den sonra çalışmak suçmuş yalnız. Tesbit edilirse cezası bile varmış. Aldığın maaşı geri alırlarmış vs. Yani memurlukta bu böyledir belki. Özel sektörü bilemiyorum. Sen özelde mi çalışıyorsun?

Keşke memur olsammmm keşke
Özeldeyim canım kim tesbit edecek burda aman gelen giden olmaz ki

Keşke memur olsammmm keşke
Özeldeyim canım kim tesbit edecek burda aman gelen giden olmaz ki
Senin yerinde olsam ben şikayet ederdim :)
kendi iş yerim hamileyim diye bana mobbing yapmıştı ilk çocuğumda.şikayet ettim.
Bu hamileliğimde prenses gibi davranıyorlar

Senin yerinde olsam ben şikayet ederdim :)
kendi iş yerim hamileyim diye bana mobbing yapmıştı ilk çocuğumda.şikayet ettim.
Bu hamileliğimde prenses gibi davranıyorlar
Yok kız etmem yaa ağır iş yaptırmazlar bana öyle zaten masa başındayım dosya kaldırmıyor ağır diye hanzolukları var ama hamileyim diye köle gibi davranmazlar Allah var

aynı durumdayız, umarım 24 haftada ki izni kaldırmazlar. bide benim takıldığım konu hani 32. haftada döneceğiz ya tekrar o haftalarda yıllık izin alsam olurmu. illa çalışmalımıyım doğum sonrasına aktarmak için???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…