2021 Aralık Anneleri

Bak dur deneyeyim ne kaybederim ki belki işe yarar ya valla artmasına çok ihtiyacım var. 1 şb dediğin 1 su bardağı mı
Evet canım klavye hatası olmuş bir su bardağı
Dene bence faydası var diyetisyenim vermişti herkes istiyor bu tarifi demişti bende fayda etti özellikle gece yatmadan önce içince artıyor bayagi
Bol bol süt olur inşallah 😍🤗

Kizlar asiri uzgunum suan hamilelikte burdanda yazmistim bi bobregim buyuyor hatta disardan bobrege hortum baglanmasi gerekebilir artik demisti doktor hayatim boyuncada 9 kere tas dusurdum suan 2 tane daha var kisaca bobregimden rahatsizim.. bebis 6 haftalikken falan doktora gittim bobreklerim cok agridigi icin doktor bana dogumu yeni yapmissin durumunda ortada senin heyet raporu hakkin var iznin bitince gel hemen verilir dedi parayla vs aliniyor ya oyle bi durumda degil 3 doktorda inceledi..nese ben heyet raporunu aldim zaten bebegimde cok kucuktu o rapor olmasa ucretsiz izne ayrilcaktim okul mudurumun yanina gittim tanismaya cunki bu okula norm atamasiyla subatta gectim bana aldigin para helal degil devleti dolandiriyorsunuz hastaysan niye mersine gittin dedi durumda gormus sok oldum yaa
Keşke gereken cevabı verseydin. Benim Mart sonu iznim bitti . Bı defa heyet aldım onun dışında rapor vs aldım bu dönemi bitirmeye bakicam. Kızım kolik üstüne reflü var ve çok huysuz bı bebek. Mama vs almadı sadece anne sütü . E bu bebeği nereye bırakabiliriz biz . Bir de ilçede görev yaparken. Gidiş geliş 2 saat. 8 -5 çalışan memur gibiyim ben. Ücretsiz izin alma lüksüm de yoktu cidden . Hemoroid var bende de doktora gittim biseyler yazdı geçmedi benden ordan yuruyup heyet aldım. Önce onlar izin şartlarını iyilestirsinler. İki üç aylık bebeleri nereye bırakabiliriz. Kaldı ki o mudurun haddi mi bu cümleler sanki cebinden parasi çıkıyor sinir oldum. Kendileri coookkkk hakseverlerdir !!!

Canim benimde suyla cok artiyor uyurken 3 bardak uyaninca 3 bardak surekli bi kerede 3 bardak 3 bardak iciyorum...yaglansin diye tahin vs yiyorum ama artmasi icin kesinlikle su oyle az az degil bi kerede cok cok
Kız su elimden eksik olmuyor yok yani bir etki etmez oldu. Önceden çok arttırıyodu ama artık bir faydası yok 😔

Evet canım klavye hatası olmuş bir su bardağı
Dene bence faydası var diyetisyenim vermişti herkes istiyor bu tarifi demişti bende fayda etti özellikle gece yatmadan önce içince artıyor bayagi
Bol bol süt olur inşallah 😍🤗
Ayyy inşallah ya çok sağol umarım faydasını görürüm en kıs zamanda alayım malzemeleride yapayım

Kızlar bugün kitaptaki tariften yaptım ama fazla oldu hepsini yiyemedi sizinkiler bitiriyor mu tarifler mi fazla yoksa benim bebeğim mi yemiyor. Anlamadım

Eklentiler

• B5756FFC-F962-487E-A773-E1BCC0716120.jpeg
    B5756FFC-F962-487E-A773-E1BCC0716120.jpeg
    116,3 KB · Görüntüleme: 61
Kizlar asiri uzgunum suan hamilelikte burdanda yazmistim bi bobregim buyuyor hatta disardan bobrege hortum baglanmasi gerekebilir artik demisti doktor hayatim boyuncada 9 kere tas dusurdum suan 2 tane daha var kisaca bobregimden rahatsizim.. bebis 6 haftalikken falan doktora gittim bobreklerim cok agridigi icin doktor bana dogumu yeni yapmissin durumunda ortada senin heyet raporu hakkin var iznin bitince gel hemen verilir dedi parayla vs aliniyor ya oyle bi durumda degil 3 doktorda inceledi..nese ben heyet raporunu aldim zaten bebegimde cok kucuktu o rapor olmasa ucretsiz izne ayrilcaktim okul mudurumun yanina gittim tanismaya cunki bu okula norm atamasiyla subatta gectim bana aldigin para helal degil devleti dolandiriyorsunuz hastaysan niye mersine gittin dedi durumda gormus sok oldum yaa
Ya bırak Allah aşkına o mu karar veriyormuş helal mi haram mı olduğuna terbiyesiz
Hareketlere bak sanki cebinden veriyor
Bunlar da çeşit çeşit valla benim müdürüm de bana heyet raporu al ücretsize ayrılma dedi de biz istemedik 😂

Bırak terbiyesiz kalsınlar istediği her an süt var. Benim neredeyse bitme noktasına geldi 12 saat geçiyor tam dolmuyor bile. Oysaki ne kadar güzel sütüm vardı. Çok üzülüyorum bu duruma
Acaba ek gıda da memeyi ihmal mi etti bebişko?
Emdiği kadar üretiliyor diyorlar ya biraz sıklaştırsan emzirmeyi artar belki
Ben de memeyi ihmal etmesin diye 1 saat öncesinde emziriyorum yedirdikten sonra tekrar emziriyorum 😬

Kızlar bugün kitaptaki tariften yaptım ama fazla oldu hepsini yiyemedi sizinkiler bitiriyor mu tarifler mi fazla yoksa benim bebeğim mi yemiyor. Anlamadım
Bitirmesine gerek yok ya bence ben de o kadar yedirmiyorum
Yarım çay bardağı yoğurt yarım çay bardağı kadar püre gibi
Suyu sakın sakın ihmal etme ben suyu az içirdim sanırım emiyor diye çocuk bir kabız oldu
Bu sabah feleğimizi şaşırdık valla çok üzüldüm 🥺

Hic bisey diyemedim eski mudurumle konustuklarinda hoca hanimin ayagi 2 yerden kirikti sirf birinci sinif okutuyor diye 1 aylik raporu vardi işlettirmedi geldi demis biz sizi daha farkli bekliyorduk dedi bana o kadar sinirlendim bozuldum uzuldum bide adami hic tanimiyorum ilk karsilasma tepemden asagiya kaynar sular dokuldu esim hocam rahatsiz olmasa zaten o raporu verirlermi dedi rahatsiz insan tatile gidemez dedi iste isimide cok seven biriyim hep derim bu meslek icin dogmusum benim dunyaya gelme amacim bu olmali...ama bebegim 8 haftalikti ogretmenlerde izin 8 haftalikken bitiyor napayim ben o cocugu nereye birakayim ben o durumda zaten calismazdim ucretsiz izin alirdim doktor boyle bi hakkin var diye yemin ederim kendi soyledi bende varsa alirim dedim yani gercekten suan kendime cok kiziyorum neden cevap veremedim diye
Sen cevabını işe dönünce verirsin hiç kafanı meşgul etme bu üslupsuz adamla
Terbiyesiz biri belli, şikayet et hatta ya bi daha böyle konuşursa böylelerini yönetici yapmasınlar

Suyu sakın sakın ihmal etme ben suyu az içirdim sanırım emiyor diye çocuk bir kabız oldu
Suyu az içiyor diye mi kabızlık oluyor emiyor diye az içirdim kabızdı zeytinyağı verdim zar zor yaptı 🥹

Yok ya nerde zaten 8. Aya kadar tadım ayı öğün değil cnm miktarları azaltıp yap tarifleri

Suyu az içiyor diye mi kabızlık oluyor emiyor diye az içirdim kabızdı zeytinyağı verdim zar zor yaptı 🥹
Evet ya çünkü ben de yedirdiğim her şeye zeytinyağı koyuyorum öyle katı da olmuyor püreler çorba gibi oluyor ya
Bikaç gündür zorlanıyordu ama çok katı değildi diye müdahele etmedik patates falan vermeyiz dedik
Ama bu sabah kakası taş gibiydi valla çocuğum nasıl ağladı ya perişan oldum 🥺
Yapınca çok rahatladı, dulcosoft şurup verdik kakayı yumuşatıyormuş sabahtan beri içerde kalanları sulu sulu çıkarıyor kaç bez değiştirdik bilmiyorum 😂

Ya bende su veriyorum ama püskürtüyor habire içiyor mu içmiyor mu emin olamıyorum 😒 geçmiş olsun kabızlık çok zor 2 gün yapamadı bizimde bende zeytinyağı damlattım azcık sonra baya yaptı 2 kg😀

Evet ya çünkü ben de yedirdiğim her şeye zeytinyağı koyuyorum öyle katı da olmuyor püreler çorba gibi oluyor ya
Bikaç gündür zorlanıyordu ama çok katı değildi diye müdahele etmedik patates falan vermeyiz dedik
Ama bu sabah kakası taş gibiydi valla çocuğum nasıl ağladı ya perişan oldum 🥺
Yapınca çok rahatladı, dulcosoft şurup verdik kakayı yumuşatıyormuş sabahtan beri içerde kalanları sulu sulu çıkarıyor kaç bez değiştirdik bilmiyorum 😂
Ya Bnde 1 kere patates koydum öyle oldu yaptı dediğin gibi katı kakaydı
Aman artık veririm suyu

Birde sağım yapmak sütü bitiriyo diyolardı alakası yokmuş 😂
Ay yok anacim yalan o. Bi yogun bakimdayken emzirdim onun disinda ful sagimla geldik bugune kadar ve bir kasik mama vermek zorunda kalmadim bin sukur😿 sagim bence daha cok arttiriyor sutu, memeler surekli uyariliyor cunku
Ya rapunzel ben blw yapiyorum cocugum hepi topu bir parmak ucu kadar falan yutuyordur. Gerci henuz tadimlardayiz ama siz baya ogun olarak yediriyor musunuz? Ben biraksam mi blw yi ay panik oldum suan👀

X