2021 Aralık Anneleri

Kizlar asiri uzgunum suan hamilelikte burdanda yazmistim bi bobregim buyuyor hatta disardan bobrege hortum baglanmasi gerekebilir artik demisti doktor hayatim boyuncada 9 kere tas dusurdum suan 2 tane daha var kisaca bobregimden rahatsizim.. bebis 6 haftalikken falan doktora gittim bobreklerim cok agridigi icin doktor bana dogumu yeni yapmissin durumunda ortada senin heyet raporu hakkin var iznin bitince gel hemen verilir dedi parayla vs aliniyor ya oyle bi durumda degil 3 doktorda inceledi..nese ben heyet raporunu aldim zaten bebegimde cok kucuktu o rapor olmasa ucretsiz izne ayrilcaktim okul mudurumun yanina gittim tanismaya cunki bu okula norm atamasiyla subatta gectim bana aldigin para helal degil devleti dolandiriyorsunuz hastaysan niye mersine gittin dedi durumda gormus sok oldum yaa
Çok hadsiz ve talihsiz bi yorum olmuş bazı müdürlerle çalışmak gerçekten zordur bebeğiniz olmuş güle güle büyütün demek yerine bu yorumu tercih etmek kişilik meselesi ama biz öğretmenler olarak ne yapsak göze batan bi grubuz kendi meslektaşlarımız içinde dahi, bi öğretmen raporlu iken tatil fotografı paylaştı diye soruşturma geçirdi haberlere çıkmıştı, belki önceki bi fotoğrafı paylaştı bilemiyorum öğretmenleri sonsuz bi savunma durumum yok hatası varsa tabiki açıklamasını yapsın ama hemen ahkam kesmek bana doğru gelmiyor bu yüzden insanlara yorum vermemek adına sosyal medyadan vs yöneticilerle takipleşmemek en iyisi 🤷🏼‍♀️

B BitterCikilata nasıl yapmış bilmiyorum.Ama normal bizim yediğimiz yulaf varya ince öğütülmüş olanı robottan az çekip verilebilir.Ben hipp in yulafli kaşık maması var onu kullanıyorum şimdilik ☺️
Yulafı çektim robottan 1 tatlı kaşığı yulafı içme suyuyla pişirdim 1 çay kaşığı pekmez çeyrek elma cam rendele rendeledim içine kattım

Siz yine kamuda çalışıyorsunuz rapor falan alıyorsunuz biz özel sektör çalışanları hepten rezil oluyoruz, gebelik aynı doğum ayni analık aynı bebek aynı ama şartlara gelince yok. Şu ana kadar gelen hiçbir hükumet hiçbir aile bakanı bu hakları konuşmadı, aynı şekilde hiçbir muhalefet de bu konularda vaatlerde bulunmadı, halbuki o kadar çok açık var ki sistemde kanunlarda, benim de iznim mart sonu bitmişti mecbur ücretsiz aldım ama sadece 3 ay, 15 gün sonra ise donucem mecbur, işimiz ve anneligimiz arasında seçim yapmak zorunda birakilmamaliyiz, ben daha doğum iznine ayrılmadan yerime birini aldılar, o zaman geçici diyorlardı ama döndüğümde beni ne bekleyecek bilmiyorum, sırf bu korkular yüzünden sanki usulsüz biseymis hakkım değilmiş gibi 3 ay izin alabildim, kaldı ki bebeğim hala yenidogan gibi gakguk meme ister uykusu problemli, kv bakacak ama gönülsüz bide onun suratı, bakmak için bizde kalacak ve kayinpederle birlikte gelecekler, kendisi yemeğe falan elini atmaz zaten, peki ben napicam, sabahın 4 buçuk 5 inde uyanan bi kızım var canı sagolsun, uyanicam o saatte, max şekilde emziricem, onun kahvaltısını hazirlicam belki yediricem, 7 yasinda da bi oğlum var aç kalmasın diye ona da dolayısıyla kv lere de kahvaltı hazirlicam, ise gidicem, yine sanki hakkım değilmiş gibi koştur koştur süt sagicam, aksam gelicem yine ev halkına yemek yapicam ayriyeten bebise de, çocuklar ilgi bekleyecek, min 1,5 saat kızı uyutmaya caliscam bu sırada saat 10 buçuk falan olacak, sonra yatana kadar mutfak toplama ütü oglanla oyun belki ertesi günün yemek hazırlığı yetisebilirsem yarım yamalak bi duş, ben yatmadan kız uyanmış olacak, emzir tekrar uyut, uyanana kadar en az 2-3 kez daha tekrar edecek bu durum, belki bi uyanacak bi daha uyumayacak, hiç yapmadigi şey değil çünkü, ve gün tekrar aynı şekilde başlayacak. Peki benim işteki performansım nasıl olacak, adam akıllı şartları iyileştirin ki kimse ne usulsüz yollara girsin ne bebekler rezil olsun. Doğum iznine ayrıldım maaşımı eksik aldım, primim o günden beri yatmıyor zaten, 3 aydır da hiç maaş yok, kamudaki anne 3 saat süt izni kullanırken ben 1,5 saat kullanicam, e hani hak helallik haramlik, kaldı ki bunlar annenin değil bebeklerin hakkı bence, devlet o kadar ilk 6 ay sadece anne sütü 2 yaşına kadar emzirin derken, bebekler 2 aylıkken anaları ise başlatmaya çalışıyor.
Ay çok uzun olmuş ama çok dertliyim bu konuda 😞
Senin durum benimkinden zormus yaa. Valla okurken stres oldum. Kesinlikle bı iyileştirme şart fakat hiç ümidim yok . Allah yardımcın ve yardımcımız olsun inşaallah. Bebeklerimizi sefkatimizden ilgimizden mahrum bırakmasin Rabbim. Üzüntünü paylaşıyorum 🤲

Siz yine kamuda çalışıyorsunuz rapor falan alıyorsunuz biz özel sektör çalışanları hepten rezil oluyoruz, gebelik aynı doğum ayni analık aynı bebek aynı ama şartlara gelince yok. Şu ana kadar gelen hiçbir hükumet hiçbir aile bakanı bu hakları konuşmadı, aynı şekilde hiçbir muhalefet de bu konularda vaatlerde bulunmadı, halbuki o kadar çok açık var ki sistemde kanunlarda, benim de iznim mart sonu bitmişti mecbur ücretsiz aldım ama sadece 3 ay, 15 gün sonra ise donucem mecbur, işimiz ve anneligimiz arasında seçim yapmak zorunda birakilmamaliyiz, ben daha doğum iznine ayrılmadan yerime birini aldılar, o zaman geçici diyorlardı ama döndüğümde beni ne bekleyecek bilmiyorum, sırf bu korkular yüzünden sanki usulsüz biseymis hakkım değilmiş gibi 3 ay izin alabildim, kaldı ki bebeğim hala yenidogan gibi gakguk meme ister uykusu problemli, kv bakacak ama gönülsüz bide onun suratı, bakmak için bizde kalacak ve kayinpederle birlikte gelecekler, kendisi yemeğe falan elini atmaz zaten, peki ben napicam, sabahın 4 buçuk 5 inde uyanan bi kızım var canı sagolsun, uyanicam o saatte, max şekilde emziricem, onun kahvaltısını hazirlicam belki yediricem, 7 yasinda da bi oğlum var aç kalmasın diye ona da dolayısıyla kv lere de kahvaltı hazirlicam, ise gidicem, yine sanki hakkım değilmiş gibi koştur koştur süt sagicam, aksam gelicem yine ev halkına yemek yapicam ayriyeten bebise de, çocuklar ilgi bekleyecek, min 1,5 saat kızı uyutmaya caliscam bu sırada saat 10 buçuk falan olacak, sonra yatana kadar mutfak toplama ütü oglanla oyun belki ertesi günün yemek hazırlığı yetisebilirsem yarım yamalak bi duş, ben yatmadan kız uyanmış olacak, emzir tekrar uyut, uyanana kadar en az 2-3 kez daha tekrar edecek bu durum, belki bi uyanacak bi daha uyumayacak, hiç yapmadigi şey değil çünkü, ve gün tekrar aynı şekilde başlayacak. Peki benim işteki performansım nasıl olacak, adam akıllı şartları iyileştirin ki kimse ne usulsüz yollara girsin ne bebekler rezil olsun. Doğum iznine ayrıldım maaşımı eksik aldım, primim o günden beri yatmıyor zaten, 3 aydır da hiç maaş yok, kamudaki anne 3 saat süt izni kullanırken ben 1,5 saat kullanicam, e hani hak helallik haramlik, kaldı ki bunlar annenin değil bebeklerin hakkı bence, devlet o kadar ilk 6 ay sadece anne sütü 2 yaşına kadar emzirin derken, bebekler 2 aylıkken anaları ise başlatmaya çalışıyor.
Ay çok uzun olmuş ama çok dertliyim bu konuda 😞
Valla çok zor bacım, Allah yardımcın olsun. Keşke hiç bir Anne çocuğu büyüyene kadar çalışmak zorunda kalmasaydı. Bence bir Anne çocuğu 3 yaşına gelene kadar, yani anaokulu çağına gelene kadar onunla durabilmeli. Ama nerdeee, doğum izni bebekler 2-3 aylıkken bitiyor. Çocuk yapın demesini biliyorlar, ama şartları iyileştiren yok 🙁

Kizlar fototerapi alan bebeklerde 6.ayda isitme testi yapilmasi gerekiyor demislerdi bizim yenidogan yogun bakim doktorumuz. Icinizde hic yaptiran oldu mu?
Biz doğduktan sonra 5.gün yaptırdık, 7.gün fototerapi aldı o yüzden tekrar yapılması gerekiyor dediler 1 hafta sonra tekrar yaptırdık. 6.ayda yeniden yapılması gerekiyor denmedi

Acaba ek gıda da memeyi ihmal mi etti bebişko?
Emdiği kadar üretiliyor diyorlar ya biraz sıklaştırsan emzirmeyi artar belki
Ben de memeyi ihmal etmesin diye 1 saat öncesinde emziriyorum yedirdikten sonra tekrar emziriyorum 😬
Yok ya zaten kaç aydır doğru süzgün emmiyor sürekli direniyo en sonunsa azaldı sütüm sağmaya başladım tekrar artar inşallah 😔ya iyi yapıyorsun inşallah güzel güzel emer hep

Ay yok anacim yalan o. Bi yogun bakimdayken emzirdim onun disinda ful sagimla geldik bugune kadar ve bir kasik mama vermek zorunda kalmadim bin sukur😿 sagim bence daha cok arttiriyor sutu, memeler surekli uyariliyor cunku

Ya rapunzel ben blw yapiyorum cocugum hepi topu bir parmak ucu kadar falan yutuyordur. Gerci henuz tadimlardayiz ama siz baya ogun olarak yediriyor musunuz? Ben biraksam mi blw yi ay panik oldum suan👀
Valla bugün sağmaya başladım bende tekrar çok az çıkıyo ama umarım artar. Sonuçta talep arz dengesine göre artıyo. Yalnız bir föğsümde süt bitti diyprdum sağdım onuda damla damla geldi ama kolostrum gibi sapsarıydı ve tuzluydu anlamadım neden öyle geldi

Valla bugün sağmaya başladım bende tekrar çok az çıkıyo ama umarım artar. Sonuçta talep arz dengesine göre artıyo. Yalnız bir föğsümde süt bitti diyprdum sağdım onuda damla damla geldi ama kolostrum gibi sapsarıydı ve tuzluydu anlamadım neden öyle geldi
Acaba tikanmismiydi sut damarlarii🤔neyle sagdin canim manuel pompami makinmi

X