2021 Aralık Anneleri

İznim bittğinden beri heyet raporu alıyorum ve çalıştığım kurumda gayet bebek için aldığımın farkında ve asla zor çıkarmadı sadece 6 aylık olduğunda ya ücretsiz izin Alman lazım yada başlaman lazım biz de zor duruma gireriz dedi çünkü benim müdürüm de bir kadın ve anne❤️ Şuursuz adam 2 aylık bebeyi bırakıp işe gitmek kolay degil öyle hele de gurbetteysen, bize sitem edeceklerine bizi böyle usulsüz durumlara sokan sisteme isyan ediyo olsalar Hersey çok daha güzel olur ama önce halimizi anlayacak kapasite lazım 😡 ben senin gibi gerçekten hastalık sebebiyle rapor alıyor olmuş olsaydım inanmıyorsanız buyurun raporumu hakem hastaneye gönderin yorumunuzu gelen cevaba göre yaparsınız derdim ki rapor usulsüz bile alınmış olsa hiç bi doktor bir doktoru kötülemez zaten bende sağlık personeliyim
Ailemi gectim bi tane akrabam bile yok bu sehirde olsa bile bebegim 2 aylikti nereye birakacaktim ki benim bebegim emzik biberon asla agzina degdirmiyor burdan her seyi konusuyoruz zaten cogu gormustur okumustur meme reddi vardi emmek istemiyordu o zaman bile biberonu almiyordu..bu konudada ben ucretsiz izin alacaktim her turlu doktor soyleyince bunu yapabiliyorken aldim bende almaz olaydim..madem aldim keske cevabini verseydim keske raporlari geri gonderin deseydim.. eylulde okul acilinca bu sozlerin hepsini kendine iade edecegim resmen devleti dolandirmaya getirdi lafi ya niye mersine gitmisim...cok saolun kizlar desteginiz icin iyi ki varsiniz 😍

Yetiyordur cnm yetmezse durur mu bebe benimkiler terbiyesizler 😂😂😂 ilkinde de böyleydim demek ki yapısal da oluyor
İnşallah yetiyordur 😄benimed ilkinde böyleydi yapısal bencede
Damla hiçbir etki yapmadı bende solgar alacağım bakalım birde süt kampı varmış onu denicem ama sağmaktan da çok sıkıldım bitmesinin en büyğk sebebi oğlum oldu. Küvözdetken biberona alıştı memeye dönse bile sürekli reddetti. 5 gün güzel emse 15 20 gün zorla emzirdim süt kaldı göğüslerimde derken birindeki tamamen bitmişti şimdi diğeride bitiyo
Ben sana süt arttırıcı tarif vereyim onu dene canım diyetisyen vermişti bana da
1 bardak kaynar suya bi çorba kaşığı cemen otu tohumu at 3 saat demle
1 Şb kaynar suya bir tutam ısırgan otu bir tatlı kaşığı anason 15 dk demle
Sonra bir buçuk litre suya yarım limon iki cubuk tarçın at
Hepsini karıştir gün içinde tuket
Anason koymayabilirsin

Bana düzenli içmediğim için hicbirsey fayda etmesi 😊Tahin helvası güzel süt yapıyor protein ağırlıklı beslenmek de artırıyor.
Düzenli kullanmaya çalışıyorum 1 hafta kullanıp 2-3 gün ara öyle devam ediyorum
Kiri labne aldım kız sevdi yedi bakalım devamı nasıl olacak teşekkürler 🤩

Düzenli kullanmaya çalışıyorum 1 hafta kullanıp 2-3 gün ara öyle devam ediyorum
Kiri labne aldım kız sevdi yedi bakalım devamı nasıl olacak teşekkürler 🤩
Afiyet olsun prensese 😍Ben saat 11 gibi kahvaltı yaptırdım.Yumurta sarısı labne avokado ezdim bebe bisküvisi ile verdim.Avokadoyu sade sevmemişti böyle güzel yedi.Bebe bisküvisi şekersiz olandan hunnap marka dene istersen 😉

Azalıyor ama bitmiyor 😅
Salya dimi 🤤🙄
Bizde salya yok şuan 😂 Bnde ilki çıkardığını anlamadım ki 😂😂 2. Yıktı geçti bizi 😂😂
2. Daha zor olmamasi lazım mantık olarak. Bizde mantık bırakmadı bebeler 🤣 inşallah salya olmaz ya baştan sona sürekli üst değiştiriyorum yakalığı da geçip gidiyor 😒
Ben doğum iznim bitince işi bıraktım. Tekrar çalışmak istesem yine işe alırlar, o konuda sıkıntı yok. Benim düşüncem çocuk 3 yaşına gelince işe tekrar başlamaktı, ama bu gidişata pek mümkün görünmüyor. Birazda koca parası yiyelim dedik, ama adamın aldığı maaşın neredeyse yarısı benzine gidiyor 😅 Para yetmiyor, içerden yiyoruz, o da nereye kadar hazıra dağ dayanmaz derler. Şimdi ise büyük kız yazdan sonra 1. sınıf olacak, onu atlatalım öyle çalışmaya başlarım diyorum artık.
Benim de yanımda bir büyüğüm olsa (buna kaynana dahil) içim daha rahat ederdi. Seninki bakmaya razı demek ki. Benimkine gel desem gelmez, daha çocuğu görmeye gelmedi 😂 Ama onun işi düştü mü anında oraya damlamamızı bekler.
Çocuğun kaynana ister baksın ister bakmasın her türlü babaannesini sevecek, bunu engelleyemezsin. Benim büyük kız babaannesi yanında olmasa bile seviyor onu. Ama senin yerin ayrı sen onun Annesisin, senden uzaklaşma gibi bir durum olamaz. Biliyorum için rahat değil, kim ister çocuğunu bırakmak, ama şartlar böyle be bacım, olan işini de kaybetme.
Ay cidden mi görmeye bile gelmedi 😑
Göğüs pedi kullanıyormusunuz?
Ben kullanıyorum 🥴 ne zmn terbiye olacaklar ya
Kullanmıyorum. Başlarda kısa süre kullanmıştım. Diğer cocuklarda uzun süre kullanmıştım yastık hep süt olurdu sabah kalktığımda. Bu çok mu emiyor yoksa benim mi sütüm az artık bilemiyorum. Ama sanki boş gibi geliyor bi cansız fos 😂
Kizlar asiri uzgunum suan hamilelikte burdanda yazmistim bi bobregim buyuyor hatta disardan bobrege hortum baglanmasi gerekebilir artik demisti doktor hayatim boyuncada 9 kere tas dusurdum suan 2 tane daha var kisaca bobregimden rahatsizim.. bebis 6 haftalikken falan doktora gittim bobreklerim cok agridigi icin doktor bana dogumu yeni yapmissin durumunda ortada senin heyet raporu hakkin var iznin bitince gel hemen verilir dedi parayla vs aliniyor ya oyle bi durumda degil 3 doktorda inceledi..nese ben heyet raporunu aldim zaten bebegimde cok kucuktu o rapor olmasa ucretsiz izne ayrilcaktim okul mudurumun yanina gittim tanismaya cunki bu okula norm atamasiyla subatta gectim bana aldigin para helal degil devleti dolandiriyorsunuz hastaysan niye mersine gittin dedi durumda gormus sok oldum yaa
İnsanların başına gelmeyince neyin ne olduğunu anlamıyorlar canım. Benzer örnek degil ama şöyle deyim, özel bir çocuğum var biliyorsunuz. Ben pek öyle dert yanmam normal bir hayat yaşıyor gibi görüyor herkes o yüzden. Tatile vs de gidiyoruz ya acıma duygusu sifirlaniyor çevrede demekki iyi o kadar da zor durumda degil vs diye görüyorlar.
Senin durumunu en iyi sen bilirsin ihtiyacın var ki vermiş dr. Senin için rahatsa hiç sıkma canını. Ama içinde de kalmasın konuş dediğin gibi. Gelip çocuğuna bakacaksa konuşmaya devam etsin 🙄

Salya dimi 🤤🙄

2. Daha zor olmamasi lazım mantık olarak. Bizde mantık bırakmadı bebeler 🤣 inşallah salya olmaz ya baştan sona sürekli üst değiştiriyorum yakalığı da geçip gidiyor 😒

Kullanmıyorum. Başlarda kısa süre kullanmıştım. Diğer cocuklarda uzun süre kullanmıştım yastık hep süt olurdu sabah kalktığımda. Bu çok mu emiyor yoksa benim mi sütüm az artık bilemiyorum. Ama sanki boş gibi geliyor bi cansız fos 😂

İnsanların başına gelmeyince neyin ne olduğunu anlamıyorlar canım. Benzer örnek degil ama şöyle deyim, özel bir çocuğum var biliyorsunuz. Ben pek öyle dert yanmam normal bir hayat yaşıyor gibi görüyor herkes o yüzden. Tatile vs de gidiyoruz ya acıma duygusu sifirlaniyor çevrede demekki iyi o kadar da zor durumda degil vs diye görüyorlar.
Senin durumunu en iyi sen bilirsin ihtiyacın var ki vermiş dr. Senin için rahatsa hiç sıkma canını. Ama içinde de kalmasın konuş dediğin gibi. Gelip çocuğuna bakacaksa konuşmaya devam etsin 🙄
Bnm devreler yandı mantık bişi kalmadı artık
😂
Cansız fos 😂😂😂😂 içerde can kan var 😂😂

Afiyet olsun prensese 😍Ben saat 11 gibi kahvaltı yaptırdım.Yumurta sarısı labne avokado ezdim bebe bisküvisi ile verdim.Avokadoyu sade sevmemişti böyle güzel yedi.Bebe bisküvisi şekersiz olandan hunnap marka dene istersen 😉
Labne yumurta sarısı verdim Bnde 🫣 deneyecek bişi kalmadı diye
😂 dün yulaf pekmez elma yaptım sevmedi
Dışarı çıktıpımda alcam bebe bisküvisinden
Labne de dün A101E gitmiştim orda bulunca Bingo oldu yoksa Migros’a giyecektim 1 ton market var kiri yoktu

İnşallah yetiyordur 😄benimed ilkinde böyleydi yapısal bencede

Ben sana süt arttırıcı tarif vereyim onu dene canım diyetisyen vermişti bana da
1 bardak kaynar suya bi çorba kaşığı cemen otu tohumu at 3 saat demle
1 Şb kaynar suya bir tutam ısırgan otu bir tatlı kaşığı anason 15 dk demle
Sonra bir buçuk litre suya yarım limon iki cubuk tarçın at
Hepsini karıştir gün içinde tuket
Anason koymayabilirsin
Bak dur deneyeyim ne kaybederim ki belki işe yarar ya valla artmasına çok ihtiyacım var. 1 şb dediğin 1 su bardağı mı

Bak dur deneyeyim ne kaybederim ki belki işe yarar ya valla artmasına çok ihtiyacım var. 1 şb dediğin 1 su bardağı mı
Canim benimde suyla cok artiyor uyurken 3 bardak uyaninca 3 bardak surekli bi kerede 3 bardak 3 bardak iciyorum...yaglansin diye tahin vs yiyorum ama artmasi icin kesinlikle su oyle az az degil bi kerede cok cok

Labne de dün A101E gitmiştim orda bulunca Bingo oldu yoksa Migros’a giyecektim 1 ton market var kiri yoktu
Evet A101 e geldi benimde bitmişti sabah eşim aldı.E bebeğin de var hamham marka bebe biskuvisi kullanan çok içeriği nasıl acaba?🤔

Yulaf elma pekmez yapmışsın ya 2 tatlı kaşığı yoğurtla karıştır.Bide öyle dene kesin yer 😊

Gelmediler kız. Benim ablam doğumuma geldi 1 hafta kalabildi çalışıyordu. Eşimde ablandan sonra anam gelsin sana yardımcı olsun dedi, bende ilk tamam dedim. Bunlar telefonda kem küm ediyorlar, pek istekli değiller gelmeye anladım. Dedim tamam gelmesinler yorulmasınlar ben toparlarım bir kaç güne, rahatladılar ben öyle deyince 😅 Beni bırak insan torununu merak eder gelir değil mi. Burda okuyorum annane babanne birbiriyle yarışıyor torunu görmek bakmak için. Bizimkiler nerdeee. Çocuk 40ı yeni çıkmıştı kayınbabanın dizleri ağrıdı sancılanmış, benim eşimi çağırdılar 7 saat uzaktan, o gitti ilgilendi. Halbuki 3 saat mesafede 2 oğlu daha var, onlar yanaşmamış ilgilenmeye. Kurbana biz gideceğiz memlekete öyle görecekler torunlarını 🙄

Gelmediler kız. Benim ablam doğumuma geldi 1 hafta kalabildi çalışıyordu. Eşimde ablandan sonra anam gelsin sana yardımcı olsun dedi, bende ilk tamam dedim. Bunlar telefonda kem küm ediyorlar, pek istekli değiller gelmeye anladım. Dedim tamam gelmesinler yorulmasınlar ben toparlarım bir kaç güne, rahatladılar ben öyle deyince 😅 Beni bırak insan torununu merak eder gelir değil mi. Burda okuyorum annane babanne birbiriyle yarışıyor torunu görmek bakmak için. Bizimkiler nerdeee. Çocuk 40ı yeni çıkmıştı kayınbabanın dizleri ağrıdı sancılanmış, benim eşimi çağırdılar 7 saat uzaktan, o gitti ilgilendi. Halbuki 3 saat mesafede 2 oğlu daha var, onlar yanaşmamış ilgilenmeye. Kurbana biz gideceğiz memlekete öyle görecekler torunlarını 🙄
Ee daha görmesinler ne gerek var ki
Gitmesende olmaz huzursuzluk çıkar

X