2021 Aralık Anneleri

Kizlar asiri uzgunum suan hamilelikte burdanda yazmistim bi bobregim buyuyor hatta disardan bobrege hortum baglanmasi gerekebilir artik demisti doktor hayatim boyuncada 9 kere tas dusurdum suan 2 tane daha var kisaca bobregimden rahatsizim.. bebis 6 haftalikken falan doktora gittim bobreklerim cok agridigi icin doktor bana dogumu yeni yapmissin durumunda ortada senin heyet raporu hakkin var iznin bitince gel hemen verilir dedi parayla vs aliniyor ya oyle bi durumda degil 3 doktorda inceledi..nese ben heyet raporunu aldim zaten bebegimde cok kucuktu o rapor olmasa ucretsiz izne ayrilcaktim okul mudurumun yanina gittim tanismaya cunki bu okula norm atamasiyla subatta gectim bana aldigin para helal degil devleti dolandiriyorsunuz hastaysan niye mersine gittin dedi durumda gormus sok oldum yaa
Böylelerinden nefret ediyorum konumlarından dolayı herkese her şeyi söyleyebilme haklarına sahip sanıyolar kendilerini. O ağrıyla nasıl çalışacaktın bunu hiç düşünen yok. Sanki yataktan kalkamayacak bir durum için sadece rapor veriliyomuş gibi saçma sapan düşünüyolar. Kim bilir kendileri neler için rapor almışlardır. Terbiyesiz

Göğüs pedi kullanıyormusunuz?
Ben kullanıyorum 🥴 ne zmn terbiye olacaklar ya
Hadi yaaaa maşallah mi diyim ne diyim ben doğumdan sonra sadece bir hafta kullandım o kadar
Hicde sagmadim miktari nedir ne degildir çekiyor doyuyor demekki terbiye oldular yada süt yok kafamda deli sorular 😀😀😀
Kizlar asiri uzgunum suan hamilelikte burdanda yazmistim bi bobregim buyuyor hatta disardan bobrege hortum baglanmasi gerekebilir artik demisti doktor hayatim boyuncada 9 kere tas dusurdum suan 2 tane daha var kisaca bobregimden rahatsizim.. bebis 6 haftalikken falan doktora gittim bobreklerim cok agridigi icin doktor bana dogumu yeni yapmissin durumunda ortada senin heyet raporu hakkin var iznin bitince gel hemen verilir dedi parayla vs aliniyor ya oyle bi durumda degil 3 doktorda inceledi..nese ben heyet raporunu aldim zaten bebegimde cok kucuktu o rapor olmasa ucretsiz izne ayrilcaktim okul mudurumun yanina gittim tanismaya cunki bu okula norm atamasiyla subatta gectim bana aldigin para helal degil devleti dolandiriyorsunuz hastaysan niye mersine gittin dedi durumda gormus sok oldum yaa
Cok gecmis olsun canim bosver canini sıkma,Terbiyesiz adam harami helalı sorgulayacak kişi siz misiniz deseydin bu amirlerin hadsizlikleri nedir yaaa sanki maasimizi ceplerinden veriyorlar
Ben rahatsız değilim çok şükür sağlık problemim yok ama bende iki ay heyet aldım iki aylık sürekli memede olan mama reddeden bebeğimi kime bırakıp ise döneyim.çocuk doktorumuz bile 6 ay sakin bırakma emsin işe baslamani ertele dedi

Göğüs pedi kullanıyormusunuz?
Ben kullanıyorum 🥴 ne zmn terbiye olacaklar ya
Bırak terbiyesiz kalsınlar istediği her an süt var. Benim neredeyse bitme noktasına geldi 12 saat geçiyor tam dolmuyor bile. Oysaki ne kadar güzel sütüm vardı. Çok üzülüyorum bu duruma

Bunu söylemekle asıl o senin hakkına girmiş oldu, terbiyesiz herif.

Hadi yaaaa maşallah mi diyim ne diyim ben doğumdan sonra sadece bir hafta kullandım o kadar
Hicde sagmadim miktari nedir ne degildir çekiyor doyuyor demekki terbiye oldular yada süt yok kafamda deli sorular 😀😀😀

Cok gecmis olsun canim bosver canini sıkma,Terbiyesiz adam harami helalı sorgulayacak kişi siz misiniz deseydin bu amirlerin hadsizlikleri nedir yaaa sanki maasimizi ceplerinden veriyorlar
Ben rahatsız değilim çok şükür sağlık problemim yok ama bende iki ay heyet aldım iki aylık sürekli memede olan mama reddeden bebeğimi kime bırakıp ise döneyim.çocuk doktorumuz bile 6 ay sakin bırakma emsin işe baslamani ertele dedi
Yetiyordur cnm yetmezse durur mu bebe benimkiler terbiyesizler 😂😂😂 ilkinde de böyleydim demek ki yapısal da oluyor

Tatile gitme diyor içinde ki ses 😂😂😂 ama uçakla kolay olur mu ki acep :confused:
Arabayla uzun yola gitmedik karşılaştırma yapamam ama uçakla hem 40 ında hemde şimdi ana oğul memlekete geldik ,ben memnunum bavulları verince binmeden bebek bakım odasında Veya mescitte hangisi yakınsa güzelce emzirip biniyoruz ,bindiğimizde mızmızlandığında emziriyorum veya uçak kalkıp inerken yine emzirmeye dikkat ediyorum kulağı rahatsız olmasın diye zaten uçağın sallanmasına uyuyuveriyor öyle böyle derken yolculuk bitiyor ve anne bebekleri genelde cam kenarına veriyorlar o açıdan emzirmek daha rahat oluyor, bide yanında oturacak kişi kadın denk gelirse tadından yenmez tabi eşinle gidersen işin çok daha kolay

Bırak terbiyesiz kalsınlar istediği her an süt var. Benim neredeyse bitme noktasına geldi 12 saat geçiyor tam dolmuyor bile. Oysaki ne kadar güzel sütüm vardı. Çok üzülüyorum bu duruma
Yapma ya 😥 Bn ara ara damlayı kullanıyorum belli onun etkisidir 🤔

Maalesef heyet raporunu amaç dışı şekilde alanlar çoğaldıkça çalıştığınız kurum veya kuruluşun inanmama olasılığı artıyor fakat sizin durumunuz tam tersi gerçekten sağlığınızda sorun var 😬 ne yapmayı düşünüyorsunuz? Keşke durumdan engelleseydiniz
Hic bisey diyemedim eski mudurumle konustuklarinda hoca hanimin ayagi 2 yerden kirikti sirf birinci sinif okutuyor diye 1 aylik raporu vardi işlettirmedi geldi demis biz sizi daha farkli bekliyorduk dedi bana o kadar sinirlendim bozuldum uzuldum bide adami hic tanimiyorum ilk karsilasma tepemden asagiya kaynar sular dokuldu esim hocam rahatsiz olmasa zaten o raporu verirlermi dedi rahatsiz insan tatile gidemez dedi iste isimide cok seven biriyim hep derim bu meslek icin dogmusum benim dunyaya gelme amacim bu olmali...ama bebegim 8 haftalikti ogretmenlerde izin 8 haftalikken bitiyor napayim ben o cocugu nereye birakayim ben o durumda zaten calismazdim ucretsiz izin alirdim doktor boyle bi hakkin var diye yemin ederim kendi soyledi bende varsa alirim dedim yani gercekten suan kendime cok kiziyorum neden cevap veremedim diye

Elimle sıkıyorum hemen gelmiyor
Ama emzirirken diğer göğüsten akıyor anlamadım gitti
Benimde geçen aklıma şu mochi göğüs pompası geldi. Hani emzirirken diğer göğüsten akanı topluyormuş ya. Var mı ondan sende? Yapışıyor mu göğüse acaba? Yoksa hem çocuğu emzir hem pompayı tut zor olur.

Benimde geçen aklıma şu mochi göğüs pompası geldi. Hani emzirirken diğer göğüsten akanı topluyormuş ya. Var mı ondan sende? Yapışıyor mu göğüse acaba? Yoksa hem çocuğu emzir hem pompayı tut zor olur.
Yok ondan Bnde artık büyüdüler ya tutmak bile çok zor olur

Hic bisey diyemedim eski mudurumle konustuklarinda hoca hanimin ayagi 2 yerden kirikti sirf birinci sinif okutuyor diye 1 aylik raporu vardi işlettirmedi geldi demis biz sizi daha farkli bekliyorduk dedi bana o kadar sinirlendim bozuldum uzuldum bide adami hic tanimiyorum ilk karsilasma tepemden asagiya kaynar sular dokuldu esim hocam rahatsiz olmasa zaten o raporu verirlermi dedi rahatsiz insan tatile gidemez dedi iste isimide cok seven biriyim hep derim bu meslek icin dogmusum benim dunyaya gelme amacim bu olmali...ama bebegim 8 haftalikti ogretmenlerde izin 8 haftalikken bitiyor napayim ben o cocugu nereye birakayim ben o durumda zaten calismazdim ucretsiz izin alirdim doktor boyle bi hakkin var diye yemin ederim kendi soyledi bende varsa alirim dedim yani gercekten suan kendime cok kiziyorum neden cevap veremedim diye
Çok haklısınız . Bunu yeni mi dedi size ? Yani sırf durumdan tatilde olduğunuzu gördüğü için yeni mi söyledi yani olamaz mı tabi ki ,hasta bile olsaniz tatile çıkamaz mi insanlar .bende şuan ücretsiz izindeyim ve uzaticam çünkü en muhtaç olduğu zamanlar şuan 😞 yani bunu aslında siz hasta dahi olmasanız bizi bu şekilde engelleyen yine verilen ücretli izin hali . Çalışan annelerin daha yeni doğum yapmış annelerin daha fazla bu durumunun uzatilması lazım ,kimin ne şekilde ne zorlukta olduğunu koydukları bı kaç ayla nasıl degerleniriyorlar anlamış değilim 😬😬

Yapma ya 😥 Bn ara ara damlayı kullanıyorum belli onun etkisidir 🤔
Damla hiçbir etki yapmadı bende solgar alacağım bakalım birde süt kampı varmış onu denicem ama sağmaktan da çok sıkıldım bitmesinin en büyğk sebebi oğlum oldu. Küvözdetken biberona alıştı memeye dönse bile sürekli reddetti. 5 gün güzel emse 15 20 gün zorla emzirdim süt kaldı göğüslerimde derken birindeki tamamen bitmişti şimdi diğeride bitiyo

Ay bitterim ben de hala kullaniyorum🤦🏼‍♀️ Ama cok sukur eskisi kadar dolmuyor pedler.
Ben biraz terbiye edebildim sanirim programli sagim yapiyorum 4 saatte bir. 4 saati gecerse pit pit anca o zaman damliyor😂
Bnmde dolmuyor pedler eskisi kadar ama kullanmazsan üst baş gidiyor 😂 ara ara oluyor az emdiği zaman daha çok

Damla hiçbir etki yapmadı bende solgar alacağım bakalım birde süt kampı varmış onu denicem ama sağmaktan da çok sıkıldım bitmesinin en büyğk sebebi oğlum oldu. Küvözdetken biberona alıştı memeye dönse bile sürekli reddetti. 5 gün güzel emse 15 20 gün zorla emzirdim süt kaldı göğüslerimde derken birindeki tamamen bitmişti şimdi diğeride bitiyo
Sağlık olsun yine bu zamana kadar emmiş
Bizde meme reddini çok şükür atlattık inşallah bi daha Da olmaz

Ay bitterim ben de hala kullaniyorum🤦🏼‍♀️ Ama cok sukur eskisi kadar dolmuyor pedler.
Ben biraz terbiye edebildim sanirim programli sagim yapiyorum 4 saatte bir. 4 saati gecerse pit pit anca o zaman damliyor😂
Birde sağım yapmak sütü bitiriyo diyolardı alakası yokmuş 😂

Sağlık olsun yine bu zamana kadar emmiş
Bizde meme reddini çok şükür atlattık inşallah bi daha Da olmaz
Ona şükrediyorum en azından ek gıdaya kadsr bir şekilde geldik ama en azından 1 yaşına kadar güzel güzel emebilseydi keşke. İyi bari siz aşmışsınoz biz hiç aşamadık

İznim bittğinden beri heyet raporu alıyorum ve çalıştığım kurumda gayet bebek için aldığımın farkında ve asla zor çıkarmadı sadece 6 aylık olduğunda ya ücretsiz izin Alman lazım yada başlaman lazım biz de zor duruma gireriz dedi çünkü benim müdürüm de bir kadın ve anne❤️ Şuursuz adam 2 aylık bebeyi bırakıp işe gitmek kolay degil öyle hele de gurbetteysen, bize sitem edeceklerine bizi böyle usulsüz durumlara sokan sisteme isyan ediyo olsalar Hersey çok daha güzel olur ama önce halimizi anlayacak kapasite lazım 😡 ben senin gibi gerçekten hastalık sebebiyle rapor alıyor olmuş olsaydım inanmıyorsanız buyurun raporumu hakem hastaneye gönderin yorumunuzu gelen cevaba göre yaparsınız derdim ki rapor usulsüz bile alınmış olsa hiç bi doktor bir doktoru kötülemez zaten bende sağlık personeliyim

X