2021 Aralık Anneleri

Bu arada goon ıslak mendil geldi. Mavi paket Kesinlikle baby turcodan güzel. Petek dokulu filan. Ama baby me pamukluğu yok bunda da. Bi de sarı paket var yenidoğan belki onda vardır. Ama biraz da su yenidoğan hassasiyetinden uzaklaşsın istiyorum. sanırim bunla ya da baby turco ile devam edecem. Artık zaman ne gösterirse ne indirime girerse.

Fotoğrafını çekme şansın var mı dokularına bakıcam

Ben diyodum, alayim mi guzel mi? Evi sacma sapan bi suru oyuncakla doldurmam istemiyorum. Amazonda da ayni fiyat
Şimdilik hic gerek yok ama ben kendim sevdim. tutup yiyebileceği oyuncaklardan devam.

Şunu bayılarak aldım hiç sevmedi.

Şu soldakini kemirmeye bayılıyo. Onsuz hic bi yere gitmiyoz. cookie de acayip güzel doku tutusu da kolay onu da seviye tutup kemirmeyi ama en cok halkasıni yiyo. Diğer şeylerden de çok hoşlanmadı hışır kitabı çok sevmedi kuyrukları var onu yemeye çalışıyo.

Yine videodan ss şu bebeği de marketten aldık bayıldı rafın önünde nerdeyse kangurudan çıkacaktı

Ay o ilk top gibi seyden ben de aldim senden gorup benimki neden hepsi agzina girmiyo diye cok sinirlenip Atiyor
Simdilik kumanda kalsin mademsi

Biz zeytinyağ ile yapıyorum sanki besliyor tekrar çıkıyor bizim tepede
Size yazdıktan sonra annem önüne gelen ilk kremi sürmüş sonuc başarılı Çay ağacı kremi vardı ben evden eksik etmem onunla tertemiz yaptı ya inşallah tekrar çıkmaz. Bide banyo yaptı tipi yerine geldi
Ben de arada kalırsam aynısının iki bedenini sipariş ederim olmayanı geri gönderirim
Ben de öyle yapıyorum. Özellikle lcw ürünlerini çift beden alırım kızlara hiç tutmuyor çünkü. Sonra olan kalır olmayan mağazaya iade
Kim maşallah demedi çabuk çıksın ortaya 9:30 uyuyan bebe bu saatte hala uyumadı ağla ağla bi hal oldu uyumamak için direniyor
Ay bu gece bizimki de daha yeni uyudu. Esniyor, ağlıyor ama uyusun diye uğraştıkça çıldırdı. Kendi haline bırakınca da çıldırıyor tabi
Benim kızda hem konak vardı hem dökülüyordu. Saçını kazıdım. Konak olan yerlerede vazelin sürdüm, ertesi gün yıkadım, büyük bir kısmı geçti.
Yukarı yazdım ama seninki alta inmiş. Vazelin yapılı bi kremle şu anlık temizledik. Insallah tekrarlamaz.

Bazen sizin de gucunuzun bittigi oluyor mu? Cok uysal, cok sakin, cok huzurlu bi bebegim var binlerce kez sukurler olsun. Ama gun geliyor sutunu eksik iciyor, gun geliyor asiri kusuyor ve ben kendime mukayet olamadan asiri sinirleniyorum her ne kadar ona belli etmesem de. Ona belli etmemek icin disimi skiyorum, kendimi zorluyorum. Yani cok sacma biliyorum ama niye boyle oluyo Sonradan da o an sinirlendigim icin uzuluyorum. Esim aksamlari uyuyakaldiginda ona da sinirleniyorum mesela. Sanki gece kalkip o sut veriyormus gibi bide uyuyo diyorum icimden Ki aslinda bana cok yardimcidir arada bi sizdiginda isler bana kaliyor bunu kaldiramiyorum galiba. Sanki gucum yetmiyor gibi hissediyorum bazi gunler bu duygularla bas edebilmeye. Ay regl sinirliligi ve duygusalligi mi bu ya öf hic sevmiyorum bu halimi

Annelik dünyanın en güzel ama en zor işi, hissettiklerinin hepsi çok normal, üzme sakın kendini

Galiba hepimiz ayni durumdayiz bugun biraz agladim bile bu yuzden bu guzel gunlerin tadini cikardigimiz an da çok ama bi tedirginlik yetemezsem durumuda var malesef

Kendim yazmış gibi hissettim okurken sanırım hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz. Bebek ne kadar uysal olursa olsun annelik dünyanın en zor ama en keyifli işiymiş gerçekten. Bende bütün bu hissettiklerinin faturasını eşime kesiyorum maalesef bazen o kadar kötü davranıyorum ki üzülüyorum sonra ona da. Alışacağız sanırım zamanla

Arada bana da geliyolar öyle dediğin gibi ben özellikle uyku konusunda çok hassasım. Benli uykuyu çok severdim öğlenlere işim yoksa akşamlara kadar yatardım. Günlük uyku saatim en fazla 4 saat o da 4 saatse şükrediyorum, bebek bakıyorum, uyumadığı tüm anlarda çalışmaya çalışıyorum. Gelip ay çok yorgunum, ay çok uykum geldi ay kafamı kaldıramıyorum diye yanımda biri diyince acayip sinirleniyorum eşim, annem, görümcem, arkadaşım kim olduğu fark etmiyor

Ben evden çalıştığım için kimse bana çalışıyormuş gözüyle bakmıyor, buna eşim ve kendi annem de dahil. Benim en çok hassaslaştığım, kırıldığım nokta o. Sen tüm gün evdeydin muhabbeti. Bazen e onu da mı yapmadın bunu da mı yapmadın muhabbeti..

Bende öyle oluyorum zaman zaman bazen gerçekten pilim bitmiş gibi hissediyorum hiç bir şey yapasım gelmiyor o sıra oğlumda mızmızlanınca çok sinilrleniyorum Allahtan kendimi kontrol edebiliyorum sonra da kendime kızıp ağlıyorum sinirlendiğim için çocuğuma eşime çatmaya yer arıyorum çay içmesi oturması tel oynaması gözüme batıyor lohusalıktan çıkamadım mı diyorum acaba

En sinir olduğum muhabbet ben çalışırken de böyleydi masa başında olduğum için çalışmaktan saymazdı eşim yorgunum dediğimde taş mı taşıdın derdi o anda cinler tepeme çıkardı. Geçende konuşurken zaten bunalmışım iş bir yandan sen bir yandan dedi bende bunaldım dedim o da demez mi bütün gün evde yatmaktan mı bunaldın

Olmazmı ya bende aynı durumdayım üstelik kızıma karşı aşırı vicdan yapıyorum 6 yaşında bütün ilgiyi benden bekliyor sanki yeterince ilgilenmiyorum eşime karşı da öyle şimdi düşündüm de kendimle bile ilgilenemiyorum o kadar günler birbirinin aynısı ki...

Olmaz mıı
Bebek uysal da olsa her türlü yoruyor bana da annemler seninki bebek bakmaz sayılmaz diyorlar mesela bebeğim rahat olduğu için Allah dağına göre kar veriyor ne yapalım
Geçen gün emmediği için hüngür hüngür ağladım mesela
Eşime de ister istemez kapris yapabiliyorum ama o durumun farkında alınmaz ya da ters cevap vermez bir süre sonra gidip özür dilerim zaten saman alevi gibi işte
Normal bu durumlar onlar sadece işe gitmek için bile olsa her gün bir şekilde evden çıkıp sosyal ortamlarında bulunabiliyorlar
Sürekli olarak bir bebekle bir an bile kendine özel vakit ayıramadan ilgilenmek zaman zaman çok yıpratıcı
Ama neyse ki sonra hemen geçiyor

Sizce ebebekteki mama sandalyesi nasil saglam ve kullanisli mi acaba biraz dar geldi bana ama

Eklentiler

• Screenshot_20220414-073745_ebebek.jpg
    19 KB · Görüntüleme: 40
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…