2021 Aralık Anneleri

Bazen sizin de gucunuzun bittigi oluyor mu? Cok uysal, cok sakin, cok huzurlu bi bebegim var binlerce kez sukurler olsun. Ama gun geliyor sutunu eksik iciyor, gun geliyor asiri kusuyor ve ben kendime mukayet olamadan asiri sinirleniyorum her ne kadar ona belli etmesem de. Ona belli etmemek icin disimi skiyorum, kendimi zorluyorum. Yani cok sacma biliyorum ama niye boyle oluyo🤦🏼‍♀️ Sonradan da o an sinirlendigim icin uzuluyorum. Esim aksamlari uyuyakaldiginda ona da sinirleniyorum mesela. Sanki gece kalkip o sut veriyormus gibi bide uyuyo diyorum icimden 🤦🏼‍♀️ Ki aslinda bana cok yardimcidir arada bi sizdiginda isler bana kaliyor bunu kaldiramiyorum galiba. Sanki gucum yetmiyor gibi hissediyorum bazi gunler bu duygularla bas edebilmeye. Ay regl sinirliligi ve duygusalligi mi bu ya öf hic sevmiyorum bu halimi😿
Seni çok iyi anlıyorum, ilk çocuğumda bende öyleydim. Çok sakin, çok uysal bir bebekti. Ama bir gün mamasını içip uyumasın ben çok sinirlenirdim kendi kendime. Şimdi çok pişmanım neden öyle yaptım diye. İkinci bebeğim onun gibi sakin olmadı. Başlarda gaz problemi, düzensiz uyku, uykuya dalamama sorunlarımız var. Beni ilk çocuğumdan daha çok uğraştırıyor, ama bu sefer ben daha çok sakinim sinirlenmiyorum.

Arada bana da geliyolar öyle 😁 dediğin gibi ben özellikle uyku konusunda çok hassasım. Benli uykuyu çok severdim öğlenlere işim yoksa akşamlara kadar yatardım. Günlük uyku saatim en fazla 4 saat o da 4 saatse şükrediyorum, bebek bakıyorum, uyumadığı tüm anlarda çalışmaya çalışıyorum. Gelip ay çok yorgunum, ay çok uykum geldi ay kafamı kaldıramıyorum diye yanımda biri diyince acayip sinirleniyorum eşim, annem, görümcem, arkadaşım kim olduğu fark etmiyor 😁

Ben evden çalıştığım için kimse bana çalışıyormuş gözüyle bakmıyor, buna eşim ve kendi annem de dahil. Benim en çok hassaslaştığım, kırıldığım nokta o. Sen tüm gün evdeydin muhabbeti. Bazen e onu da mı yapmadın bunu da mı yapmadın muhabbeti..
Bende evden çalışıyordum, aynen insanlar evden olunca çalışmıyorum işten kaytarıyorum zannediyorlardı. Halbuki aynı işi yapıyorum, aynı mesaiye uymak zorundayım. Ben mesaideyken komşularım bana kahve içmeye gelmek istedi mesela. Kusura bakmayın çalışıyorum başka zaman inşallah dedim, biraz bozuldular sanırım 😂 Bir keresindede görümcemler gelmek istemiş, çoluk çocuk eşiyle falan. Eşim kendi işinde daha müsait oluyor, o da onlara Butterfly çalışıyor sizinle ilgilenemez, siz benim buraya gelin ben size yemek falan söylerim demiş, onada bozulmuşlar, araları hala iyi değil bu yüzden 🙄

Ayneenn tam bir buçuk saatte mayışıyor 10 dk önce emziriyorum kafasını koyduğu gibi uyuyor nerdeyse 😄
Gece uykusuna geçiş bu kadsr kolay olmuyor ama canı sağolsun 🤣
Gündüz bensiz uyumuyor kızım. Uykusu geliyor ya kucakta ya memede ya da ayakta sallanarak uyuyor. Bırakınca uyanıyor hemen. Gündüz uykusuna bensiz nasıl alıştıracağım bilmiyorum 😞 bahçeye iniyoruz bebek arabasında uyuyor kendi kendine. Rapunzel90 Rapunzel90 siz nasıl başardınız ☺️

20220414_085021.jpg

20220414_085108.jpg

Rapunzel90 Rapunzel90 ikisi de aynı kalınlıkta aslında petek doku olan goon o daha dolgulu bi hissiyat veriyo ama aynılar. Ikisini de bi çekistirdim mıncıkladım filan pamuksulukları da aynı gibi geldi aynı anda inceleyince 😬 Sanırım bu dokuya alışmak lazım. 😒

Gündüz bensiz uyumuyor kızım. Uykusu geliyor ya kucakta ya memede ya da ayakta sallanarak uyuyor. Bırakınca uyanıyor hemen. Gündüz uykusuna bensiz nasıl alıştıracağım bilmiyorum 😞 bahçeye iniyoruz bebek arabasında uyuyor kendi kendine. Rapunzel90 Rapunzel90 siz nasıl başardınız ☺️
Ay bizimki de bensiz uyumuyor ki ayakta sallıyorum çabuk uyuyor sadece 😄
Ben tek başına uyuyacağına hiç inanmadığım için o toplara giremicem buna da okeyim🤣🤣

Goon güzele benziyo gerçekten kanıma girdin denicem😀😍 teşekkürler bu arada😘
Rica ederim 😘 daha kurcalamayacam ben de bunlar sorun yapmadı tabi goona yeni başladık bu ikisinden devam ederim duruma göre. Sleepy mi denesek diyodum ama biz komple markaya gıcık olduk. Esim diyo bırak şu sleepyi 🤣

Bunlar hep sırayla gerçekleşiyor demek ki 🤣🤣
Şimdi biraz hevesini aldı zırt pırt dönmeye çalışmıyor ama yine arada krizler çıkıyor uyuturken 😂😂
Senin ki dişini etkilemeye çalışıyor bnmki de tersini 🤣🤣🤣🤣
Ya hiç durmuyor geri ters dönmeye çalışıyor dönemiyor ağlıyor gece çok komikti gece iyi güldüm 🤣

Ay bizimki de bensiz uyumuyor ki ayakta sallıyorum çabuk uyuyor sadece 😄
Ben tek başına uyuyacağına hiç inanmadığım için o toplara giremicem buna da okeyim🤣🤣
Sallamayı bıraktım çünkü aşırı yoruluyordum bacaklarım kollarım tutmuyodu dedim bu böyle olmaz 1 kere deneyim sakin olduğu bir vakit bizim yatağa uzandık uyku arkadaşını falann açtım o sırada başını okşayıp sessizce konuştum baktım uyudu ben şok sonra ertesi gün yine denedim sakinken ve uyku sinyalleri geçmeden denemenizi tavsiye ederim ama vazgeçmeyin babasına bile vermedim uyutmak için istedi o sallayacak biliyorum yorgun olsam bile vermedim ama şu an geç uyuyor ataktan sanırım 😣

Rica ederim 😘 daha kurcalamayacam ben de bunlar sorun yapmadı tabi goona yeni başladık bu ikisinden devam ederim duruma göre. Sleepy mi denesek diyodum ama biz komple markaya gıcık olduk. Esim diyo bırak şu sleepyi 🤣
Aman eşin doğru demiş bırak şu sleppyi bitmek bilmiyo bide toz almaya bile sleppui kullanıyorum ki bitsin 3 paket kaldı çok şükür😀😀

Sallamayı bıraktım çünkü aşırı yoruluyordum bacaklarım kollarım tutmuyodu dedim bu böyle olmaz 1 kere deneyim sakin olduğu bir vakit bizim yatağa uzandık uyku arkadaşını falann açtım o sırada başını okşayıp sessizce konuştum baktım uyudu ben şok sonra ertesi gün yine denedim sakinken ve uyku sinyalleri geçmeden denemenizi tavsiye ederim ama vazgeçmeyin babasına bile vermedim uyutmak için istedi o sallayacak biliyorum yorgun olsam bile vermedim ama şu an geç uyuyor ataktan sanırım 😣
Konuşurken uyuyorsa kitap oku daha da iyi gelir biz o levele geçemedik 🤣

Islak mendil avcıları E ebebekte uni baby de indirim var bir bakın

Eklentiler

• ACE40ED1-E839-4AB5-91B6-34916971CB12.png
    ACE40ED1-E839-4AB5-91B6-34916971CB12.png
    407 KB · Görüntüleme: 85
X