2021 Aralık Anneleri

Genelde uyku esnasinda verebiliyorum uykuya gecmesi de cok skinti alt pijamasini cikartiyorum falan yapmadigim sey kalmiyor nasil bir atakmis bu

Ay insallah ya yarin da gezmeyi dwneyeyim ben dus a nasil gircez ki beraber kulaklarna su kacar yavrumun
Direk düşü açılmadan şu dokerek la bilir banyo sıcak olursa anne bebek çıplak kucagmda hatta o ara memeyi teklif edilebilir bunu emzirme danışmanları ve dr lar tavsiye ediyor anne karnını hatırlayıp bebek onyargisini kiriyormus

Hele bn geçen kv geldi soruyor zor uyuyor dedim anlattım
Bebe sorun çıkarmadan küt uyudu bn şook 🥴
Gerçekten niye böyle yapıyorlar yalancı çıkıyoruz 😂😂
Geçen gün bi arkadaş grubumuz geldi baya coşkulu bir kalabalık oldu gıkı çıkmadı ya herkes şok oldu böyle bebek mi olur diye durduk yere nazar değecek yavrulara 🤣

Gerçekten niye böyle yapıyorlar yalancı çıkıyoruz 😂😂
Geçen gün bi arkadaş grubumuz geldi baya coşkulu bir kalabalık oldu gıkı çıkmadı ya herkes şok oldu böyle bebek mi olur diye durduk yere nazar değecek yavrulara 🤣
Biz de kv deyiz evde hiç uyutamadik dun suan ayagimda uyuo:))

Hele bn geçen kv geldi soruyor zor uyuyor dedim anlattım
Bebe sorun çıkarmadan küt uyudu bn şook 🥴
Ay 2 keredir biz de öyle olduk. Esimin kuzenine gittik bi kere gündüz oturmasına. Dedim benim kız uyumaz gelemem. Evi bana yakın cok israr edince dedim geleyim 1 saat oturur gelirim, sonra bi ara mizladi biraz emzirdim ayağıma koymuştum küt gitti ben şok. Normalde dizim citlar ona uyanır orda milletin içinde uyuyasi tuttu. Uyumadan az önce de anlatıyorum ne kadar huysuz olduğunu nasıl uykusuz olduğunu bütün teyzeler var beni yalancı çıkardı 😀 gecen aksam da kv ler geldi bana. O gün de tüm gün uyumadı benim kız onlar gelmeden az önce dedim bi deneyim belki bi yarım saat uyur. Yine küt gitti 😀 geldiler asla uyanmadı nasılsa uyumaz diye bezini bile degistirmemistim uyudu kaldı resmen akşam 7 de gece uykusuna geçmiş oldu. Böylelikle çocuğu hiç göremeden gittiler 😀

Ay 2 keredir biz de öyle olduk. Esimin kuzenine gittik bi kere gündüz oturmasına. Dedim benim kız uyumaz gelemem. Evi bana yakın cok israr edince dedim geleyim 1 saat oturur gelirim, sonra bi ara mizladi biraz emzirdim ayağıma koymuştum küt gitti ben şok. Normalde dizim citlar ona uyanır orda milletin içinde uyuyasi tuttu. Uyumadan az önce de anlatıyorum ne kadar huysuz olduğunu nasıl uykusuz olduğunu bütün teyzeler var beni yalancı çıkardı 😀 gecen aksam da kv ler geldi bana. O gün de tüm gün uyumadı benim kız onlar gelmeden az önce dedim bi deneyim belki bi yarım saat uyur. Yine küt gitti 😀 geldiler asla uyanmadı nasılsa uyumaz diye bezini bile degistirmemistim uyudu kaldı resmen akşam 7 de gece uykusuna geçmiş oldu. Böylelikle çocuğu hiç göremeden gittiler 😀
En iyisi sürekli birileri ya gelsin ya gidelim 🤣

Direk düşü açılmadan şu dokerek la bilir banyo sıcak olursa anne bebek çıplak kucagmda hatta o ara memeyi teklif edilebilir bunu emzirme danışmanları ve dr lar tavsiye ediyor anne karnını hatırlayıp bebek onyargisini kiriyormus
Tamam canim tesekkurler deneyelim bakalim ywtwr ki emmekten vaxgecmesin tamamen

Dr sana ne dedi

Iyi geceler kızlar. Bi kaç gün sonra oglumu Sünnet ettircez. Erkek annelerine sormak istedim. Klipsli(klampli) yöntemle Sünnet ettirip memnun kalan var mı?

Yanında
Yanında yatırdığın için olabilir.Ben yanimda yatirmiyorum ayırmanı tavsiye ederim yoksa 2 yaşına kadar işin zor.Emzik alıyorsa emzik ver yada alıştır 2 jez emmesi yeter bence 🥰
Biz en baştan beri yanyana yatıyoruz canım. Ben küçük kizimdan da alışkınım daha rahat ediyorum. 1 haftaya kadar da böyle değildi. 2 defa emiyordu aralıkları uzun olarak. Emzik almıyor uğraştım ve uğraşıyorum keşke alsa 🙄
Bir aylıktan beri yanımda bu atağa kadar mis gibi uyuduk hep. Uykuya dalınca ikimiz de sirt üstü yatısa geçiyoz 🤣 sadece atakda ben biraz uoğunlaştırdım memeyi uyutsun diye o yüzdne belim bitik 🤣
İşte biz de böyleydik, birkac gündür emzik etti resmen sıpam😏
Gece emen bebek daha hızlı kılo alırmış oylemı gerçekten yA gece emzırdım yada sütünüzü sağıp gündüz verın dıyorkar
6.5 kg şu an. Ne kilolu ne zayıf normal bence ☺
Emerken uyuya kaldığı için olabilir, bende gece emzirip besigine yatırırim sonraki uyanmada sabaha kadar beraber uyuruz
Aslında tam tersi dalamıyor sanki birkac gündür. Ağzından çektiğim an aranıyor. Sabaha kadar ağzında 🥴
Dönemsel değişiklikler olurmuş böyle yakında düzene girer yine 😊
Benimki de 1-2 kere uyanıyor onda da emerken uyuyakalıyor uyandıramıyorum valla bi göğsü ancak emiyor her birinde onu da tam boşaltamıyor genellikle
Bazen ona vicdan yapıyorum ama neticede sabaha kadar da uyusa uyandırmaya gerek yokmuş artık heralde yeterlidir 🙄
Ben de dönemseldir inşallah diyorum. Heryerim tutuldu zira 🤕
Ben onu denedim biliyor musun ne zaman uyutsam bi kahve içelim desem daha fincanlari mutfaktan salona getirmeden uyanıyor 😀😀annem hep der annesi yemek yerken çocukların ya cisi gelir ya aglayasi 😀tek çocukta 4.5 yaş sonrası rahat çift çocukta ne sen sooooor ne ben soylim 😂😂😂😂😂
Peki 3 çocukta hı 🥴🥺😆
Bebeleriniz kaç saatte bı emiyor şu an? Şu emzirme danışmanı 3 saat iyi demişti de benim kız her seferinde az emiyor çok olsa bile cikariyo hemen. Tekrar yenidogan gibi iki saate düştük sıkıldım bu durumdan. Zaten uyku da yok😑
Bir de ağzı çok akiyo ya tükürük mu salya mi nedir bu 😬bu kadar akmiyodu önceden .
Durmadan emmek istiyor ama uzun uzun emmiyor diyeyim 😆 Yakası hep ıslak aynen bizim de 🤤
Ben hala 2 saatte bir kalkiyorum gece zaten bu ara gunduz emmiyor meme reddi yasiyoruz kesinlikle aldiramiyorum resmen ac duruyor
Insallah düzene girer ya zor vallla 😏
Iyi geceler kızlar. Bi kaç gün sonra oglumu Sünnet ettircez. Erkek annelerine sormak istedim. Klipsli(klampli) yöntemle Sünnet ettirip memnun kalan var mı?
Biz yeni yaptırdık geçen hafta. Cok rahat geçti ilk iki gün dışında. Bugün de resim istedi doktorumuz, çok iyi dedi bitti Sünnet sürecimiz çok şükür 🥰

Kizlar bi arkadas vardi topikte malesef bebegini kaybetmisti ya erken dogum yapip 28.haftada falan cok uzulmustuk ona, tekrar hamileymiss gorunce cok sevindim rabbim insallah bu defa kucagina almayi nasip etsin hatirlayanlar varsa sevinirler diye yazayim dedimm 😍😍
Gerçekmi hatrliyorum cok sevindim insallah saglikla gelsin😍

Biz en baştan beri yanyana yatıyoruz canım. Ben küçük kizimdan da alışkınım daha rahat ediyorum. 1 haftaya kadar da böyle değildi. 2 defa emiyordu aralıkları uzun olarak. Emzik almıyor uğraştım ve uğraşıyorum keşke alsa 🙄

İşte biz de böyleydik, birkac gündür emzik etti resmen sıpam😏

6.5 kg şu an. Ne kilolu ne zayıf normal bence ☺

Aslında tam tersi dalamıyor sanki birkac gündür. Ağzından çektiğim an aranıyor. Sabaha kadar ağzında 🥴

Ben de dönemseldir inşallah diyorum. Heryerim tutuldu zira 🤕

Peki 3 çocukta hı 🥴🥺😆

Durmadan emmek istiyor ama uzun uzun emmiyor diyeyim 😆 Yakası hep ıslak aynen bizim de 🤤

Insallah düzene girer ya zor vallla 😏

Biz yeni yaptırdık geçen hafta. Cok rahat geçti ilk iki gün dışında. Bugün de resim istedi doktorumuz, çok iyi dedi bitti Sünnet sürecimiz çok şükür 🥰
Cnm neye dikkat etmek gerekiyor bu sürecte.sürekli suya mı sokmak gerekiyor mesela. Birisi yazmıştı Zeytinyaglamak gerekiyor filan. Dogru mu bunlar?

Kizlar bi arkadas vardi topikte malesef bebegini kaybetmisti ya erken dogum yapip 28.haftada falan cok uzulmustuk ona, tekrar hamileymiss gorunce cok sevindim rabbim insallah bu defa kucagina almayi nasip etsin hatirlayanlar varsa sevinirler diye yazayim dedimm 😍😍😍
Yaa ne güzel

X