Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar merhaba ben hamileligimi regldeb 5 gün once erken gebelik testleriyle öğrendim kan testi yaptırdım beta hcg reglden 5 gün önce 13 çıktı. Pazar günü 4. Haftaya giricem 1 yıllık evliyim eşimle birlikte planlayarak çocuk sahibi olduk aslında mutluyum istediğimiz bı şeydi gercekten ama öğrendiğim günden beri aşırı dalgalı ruh halindeyim. Çalıştığım için gündüzleri iş edenyerinde iyiyim ama akşam eve dönerken içimi bı karamsarlik kapliyo anksiyete krizleri geliyo sürekli kötü dusunceler ya hazır değilsem ya yapamazsam ya anne olmayı haketmiyosam diye. Zaten normalde de anksiyete bozuklugum vardı hep kuruntulu bı insandim ya öyleyse ya böyle olursa diye hamile kalmadan 3-4 ay önce bırakmıştim ilaçları sanırım hayatımda büyük bı değişiklik olduğu için ataklarım tekrarliyo. Geçici bı süreç oldugunu biliyorum ama bir türlü önüne geçemiyorum olumsuz düşüncelerin bebeğime de zararı olucak diye korkuyorum 9 ay hamilelik nasıl geçecek diye korkuyorum çok uzun geliyo gözüme. Benim gibi bu ruh halinde olaniniz var mı 🫠

Kizlar merhaba ben hamileligimi regldeb 5 gün once erken gebelik testleriyle öğrendim kan testi yaptırdım beta hcg reglden 5 gün önce 13 çıktı. Pazar günü 4. Haftaya giricem 1 yıllık evliyim eşimle birlikte planlayarak çocuk sahibi olduk aslında mutluyum istediğimiz bı şeydi gercekten ama öğrendiğim günden beri aşırı dalgalı ruh halindeyim. Çalıştığım için gündüzleri iş edenyerinde iyiyim ama akşam eve dönerken içimi bı karamsarlik kapliyo anksiyete krizleri geliyo sürekli kötü dusunceler ya hazır değilsem ya yapamazsam ya anne olmayı haketmiyosam diye. Zaten normalde de anksiyete bozuklugum vardı hep kuruntulu bı insandim ya öyleyse ya böyle olursa diye hamile kalmadan 3-4 ay önce bırakmıştim ilaçları sanırım hayatımda büyük bı değişiklik olduğu için ataklarım tekrarliyo. Geçici bı süreç oldugunu biliyorum ama bir türlü önüne geçemiyorum olumsuz düşüncelerin bebeğime de zararı olucak diye korkuyorum 9 ay hamilelik nasıl geçecek diye korkuyorum çok uzun geliyo gözüme. Benim gibi bu ruh halinde olaniniz var mı 🫠
Seni cok iyi anliyorum, bende anksiyeteli bir insanim hatta osb,uyum bozuklugu da demisti doktor, ilaca baslayip 2 haftaya birakmistim.
Ayni dusunceler banada oluyor, hazirmiyim gercekten, yapabilirmiyim, nasil anne olucam, acaba anne gibi hissedicekmiyim ve daha nicesi, heycana ve pozitif duygulara odaklanmaya calisiyorum. Ama inan ki anksiyetesi olmayanlar da ayni dusunceleri elbette yasiyordur.
Bende mesela kendimi cok gergin hissediyorum, akan burnuma bile asiri öfkeliyim 😄
Buda salgilamis oldugumuz hormonlarla alakali sanirim. Bu anlattigin seyin gecici oldugunu dusunuyorum, iyiye odaklan bebisini dusun, cok iyi bir anne olacaksin, bu dusunceleri yasiyor olup endiselenmen bile ne kadar iyi bir anne olacagini gosterir ❤️
Kendini akışına birak ve hamileligin, bebisinin icinde buyumesinin tadini cikar canim.

Çok teşekkür ederim bende öyle yapmaya çalışıyorum pozitif dusunceye odaklanmaya çalışıyorum bazı durumlarda baş edemiyorum hamile kalmadan önce de en fazla 2 hafta böyle olumsuz hissediyorum eninde sonunda hiç gecmicek gibi gelen o hisler geciyo kendimi böyle sakinleştirmeye çalışıyorum hep çok sağolun ☺️

Çok teşekkür ederim bende öyle yapmaya çalışıyorum pozitif dusunceye odaklanmaya çalışıyorum bazı durumlarda baş edemiyorum hamile kalmadan önce de en fazla 2 hafta böyle olumsuz hissediyorum eninde sonunda hiç gecmicek gibi gelen o hisler geciyo kendimi böyle sakinleştirmeye çalışıyorum hep çok sağolun ☺️
Ahhh ah seni o kadar iyi anliyorum ki, bende öyleyim. Bir gun cok neseli hayat dolu ertesi gun veya 5 saat sonra cok depresif 😄
Hatta bu hissi kabullendim, anksiyete kaynakli bazilari baya carpintida eslik ediyor. Herseyin olumsuzunu dusunurum, insanlara guvenim sifirdir, hep en kotusunu dusunurm, hatta kendi icimde sus diyip iyiye donusturmeye calisirim 😄
Yanliz degilsin ❤️

Evet var sanki beni anlattın. Anksiyete hastasıyım ilaç kullandım hatta o sayede cocuk fikrini benimsedim ama hep içimde korku vardı. 9 ay ilaçsız nasıl yaparım diye. Çünkü atak gelince yerimde duramıyorum kalbim ağzımda atıyor. İlk haftalar senin gibi oldum sonra ultrason kan tahlilleri derken sürece uyum sağladım gibi bide yalnız kalmamaya çalış. Aileme uzaktım ben hemen onlarım yanıma geldim eşimde şuan çalışmıyordu zaten.

Ahhh ah seni o kadar iyi anliyorum ki, bende öyleyim. Bir gun cok neseli hayat dolu ertesi gun veya 5 saat sonra cok depresif 😄
Hatta bu hissi kabullendim, anksiyete kaynakli bazilari baya carpintida eslik ediyor. Herseyin olumsuzunu dusunurum, insanlara guvenim sifirdir, hep en kotusunu dusunurm, hatta kendi icimde sus diyip iyiye donusturmeye calisirim 😄
Yanliz degilsin ❤️
Şuan bende bunları okuyunca yalnız olmadığımı hissettim ❤️ ama hepimiz çok güçlüyüz ve bu bi süreç inşallah hepimiz kolay güzel bi şekilde geçirirz 🙂

Ben bıraktım.Bi de sağlam bi
İçiciydim yani. Ben hep kafamda 1 tane bile içsem ona zarar veririm diye düşündüm. Güçleri ne ki yavruların.Kafana koyup korkmazsan rahat bırakılıyor .
gözün aydn bırakmışsn canm darısı bana bende günlük azaltarak bırka bilirim hemn bırakmam sinirsel migrnim var başma vuruyor sinirleniyorum 😔

X