2021 Aralık Anneleri

Usudugu yuzunden anlasılmaz kii ayakları ve ensesi de soguk muydu

Usudugu yuzunden anlasılmaz kii ayakları ve ensesi de soguk muydu
Evet yüzü zaten hep soğuyor uyurken ama vücudu genel olarak soğuktu üşümemiş olması imkansız
Genelde bacakları da çok sıcak olmuyor zaten tek kat giydirdiğim için ama gövde kısmının sıcak olması gerekir göğsü ve sırtı serindi

B BitterCikilata nın bebişi de aynı rahatsızlığı geçirince eşime söylemiştim o bu aylarda direkt yatırırız demişti onu yatırmamalarına şaşırmıştı
Çok geçmiş olsun cumayı beklemeden acilden falan mı gösterseniz?

bize bronşit demişti dr acaba covidden mi dolayı kı bizi yatırmadı
Bn özellikle yatıralım dedim doktora dr yatırmadı evde iyi bakarsan atlatır demişti

Çok geçmiş olsun
Biz bronşit olduk covide bağlı aynı şey mi bilmiyorum bn yatırmasını istemiştim dr yatırmamıştı
Bn olsam yatırın dediyse yatırırdım tedavi başlatıldı mı

bize bronşit demişti dr acaba covidden mi dolayı kı bizi yatırmadı
Bn özellikle yatıralım dedim doktora dr yatırmadı evde iyi bakarsan atlatır demişti
Onunki tam bronşit olmamıştır o zaman demişti bilemedim ki
Yine farklı uygulamalar
Dediğin gibi covid olduğu için de olabilir çünkü tek kişilik odalarda yatmıyorlar bildiğim kadarıyla, bizimkiler de covid durumuna özellikle bakıyorlardı yatıracakları zaman
İlle de yatacaksa ona göre oda ayarlanıyordu
Neyse ki geçip gitti

Çok şükür bize o dönem az ilerlerse yoğun bakım dedi
Üniversite hastanesine götürün demişti.
Hiç bir bebe hastalanmasın
Ayy o dönem kızla uğraşmaktan oğlanla hiç ilgilenememiştim. yavrum öyle böyle iyileşmişti

Abi olmak kolay değil
Bununla geçmiş olsun inşallah hiçbiri hastalanmasın gerçekten

Cok gecmis olsun Benim oglumda Grip oldu 10 gün olacak bende anlamadım ilk günler sürekli burnunu temizliyordum zaten
Ateşi çıkınca anladım hasta oldugunu kanda enfeksiyonu da yüksek çıktı covit testi yapıldı negatif çıktı
Ara ara öksürük de vardı üç gün damardan serum yedi şimdi 7 gün antibiyotik ve üsutme için surup yiyor doktorumuz tekrardan ateslenirse yatiracakti ama ateslenmedi ara ara öksürük var dedim o kadar olur boğaz enfeksiyonu geçiriyor dedi
Farklı bir doktora da goturmen iyi olur belkide ozeller para için yatış yapıyor
Bizim hastanede 400 lira gecelik fiyat 17 liraya takılan serum 100 lira olmuş
Bizim doktor hemen yatırma taraftarı değil ama diger çocuk doktoru hemen yatış veriyor hastasına mesela

Ateş öksürük olmadan nasıl bronşit ya benimki de grip şuan balgam ve tek tük öksürük de var ben önce bı aile hekimine götürdüm sırtını dinletmek için ciğere indiyse goturucektim uzmana, biseyi yok dedi prospan diye bı takviye önerdi onu da sırf balgam temizlemekten bıktım 2 saatte bir çocuğa eziyet oluyordu ondan aldım hemen iyi geldi

Evet ilk iki ay hasta olduklarında tedaviye evde çabuk yanıt vermiyorlarmis yatış yapıyorlar hemen bide beslenmesi sorun oluyor diye sanırım

Çok geçmiş olsun
Bizim dr da bn ısrar ettim yatır diye kadın yok dedi özel hastane bide

Burdan bi arkadas bebeginde hirilti duyunca doktora goturmus burayada yazmisti bizimkindede biraz var gibiydi bende goturdum hemen doktor bu kadar erken nasil farkettin demisti bronsiolit olmustu ama daha cok basiydi buhar makinasi alin dedi ventolinle serumu karistirip gunde 4 kere buhar verdik bi ilac daha vardi yine buhar onuda sabah aksam verdik 10 gune hic biseyi kalmadi..bence bronsiolit onemli sonrasinda tikanma olabilir ALLAH korusun gece acilden goturun derim ciger filmi cektirdiyseniz onuda gosterirsiniz

Kehribar kolye alacak olan var mı diş için ? İnanıyor musunuz?
Ben aldım ☺Bir yakınım çok faydasını görmüş iki çocuğunda da şifa Allahtan vesile olsun dedim aldım daha yeni ben de
Biz de de ufak tefek öksürük vardı daha 3 haftalıktı o zaman. Doktor 1 hafta yatış vermişti. Ateşi falan da yoktu. Korktum ilerler diye tamam dedim. Simdi olsa yatsın demezdim sanırım. Zatürre gibi değildi bence. Hastanede de çok yıpranmıştı her gittiğimde ağlıyordu kuzum. Zor bir karar. Bana da para için çok elzem olmadan yatış veriyor bazı doktorlar gibi geliyor
Benim o arkadaş

Bak gündüz yazınca negzel oluyo

Göğsü sıcak olcak diye biliyorum ben. Bizim ayaklar hep terli gibi soğuk ama.
İviit göğüs ve ense sıcak olacak üzerine yattığı için ense çok üşümüyor ama göğüsten anlaşılıyor gece
Ayak terlemesi de çok giydirmekten olabilir ya da gazlı olduğu zamanlar ıkınmaktan olurdu bizim
Bu giydirmelerin bi ortası yok

Cok hiydirmekten ya alt kısmı salamıyom ben ille havlu çorap Gaz sıkıntısıbyok ama olmasın diye de biraz dikkar ediyom güyaa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…