2021 Aralık Anneleri

Yaa evet benim devlette gittiğimde detaylı ultrasona girmen lazım perinatolojiye alanını açtım ordan alırsın randevunu dedi bana da 😶 senin yazdığın şekilde doppler bir tek Üsküdar da çıkıyor randevu. 182 yi aradım perinatoloji yönlendirir sizi dedi. Bakalım ne olacak benim de kafam karıştı ben de seviniyordum buldum diye 🤔 amaan en kötü özelde bir yerde yaptırırım
Sana direk perinatoloji denmiş bakarlar ozaman diye düşünüyorum 🤔

Icin rahat olsun cnm sonucun iyi bence.. benimki cok riskliydi biz yıkıldık kotu olduk duyunca ama sonra bi gonul rahatligi geldi bana ole yada bole benim evladim olucakti..
Gonul rahatligim kadar da guzel bi sonuc geldi 🙏
Dedigim gibi senin sonucun cok iyi bence
Teşekkür ederim Allah razı olsun sizden 🙏 ayrıntılı ultrasona gideceğim bende yaşadığım ilde perinatolog olmadığı için orada belli olur mu bir şeyler sizce?

Cancağzım benim bi tüp bebek tedavim var bu bebeden önce o ara testler yaptırırken tıbbi genetikten de genetik testlerle pıhtılaşma testlerini yaptırdık. Normalde 2 gebelik kaybı sonrası bu testler yapılır. Maalesef o iki acı yaşatılır insanlara. Ama bende amh çok düşüktü baştan bilinmesini istedi doktorlar.
Anladım, çok teşekkür ederim 😇

Teşekkür ederim Allah razı olsun sizden 🙏 ayrıntılı ultrasona gideceğim bende yaşadığım ilde perinatolog olmadığı için orada belli olur mu bir şeyler sizce?
Ayrıntılıda organlara bakılıyor ama bi sorun çıktığında tek başına bi sebep yeterli tanıolmuyor cnm ..en iyi tanı amniyosentez ve nifty down send.konusunda... bende ayrıntılıya girmedim henüz 4 ağustosta giricem açıkcası bende korkuyorum organlarda falan bişey çıkıcak diye.. Bence gönlünü ferah tut bi sorun olmucak.

Yanlis anlamazsan ne gibi skntilar ? Ve detayli icin erken degilmi
beyninde çift taraflı kistler, kalpte parlak odak, bağırsaklarda parlaklık, böbreklerde genişleme :KK43:
evet detaylıya normalde bu haftalarda gidilmiyor ama benim bi sıkıntım vardı gebeliğin başında covid ilaçları kullanmıştım. henüz hamile olduğumu bilmiyordum çünkü. o sebepten doktorum 17. haftada perinatolojiye gitmemi söylemişti. sonuçlar böyle olunca downdan şüphelendiler. 3 doktorla görüştüm. hepsi aynı şeyleri söylediği için de amniyosenteze karar verdik. çünkü % 99 sonuç veriyormuş. diğer türlü doğuma kadar acaba diye düşünüp duracaktım. şimdi bilicem en azından. bekliyorum bakalım. inşallah iyi gelir sonuç.

beyninde çift taraflı kistler, kalpte parlak odak, bağırsaklarda parlaklık, böbreklerde genişleme :KK43:
evet detaylıya normalde bu haftalarda gidilmiyor ama benim bi sıkıntım vardı gebeliğin başında covid ilaçları kullanmıştım. henüz hamile olduğumu bilmiyordum çünkü. o sebepten doktorum 17. haftada perinatolojiye gitmemi söylemişti. sonuçlar böyle olunca downdan şüphelendiler. 3 doktorla görüştüm. hepsi aynı şeyleri söylediği için de amniyosenteze karar verdik. çünkü % 99 sonuç veriyormuş. diğer türlü doğuma kadar acaba diye düşünüp duracaktım. şimdi bilicem en azından. bekliyorum bakalım. inşallah iyi gelir sonuç.
İnşallah sonucun güzel çıkar cnm ... Birde detaylıda erken bakıldığı için birdaha ki kontrolünde bu sorunlar belki ortadan kalkmış olur... Gönlünü ferah tut hamileliğini kendine zehir etme hiç.. Dilerim güzel sonuçlar alırsın

Benimde hareket ettiği zaman elimi koyuyorum hareket etmeyi bırakıyo🤦🏻‍♀️ eşim seslenerek elini koyuyo hemen kıpırdıyo 😂 bizde tavır yapan ben oluyorum
Doğruluğundan emin değilim ama bazı sesler hareketler bebeği sakinleştirirmiş. Eşinizin sesi heyecanlandırırken siz sakinleştiriyorsunuz demek ki😊 bende böyle olduğu için çok üzülüyordum bir tek bana tepki vermiyor sanıyordum meğerse yavrum benim sesime dokunuşuma sakinleşiyomuş 😍

Ben de soyle hesapliyorm haftamla 7 yi carpip 30 a boluyorum bolum ayi kalan gunu veriyor al sana bahcelinin hesabi 😅😅😅😅😅
Mantikli😂
Evet normalde 4 buçuk ama tam ay dolmadan beş ayıl demiyor demekki :))yaş hesabına dönecek iş yine :)bende 20+5teyim beş ay bitti diyorum
Bence de ya biz ne dersek o, kim bilicek uc gun ilerde dort gun geride😂beyin yakmaya gerek yok🙈
Her ay 4 hafta 3 gün olarak hesaplanıyor her ay tam 4 hafta olmadığı için. O yüzden o şekilde hesaplaman gerekiyor 😊
Bunu bilmiyordum🙄🥰
18 hafta 1 gün 18x7+1=127 gün
4buçuk ay = 4ay 15 gün yani 135 günü doldurman gerekir 4buçuk ayı doldurmuş olmak için 😁
Bu da mantikli😂

tesekkurler kizlar❤️
biz de dun bebisimizi gorduk, 220 gram olmus neredeyse bi margarin paketi dedi doktorum😂 detayli bi sekilde tum organlarini her seyini inceledi. her sey cok guzel dedi ama yine de disarda bu isi yapan uzman birine yonlendirdi icimiz rahat olsun diye.
17-18 agustos araliginda gitmemi soyledi, tam 22 hafta oluyor 🙆🏼‍♀️

Mantikli😂

Bence de ya biz ne dersek o, kim bilicek uc gun ilerde dort gun geride😂beyin yakmaya gerek yok🙈

Bunu bilmiyordum🙄🥰

Bu da mantikli😂

tesekkurler kizlar❤️
biz de dun bebisimizi gorduk, 220 gram olmus neredeyse bi margarin paketi dedi doktorum😂 detayli bi sekilde tum organlarini her seyini inceledi. her sey cok guzel dedi ama yine de disarda bu isi yapan uzman birine yonlendirdi icimiz rahat olsun diye.
17-18 agustos araliginda gitmemi soyledi, tam 22 hafta oluyor 🙆🏼‍♀️
Masallah detayli da cok guzel gecer insallah😍bana da 22 de demişti

Rabbım güzel sonuçlar almayı nasıp etsın 🤲

Kizlar ayrintiliya ne zaman giriyoruz sanki benden önde olanlar girmedi ben bu hafta kontrole gittiğimde gireceğim sanıyorum tetanoz olup Perşembe de dr a gideyim.diyordum ama tam haftasını bilen yazabilir mi ayrintilinin
Ben 2 ağustosta gidiyorum ayrıntılı ultrasona
Ama randevu bulsaydım yarına da girebileceğimi de söyledi doktorum
Bu hafta 19. Haftam, gelecek hafta 20. Haftam olacak reglime göre

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız
Gebeliğin ilk haftalarında bilinmeden kullanılan ilaçlar çok etki yapmaz diyordu dr kaan Kocatepe
Benim kızımda da bobrekte genişleme vardı doğduktan sonra kendiliğinden duzeldi.

Tekrarlayan dusukten sonra genetik testi trombofili paneli yaptirip öğreniliyor.Benim 1 gemim heterozigot biri homozigot bende 0.6 oksapar iğne kullaniyorum.
Teşekkür ederim ama bu düzen saçma anlamadm . İstesem özelde yaptırablrmym peki bunu

X