2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Pek önemsemedi. Sezaryen sebebi olabilir dedi sadece. Googledan bakınca plesenta previa çıkıyor. O da ciddi bir durum. Ama öyle olsa söylerdi diye düşünüyorum.
Demekki çok ciddi bi kanama yok, yoksa 2 3 güne bir kontrol filan isterdi.. plasenta previa olduğunu sanmıyorum canim olsa direkt derdi doktorun, belki bebiş yaramazlık yapmıştır icerde

Idrar yolu ve mantar canim.. hatta amniyon sivimi azalttı bu enfeksiyonlar. Ilaç kullandım geçti şükür. O gün bu gün iliski filan hep yasak, tekrarlamasın diye
Ben de şu an idrar yolu enfeksiyonuyla uğraşıyorum. Antibiyotik ishal yaptı bırakmak zorunda kaldım. Su içiyorum sürekli. Insallah Bebeğe geçmez.

Valla canlar hep normal doğum istedim, bi ara enfeksiyon filan çıkmıştı doktorum 32 yi görelim dikkat et demişti, o zmn sezaryen olma düşüncesi ilk kez gündeme gelmişti.. sonra her şey düzeldi derken şimdide bebiş doğum pozisyonuna gelmek istemiyor😂 iyi ki bi heves ettim normal doğuma.. gerçi daha 4 5 hafta var belli olmaz ama 38 e kadar dönmezse bende riske girmem. Nasipte ne varsa onu yaşıyoruz, bakalım🙏
Ay sorma ben de baştan beri hep normal doğum istiyorum diyordum ama bebiş hep 2 hafta önden gidiyordu. Şimdi de 33 haftada 2680 g ve bu doktorumun söylediğine sezeryana işaret. Şimdi kendimi sezeryana alıştırmaya çalışıyorum. Normalde hiç istemem ama bebişim iyi olsun da ben çekerim modundayım. 😬
☺️

Ay sorma ben de baştan beri hep normal doğum istiyorum diyordum ama bebiş hep 2 hafta önden gidiyordu. Şimdi de 33 haftada 2680 g ve bu doktorumun söylediğine sezeryana işaret. Şimdi kendimi sezeryana alıştırmaya çalışıyorum. Normalde hiç istemem ama bebişim iyi olsun da ben çekerim modundayım. 😬
☺️
Oy masaallah bebisin kilosu baya güzel. Ama belli olmaz senin durum belki sezaryene gerek kalmadan bebiş gelir 38. Haftada 40 gibi olursa 🥰 sağlıkla kavuşalım da iki fikrede alıştırıyoruz kendimizi mecbur❤

Oy masaallah bebisin kilosu baya güzel. Ama belli olmaz senin durum belki sezaryene gerek kalmadan bebiş gelir 38. Haftada 40 gibi olursa 🥰 sağlıkla kavuşalım da iki fikrede alıştırıyoruz kendimizi mecbur❤
Aslında bana sorsalar çocuğu 18 Kasım'da doğurmak isterim. O gün 36 haftası doluyor. Ama iriliğine bakılırsa 38 küsür haftalık gibi oluyor. O hafta aynı zamanda okullara ara tatil (13-22 Kasım). Öğretmenler de daha rahat izin alabiliyor o dönemde. Benim annem de öğretmen ve başka şehirde yaşıyor. Sırf o daha uzun kalabilsin diye o hafta doğurmayı çok isterim. Ama bebiş için hiçbir sorun olmayacaksa tabii ki. 😁

Aslında bana sorsalar çocuğu 18 Kasım'da doğurmak isterim. O gün 36 haftası doluyor. Ama iriliğine bakılırsa 38 küsür haftalık gibi oluyor. O hafta aynı zamanda okullara ara tatil (13-22 Kasım). Öğretmenler de daha rahat izin alabiliyor o dönemde. Benim annem de öğretmen ve başka şehirde yaşıyor. Sırf o daha uzun kalabilsin diye o hafta doğurmayı çok isterim. Ama bebiş için hiçbir sorun olmayacaksa tabii ki. 😁
Ah istemez doktorun kuzum, ilerde de olsa bebek bi süre daha kalsın ister. Ama düşüncen güzel yani

Kefir maden suyu peynir ekmek yiyebildikkerim et tavuk başka yerde pişer se balık da aynı
Yedikleri ne bağlı olduğunu düşünmüyorum ben.bence ırsi ilk hamileliğimde herşeyi yiyordum.günlük ceviz beden üzüm ara öğün olarak yoğurt her hafta balık vs.hep öndeydi ve iri bı bebekti.bunda günlük öğünde ne yersem.öyle ceviz falan hiç ağzıma atasim yok buda abisi gibi önde gidiyor

Valla canlar hep normal doğum istedim, bi ara enfeksiyon filan çıkmıştı doktorum 32 yi görelim dikkat et demişti, o zmn sezaryen olma düşüncesi ilk kez gündeme gelmişti.. sonra her şey düzeldi derken şimdide bebiş doğum pozisyonuna gelmek istemiyor😂 iyi ki bi heves ettim normal doğuma.. gerçi daha 4 5 hafta var belli olmaz ama 38 e kadar dönmezse bende riske girmem. Nasipte ne varsa onu yaşıyoruz, bakalım🙏
Doğum anında bile dönebiliyormuş bebekler ama en iyisi Dr bırakmak onlar anlıyorlar nasıl olması gerektiğini

☺️
Ben ilkinde 4060g normal doğurdum Dr suni sancıyla denemek istedi ve 38+3 de kavuştum paşama gerçi hem içte hemde dışta dikişlerin vardı normal doğumla sezeryan gibi oldum

Ben ilkinde 4060g normal doğurdum Dr suni sancıyla denemek istedi ve 38+3 de kavuştum paşama gerçi hem içte hemde dışta dikişlerin vardı normal doğumla sezeryan gibi oldum
Ay zaten her tarafım dikiş olacaksa ne edeyim normal doğumu. Doktorum zaten 4 kiloyu geçse beni zorlasam da normale götürmez. Nasip

Kızlar ben vücuduma sığmıyor sanki artık her gün patlayacak gibiyim odadan odaya geçince bile yoruluyorum.bide pazartesi çalışabilir alacağım sizde durumlar nasıl

Ay zaten her tarafım dikiş olacaksa ne edeyim normal doğumu. Doktorum zaten 4 kiloyu geçse beni zorlasam da normale götürmez. Nasip
Dikişte olsa üç dört gün içinde toparlamistim.birde normal doğum herzaman daha iyi.mesela normal doğum anında bebeğe geçen bağışıklık sistemi varmış bu tür şeyler olunca normali çok istiyordum ve doktora hep sorduğumda zamanı gelince konuşuruz diyordu o yüzden Dr bırakmak en iyisi bence

X