Evlilikte bütçe yönetimi nasıl olmalı

toplandınızmı nasıl dı ortam? daha da önemlisi siz nasılsınız?
Toplandık karşılıklı eğriler doğrular tartışıldı, 1 yıldır ilk kez böyle bir şey yaptık. Keşke daha önce olsaydı, geçmişte yapmadığım şeyleri yapıp bir de böyle deneyeceğim.. en azından elimden geleni yapmış olmanın iç rahatlığı olsun içimde diye. Onun dışında eşimin psikolojisi ciddi manada bozuk bunu yeni yeni daha iyi fark ediyorum. Halen ağlıyor babasının vefatının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen.. konuşma kapanırken ben annemi yalnız bırakamam en azından bu dönem dedi,kabul ediyorsan dedi biraz da rest yani.. kayinvalidem değil ama eşimde bitiyor biraz. Karşılıklı özürler dilendi, 3 kişilik hayat başladı yani konudan bağımsız olarak ,saldım. Karşılıklı seffaf olup ortak hesap kullanma sözü verdik gibi bir şey oldu ve geçmiş konuları sürekli açıp can sikmayacakmisiz vs vs

Esimle tanismamizla evlenmemiz 3,5 ay icinde oldu
Tanidik birilerinin vesilesiyle konustuk, gorustuk, anlastik, evlendik
Suan 5 yil 4 ay oldu 2 cocugumuz var
Evliligimizde sorun cikaran genelde ben oluyorum sorun derken hamilelik lohusalik gunlerinden bahsediyorum.
Esiminde hali hazirda bir dairesi benimde dairem vardi ( kendimize ait) yani sartlar esitti
2 sini sattik triplex villa aldik
Bunlari soylerken yanlis anlasilmasin hava atmak icin demiyorum. Yani 3 ayda evlenilirmi falan demis cogu kisi oyuzden belirttim.
Evlenirken ben 29 esim 35 yasindaydi.
Sizde sanki hala olgunlasmamis oturmamis biseler var

Toplandık karşılıklı eğriler doğrular tartışıldı, 1 yıldır ilk kez böyle bir şey yaptık. Keşke daha önce olsaydı, geçmişte yapmadığım şeyleri yapıp bir de böyle deneyeceğim.. en azından elimden geleni yapmış olmanın iç rahatlığı olsun içimde diye. Onun dışında eşimin psikolojisi ciddi manada bozuk bunu yeni yeni daha iyi fark ediyorum. Halen ağlıyor babasının vefatının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen.. konuşma kapanırken ben annemi yalnız bırakamam en azından bu dönem dedi,kabul ediyorsan dedi biraz da rest yani.. kayinvalidem değil ama eşimde bitiyor biraz. Karşılıklı özürler dilendi, 3 kişilik hayat başladı yani konudan bağımsız olarak ,saldım. Karşılıklı seffaf olup ortak hesap kullanma sözü verdik gibi bir şey oldu ve geçmiş konuları sürekli açıp can sikmayacakmisiz vs vs
Kayinvalide size mi taşındı simdi?

Hakkınızda hayırlısı olsun

Eşim 35 yaşına kadar ailesinden hiç ayrılmamış,en küçük çocuk, ablaları abisi düşük not alsa kızar eşime seslerini bile cikarmazlarmis. Ne sabah kalkmak bilir ,ne akşam yatmak bilir. Bi dediklerini iki etmemişler eşimin. Diğerleri evlenmiş gitmiş,bu da yemiş içmiş gezmiş işte. Alan mutlu veren mutlu. Evdeki anne babanın da her işine koşmuş, ki halen de koşuyor. Eşime sormadan hiç bir şey yapmazlarmis,kayinvalidem halen her şeyi eşimden ister. Esim işten çıkardı, 4bucuk 5te saat 7 7bucuga kadar baba evine uğrar ondan sonra gelirdi. Hafta sonu öğlene kadar yatar, kahvaltıdan sonra akşama kadar babasına yardıma giderdi iş yerine.Esimin ne kendini geliştirmeye,ne bir yeni bir şey öğrenmeye vakti olmamış ailesinden. Ama çok mutlu,iyi ki öyle yapmışım diyor . Tek zevki güzel yemek yemek. Zaten kayinvalidem ne istiyorsa onu yapmış,yemekte de çok seçici yemez etmez. Yani yapışık gibiler aileyle,her aksam uzun uzun telde konusma. Dedim sen cok iyi bir evlat olabilirsin ama kesinlikle iyi bir koca degilsin. 2bucuk ay önce kayinpederimi kaybettik,öyle olunca 40 gün kadar kayinvalidemde(kayinvalidemle) kaldık yalnız kalmasın diye. İznim bitince ise gittim,ordan eve uğrayıp üst baş değişip kayinvalideme geçiyordum. Gelen gidenle ilgileniyorduk, sonra gelen giden tükendi ama bizim gitmelerimiz orda kalmalarimiz tükenmedi.Eltimler alıp 10 gün kendi evlerine götürdüler. Sonra tekrar geldi işte kayinvalidem ve benim de gorevlendirmem çıktı 5 haftalık. Bu 4.haftam konunun devamı için eski başlıklara bakabilirsiniz.
Ben sizin neden evlendiginizi anlayamadim
Siz calisirken biriyle tanistirilip konusup.gorusseniz birbirinize uysaniz ok 3 ayda olur 3 haftada ama siz yangin mal.kacirir gibi niye hemen acele acele evlendiniz
Oyle ask evliligi falanda degil
sizinki bi kacismiydi acaba?
Cocugum yok yaklaşık 1 yıllık evliyim. Aileye bağımlılık var evet. Ya annesidir babasıdır, ben böyle aksi bir insan da değilim, gitsin ziyaret etsin elbette. Gönüllerini alsın. Ama eşim için ben gerçekten bir hiçim onların yanında. Bir yıldır tüm arta kalan zamanlarımızı onlarla geçirdik. Eşim durumdan çok mutlu iyiki de öyle yapmışım diyor. Hani ne bileyim ya kızlar anlatamıyorum ama hem tüm para bende olsun diyor,hem sorumsuz.. Ben mesajlaşmayı,flört etmeyi,tutkulu iliskiyi çok severim diyorum liseli miyiz biz diyor. Geçen de bana sevimsiz misin ,domusuk domusuk suratla oturuyorsun bizimkilerin yanında, samimiyetsizsin bir kaynamiyorsun aramıza candan olmuyorsun diyor. Ya daha neler neler. Evet dedim sevimsizim tadım yok. Her ortama uyum sağlayan başka kim olabilir acaba .
size boyle konusmasina izin vermeyin lutfen sinirlarinizi cizin
E burda senin kârina bi durum yokki
Adam.kendi calmis sazi sizde kabul etmisiniz
Skntili adamin skntili annesiyle yasamak cok zor olacak sizin icin

Allah yardimciniz olsun
Bu surecte cocuk yapmayin
Baktiniz olmuyo zorlamanin bi anlami yok sizin vaktinize yazik

X