2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben Allah ne verdiyse yiyorum, o an aklıma ne geliyosa. Oy başıma gelenler. Gideyim de kaşar peyniri yiyeyim. :KK70:

Bende 6 yaşinda bir yemek canavari var mecbur planlı oluyor. Oğlum paketli gıda yemez, kutu meyve suyu süt içmez ,büskivi ,hazir kek yemez . Bu arada yesilmercimek muhakkak haftada 2 kez yemelisin.

Ben en başından beri kız hissediyorum eşim de öyle rüyalarımda hep kız görüyorum 😄 erkek gibi sanki dedi ama bence üstünkörü baktı geçti doğru bakmadı çünkü ben hemen kalkıp ikili test için kan vermeye gidicektim kısaca bakıp geçti Ama kafam çok karıştı çünkü hislerim doğrudur bakalım yanılacak mıyım 😅
Gönlüne göre olur hadi umarım🤗

Bende 6 yaşinda bir yemek canavari var mecbur planlı oluyor. Oğlum paketli gıda yemez, kutu meyve suyu süt içmez ,büskivi ,hazir kek yemez . Bu arada yesilmercimek muhakkak haftada 2 kez yemelisin.
ceviz,badem,pekmez,süt, meyve, sebze olayına girdim ben ama, yeşil mercimek hiç aklıma gelmedi ya.

Üniversite hocası olması ekstra iyi bence çünkü onlar bide üstüne daha iyi akademik eğitim alıyolar bizler elimizden geleni yapıyoruz umarım şans da kısmet de bizimledir 🤲🏻Ben de cinsiyet tahmini yaptı doktorum ama keşke söylemeseydi diyorum çünkü rüyalarım değişti😅16. Haftadan önce yapılan yorumlar değişken oluyor diye ben de 16. Haftayı bekliyorum 🥰
birde ben korkuyorum en bastaki sürecimizi de biliyor daha gebe kalmadan bir kere sohbet etmiştik . tüp bebek için . alanım degil ama hersey güzek olacak demişti.
şimdi ilk bbegi görme anı gelmeden , ben herkesin iyi ve en kötü anını biliyorum diyor. bebegi görene kadar sakinleştiriyor. normalde tanıdıkla işi sevmem ama doktora da kanım ısındı . özeldeki doktordan daha cok ısındım. dogumu da siz yapın desim nasip olursa . riske atmaz tüp bebek diye sezeryanla alırlar .
tabi erken bişiler olmazsa . inan cinsiyeti merak etmek bana haksızlık gibi gelşyor . ilk gebelik . saglıjlı olsunda neyse cinsiyeti ona göre hayal kurarım .
ztn kız da erkek de olsa bazınseyleri sarı gri filan düşünüyorum :) böyle yastıklar emzirme yastıgı setleri oluyor ya .
ben hamile kalmadanmhep kızım olsun diyordm şmdi diyemiyrm . yeterki saglıklı olsun . evlat evlatmış . rahmime yerleşmeden bilmiyormuşum 🌸🌸🌸🥰

birde ben korkuyorum en bastaki sürecimizi de biliyor daha gebe kalmadan bir kere sohbet etmiştik . tüp bebek için . alanım degil ama hersey güzek olacak demişti.
şimdi ilk bbegi görme anı gelmeden , ben herkesin iyi ve en kötü anını biliyorum diyor. bebegi görene kadar sakinleştiriyor. normalde tanıdıkla işi sevmem ama doktora da kanım ısındı . özeldeki doktordan daha cok ısındım. dogumu da siz yapın desim nasip olursa . riske atmaz tüp bebek diye sezeryanla alırlar .
tabi erken bişiler olmazsa . inan cinsiyeti merak etmek bana haksızlık gibi gelşyor . ilk gebelik . saglıjlı olsunda neyse cinsiyeti ona göre hayal kurarım .
ztn kız da erkek de olsa bazınseyleri sarı gri filan düşünüyorum :) böyle yastıklar emzirme yastıgı setleri oluyor ya .
ben hamile kalmadanmhep kızım olsun diyordm şmdi diyemiyrm . yeterki saglıklı olsun . evlat evlatmış . rahmime yerleşmeden bilmiyormuşum 🌸🌸🌸🥰
Çok duygulandım yazdıklarını okurken. Çok foğru söylüyorsun çok ayıp gibi şu olsun demek evlat evlattır ❤️ Dua edicem senin için tehliken geçsin diye hep kafanı rahat tut hayal kur ❤️

Ay maşallah, sana biraz zahmetlidir şuan ama ne güzelmiş alışkanlıkları🙂

Evet güzel ama dışarda zor oluyor. Mesela hastanede yatarken yemekle gelen yoğurt süt vs yemedi. Unu 50kg luk çuvalla alıyorum . 😂.birde okulda kahvaltida yemeklerde meyve suyu yoğurt verince içmiyormuş . Ben senede en az 50 60 kavanoz az şekerli komposto yapiyorum onlari içiyor . Kutu meyve suları çok şekerli geliyor.

Çok duygulandım yazdıklarını okurken. Çok foğru söylüyorsun çok ayıp gibi şu olsun demek evlat evlattır ❤️ Dua edicem senin için tehliken geçsin diye hep kafanı rahat tut hayal kur ❤️
cok sagol canım . bizi zamanında cok korkuttular olmaz diye . bilinç altım felç yani .
yine de iyi hissetmeye calışıyorum 🙏🙏🙏kimsecikler kaybetmesin inşallah saglıkla alsın kucagına 🤰🏻👼🏻

Ben hala folik asite devam ediyorum doktor devam et dedi, bulantım kesilmediği için d vitaminine başlayamadım.
ekstra bir vitamin de vermediler bana 14. Haftadayım, haşimatom var iki haftada bir kan tahlili yaptırıyorum sol kolumun damarı aşındı resmen.
bulantılar hiç bitmeyecek sanırım. Mide yanması ve gaz sıkıştırması da cabası. Bebekler gazları olunca böyle mi hissediyor acaba, çok üzücü.
su içmek için kendimi zorluyorum ayran süt soda vs içim ne alırsa, afedersiniz çişim gelince de midem bulanıyor.
iki litre içiyorum günde fazlası olabiliyor ama eksiği yok.
Mutfağıma giremiyorum, dolabımın kapısını açamıyorum, mümkün değil yapamıyorum.
Doktorum bir periontolog, ikiliyi o yaptı bir laboratuvara gittim kan verdim.
rutin kontrolümü 17. haftaya ayarlamış. Acaba Detaylıyı o haftada mı yapar, sizler detaylı için kaçıncı haftaya randevu aldınız?

Arkadaslar her kontrolumde burdan sizden dua istiyorum cunku duanin gucune inaniyorum...ilk defa bir gebeligim bu hafatalara geldi ve bu sebepten her muayenede elim bogrumde yarin 12 haftaligima girecegim Rabbimin izniyle ve bu haftalar benim icin cok kritik ...arkadaslar bebegim icin dua edermisiniz?onu saglikla goreyim diye 🤲🤲

Arkadaslar her kontrolumde burdan sizden dua istiyorum cunku duanin gucune inaniyorum...ilk defa bir gebeligim bu hafatalara geldi ve bu sebepten her muayenede elim bogrumde yarin 12 haftaligima girecegim Rabbimin izniyle ve bu haftalar benim icin cok kritik ...arkadaslar bebegim icin dua edermisiniz?onu saglikla goreyim diye 🤲🤲
Tabiii hemen ediyorum 🥰 Salı günü de benim kontrolüm var ilk defa iki hafta bekleyebildim arayı uzattım 🙈 Yarın bebişinin orda sımsıkı tutundugunu ve kalbinin pıt pıt attığını görceksin inş annesi, o kollar bacaklar ne hareketli olcak gör bak😍 Çok güzel haberlerle gelesin inş🙏🏻

Ben yaşadım 8. Ve 10. Haftalarda proluton iğne vuruldum ve progrestan kullandım bu hafta progestanı kesti doktor ben de kanamada olmuştu kasık ağrısı bel ağrısı ve mide bulantısı bile olmuştu beraberinde tansiyonumda düşmüştü ve hep yattım sonrasında bol su içtim şuanda da hiç yormuyorum kendimi bugünde değişik bir kasık ağrım var idrar yolu enfeksiyonumu acaba diyorum böbrek ağrımda var inş ciddi birşeyim yoktur, çok geçmiş olsun sana da korkma dediğim gibi yaşadım ben de 2 hafta daha sabır biraz daha rahatlıcaksın sonra inş acil şifalar diliyorum 💙🌸🙏🏻
Aaaayyyy resmen şuan beni anlatıyorsun. Nedenini öğrenebildin mi 🥲

Kızlar bana da yorum yapabilir mısınız 12+3 günlük Ikra meyra Ikra meyra

Eklentiler

• 20210126_204529.jpg
    20210126_204529.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 63
Güzel haberlerle gel inşallah canım, eminim çok iyi geçecektir. Sağlıcakla gelsin 🙏🏻

Evet güzel ama dışarda zor oluyor. Mesela hastanede yatarken yemekle gelen yoğurt süt vs yemedi. Unu 50kg luk çuvalla alıyorum . 😂.birde okulda kahvaltida yemeklerde meyve suyu yoğurt verince içmiyormuş . Ben senede en az 50 60 kavanoz az şekerli komposto yapiyorum onlari içiyor . Kutu meyve suları çok şekerli geliyor.
Ay kıyamam sana zor oluyodur şuan, Allah güç kuvvet versin canım sana🙏🏻

X