2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kanama alanı vardı 9mm zamanla kayboldu çok şükür sizinde mi aynı durum geçiyor istirahat edin ve bol su için, geçmiş olsun sağlıkla alın kucağınıza bebişinizi🙏🏻
Evet bendede vardı hematom kanama alanı. Pazartesi biraz azaldığını demişti. Yatıyorum hep bu ağrılar onun ağrısımı acaba korkttum valla

Evet bendede vardı hematom kanama alanı. Pazartesi biraz azaldığını demişti. Yatıyorum hep bu ağrılar onun ağrısımı acaba korkttum valla
Dinlenirseniz kendinizi yormaz moralinizi güçlü tutarsanız geçecek biraz sabır 🙏🏻ben wcye zor gidiyordum oyle agrılarım vardı 12. Haftadan sonra rahatlarsınız biraz daha hayırlısıyla, kaçıncı haftadasınız?

Dinlenirseniz kendinizi yormaz moralinizi güçlü tutarsanız geçecek biraz sabır 🙏🏻ben wcye zor gidiyordum oyle agrılarım vardı 12. Haftadan sonra rahatlarsınız biraz daha hayırlısıyla, kaçıncı haftadasınız?
7+6 yım. Çok aşırı yok kıvrandırmıyor ama orda bir ağrı olduğunu hissediyorum sadece

Elim sürekli karnımda konuşuyorum hadi oğlum bir işaret ver artık diye, at bir tepik diyorum yok🥺 çok çok merak ediyorum nasıl bir duygu yıllardır hayal ettim yaşamak istiyorum sabırsızlanıyorum minik bir kıpırtı istiyorum ben de🙈
Cnm ilk gebelik lerde 20li haftalarda hissedersin zaman çabuk geçer Bi bakarsın bebişin seni tekmeliyor o günler inan uzakta değil 😍

Merhabalar kizlar inshallah hepiniz ve bebisleriniz iyidir 🙏🏼 ben 14+3 girdim ve 2/3 haftadir kendi kendime psikolojik baski yapiyom galiba ,,, arastirma yapmam gerek, bebegi gerekli ilgiyi verebilecekmiyim , yetwrince kadar bilgilimiyim , nasil yapicam nasil edicem , kitap ne zaman okuyum ne zaman konusum nasil egiticem vs vs vs cok takintili bir insan oldugum icinmi acaba yoksa herkeZmi boyle su an 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ size ne durumdasiniz , benmi cok abartiyorum , herseyi akisinami birakmam lazim yada ozellikle yapmam gerekler varmi

Ben gördüm ben hahah bence o minik şey pipi🙈 Benim oğluştan biliyorum tam orda 🙊😂
Bence doktor da gördü o pipiyi ama ben kemikten anlıyorum havası vermeye çalıştı 😅o bölgeye çok yoğunlaştı çünkü 😆Hayırlısı olsun bakalım 😇Senin bebişte sağlıkla gelsin canım 🥰Oğlan olma ihtimali beni alışveriş konusunda yatıştırdı hep kız alışverişi yaparken hayal etmiştim kendimi 🤣

Merhabalar kizlar inshallah hepiniz ve bebisleriniz iyidir 🙏🏼 ben 14+3 girdim ve 2/3 haftadir kendi kendime psikolojik baski yapiyom galiba ,,, arastirma yapmam gerek, bebegi gerekli ilgiyi verebilecekmiyim , yetwrince kadar bilgilimiyim , nasil yapicam nasil edicem , kitap ne zaman okuyum ne zaman konusum nasil egiticem vs vs vs cok takintili bir insan oldugum icinmi acaba yoksa herkeZmi boyle su an 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ size ne durumdasiniz , benmi cok abartiyorum , herseyi akisinami birakmam lazim yada ozellikle yapmam gerekler varmi
İlk bebek galiba Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi. İlk seferde oluyor böyle şeyler. Ben de bebeğim ağladığında nasıl uyanacağım diye endişe ederdim hep çünkü inan top atsalar uyandıramazlardı beni uykumdan. Doğumdan çıktığımda narkoz bile tam geçmemişken kızım ağlamaya başladığı saniye gözlerim fal taşı gibi açıldı odadaki herkes güldü ben dahil. Rabbim annelik iç güdüsünü o kadar güzel veriyorki endişe etmeyin. Evlat sevgisi herşeyi beraberinde getiriyor.🥰 Hem artık elimizin altında internet var. 10 tane kitap okusan da o google'a illaki soruluyor 😁

Canım hic korkma annelik öyle birşey ki kucağina ilk aldiğında onun için herşeyin en iyisini yapacak kişi onun kahramanı sen oluyorsun. Bu ilahi bir güç bence. Zaten çoğu zaman insanlarin tecrübeleri yanlıs oluyor. Mesela benim oğlum 10 günlükken idrarinda hafif pembelik gördüm hemen boya veren meyve sebze yedirsen sütünden geçer dediler. Ben internetten baktim gidasi az geldiginden yaziyordu hemen diktira gittim o da aynisini söyledi. Hic korkma

İlk bebek galiba Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi. İlk seferde oluyor böyle şeyler. Ben de bebeğim ağladığında nasıl uyanacağım diye endişe ederdim hep çünkü inan top atsalar uyandıramazlardı beni uykumdan. Doğumdan çıktığımda narkoz bile tam geçmemişken kızım ağlamaya başladığı saniye gözlerim fal taşı gibi açıldı odadaki herkes güldü ben dahil. Rabbim annelik iç güdüsünü o kadar güzel veriyorki endişe etmeyin. Evlat sevgisi herşeyi beraberinde getiriyor.🥰 Hem artık elimizin altında internet var. 10 tane kitap okusan da o google'a illaki soruluyor 😁
Emzirme alt değiştirme hatta bebeğin nasıl tutulacağı konusunda bile hiçbi fikrim yok benim 😄Neyime güvenerek hamile kaldığımı sorguluyorum şu an 🤣

Emzirme alt değiştirme hatta bebeğin nasıl tutulacağı konusunda bile hiçbi fikrim yok benim 😄Neyime güvenerek hamile kaldığımı sorguluyorum şu an 🤣
Aynı ben ablamın bir kizi var onun bile altını degistirmemistim bebekten bezi ters tutmuştum bir kere 🤣İş başa düşünce öğrenicez nasıl olsa benimde şuan hiç bir fikrim yok 😊🤪

Bence doktor da gördü o pipiyi ama ben kemikten anlıyorum havası vermeye çalıştı 😅o bölgeye çok yoğunlaştı çünkü 😆Hayırlısı olsun bakalım 😇Senin bebişte sağlıkla gelsin canım 🥰Oğlan olma ihtimali beni alışveriş konusunda yatıştırdı hep kız alışverişi yaparken hayal etmiştim kendimi 🤣
Aminnn 🙏🏻🌸 Ben de öyleydim kız kıyafetlerine bakıyordum biraz süslüyüm de cazip geliyordu hep 🙊 amaaa annesi çok güzel oğluş kıyafetleri de var birsürü kombinler yaptım alıyorum cool minik erkeğim olcak o benim 😎

Ben de öyleyim dudağımda uçuk çıktı sürekli detaylar içinde boğuluyorum, normalde de çok detaycıyımdır, biraz mükemmelliyetçilikte var😕 Herşey tam olmalı eksiksiz olmalı, şu kitabı okumalıyım, uyku eğitimi nasıl olcak eğitimlere katılmalıyım emmezse naparım sütümü sağmam gerekir hangi pompa daha iyidir ya da emerse göğsüm yara olabilir silver başlık almam gerek, reflüsü olursa reflü yatağı şart gibi gibi 🙄16. Haftaya geldim sanki yerimde sayıyorum verimsiz geçiriyorum gibi, yetersiz mi besleniyorum şimdiden yetemiyorum sanki sürekli elimde tel araştırma içindeyim kafam hep dolu😔 Başkasını da asla üzmem kendi içimde yaşarım bu evhamları sonra hep hasta olurum 😂 Hayatım boyunca hep rahat bir insan olmak istemişimdir ama genetik sanırım anneannemden anneme ondan bana miras bu huylar😂

Ay o kadar haklısınki ben de aynı duygular ve düşünceler içindeyim 🤣 30 yaşına gelmiş çocuk ruhlu bir kadınım ve çocuk için erken mi davrandık acaba diye düşünüyorum 🤣🤣🤣 nasıl üstesinden geleceğim çok merak ediyorum ama ben yaradılış olarak oldukça rahat bir insanımdır çocuğuma karşı nasıl olacağım merak ediyorum😅

Yalnız değilsin canım bu düşünceler benimde aklıma geliyor. Özellikle bakımı konusunda, bizde 6 yıllık evliyiz çok alıştık rahatımıza,, gezmemize 2 kişilik kafamıza göre yaşamaya. Gerekli özveriyi verememekten korkuyorum zaman zaman. Hiç bebek altı bile değiştirmedim🙈 Ama bebek bakımı işe ilgili çok eğitici kitaplar, videolar var. Çevremizde tecrübeli anneler var ilk başlarda bocalansa da herkes kendi düzenini oturtur illa ki. Zamanla öğrencez herşeyi stres yapma :) Ben bi kaç kitap aldım onları okuyorum, öncelikle mesele uyku düzeni konusunda yardım alabilirim sanırım. Böyle böyle hallederiz sanırım🙂

Ay o kadar haklısınki ben de aynı duygular ve düşünceler içindeyim 🤣 30 yaşına gelmiş çocuk ruhlu bir kadınım ve çocuk için erken mi davrandık acaba diye düşünüyorum 🤣🤣🤣 nasıl üstesinden geleceğim çok merak ediyorum ama ben yaradılış olarak oldukça rahat bir insanımdır çocuğuma karşı nasıl olacağım merak ediyorum😅
Ben de rahatımdır keyfime aşırı düşkünümdür uyumayı çok severim napıcam bilmiyorum 😅😅😅🤣 benim de ruhum çocuk gibidir bence tatlı anneler oluruz ya 😁Yani ilk aylar zorlar biraz büyüyünce bence çok eğlenceli anlar yaşayacağız 😋

X