2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnş canım benim sabırsızlıkla bekliyorum 💙 sen test vermiştin sanırım nezaman çıkcak sonucun güzel haberler gelsin inş🙏🏻
dr 2 hafta sonra demişti cuma günü bir hafta doluyor gelecek hafta içinde çıkar diye umuyorum. çok stresliyim o yüzden. sonuç çıksa da rahat etsem. sağol cnm inşallahhh :KK200::nazar:

hurmayı bıraz arastırın olur mu?
hurma agır bir besin diyorlar doguma yakın dogumu kolaylaştırıyormş. kanama varken bence kullanmayın . onun haricinde harika beslenşyorsunu bence. bende zerresi yok beslenmenin

Hurmayı bu sabah eşim incir diye almiş 😨 2 tane yedim belki bağırsaklarim çalistirir diye. Uyarı için çokkk teşekkürler yemem o zaman. Genelde kuru üzüm ,kuru kayisi ,incir ,dut kurusu ceviz karisimi hazirliyorum ondan bir avuc yiyorum. Bende 12.haftaya kadar yumurta peynir et türlerini yiyemedim. evde 6 yasinda çocuk olunca mecbur herseyin en doğalı ev yapimi tercih ediyordum banada faydası oluyor.

dr 2 hafta sonra demişti cuma günü bir hafta doluyor gelecek hafta içinde çıkar diye umuyorum. çok stresliyim o yüzden. sonuç çıksa da rahat etsem. sağol cnm inşallahhh :KK200::nazar:

Insallah iyi çikacak canim. 😍. Banada 2.haftayi bulur demislerdi 8 günde cikti.

Selam kızlar, ben geceleri genelde sağ tarafıma yatınca kısa süre sonra kasıklarımda ağrı oluyor kese o tarafta sanırım pozisyon değiştiriyorum hep ve sürekli aynı pozisyonda yatsam mutlaka kasıklarımda bi batma olur gece çok uyanıyorum. Bu gece hiç uyanmamışım panikledim ne batma, ne sancı bi boşluk gibi uyandım. Daha önce kayıplarım olduğundan hemen olumsuzluk geliyo aklıma enerjim çok düştü. Bu şekilde değişkenlik olabilir mi ?
Kontrolüme daha 2 hafta var dr uma mı gitsem acaba bugün çok keyfim kaçtı :/
Panik yapmayin diyecegim ama insanin elinden gelmiyor..ama yslniz degilsinoz burda helimuz ara ara belirtilerimizin gidip gelmesi veya hic olmamasini sorguluyoruz...ben 11 hafayi bugun doldurdum ama ne bir bulanti ne bi bas donmesi yasamadim meme hassasiyetim de arada gidip geliyor...hatta gittiginde kafayi yiyiyorum neden memelerim agrimiyo bi sikinti mi var diye...tum gun aynaya gidip gelip karnimi gosteriyom aksam sisik olan karnim sabah neredeyse dumduz....anlayacaginiz vesveseler yasiyoruz ve bebeginiz de sizinledir kendinizi korkutmamaya calisn .saglik burdaki herkes bebegini kollarina alir Insallah 🤲🤲🦋

Ben gecen haftaya kadar 700gr almistim ama 3 4 gun hastanede serum vs bugün tartildim 1 kilo daha almişim. Bugün 15+4 üm. Ben bebegi besleyecek seyler tüketmeye çalisiyorum. 1 gün önceden planliyorum.
Örnegin bugün

Sabah 1 dilim tam buğday ekmegi(evde kendim yapiyorum)+ 1 yumurta 3 zeytin1ince dilim kaşar(jaşar bebeğe cok güzel kilo aldiriyor) +1/2 beyaz peynir+1 tatli kasigi bal+1bardak açık çay

Ara ceviz 1 hurma 10 tane kuru üzüm

Öğle tavuk suyuna sebze çorbası+ havuç tarator(ekmek yok)

Ara meyve +süt

Akşam ıspanak yemegi kış salatasi +4 kasik makarna 1 dilim ekmek

Ara kefir 1 bardak+kuru meyve

Yatmadan muhakkak organik 1 kasık pekmez yemeğe calisiyorum.

Cuma günleri tatli
Carşamba günkeri hamur isi 1 porsiyon
Ben sabah 1 yumurta,1dilim peynir,2 cery domates,4 zeytin ,1 bardak sikilmis nar-portakal suyu iciyorum
Oglen yemegi yemiyorum 1 bardak pinarin protein bar olan kakaolu sutunu icerim,1 avuc findik ve kurudut
Aksam da brokoli salatasi,az ev yapimi lahana tursusu,1 porsiyon ev yapimi manti😬
Aksam ara ogunde de 1 tabak karisik meyve

Gebelikte en cok saldirdigim sey karbonhidrat😭😭birakamiyorumm

Ben sabah 1 yumurta,1dilim peynir,2 cery domates,4 zeytin ,1 bardak sikilmis nar-portakal suyu iciyorum
Oglen yemegi yemiyorum 1 bardak pinarin protein bar olan kakaolu sutunu icerim,1 avuc findik ve kurudut
Aksam da brokoli salatasi,az ev yapimi lahana tursusu,1 porsiyon ev yapimi manti😬

Ohh afiyet bal olsun bebişine löp löp et olsun. Bende ilk 2 ayı simit çörek börekle geçirdim .simdi dikkat ediyorum. Doktor karbonhidrati minimum oranda,proteini maksimum oranda tüket dedi

Panik yapmayin diyecegim ama insanin elinden gelmiyor..ama yslniz degilsinoz burda helimuz ara ara belirtilerimizin gidip gelmesi veya hic olmamasini sorguluyoruz...ben 11 hafayi bugun doldurdum ama ne bir bulanti ne bi bas donmesi yasamadim meme hassasiyetim de arada gidip geliyor...hatta gittiginde kafayi yiyiyorum neden memelerim agrimiyo bi sikinti mi var diye...tum gun aynaya gidip gelip karnimi gosteriyom aksam sisik olan karnim sabah neredeyse dumduz....anlayacaginiz vesveseler yasiyoruz ve bebeginiz de sizinledir kendinizi korkutmamaya calisn .saglik burdaki herkes bebegini kollarina alir Insallah 🤲🤲🦋
Teşekkğr ederim canım güzel enerjileriniz için🙏🏻 Haklısın vesvese çok oluyo , hepimiz sağlıkla güzel sonuca ulaşalım inşallah🌸

Bende tiksintiden dolayı peynir ekmek, zeytin ekmek, simit hep böyle şeylere gidiyo elim 😬 dr ilerledikçe düzelir beslenme düzeni sıkıntı yapmayın bebek alıyodur gıdasını dedi

aynen hanimlar bende sizin gibi yeme aliskanligimi sorguluyordum. Her yerde gebelikte sIK sIk ama az az yememiz gerektigini okuyorum. günde 5-6 ögün.. ama mümkün degil bende.. sabah güzel kahvalti yapiyorum, arada meyve. aksam esim isten gelince saat 19 gibi aksam yemegi..
gecen gün ara ögünleri cogaltayim dedim, cok fena oldum, tansiyon firladi.. aksam yemegimi oldugu gibi cikardim.

bebegim iyi gelismiyor diye korkuyordum, ama pazartesi kontrölüm vardi, haftasina göre büyükmüs bile. cok sükür.
o yüzden tahmini dogum tarihini 1 hafta öne aldilar...

yani bencede bebek gereken besinleri depomuzdan aliyordur, fazla kafaya takmamak gerekiyor.

aslinda agustos annesi olmayabilirim :=)

not: cinsiyetini hala bilmiyorum :KK43:

Aman canım dıkkt et proteın onemlı et yemesende baska seylerden almaya calıs proteını

Yumurta yemeye başladım birde haftanin 2 günü yeşil mercimek yemegi yapiyorum. Hic yemiyor degilim ama 1 kaşik yada 1 çatal . Belki ilerleyen aylarda yiyebilirim 😊

aynen hanimlar bende sizin gibi yeme aliskanligimi sorguluyordum. Her yerde gebelikte sIK sIk ama az az yememiz gerektigini okuyorum. günde 5-6 ögün.. ama mümkün degil bende.. sabah güzel kahvalti yapiyorum, arada meyve. aksam esim isten gelince saat 19 gibi aksam yemegi..
gecen gün ara ögünleri cogaltayim dedim, cok fena oldum, tansiyon firladi.. aksam yemegimi oldugu gibi cikardim.

bebegim iyi gelismiyor diye korkuyordum, ama pazartesi kontrölüm vardi, haftasina göre büyükmüs bile. cok sükür.
o yüzden tahmini dogum tarihini 1 hafta öne aldilar...

yani bencede bebek gereken besinleri depomuzdan aliyordur, fazla kafaya takmamak gerekiyor.

aslinda agustos annesi olmayabilirim :=)

not: cinsiyetini hala bilmiyorum :KK43:
Beslenme diyetini değiştirmek gerçekten çok zor oluyor ben normalde öğle yemeği bile yemezdim şimdi zorluyorum kendimi ama zorlayınca daha kötü olduğunu tiksinti, istemene, iştahsızlık geldiğini fark ettim. O yüzden kahvaltımda mutlaka yumurtamı peynirimi yiyip kendimi tok tutmaya calisiyorum. Ara öğün olarak mandalina elma muz gibi mideyi yormayan meyveleri tercih etmeye calisiyorum, öğle yemeğinde sebze / çorba ağırlıklı. Ama mesela sana ağır geldiğini düşünüyosan yapma az kuruyemiş meyve suyu ya da sulu meyvelerden yemeni tavsiye ederim. Dediğin gibi bebek bir şekil alıyor insanın her günü her gününe uymuyor bazen cok iştahlı bazen hiçbişey yemek istemeyebiliriz. Bu cok normal ve bebeğimiz iyi bunu kendimize hatırlatırsak daha mutlu oluruz ama nerdeee :)

Selamlar kızlar, bende hala uyku hali ve halsizlik devam ediyor. Sizde de var mı hala yoksa toparladınız mı?
Malesef benim de devam ediyor, uyku hali azaldı ama halsizlik mevcut. Vitamin almaya basladim düzenli olarak, belki normale döneriz. İlk trimester bitse de kağıtta etkileri devam edebiliyor birkaç hafta daha. Yeme içmeniz nasıl? Bulantidan dolayı iştahsızsanız halsizlik ondan da olabilir

Ohh afiyet bal olsun bebişine löp löp et olsun. Bende ilk 2 ayı simit çörek börekle geçirdim .simdi dikkat ediyorum. Doktor karbonhidrati minimum oranda,proteini maksimum oranda tüket dedi
Cok tesrkkur ederim😬ben de dikkat edecegim insallah su 12. Haftami saglikla bitirebilsem en azindan yuruyusler yaparim ....riskli bir gebelik diye ye ,ic ,yat yapıyorum 🙄☺️

Malesef benim de devam ediyor, uyku hali azaldı ama halsizlik mevcut. Vitamin almaya basladim düzenli olarak, belki normale döneriz. İlk trimester bitse de kağıtta etkileri devam edebiliyor birkaç hafta daha. Yeme içmeniz nasıl? Bulantidan dolayı iştahsızsanız halsizlik ondan da olabilir

Canım ben normal sulu yemek vs yiyemiyorum. Ekmek gibi kuru besinler yiyebiliyorum. O yüzden kilo yapacak gibi duruyor. Haftaya da Fetal DNA testi sonucunu bekliyoruz. Ona da çok stresliyim inşallah sonuçlarımız normal çıkar 🙏🙏🙏

Bende tiksintiden dolayı peynir ekmek, zeytin ekmek, simit hep böyle şeylere gidiyo elim 😬 dr ilerledikçe düzelir beslenme düzeni sıkıntı yapmayın bebek alıyodur gıdasını dedi
Benim tiksinti de degil gecende kalkip borek yaptim🤣baya baya canim istiyor...eti ilk 3 hafta cok yedim diye goresim yok artik ondan gelecek proteini de sut ,peynir ve boll yogurt yiyerek karsilamaua calisiyorum...ama genelde aksam yemek zamani canim makarna manti lahmacun borek tarzi seyler istiyor...insallah 100kg ile bitirmeyiz ☺️☺️

Cok tesrkkur ederim😬ben de dikkat edecegim insallah su 12. Haftami saglikla bitirebilsem en azindan yuruyusler yaparim ....riskli bir gebelik diye ye ,ic ,yat yapıyorum 🙄☺️

Aman bebisler saglikli olsunda . Olmazsa doğum sonrasi birde zayıflama grubu kurariz :KK49:. Bende doktor risk yok kanama alani yok spor yap dedi diye tam yürüyüşe başladim 2 gün sonra hastanelik oldum. Nasip degilmis napalim yatarak bitecek 9 ay 😯

X