2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayni sey bende de vardi. Kabizlik yasiyordum. Progestana basladigimdan beri normale dondu. Kasik agrisi da bu haftalarda tekrar baslarmis
Bende de progestan ve gebelik hormonları kabızlık yaptı sanırım.Ama.bir kaç gündür normale döndüm.Kasik ağrım başında beri hafif vardı arada kendini hissettiriyor..

Ben de şalgamla çözdüm aslında o aralar, burdan bir arkadaş hatırlatmıştı sağolsun 🙂
Acılı şeylerin kabizligia iyi geldiğini okumuştum bende o yüzden turşu yedim sanırım banada etkili oldu ☺️ama 12 haftadayim kabızlık 1.trimesterda ve son trimester yani gebeliğin sonlarına doğru tekrar olurmuş.
Belkide 12.haftayi bitirdiğim için rahatladım biraz.

bende anlamadim sormayi unuttum ama sorna mesaj yazdim doktora tup bebekde daha cok dedi , hic yardimci olmuyorlar . cogalirsa 3/4 icinde pruluton igne yaptir dedi

Cok gecmis olsun canim. Bol bol dinlen. Bende 3 aya kadar haftada 1 defa pruluton igne oldum.

Kızlar benım de bugun kasıklarım da ağrım Vajinam da batma sızlama gibi Bşey var ne yapsam acaba doktora haber versem mi normal midir

Benimde 2 gündür vajina bölgeme vuran tuhaf bir ağrı baskı karincalanma gibi his var. Özellikle ayağa kalkınca alt karnimda vajinaya vuruyor dolgunluk sanki birşeg düşecek gibi.

Ben de ben de 34 bedendim 36ya zor girdim bel sıktı 🙈 kalçam ve göbeğim çıktı belim inceydi çok baya kalınlaştı seviniyorum şişsin karnım ama abartmadan😂 benim de iç karnım dar demek ki karnım epey var 🙊
Bel çevrem 63cm’di şimdi ölçmeye korkuyorum 😂 kalçam aldı başını gidiyor arkadan bağımsızlığını ilan etti. Nosking Nosking dediği gibi gülazer is comming durumları hakim bende de 😂😂 en bol eşofman altım bile olmuyor karnım baya 5 aylık gibi. Öncesinde göbeği olmayanlarda daha çok belirgin oluyor bence. İlk gebeliğim ayrıca 🥳🥳

bende anlamadim sormayi unuttum ama sorna mesaj yazdim doktora tup bebekde daha cok dedi , hic yardimci olmuyorlar . cogalirsa 3/4 icinde pruluton igne yaptir dedi
canım benimss tüp bebek . ben şuan 11+5 im her gün prpgestron igne kullanıyorum 50 mg .200mg da fitil sabah akşam sen bunlardan kullanıyormusn?

Yani su rahimde herhangi bir terinde kanama basladiysa bebegin oldugu bolume yani keseye kadar sokulme ihtimali var bu da dusimuk riski demek...her kanama risktir o yuzden ....
benim rahimde kanama alanım yoktu kanamam oluştugunda. neden kanama oldu dedim doktor acıklayamadı .
internnetten baktım 6-7 nci haftada plasenta shit diye bişey oluyormuş progestron eksikliginden kaynaklanıp. sonra 9.nci hafta kontrle kadan kanama alanı yoktu. 10+3 te kontrolde kanamam oldu deyince başka doktora gitmiştim . eski bir kanama alanı var olup bitmiş dedi. ama benim sadece 6nci haftada kanamam oldu.

benim rahimde kanama alanım yoktu kanamam oluştugunda. neden kanama oldu dedim doktor acıklayamadı .
internnetten baktım 6-7 nci haftada plasenta shit diye bişey oluyormuş progestron eksikliginden kaynaklanıp. sonra 9.nci hafta kontrle kadan kanama alanı yoktu. 10+3 te kontrolde kanamam oldu deyince başka doktora gitmiştim . eski bir kanama alanı var olup bitmiş dedi. ama benim sadece 6nci haftada kanamam oldu.
Muhtemelen ilk doktorunuz gormemistir o kanama alanini...10+3 teki kanama alaninizda muhtemeken o donemden kalmadir...ama genelde her kanamaya risk gozuyle bakmak en sagliklisiymis

Muhtemelen ilk doktorunuz gormemistir o kanama alanini...10+3 teki kanama alaninizda muhtemeken o donemden kalmadir...ama genelde her kanamaya risk gozuyle bakmak en sagliklisiymis
kacıncı haftaya kadar yatak istirahti öneriyorlar ki ? iş yerinde evden calışmak için konustm yarın doktorada sorucam . gerekirse rapor alırım artık yatmaktanmsıkılmadım ama belirsizlik insanı ypruyor

Oy oy maşallah bir an önce sağlıkla kucağına da alırsın inşallah minik prensini ❤️
Ay bir oğluş daha geliyor💙 Sağlıkla gelsin minik beylerimiz🙊😇🙏🏻
Maşallah 🧿
Bi de ben öğrenebilseydim ya , çok merak ediyorum 🙂 11+6 olcaz yarın. Kontrolümüz var. Bakalım bi şey diyecek mi doktorumuz cinsiyetle ilgili 🤔
Çok teşekkür ederim kızlar inş hepimiz saglıkla kucagımıza alırız 🌸😍

kacıncı haftaya kadar yatak istirahti öneriyorlar ki ? iş yerinde evden calışmak için konustm yarın doktorada sorucam . gerekirse rapor alırım artık yatmaktanmsıkılmadım ama belirsizlik insanı ypruyor
Normalde 16 haftaya kadar risk diyorlar ama gebelik oyle bir donem ki kucagina alana kadar risk devam eder...yani benim 3 dusugum var diye riskli gebelik kategorisindeyim ama ne zamana kadar bilmiyorum...3 dusugum de 6-7haftaya kadardi ve kalp atislari hic olmadi bu sefer 10 haftayi bugun bitirdik sukur ama elim bogrumde ve sirt ustu uzaniyom.wc disinda kalkmiyom bile ...ama ne zamana kadar hic bilmiyom

canım benimss tüp bebek . ben şuan 11+5 im her gün prpgestron igne kullanıyorum 50 mg .200mg da fitil sabah akşam sen bunlardan kullanıyormusn?
en su an tam 13 haftaligim , 9+5 e kadar sabah aksam 2 tane progestan fitil, sabah aksam duphaston ve estrofrem kullandim . cuma gunude bana kan demir ilaci ve vitamin verdi . simdide lekelenme cogalirsa pruluton igne yaptir dedi

Merhabalar bugün aranıza katıldım:) 10+3 ara ara karın kasık ağrısı yaşıyorum. Normal mi acaba?
Merhaba 9+6 yim suan 2 gun once sabaha kadar kasik bel ve bacak agrisi yasadim.sabaha biseyim yoktu sukur ama yine de druma yazdim o da bu tarz agrilar normal dedi....sizin bulanti veya meme hassasiyetin var mi cok

Bel çevrem 63cm’di şimdi ölçmeye korkuyorum 😂 kalçam aldı başını gidiyor arkadan bağımsızlığını ilan etti. Nosking Nosking dediği gibi gülazer is comming durumları hakim bende de 😂😂 en bol eşofman altım bile olmuyor karnım baya 5 aylık gibi. Öncesinde göbeği olmayanlarda daha çok belirgin oluyor bence. İlk gebeliğim ayrıca 🥳🥳
Evet benimde ilk gebeliğim ve bEnce de göbeksizlerde iç karında hele geniş değilse çıkıyor resmen 5 aylık aynennn🙊 ısrarla crop top giyiyorum sanırım son demlerim😂

Ben de ben de 34 bedendim 36ya zor girdim bel sıktı 🙈 kalçam ve göbeğim çıktı belim inceydi çok baya kalınlaştı seviniyorum şişsin karnım ama abartmadan😂 benim de iç karnım dar demek ki karnım epey var 🙊
Canim tam olarak benim de öyleydi belim inceydi, şimdi öne doğru kalin😁 . Bende seviniyorum göbüşlü olmanın en sevimli hali değil mi?🤗🤰

X