2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim benim cikti ya. Eskiden epey zayıftım. Gebelik direk göbeğimi ve kalcami şişirdi, 34 beden giyen ben etegi bile 38 aldim😁. Ben de zayıflarda ve ic karni dar olanlarda daha çabuk belli oluyor diye duymuştum oyle mi emin değilim tabi😊
Ben de ben de 34 bedendim 36ya zor girdim bel sıktı 🙈 kalçam ve göbeğim çıktı belim inceydi çok baya kalınlaştı seviniyorum şişsin karnım ama abartmadan😂 benim de iç karnım dar demek ki karnım epey var 🙊

Ben de tam tersini duydum tatlı bi şeyler yiyip gidilirse çikolata muz hiç fark etmez çocuk hareketleri yavaşlıyormuş anne kanında şeker arttığı için bu yüzden cinsiyet görülmesi isteniyorsa çocuk dursun da görülsün hareket etmesin diye doktorlar tatlı bi şeyler ye öyle gel diyor Çocuk hareket etmesin de bakılsın diye
Yok yok kuzenimden bilirim doktoru hatta cinsiyetini gostermiyor diye bi cikolata ye oyle gel demisti ona

Deneyimli anneler hamile giyim nasıl olmalı bilgi verirmisiniz benim ilk gebelik normalde m beden giyiyorum ama hamilelik için bol şeyler mi tercih etmeliyim kendi bedenimden büyük mü almalıyım birde ben elbise tarzı almayı düşünüyorum karnımızın inşallah iyice büyüdüğü zamanlar elbise daha rahat olur hem yaza denk gelivek hemde giyip çıkarması kolay olur bence sizin önerileriniz neler mesela hamile taytı almalımıyım gereksiz mi ?
Kiyafet olarak kendi bedeninizi alin hamile kiyafetleri baya buyuk oluyor. Ben taytla cok rahat etmistim hamile tayti da degildi normal dusuk bel taytti göbeğimin altinda bitiyordu.

Kızlar biraz moralim bozuk abimin eşi patolojiden parça verdi kanser olma ihtimali var bebeği var nolur bilen varsa Yasin okur musunuz 41 Yasin topluyoruz ilk size demek istedim biz hamilelerin duası kabul olur diye
Geçmiş olsun canım inşallah atlatır sağ salim ben okuyayım bir tane yarın ismini söylersen onun niyetine okuyayım

Kiyafet olarak kendi bedeninizi alin hamile kiyafetleri baya buyuk oluyor. Ben taytla cok rahat etmistim hamile tayti da degildi normal dusuk bel taytti göbeğimin altinda bitiyordu.
Ben de şimdilik normal yüksel bel tayt giyiyorum ama sanki sıkıyormuş gibi oluyor Eşim sürekli kızıyor çocuk rahat büyüyemiyor diye bende herşeyden nem alır oldum yüksek bel iç çamaşırı bile aldım kasıklara baskı yapmasın diye

bu düşük riskini neye göre söylüyorlar anlamış degilim. kanama olunca hemen düşük riski . yani sebebi ne ?
Yani su rahimde herhangi bir terinde kanama basladiysa bebegin oldugu bolume yani keseye kadar sokulme ihtimali var bu da dusimuk riski demek...her kanama risktir o yuzden ....

Yok yok kuzenimden bilirim doktoru hatta cinsiyetini gostermiyor diye bi cikolata ye oyle gel demisti ona
bende kactir gidiyom bebisler hareketli baya , gecen cikolatayo duydum gitmeden cikolata yedim bebekler hic ama hic hareket etmedi 🤣 bu sabah acilden yone gidince baya hareketliydi. benimkilere cikolata iyi gelmiyo galibap

Kızlar birşey daha soracağım gebeliğin başından bu zamana kadar kabızlık sorunu çekiyordum artık hamilelikten mi yoksa progestan yan etkilerinden mi yada kombine bütün bunların birlikte olmasından mı bilmiyorum ama bir kaç gündür düzeldim.Normale döndüm.Ama bu seferde birşeyler yolu da gitmiyor mu acaba diye korkuyorum yada bir süre sonra kabızlık düzeliyor mu?(Bu arada bugün 12.haftam tam)
Bide benim yine gebeliğin başından beri hep bebeğin bulundugu tarafta ya i sol kasığımda elimle bastırdığımda dokunduğum da orda hassasiyet,ağrı oluyor bu durum hep böyle devam ediyor mu?
Yani sizde de bebeğin bulunduğu tarafa elinizle bastirdiginizda orda ağrı, hassasiyet gibi birşey hissediyormusunuz?
Ayni sey bende de vardi. Kabizlik yasiyordum. Progestana basladigimdan beri normale dondu. Kasik agrisi da bu haftalarda tekrar baslarmis

X