2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
bende öyleyim hiç geçmiyor . artık kusarken yemek bile gelmiyor . midede bişi olmadan bile kusmaya başladım. seru taktıracagım taktıran var mı buralarda ? gebelere özel bir serum var mı. bir de korkuyrm içine agrı kesıcı falan koyarlar zararlı bişi koyarlar diye
Bende istiyorum cok yoruldum Allah baska dert vermesin ama bu da cok zor

Kızlar ya ilk gebeliği olup karnı çıkan var mı? Ben içine de çeksem var artık belli oluyor. Dışarıdan biri anlamaz o kadar yok ama benim hiç göbeğim yoktu eskiden. Kilo aldım 5 kilo ama bu göbek tuhaf biraz 🤔
Ben varimm🖐. 48 kilo ile gebe kaldim kilom genelde bacaklarımda olurdu benim. Simdi 54 kiloyum direk karnim şişti. Beni tanıyanlar anlıyorlar bebis olduğunu. Keske bu kadar kilo almasaydık 😑.

Arkadaşlar Bebek görününce kaç gün sonra kalp atışı görünür, yani aynı anda mı oluşur yoksa daha sonra mı ? Hem vajinal hem karından muayene için soruyorum

Iyi mi kotumu bilmiyom ama Bende sifir bulanti
Benim de öyle canım ilk günden bugüne hiç ne bulantim oldu ne kusmam oldu. Bazı yemeklere karşı içimde isteksizlik var sadece. Surekli pastırma suçum mantı çekiyor canım. Acaba sülalede Kayserililik var mı acaba 🤣

Benim de öyle canım ilk günden bugüne hiç ne bulantim oldu ne kusmam oldu. Bazı yemeklere karşı içimde isteksizlik var sadece. Surekli pastırma suçum mantı çekiyor canım. Acaba sülalede Kayserililik var mı acaba 🤣
🤣🤣🤣benim de manti ,lahmacun,burger ve sarma en sevdiklerim ..gece atistirmalik da makarna🤤benim de kolonya kokusu tiksindiriyor bi de kizarmis yag kokusu obir turlu bulantim yok ama insan panik oluyor ....10 kisiden 8 inin midesi bulaniyo gurupta😬😬benim de bu 4. Gebeligim ..3unde kurtajla bitince ayri panik oluyom ..ilk defa bunda kalp atisi aldim simdi de karnima bakiyom niye agrimiyo diyom niye bulantim yom diyom bu meme hassasiyetim var o da gelip gidiyo...hamile oldugumu bile unutuyom bazen

Kızlar doktorum ikili test sonucunu attı gayet iyi dedi ama ikiz ya benim acaba düşük riske güvenebilir miyim sizce?
Böyle çıkmış sonuç.

Eklentiler

• Screenshot_20210125-163241.png
    Screenshot_20210125-163241.png
    682,2 KB · Görüntüleme: 66
Canım öyle dayanılmaz değil çok şükür. Sanki geriliyor gibi sadece. Progestan aldım şimdi bir tane yatıyorum. Dün biraz temizlik yaptıktan sonra oldu. Bundan sonra full yatıcam 😐
benim de oluyor. solda aniden giren tuhaf bir ağrı-sızı, bir kaç saniye sürüp geçiyor. sağda da arada oluyor ama soldaki gibi değil. sağda olan bu haftalarda rahmi tutan kasın büyümeye çalışması ile ilgiliymiş. benim soldaki için de doktor "çok küçük yapışıklıklar vardır, rahim büyüdükçe o bölgeler geriliyor olabilir" dedi. sürekli, geçmeyen ve artan ağrı değilse sorun yok dedi.

🤣🤣🤣benim de manti ,lahmacun,burger ve sarma en sevdiklerim ..gece atistirmalik da makarna🤤benim de kolonya kokusu tiksindiriyor bi de kizarmis yag kokusu obir turlu bulantim yok ama insan panik oluyor ....10 kisiden 8 inin midesi bulaniyo gurupta😬😬benim de bu 4. Gebeligim ..3unde kurtajla bitince ayri panik oluyom ..ilk defa bunda kalp atisi aldim simdi de karnima bakiyom niye agrimiyo diyom niye bulantim yom diyom bu meme hassasiyetim var o da gelip gidiyo...hamile oldugumu bile unutuyom bazen
Çok şükür rahat geçiriyoruz hamileligimizi öyle düşün. Evet insan belirti olunca bebek iyi diye düşünüyorsun inşallah hareketlerini hissetmeye başlayınca daha kolay geçecek zaman 🤗

Arkadaşlar Bebek görününce kaç gün sonra kalp atışı görünür, yani aynı anda mı oluşur yoksa daha sonra mı ? Hem vajinal hem karından muayene için soruyorum
KEse ortalama 4-5 haftalıkken görülür 6-7 haftalıkkende kalp atışı izlenir. Kalp atışını senin dinlemen 11-12 gibi olur tahminen. Tabi bu gebelikten gebeliğe değişir

Ben varimm🖐. 48 kilo ile gebe kaldim kilom genelde bacaklarımda olurdu benim. Simdi 54 kiloyum direk karnim şişti. Beni tanıyanlar anlıyorlar bebis olduğunu. Keske bu kadar kilo almasaydık 😑.
Bi anda aldım şu anda yemeğe dikkat etmeme rağmen hala kilo alıyorum. Moralim çok bozuk. Gebelikte kilo verenleri gördüm bir dahaki sefere doktora soracağım. Daha fazla kilo almak istemiyorum 🥺

Bi anda aldım şu anda yemeğe dikkat etmeme rağmen hala kilo alıyorum. Moralim çok bozuk. Gebelikte kilo verenleri gördüm bir dahaki sefere doktora soracağım. Daha fazla kilo almak istemiyorum 🥺
Canim ben sordum. Zayıf gebelerde genelde gördüğümüz bir durum ama cok almissin dikkat et dedi bana. Spor yap, bol bol sıvı al dedi. Daha cok almami istemedi. Ben de istemiyorum kilo almak dikkat de ediyorum ama hareketsizlik sanirim benim sorunum😪

Vucudunuzda odem mi oluyor acaba? Az yiyince yoksa neden kilo alinsin. Ya da evde ve hareketsizseniz onunla da ilgili olabilir.

benim de oluyor. solda aniden giren tuhaf bir ağrı-sızı, bir kaç saniye sürüp geçiyor. sağda da arada oluyor ama soldaki gibi değil. sağda olan bu haftalarda rahmi tutan kasın büyümeye çalışması ile ilgiliymiş. benim soldaki için de doktor "çok küçük yapışıklıklar vardır, rahim büyüdükçe o bölgeler geriliyor olabilir" dedi. sürekli, geçmeyen ve artan ağrı değilse sorun yok dedi.
Benimde aynı şekilde günde en az bir defa sol tarafımda saniyelik batma oluyor.

Benimde sağ tarafımda oluyor batma , arada kramp gibi. Hatta şuan karnıma da değişik ağrılar giriyo endişeleniyorum :/ yarın sabah kontrolüm var stresten belki de . Ay hepimiz sağlıkla geçirelim bu süreci inşallah🙏🏻

X