2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Vermedi canım bugün 12+0 çıktım bugün söyledi kuzum
Bana da 11+3te kız gibi demişti ya. Sonradan değişenleri duyunca insanın morali bozuluyor ister istemez. Benimki de acaba büyük ihtimaldi de riske atmamak için mi yüzde 51 dedi diye düşünmüyor değilim 🤣
Sen de nub bakarak kız demistin zaten 😊

Bana da 11+3te kız gibi demişti ya. Sonradan değişenleri duyunca insanın morali bozuluyor ister istemez. Benimki de acaba büyük ihtimaldi de riske atmamak için mi yüzde 51 dedi diye düşünmüyor değilim 🤣
Sen de nub bakarak kız demistin zaten 😊
Evet canım bnim doktor bacak arasını açtı acaba erkek mi diyecem dedi ama pipi yok dedi o yüzden kız diyelim ihtimal olarak 2 haftaya kesin derim dedi yani bnim bebek bacak arasını açtı bi de kafası sağdaydı dönmüş sola gelmiş

Söyledim canm daha hiç bi Dr dinletmed rica etsem çok az dinletrmsiniz dedim risk yoksa niye dinleteyim dedi işin kötü yanı aynı hastanede 3dr değiştirdim hiç biri dinletmiyor sanırım devlet hastanesi böyle kızıma hamile iken özele gdiyordum hiç böyle şeyler yaşamamıştım resmen bişey sorma diye bebeği bile 2saniye gösterip tamam sıkıntı yok deyip yolluyorlar ve monitörden TLF ile foto çekiyorum ultrason kağıdı da vermiyorlar sadece şuana kadar rica minnet bikere alabildim
Devlet sagolsun ne diyelim..hizmet verirlerken bile minnet ede ede veriyorlar..parasi olmayan,ozele gidemeyen insanlar bu ulkede malesef insan yerine de koymuyorlar...bizzat yasamistim bunu demekki hep oyleler

Evet canım bnim doktor bacak arasını açtı acaba erkek mi diyecem dedi ama pipi yok dedi o yüzden kız diyelim ihtimal olarak 2 haftaya kesin derim dedi yani bnim bebek bacak arasını açtı bi de kafası sağdaydı dönmüş sola gelmiş
He ondan. O zaman büyük ihtimalle kız canım seninki. Ne güzel yakalamissiniz valla normalde göstermez 🤗😊😍

Kızlar aranızda egzersiz spor yapanlar var mı doğumun daha kolay olması için😂 mesajları okudum alıntı yapmadım. Ne güzel bazılarında cinsiyet belli🥰 hayırlı olsun hepinize... en son ben öğreneceğim galiba, doğum Ağustosun sonunda sonuçta 🥱 en son gittiğimde doktor kalp atışı görülüyor dedi, son saniyede gösterip kapattı ultrasonu. Çok sinir oldum😂

Rabbim bebeğine sağlıklıca kavuşmayı nasip etsin canım çok dua edicem güzel haberlerle gelirsin inşaAllah 🤲🏻❤️

Dualarimiz seninle ve bebisinle...Rabbim saglikla kollarina almayi nasip etsin insallah🤲🤲🤲🤲....bu arada 5 mm ve uzeri riskliydi diye duymustum ense kalinliginda 2. 1mm nasil riskli oluyor🤔

Canım ense kalınlığın normalki daha bugun bana doktorum 2.5 üzeri risk grubuna girer dedi. Ve üstelik azalma şansı çok fazla ilerleyen haftalarda
Allah razı olsun çok sağolun kızlar. Bende hep 2.5 üstü riskli biliyordum zaten ama yine de doktorum 2.1 sınıra yakın biz yinr de cvs işlemi yapalım dedi. (plesantadan parça alınıyor) riskli bir işlem ne kadar yaptırmak istemesem de içime çok kurt düşürmüştü. Çok şükür perinatoloji ye gittiğimde 2.5 altına trst yapmayız dediler normal muayene ettiler ense kalınlığı 1.8 1.9 ve 2.0 ölçtü. Burun kemiği oluşmuş boyutu çok güzel dedi bebek gayet sağlıklı duruyor ekstra gördüğüm hiçbir şey yok dedi sadece ense kalınlığı yüksek olmamakla birlikte sınıra biraz yakın o kadar biz yine de ikili test yapıp onun sonucunu bekleyelim dediler dün kan verdim içim çok rahatladı 🤲 kendi doktorum da bu işin uzmanı onlar eğer ki sorun görmedilerse için rahat, olsun dedi. Umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz yavrularımıza

Gittim çok şükür herşey yolunda 10+1 ile uyumlu gelişimi. Kusura bakmayın geç gördüm mesajı. Ben normalde çok çabuk panik olan bir insanım hamilelik daha da arttırdı sanki paniğimi. Rahat olmak en güzeli aslında ama olabilene. Teşekkürler merak ettiğiniz için 🙏 Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah.
Maşallah ☺️ Bende stres yapıyordum çok şükür bende gittim bir sorun yokmuş boşa stres yapıyoruz Allahım kucağımıza almayı nasip etsin inşallah☺️☺️

Bu da benim 3. Ve en gergin hamileliğim. 2. Bebeğimi kaybettim. En gergin bu hamilelikte olduğum halde ne bir mide bulamtım var ne tiksinmem ne koku hassasiyetim. Gebeliğe dair hiç bir emarem yok.

ama daha önceki hamileliklermde daha 3er haftalıkken mide bulantılarım başlamıştı, göğüslerm füze olmuşlardı, etten tiksinmiştim...

2.hamileliğimde canım hep sağlıklı sebzeler, salatalar geçerdi mesela, ama bebeğim sağlıklı değilmiş. Şimdi de elim hep karbonhidrata gidiyor, umarım bu bebek iyidir.

gerçekten ben de anlayamıyorum bu hamilelik hallerini
Merhaba sizinle ayniyiz ben de 9 haftalik oldum ve bulantilarim yok ilk haftalarda asiri olan meme hassasiyetimin %25 i var...arada bazi yemek kokularina hassasiyetim var o kadar ..gebe oldugumu bile unutuyorum bazen...burdan okuyunca sanki herkeste bulanti ve kusma olmak zorunda gibi hissediyorum.3 tane dusugum var 5-6haftaliktilar kalp atisini bile duyamamistim onlarin ...ama bu gebeligim sukur duydum kalbini 2 kere hem de ama gebelik belirtilerim neredeyse hic yok🤷‍♀️

Bi de benim midemde hicbir şey barınmıyor resmen saat başı acıkıyorum 🤣
Aaa ben, sürekli açım 😂 çocuk 15gr ben 5 kilo aldım şimdiden şaka gibi 😂 allahtan 53 kiloyla hamile kaldım. Bebek öncesi çok spor ve diyet yapıyordum bebeği öğrenince saldırdım yiyemediğim ne varsa ondan aldım bu kiloyu 🤦🏼‍♀️😂

Gözün aydın canm sonuçlar için senin bebeğini hep erkek hissetmiştim çok ilginç bu arada bende ne zaman merak etsem kızıma hamile iken bebeğimi sanki ağrım var gibi olup acile gidiyorum hep 😀. Çıkışta da eşim ne çabuk iyişeştn diyip gülerdi kesinlikle psikolojik
Tşk ederim canım ben de hep erkek hissedip rüyamda da görmüştüm nuba kız denilince şaşırmıştım sağlıkla kavuşalım bebişlerimize💙
Aaah gozun aydin canim cok mutlu oldum olsun saglikli gelsin bebisler tahminler felan bahane😍🥰 ben nasil dayanicaksam 20.haftaya kadar su pandemi bitseydi.. sukur saglikli buyusun bebisin🙏🏻
Çoook teşekkür ederim sağlıkla gelsin hepimizin bebişleri💙

Canim boyle bir riskiniz oldugunu bilmiyordum cok uzuldum❤️😥 benimde kuzenim 9 aylikken kaybettik sma hastasiydi.. bizimde tup bebek yolumuz boyle basladi ama farkli hastaliktan.. embryolar inshaAllah saglikli cikar boyle bir risk alamayiz zaten en dogrusunu yapiyorsun🙏🏻Allahim Sag salim kucagina almayi nasib etsin
yok canım yanlış anladın, ben anlatamamışım ya da.. nipt testlerini neden devlet ödemiyor demişsin ya, sma'lıların ilacını bile almayan bizim ileri testimizi öder mi demek istemiştim. çok şükür bir riskimiz yok bildiğimiz..
çok çok üzüldüm kuzenine, allah tüm aileye sabır versin, çok zor..

nipt konusunu çok araştırdım, pgt'li embriyo transfer edilmiş olsa da yaş ileri ise öneriliyor. pgtli blastokist transfer edildi bana da bildiğin gibi, anne karnında hücreler başkalaşabiliyormuş..

Kızlar aranızda egzersiz spor yapanlar var mı doğumun daha kolay olması için😂 mesajları okudum alıntı yapmadım. Ne güzel bazılarında cinsiyet belli🥰 hayırlı olsun hepinize... en son ben öğreneceğim galiba, doğum Ağustosun sonunda sonuçta 🥱 en son gittiğimde doktor kalp atışı görülüyor dedi, son saniyede gösterip kapattı ultrasonu. Çok sinir oldum😂
Ben koşu bandında yürüyüş yapıyorum orta tempo 50dk, Doktorum 50 squat verdi bi de.
Kalp atışını hemen kapatma nedeni dopleri bebeğin kalbinde çok tutmak iyi değilmiş benim Doktorum da kontrol edip hemen kapatıyor.

X