2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bugün ufak bir kanamam olmuştu, doktora gittim, çok şükür kalp atışlarını duyduk, doktor gayet sağlıklı bir problem yok ama tedbir olarak iki üç hafta progestan kullan, için de rahat olsun dedi. Bu arada 9+5'teyim.
Aile hekimliğinde işim vardı, gittiğimde hemşirem de sordu, söyleyince yorulma,yat, cinsel ilişkiye girme vs dedi. Doktorum bana bunların hiçbirini söylemedi ve ilişkiyi de yasaklamadı oysa.
Şimdi ben jinekoloğu mu baz alacağım, hemşirenin dediklerini mi?

Kızlar bu gün kontrol vardı şükür herşey yolunda haftaya 2li tarama dedi yaptırmadan diyince fırça yedim ikna etti yaptırmam için yapmazsan gelme dedi kan ilacı ve vitamine başlattı rahatladım şükür bebeşim iyi kısa da olsa şuana kadar hiç kalp sesini dinletmediler bi o burukluk var Dr bi sıkıntı yoksa niye dinleyeyim dedi

Kızlar bu gün kontrol vardı şükür herşey yolunda haftaya 2li tarama dedi yaptırmadan diyince fırça yedim ikna etti yaptırmam için yapmazsan gelme dedi kan ilacı ve vitamine başlattı rahatladım şükür bebeşim iyi kısa da olsa şuana kadar hiç kalp sesini dinletmediler bi o burukluk var Dr bi sıkıntı yoksa niye dinleyeyim dedi
Canım doktorun bıraz garıpmıs ınsan bebegının kalbının sesını duymak ıster ılla bır problem olmasına gerek yok kı 😕

Masallah gözunaydin. Benimde yarin randevum kalbim küt küt atiyor

Ne guzel bebişini goreceksın canım bızıde haber ver merk edyrm 😊fetal dna sonucunda cınsıyetı bellı olacak😍

Aslında bir ihtimal perşembede arayabiliriz dediler ama arayan olmadi .en geç pazartesi dediler. Haber vermem mi .en cok sizler hakediyorsunuz.

Evet canım tam bir hafta var aramızda. Her kontrolde bir umut fitili bırak diyecek diye gidiyorum bir süre daha böyle devam edicez diyor. Dozunu düşürse yine yeter günde 4 tane fitil alıyorum iğne de var acayip uyku yapıyor.
Benim rahim ağzında hassasiyet de var ama o yüzden ısrarla devam ettiriyor da olabilir. Tüp bebek doktoru ne diyor bu durumda genelde tüp bebek doktoruna sorup biraktiriyorlar ilaçları
Ben zaten doktorum ne derse , tup bebek doktoruna iletip onay aliyorum 😁 tup bebek doktoruma nedense daha cok guveniyorum . tup bebek doktoru birakabilirsin dedi

cok sukur 🙏🏼 cok sacma ya nasil dinletmezki sonucta hamile kalinca ilk keseyi goruyoru rahatliyoruZ sorna kalp atisini duyunca cok seviniyoruZ emin oluyoruz . 🤷🏻‍♀️ degisikmis bu doktor

Kızlar bugün ufak bir kanamam olmuştu, doktora gittim, çok şükür kalp atışlarını duyduk, doktor gayet sağlıklı bir problem yok ama tedbir olarak iki üç hafta progestan kullan, için de rahat olsun dedi. Bu arada 9+5'teyim.
Aile hekimliğinde işim vardı, gittiğimde hemşirem de sordu, söyleyince yorulma,yat, cinsel ilişkiye girme vs dedi. Doktorum bana bunların hiçbirini söylemedi ve ilişkiyi de yasaklamadı oysa.
gecmis olsun 🙏🏼 cok sukur hersey yolunda . Benimde ayni sorunum var , bir hamile kaliyoruz bir test bisey oluyo ama doktor hemsire saglik ocagi tup bebek doktoru hepsi farkli seyler soyluyor cok sinir bozucu . bir test yapicam halen karar veremedim hangisi daha iyi diye

Merhaba ,Rabbim bi daha yasatmasin ve lutfen kendiniz yipratmayin ...yalniz olmadiginizi bilin...ben de 3 kere kuretaj masasina yattim ilkinde dis gebelikten suphelenmoslerdi...simdi yeniden hamileyim kalbini duydum ama her an bir sey olacakmis gibi diken ustundeyim...3 kere kuretaja yatip yasayan cocugu olmayinca insan gercekten etkileniyor....Rabbim biz evlat usteyen herkese saglikla versin insallah...
Çok teşekkür ederim amin inşallah toparlanmaya başladım testleri yaptırmadan tekrar düşünmüyorum Allah’ın izniyle ben de bir gün evlat sahibi olurum Rabbim evladınızı kucağınıza almayı nasip etsin

Çok teşekkür ederim amin inşallah toparlanmaya başladım testleri yaptırmadan tekrar düşünmüyorum Allah’ın izniyle ben de bir gün evlat sahibi olurum Rabbim evladınızı kucağınıza almayı nasip etsin
Aminnnn biz isteyen herkese Rabbim saglikla versin...bizi o nimetten eksik birakmasin insallah🤲

Kanama gorulurse iliskiyi yasakliyolar arti cok fazla ayakta kalma is yapma yat dinlen deniyor. Siz dikkat edin bunlara

Canım kanama varsa cinsel ilişki kesinlikle önermiyorlar bir daha ki kontrolüne kadar girmesen ii olur

Kanama gorulurse iliskiyi yasakliyolar arti cok fazla ayakta kalma is yapma yat dinlen deniyor. Siz dikkat edin bunlara
Zaten eşim burda yok, ilişki konu dışı uzun bir zaman. Doktorun uyarmamasına şaşırdım o halde. Çünkü ben sağlık ocağına gitmeyedebilirdim. Bunları da duymayabilirdim.

Merhaba kanama var ise zaten iliskiye girilmez...daha once 3 dusugumde kanamam vardi diye doktorum iliski kesinlikle yasak demisti...rahimde kanama alani var cunku ve en ufak bir sarsintida bebek duser kanama artarak.....ve hemsirenin dedigi gibi sirt ustu yatin wc disinda kalkmamaya calisin...

Merhaba kanama var ise zaten iliskiye girilmez...daha once 3 dusugumde kanamam vardi diye doktorum iliski kesinlikle yasak demisti...rahimde kanama alani var cunku ve en ufak bir sarsintida bebek duser kanama artarak.....ve hemsirenin dedigi gibi sirt ustu yatin wc disinda kalkmamaya calisin...
Durum şöyle, sabah koyu kahverengi bir akıntım oldu ve o an bitti. Doktor ultrasonda bir kanama alanı görmedi, bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Fakat tedbiren iki üç hafta kullan diyerek progestan verdi. Yani kanama alanı vs. yok. Aile hekimi de aynı şekilde yerleşme kanaması olabileceğini söyledi.

Cok ilginc 12 haftaliksiniz ve auana kadar kalp sesini neden dinletmedi doktrounuz?yani siz isteyin dinlemek isterim diye...ben perinatologa gidiyorum gecmisteki 3 dusuk sebebiyle ve ilk defa bu sefer kalp atisi oldu bebegimde...doktorum dinletti sonra masadan kalkmadan yeniden rica ettim 1 kere daha dinleyebilirmiyim diye ve hayir demedi...yani bebege zarari olsa bir perinatolog ayni gun 2 kere dinletmezdi...bence siz de talep edin en dogal hakkiniz

Durum şöyle, sabah koyu kahverengi bir akıntım oldu ve o an bitti. Doktor ultrasonda bir kanama alanı görmedi, bebeğin sağlıklı olduğunu söyledi. Fakat tedbiren iki üç hafta kullan diyerek progestan verdi. Yani kanama alanı vs. yok. Aile hekimi de aynı şekilde yerleşme kanaması olabileceğini söyledi.
Anladim ama tedbiren size progestan vermis yani dusuk onleyici ,kanama olmasin diye hap vermis....ben olsam tedbiren iliskiye de girmezdim bi kac hafta....cunku gercekten risk ve ben bi kac doktordan bizzat duydum🙏suan 9 haftaligim ve ne esim ne de ben oyle bir talebimiz dahi olmadi ki ben 6 aya kadar da saglikla ilerlerse bebegim ,iliski dusunmuyorum...o kadar zorluklarla elde ettim ki en ufak riske bile girmek istemem🤲Rabbim saglikla kollarimizda gormeyi de nasip etsin insallah....iciniz rahat edemeyecekse de doktorunuza 1 mesaj atarak sorun bence

X