2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
2-3 gündür boğazımda sanki çok yemişim de her şey boğazımda bir yumruk gibi his var geçmiyor böyle olan var mı ne iyi gelir fikri olan var mı acaba?

Kızlar yarın sabah adanaya perinatoloji uzmanına gideceğim kontrole. Ense kalınlığından dolayı(2.1) orada cvs veya fetal dna ya karar vermeye çalışacağız muhtemelen. Lütfen duanıza ihtiyacım var bir mucize olsun da gerek duyulmasın bir mucize olsun da ense kalınlığı düşmüş olsun nolur bana dua edin, ben de hepinizin bebeğine sağlıkla kavuşmasına duacıyım 🤲
Dualarimiz seninle ve bebisinle...Rabbim saglikla kollarina almayi nasip etsin insallah🤲🤲🤲🤲....bu arada 5 mm ve uzeri riskliydi diye duymustum ense kalinliginda 2. 1mm nasil riskli oluyor🤔

Gunaydin kızlar. 8+2 yim bugun. Yumurtlamadan 3 gun sonra baslayan meme hassasiyeti ve şişliği artarak pik yapmisti 6-7. Haftalarimda. Ama bu günlerde acının azaldigini hissediyorum. Var mi böyle olan ? En son 7+2 de gordum bebegi hersey yolundaydi ama korkuyorum iste pazartesi kontrolüm var gecmiyor zaman.
Ben varimm..hatta gecen gun oyle panik oldum ki...3 kere kuretaj olmustum dedim bu bebegimi de kaybettim herhalde...aksamdan sabaha kasik ,bel ve bacak agrisi sonrasi sabah uyandigimda goguslerimdeki hassasiyet neredeyse tamamen bitmisti...ve aglamaktan helak oldum.Allah razi olsun burdan dua eden herekse...sonra doktora gittim doktorum bakti sukur bebegimin kalbi halen atiyordu..hersey yolunda dedi...gogus hassasiyeti de kaybolup yeniden gelebiliyormus haatta ileriki haftalarda hic agrimiyirmus bile...ben de 8+0 im bugun itibariyle🙏Rabbim saglikla kolalrimizda gorneyi de nasip etsin

Ben varimm..hatta gecen gun oyle panik oldum ki...3 kere kuretaj olmustum dedim bu bebegimi de kaybettim herhalde...aksamdan sabaha kasik ,bel ve bacak agrisi sonrasi sabah uyandigimda goguslerimdeki hassasiyet neredeyse tamamen bitmisti...ve aglamaktan helak oldum.Allah razi olsun burdan dua eden herekse...sonra doktora gittim doktorum bakti sukur bebegimin kalbi halen atiyordu..hersey yolunda dedi...gogus hassasiyeti de kaybolup yeniden gelebiliyormus haatta ileriki haftalarda hic agrimiyirmus bile...ben de 8+0 im bugun itibariyle🙏Rabbim saglikla kolalrimizda gorneyi de nasip etsin
Ben de bir kere düşük yaptim evet kendimi cok dinliyorum o yüzden. Yani hala acıyor ama ilk zamanlardaki kadar degil belki de normali oyledir 10.haftadan sonra geciyormus diye duydum. Sevindim sizin adiniza bisey olmamis sukur. Allah evlatlarimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin hepimize 🤲

Ben de bir kere düşük yaptim evet kendimi cok dinliyorum o yüzden. Yani hala acıyor ama ilk zamanlardaki kadar degil belki de normali oyledir 10.haftadan sonra geciyormus diye duydum. Sevindim sizin adiniza bisey olmamis sukur. Allah evlatlarimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin hepimize 🤲
Amin com tesekur ederim...ama 10.haftada azalacak diye bir sey yokmus yani kiminde 12. Hafta kiminde 8. Hafta kiminde hic olmuyormus...ben de bazen kafayi yiyirum dinlemekten kendimk hatta dayanamayip burdan yaziyirum acaba ben gbi birileri varmi diye...yalniz degilsiniz ve emin olun herkesin belirtileri bambaska oluyor...biri demsiti ki kuretaja gidene kadae mide bulantisindan oluyirdum yani bebegin canli mi degil mi belirtilerden anlasilmiyor...rahat olun ...bebeginiz sizinledir🙏

Hamilelikten önce yoktu bu :KK43:
Merhaba hormonlarin etkisiyle reflu gelisebiliyor. Butun hamileliklerimde oldu ilk ve son aylarda sonra gecti. Reflu diyeti yapiyorum cok daha rahatim. Arastirin siz de isterseniz. Bir de bu hamileligimde kesfettim mide yanmasina ozur dileyerek soyluyorum caniniz cekmez umarim bulamayacak olanlariniz ama karpuz cok iyi geldi. Tavsiye ederim.

Merhaba herkese
Ben de Ağustos annesi olucam inşallah.
Sağlık ocağı tarafından da takip ediliyor mu gebeliğiniz ? 29 ocakta çağırdılar beni. 11+0 olcam o gün. Hangi test için çağırdılar acaba , sormak aklıma gelmedi o anda. İkili test mi dicem de sağlık ocağı yapıyor mu ikili testi o_O
Takip ediliyorsun canım birde tetenoz aşısı filan yapıyorlar haftan geldiğinde o tarz şeyler bildiren ii olmuş

Kızlar yarın sabah adanaya perinatoloji uzmanına gideceğim kontrole. Ense kalınlığından dolayı(2.1) orada cvs veya fetal dna ya karar vermeye çalışacağız muhtemelen. Lütfen duanıza ihtiyacım var bir mucize olsun da gerek duyulmasın bir mucize olsun da ense kalınlığı düşmüş olsun nolur bana dua edin, ben de hepinizin bebeğine sağlıkla kavuşmasına duacıyım 🤲
Canım ense kalınlığın normalki daha bugun bana doktorum 2.5 üzeri risk grubuna girer dedi. Ve üstelik azalma şansı çok fazla ilerleyen haftalarda

Merhaba hormonlarin etkisiyle reflu gelisebiliyor. Butun hamileliklerimde oldu ilk ve son aylarda sonra gecti. Reflu diyeti yapiyorum cok daha rahatim. Arastirin siz de isterseniz. Bir de bu hamileligimde kesfettim mide yanmasina ozur dileyerek soyluyorum caniniz cekmez umarim bulamayacak olanlariniz ama karpuz cok iyi geldi. Tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim bunu bazen dayanılmaz oluyor boğazımdaki yumruk bide benim ilk gebeliğim vücudumdaki değişimler çok rahatsız ediyor alışamıyorum.

Hamilelikten önce yoktu bu :KK43:
Hamilelikte mide sikintilari cikabiliyor...reflu zaten mide asidinin artip yatarken bogaza kadar cikip tagris etmesiyle oluyor..panik yapmayin bence yeme duzeninize dikkat edin,asitli veya yagli bisey tuketmeyin ...bol su icin bir de yatmadan 2 saat once yeme icmeyi tamamen kesin...ben 3 yil boyunca cektim bu illetti...gebelikte artabiliyor veya ortaya cikabiliyo ....

Hamilelikte mide sikintilari cikabiliyor...reflu zaten mide asidinin artip yatarken bogaza kadar cikip tagris etmesiyle oluyor..panik yapmayin bence yeme duzeninize dikkat edin,asitli veya yagli bisey tuketmeyin ...bol su icin bir de yatmadan 2 saat once yeme icmeyi tamamen kesin...ben 3 yil boyunca cektim bu illetti...gebelikte artabiliyor veya ortaya cikabiliyo ....
Bir de son olarak reflu yastiklari oluyor ben 3 yildir aldim onu kullaniyorum o yzuden siakyetlerim gecti gibi🙏

Kalbi durunca belirtiler azalıyor mu? Doktora gitmeden belli olmuyor değil mi? Yarın doktor kontrolüm var burada kalbi duranları okuyunca nedense içimi bir korku kapladı. Bir an önce sabah olsa da gitsem diye bekliyorum. Allah kimseye yaşatmasın inşallah🙏
Gittiniz mi doktora acaba sonuç ben oldu

Ben de aynı durumdayım bulantilardan çok yoruldum hasta gibi hep yatıyorum mutfağa hiç girmiyorum eşim annem yardımcı oluyor sağolsunlar.. İlk gebeligimde 14. Haftada bitmişti ama bu kadar yoğun degildi şuan 11+4 teyim kendimi az kaldı diye teselli ediyorum.. İnşallah daha uzun sürmez.. Doktorum ilk 3 ay bebek sendeki depoları kullanıyor sıkıntı yok bulantıların azalınca da telafi edersin dedi..
Geçmiş olsun canım atlatırsın inşallah 🥰

Gunaydin kızlar. 8+2 yim bugun. Yumurtlamadan 3 gun sonra baslayan meme hassasiyeti ve şişliği artarak pik yapmisti 6-7. Haftalarimda. Ama bu günlerde acının azaldigini hissediyorum. Var mi böyle olan ? En son 7+2 de gordum bebegi hersey yolundaydi ama korkuyorum iste pazartesi kontrolüm var gecmiyor zaman.
Hassasiyet gidip geliyor bende canım. Normal bence

X