2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim günaydın. Kontrolden geldim az önce. Cok şükür ki sonuçlarıma iyi dedi doktorum. Rabbım hepimizin bebeklerini hastalıklardan korusun, sag salim kucağımıza almayı nasip etsin 🤲. Doktora 45mm altını sordum cok küçükken mi yaptık acaba dedim. O da dedi ki sorun olsaydı sonuc çıkmazdı. Test geri donerdi.Ama sanki asiri net söylemedi gibi. Kizkardesim doktor ona yazdım şimdi tekrar yaptır derse tekrardan yaptiricam.
Güzel sonuç çıkmasına sevindim cnm olmazsa tekrardan yaptır için tam rahat olsun

Haklısın evet eğer arttıysa madem mutlaka görün ben yine de inanıyorum sonuçların güzel çıkacak 🤲🏻Buradan bi gelişme olursa yaz olur mu
Teşekkür ederim iyi dileklerin için dahiliyeye çıktım bel fıtığı olabilir dedi. O da ağrı yapar dedi zaten çok anlamadı. Hatta niye bana geldin der gibi baktı. Kendi doktorum şimdi döndü ortopediye görün dedi. Şuan kalp damar cerrahisindeyim. Seni de bilgilendireceğim 🙏🏻

Gunaydin kizlar.. mide bulantilarim git gide artmaya devam ediyor 3 kilo verdim bu sürecde ins bebege bir zarari yoktur
Korkma cnm bebeğe Bi zararı yoktur. Bende 63 ile hamile kaldım ve 61 kg suan ki bende kusma olmadı bende de tiksinme vardı halen de var ev yemeklerini sevmiyorum evde ki buzdolabından tiksindim açmak dahi istemiyorum. Bu süreçlerin geçmesine de az kaldı inş seninde geçer cnm 9 ay boyunca kusanlardan olmazsın inş

Evet canım tam bir hafta var aramızda. Her kontrolde bir umut fitili bırak diyecek diye gidiyorum bir süre daha böyle devam edicez diyor. Dozunu düşürse yine yeter günde 4 tane fitil alıyorum iğne de var acayip uyku yapıyor.
Benim rahim ağzında hassasiyet de var ama o yüzden ısrarla devam ettiriyor da olabilir. Tüp bebek doktoru ne diyor bu durumda genelde tüp bebek doktoruna sorup biraktiriyorlar ilaçları
Canım ben de günde 3 defa fitil bir defa da progestan iğne kullanıyorum iğneyi 3 ayda bırakacağız dedi ama fitili bırakmayacağız sanırım hiç birşey demedi onunla ilgili.

Teşekkür ederim iyi dileklerin için dahiliyeye çıktım bel fıtığı olabilir dedi. O da ağrı yapar dedi zaten çok anlamadı. Hatta niye bana geldin der gibi baktı. Kendi doktorum şimdi döndü ortopediye görün dedi. Şuan kalp damar cerrahisindeyim. Seni de bilgilendireceğim 🙏🏻
Kendi eşimden biliyorum kendilerince ufak tefek gördükleri şeyler için hastalar geldiğinde öyle tepki verebiliyolar sıkma canını tetkiklerini yaptır güzelce inşallah çıkmayacak kötü bi şey

Merhaba herkese
Ben de Ağustos annesi olucam inşallah.
Sağlık ocağı tarafından da takip ediliyor mu gebeliğiniz ? 29 ocakta çağırdılar beni. 11+0 olcam o gün. Hangi test için çağırdılar acaba , sormak aklıma gelmedi o anda. İkili test mi dicem de sağlık ocağı yapıyor mu ikili testi o_O

canım, çocuk aldırma konusunda senin kadar net değilim, mevzu derin: ) ben yaptırcağım, pahalı olmasa bir an düşünmezdim, bir kan vermek değil mi..
Anliyorum seninkiler pgtli olmamismiydi? Fiyatlar cok pahali dedigin gbi bnm anlamadigim neden sigorta karsilamiyor.. hakkinda hayirlisi olsun insh yavrun sagliklidir ❤️

Gunaydin kizlar.. mide bulantilarim git gide artmaya devam ediyor 3 kilo verdim bu sürecde ins bebege bir zarari yoktur
Ben de aynı durumdayım bulantilardan çok yoruldum hasta gibi hep yatıyorum mutfağa hiç girmiyorum eşim annem yardımcı oluyor sağolsunlar.. İlk gebeligimde 14. Haftada bitmişti ama bu kadar yoğun degildi şuan 11+4 teyim kendimi az kaldı diye teselli ediyorum.. İnşallah daha uzun sürmez.. Doktorum ilk 3 ay bebek sendeki depoları kullanıyor sıkıntı yok bulantıların azalınca da telafi edersin dedi..

Merhaba herkese
Ben de Ağustos annesi olucam inşallah.
Sağlık ocağı tarafından da takip ediliyor mu gebeliğiniz ? 29 ocakta çağırdılar beni. 11+0 olcam o gün. Hangi test için çağırdılar acaba , sormak aklıma gelmedi o anda. İkili test mi dicem de sağlık ocağı yapıyor mu ikili testi o_O
rutin kan testleri. kan sayımı yapılıyor, karaciğer değerleri, böbrek değerleri v.s. bunlara bakılıyor. bir de dr unutabilir sağlık ocağı da yapmıyor ben özelde yaptırdım. toksoplazma testi yaptırmanız gerekiyor.

Canım ben de günde 3 defa fitil bir defa da progestan iğne kullanıyorum iğneyi 3 ayda bırakacağız dedi ama fitili bırakmayacağız sanırım hiç birşey demedi onunla ilgili.
Fitil de progestan mı? Doktordan doktora değişiyor galiba öyle anladım ben. Biri şunu yao diyor biri yapma diyor. Ama düşününce zaten hepimizin hamilelikleri farklı ilerliyor. Kimimizde risk var kimimizde yok, bazımızın kanamalı geçiyor bazısı 9 ay kan görmüyor. O yuzden anladım ki kıyaslamamak lazım yoksa insanın morali daha çok bozuluyor acaba yanlış mı ilerliyoruz diye.

Fitil de progestan mı? Doktordan doktora değişiyor galiba öyle anladım ben. Biri şunu yao diyor biri yapma diyor. Ama düşününce zaten hepimizin hamilelikleri farklı ilerliyor. Kimimizde risk var kimimizde yok, bazımızın kanamalı geçiyor bazısı 9 ay kan görmüyor. O yuzden anladım ki kıyaslamamak lazım yoksa insanın morali daha çok bozuluyor acaba yanlış mı ilerliyoruz diye.
Evet fitil de progestan. Evet kesinlikle çok bozuluyor moralim zaten tüp bebek sürecinde o kadar çok ilaç kullandık ki ilaç kullanma konusundaki belirsizlik can sıkıcı olmaya başladı.

Evet fitil de progestan. Evet kesinlikle çok bozuluyor moralim zaten tüp bebek sürecinde o kadar çok ilaç kullandık ki ilaç kullanma konusundaki belirsizlik can sıkıcı olmaya başladı.
Yetse de artik biraksam diyorum ben de ilaçları 🤣 bi de biz ilk estrofem bıraktık o hafta tsh yüksek cıktı diye baska bi ilaca başladım saçımı başımı yolacaktım sinirden 🤣
Kullandığımız ilaçlar onların ekranına düşüyor mu acaba usg ölçümleri filan görebiliyorlar Ama?

Yetse de artik biraksam diyorum ben de ilaçları 🤣 bi de biz ilk estrofem bıraktık o hafta tsh yüksek cıktı diye baska bi ilaca başladım saçımı başımı yolacaktım sinirden 🤣
Kullandığımız ilaçlar onların ekranına düşüyor mu acaba usg ölçümleri filan görebiliyorlar Ama?
Hiç bilmiyorum düşüyordur herhalde.

Çok teşekkür ederim hepsini deneyeceğim inşallah 🙏🏼
Merhaba ,Rabbim bi daha yasatmasin ve lutfen kendiniz yipratmayin ...yalniz olmadiginizi bilin...ben de 3 kere kuretaj masasina yattim ilkinde dis gebelikten suphelenmoslerdi...simdi yeniden hamileyim kalbini duydum ama her an bir sey olacakmis gibi diken ustundeyim...3 kere kuretaja yatip yasayan cocugu olmayinca insan gercekten etkileniyor....Rabbim biz evlat usteyen herkese saglikla versin insallah...

Canım yarın bende doopler yaptırmaya önce dahiliyeye sonra kalp damar cerrahisine gideceğim. Bacağımın gün gün çok ağrısı arttı. Artık bıçak saplanır gibi ağrıyor şişlik kızarıklık yok. Varis de yok. Kadın doğumcum ailede kalp krizi olup olmadığını filan da sordu. Ama bebeğe bakamadık. Umarım bebeğim sağdır ve birşeyim yoktur😭😔
Canım inşallah birseyin yoktur.ben zannetmiyorum düşük bir ihtimal ama öyle bir şey olsa da hemen kan sulandiriciya basliyoroar.ve varis corabi veriyorlar.ben 1 ay sabah ve akşam vuruyorum kendime gebelikboyunc her gün kullanıcam.varis corabi giyiyorum.sadece gece yatarken çıkarıyorum.gelismelerden haberdar et beni.dedigim gibi gebelikte oluyor zaten bacak ağrısı inşallah yoktur.doppler ultrasonda kan akışına bakıldığı için çıkıyor zaten.

kizlar sizler usg fotolari paylasabilirken ben daha dun zorla bhcg baktirdim. o bile 1 gunde cikti. aksam uyuyamadim. dun 7+5teyken kan verdim. sonuc boyle. uyumlu degil mi? düşük mü sanki? Eki Görüntüle 2765471
Belli bir haftadan sonra beta hcg yavas yavas inmeye basliyor...doktorum oyle demisti bir dw zaten ultrasondan bebek gorunduyse beta hcg ye bakilmiyor bile ..bebegin buyuyup buyumedigi crl olcumunden anlasiliyor...kendinizi uzmeyin masallah 8 haftalik gebesiniz zaten bebisiniz gorunuyirdur artik🤲saglikla alalim kollarimiza insallah

X