2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Fetal dna olunca garanti cinsiyet de çıkıyormuş.
Onda sonuç nasıl çıkıyor acaba negatif pozitif şeklinde mı?

ben sonucu görmedim bana telefonda okumuştu doktorum. Trisomy 13,18, 21 yok demişti. Demek ki bunlar kalem kalem belirtiliyorlar. Ancak sex kromozomlarından biri eksik demiş ve anlatmaya başlamıştı.

sanırım test 46kromozomu sayıyor ve extra 13,18,21 var mı diye bakıyor. Sonuç olarak yalnızca bunları söylüyor. Bunlar en sık karşılaşılanlar.
Başka mutasyon testleri de vardı, onları da yaptırayım mı diye sormuştum eğer ailede bu hastalıklar yoksa baktırmana gerek yok demişti.

Bende göbekliyim cnm hatta hamilelik pantolonuna geçtim bile rahat etmek adına
Bu arada içini ferah tutmaya çalış herşey yolundadır

Benim zaten gobegim vardi ama su an 9+5 degilde 4/5 aylik hamile gibiyim belki ikizdir diye . hamile koyafetine gecmem lazim artik tayt ile idare ettim ama rahatsiz oluyor karnim yavas yavas icini ferah tut hersey yolundadir iyi dusun iyi olsun

Bende 9+5 ama 4/5 aylik gibi gorunuyorum zaten gobek vardi 70 kiloyum baya sistim
aynen cnm zaten hamilelik öncesinde yavaş Bi metobilizmam vardı hamilelikte daha da arttı iyice şiştik ama olsun hiç göbeği çıkmayana göre bizim durum daha ii bence ben şimdiden karnımı okşuyorum her ne kadar bebiş çok aşagı da olsa da

ben baya kaptirdim kendimi zaten , tup bebek ile hamile kaldigim icin cok cok dikkatli davraniyorum zaten egilip kalkmiyorum bile mecbur kalmadikca . tadini cikariyorum valla 4 senedir bu gunleri bekliyorum . hele birde bulanti bas donmesi gaz sancisi vs olmasa

Senin adına çok sevindim Dikkat etmekle en güzelini yapıyorsun Şöyle 4. aya girdiğimizde biraz daha rahatlarsın çok uzak değil o günler Saglıkla kucağına al cnm

Kızlar çok zor günler geçiriyorumhatta üzüntüden uygulamayı bile silmistim ben 8.haftada kesede bebeği göremedim doktor bekleyelim dedi 8+4te bebeği gördük ama kalp atışı alamadık ayrıntılı ultrasona girdim doktor ultrasona göre bebek 6 haftalık ben bu bebeğe ölü diyemem bir hafta daha bekle dedi bende bekliyorum inşallah bir mucize olur diye sizlerde hamilesiniz rica etsem dualarınıza banada yer verir misinizinşallah alırım yavrumun kalp atışını

İnşaallah sağlıkla hayırla ilerler hamileliğin

neden boyle? insanlar ettikleri laflara cok dikkat etmeli. yani ne alaka bebegin omru ile annenin saçı, en bastan bu lafi cikartanin sacmalamasi ama insanin zihnine işleyince buna bile itimat edebiliyor.
Of sorma. Şöyle oluyor bence bilinmez bir durumdayız, yaşadığımız değişimleri kendimiz yaşadığımız halde gözlemleme ihtimalimiz düşük. Bilinmezlik içindeyiz. Hurafeci, söz sahibi olamamış, çok fazla dinlenmeyen kim varsa bilinmezliğin ortasına kendisini atıveriyor. Biz de (anne adayları) yaşadığımız durumlarda kendini gerçekleştiren kehanete kurban gidiyoruz.
bana geçen gün yardımcı kadın ‘sen normal doğuramazsın’ dedi mesela. Umrumda olan tek şeyin sağlıklı bir evlat dünyaya getirmek olduğu söyledim ben de. Kaldı ki daha doğumla ilgili bir kaygım yok-tu. Gece doğumla ilgili bazı saçma şeyler gördüm. Söz söylenirken bilinçaltına gittiğini farketmiyorlar. Keşke herkes üstüne vazife olmayan şeyler konuşmasa. Söylediğim şeyin kime faydası var diye düşünse değil mi.
Mantıklı davranabildiğim sadece kendi bedenimden mesul olduğum bir durum olsa gider kestiririm saçımı ama şu an ikilemdeyim. Hurafeler...

Günaydin kızlar cok şükür şuan kanam yok.insallahra olmaz. Ama sürekli sol tarafima saplanma hissi oluyor yatakta dönerken kramp gibi .1 aydir oluyir doktira sormayi unuttum. Sizlerde oluyormu
Sol tarafımda oluyor. Bıçak batmış gibi keskin ve kısa kısa. Ara ara. Doktora sorduğumda rahim büyüdüğü için bu tarz kasılma normal endişe etme dedi. İçiniz rahat olsun :)

Günaydin kızlar cok şükür şuan kanam yok.insallahra olmaz. Ama sürekli sol tarafima saplanma hissi oluyor yatakta dönerken kramp gibi .1 aydir oluyir doktira sormayi unuttum. Sizlerde oluyormu
Sevindim kesilmesine inşallah daha da olmaz. Benimde oluyor canım arada sağda da solda da

Kızlar mide bulantısı çekenler bulantılarını ne durumda ya ben 10+1 oldum ve 2 gündür resmen birden kesildi aslında bulantı oluyor ama kusmam kesildi günde 3 kez kusunca ve şimdide kesilince birden paniğe girdim malum internete bu tarz sorular sormayacaksın
Öf kusmak bile kıymetliymiş şu bebişler tekmeye başlasa da bi içimiz rahat etse ya

Sol tarafımda oluyor. Bıçak batmış gibi keskin ve kısa kısa. Ara ara. Doktora sorduğumda rahim büyüdüğü için bu tarz kasılma normal endişe etme dedi. İçiniz rahat olsun :)

Cok tesekkür ederim. 2.çocuk ama sanki ilk gibi tecrübem sıfır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…