2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar yarın oğlumu sünnet ettiricez.o_OTecrübeli anneler ne giydirmeliyim daha rahat olması açısından.Tulum mu,alt üst takım mi?

Cık zor gercekten benjmkıde hep aglıyo 😵‍💫
Gazdan mı sizinki de ya da uykuya dalamama? Ben her şeyi denedim bugün sabah ağlıyor ya derdi ne ki derken koltuğa koydum saniyesinde uyudu uykuya dalmak istemiyor inatla direniyor daha 1.5 aylık 😭sonrasını düşünemiyorum 😭ve ben 4 ay bitince işe başlayacağım uykusuz nasıl çalışıcam bilmiyorum 😔

Gazdan mı sizinki de ya da uykuya dalamama? Ben her şeyi denedim bugün sabah ağlıyor ya derdi ne ki derken koltuğa koydum saniyesinde uyudu uykuya dalmak istemiyor inatla direniyor daha 1.5 aylık 😭sonrasını düşünemiyorum 😭ve ben 4 ay bitince işe başlayacağım uykusuz nasıl çalışıcam bilmiyorum 😔
Bızımkı bazen gaz bazen ınattan uyumuyor ayagımda sallıyorum bıraz uyuyor yenı basladım kundak yapmaya uykuya dalmaya kolaylastıdı sankı tavsıye ederım işe baslayana kadar duzelır ınsallah

Bızımkı bazen gaz bazen ınattan uyumuyor ayagımda sallıyorum bıraz uyuyor yenı basladım kundak yapmaya uykuya dalmaya kolaylastıdı sankı tavsıye ederım işe baslayana kadar duzelır ınsallah
Benimki de bundan işte… kundak yapınca kol bacak hareket ettiremiyo ya basıyo çığlığı valla bezdim 😔

Perşembe 40 günlük olacak sünnetimiz yarın.
Küçükken yapılması daha sağlıklı ve kolaymiş iyileşme süreci.Henüz tam donemiyorken hareketlenmeden yaptıralım dedik.
Bende küçükken yaptırmayı düşünüyorum ama doktorumuz dediki 3. Ay 5.ay Vs gibi aşı olmayacağı aylarda yaptırın. Mesela şimdi 2. Ay aşılarından sonra 3. Ay yaptırmayı düşünüyorum bende

Arkadaş önceden konuşuldu mu bilmiyorum ama yardımınza ihtiyacım var
Ağustos 28de doğum yaptım sütüm ilk başlarda baya yağlı ve iyiydi zaman geçtikçe azaldı bebeğim doymamaya başladı ben de Aptamil e başladım şimdi çok aç olunca 120 CC bile yapsam içiyor tabi bu arada yine emziriyorum böyle olan var mı acaba 🤔 bir de göğüs yaralarim geçmek bilmiyor garmastan kullanıyorum yeniliyor sürekli

Arkadaş önceden konuşuldu mu bilmiyorum ama yardımınza ihtiyacım var
Ağustos 28de doğum yaptım sütüm ilk başlarda baya yağlı ve iyiydi zaman geçtikçe azaldı bebeğim doymamaya başladı ben de Aptamil e başladım şimdi çok aç olunca 120 CC bile yapsam içiyor tabi bu arada yine emziriyorum böyle olan var mı acaba 🤔 bir de göğüs yaralarim geçmek bilmiyor garmastan kullanıyorum yeniliyor sürekli
Benimde geçmiyor canim. Ilk tuttugu zaman kopuyor sanki Göğüs ucum öyle bir acı. Bende çok şey denedim ama nafile

Benimde geçmiyor canim. Ilk tuttugu zaman kopuyor sanki Göğüs ucum öyle bir acı. Bende çok şey denedim ama nafile

Aynen çok zormuş gerçekten kaç kez ağladığımi biliyorum 😭
Kızlar ilk günlerde bende yaşadım mustela krem ve avent göğüs kalkanı kullamdım çok şükür iyiyim artık. 4 5 günde falan düzeldi. Bi deneyin isterseniz. Birde bebişin memeyi doğru tuttuğundan emin olun diyolar..

Kızlar ilk günlerde bende yaşadım mustela krem ve avent göğüs kalkanı kullamdım çok şükür iyiyim artık. 4 5 günde falan düzeldi. Bi deneyin isterseniz. Birde bebişin memeyi doğru tuttuğundan emin olun diyolar..
Benim oğlum sanki meme emmiyorda sanirsin pipetle kola içiyor 😂😂 çok kibar şekilde ucundan tutuyor sonra yavas yavas göğüsü alabildiği kadarini aliyor. Canim çok acıyor göğüsü verirken korkarak veriyorum

Bebeğim 2640 doğduğu icin bende ilk günler korkup mama vermiştim ama sonra baktım ki mamanin tadı cazip gelip sütümü içmek istememisti o yüzden bıraktım kilo alımı da iyi şimdilik çok şükür 1 kilo almıştı ilk ay kontrolünde. Doktorun kilo alımı iyi degil diyorsa mamada öcü değil sonuçta sadece mamayla saglikli buyuyen çocuklar var sütun artana kadar verebilirsin bence. Mama vereceksen sütünü arttırması için EDS sistemini deneyebilirsin. Bende merkeze indiğimde beslenme sondasi alıp en azından sagdigim sütü memede emerken almasi için beslenme sondasi alıp bi denicem .
Sadece uyurken birkaç kez biberon verdim onun dışında eds kullanıyorum hep büyük no alma dikkat et çok akıyor yoksa tıkanıyor bebek ben şu an 5 no kullanıyorum
Bende anlayamadım reglimi ne sökülmedim de..Lekelenmeler ve kasık ağrısı oluyor 🙄
Benim iki gün olmuyor üçüncü gün geliyor birkaç damla 34 günlüğüz ne zaman bitecek acaba
Ben de kundak yapan var mı diye soracaktım biz de başladık iki gündür yapıyorum özellikle gece bir kat müslin ya da yemeniyle

Bende işe başlayacağim ama belki 6ay daha uzatirim mecbur kalırsam o zamana biraz daha büyümüş düzenlerini oturtmuş oluruz inşallah.Çalisirken nasıl olacak bilmiyorum.Annem ve kayınvalidem var ama annem bazı günler çalışıyor kayinvalidemin diğer torunuda var.Nasil olacak hiçbir fikrim yok el kadar bebekler bırakıp ise gitmek bir yana uykusuz,yorgun argın ise gitmek bir yana şimdiden stresi sardı.
Bende küçükken yaptırmayı düşünüyorum ama doktorumuz dediki 3. Ay 5.ay Vs gibi aşı olmayacağı aylarda yaptırın. Mesela şimdi 2. Ay aşılarından sonra 3. Ay yaptırmayı düşünüyorum bende
Doktorlar bile küçükken tavsiye ediyor.Belli dönemler varmiş sünnet için onlar geçince belli bir zamana kadar tavsiye etmiyorlar.Şuan doktorumuz ve çocuk cerrahi uygun gördü.
bebekler üşüttüğü zaman mi ishal olur. Neden ishal olurlar
Benimkide ishal birde çok uyumaya başladı.Vr uyanamiyor bir türlü ya i agliyior ama gözlerini açıp ayilamiyor tam ondan mı acaba.

Bende işe başlayacağim ama belki 6ay daha uzatirim mecbur kalırsam o zamana biraz daha büyümüş düzenlerini oturtmuş oluruz inşallah.Çalisirken nasıl olacak bilmiyorum.Annem ve kayınvalidem var ama annem bazı günler çalışıyor kayinvalidemin diğer torunuda var.Nasil olacak hiçbir fikrim yok el kadar bebekler bırakıp ise gitmek bir yana uykusuz,yorgun argın ise gitmek bir yana şimdiden stresi sardı.

Doktorlar bile küçükken tavsiye ediyor.Belli dönemler varmiş sünnet için onlar geçince belli bir zamana kadar tavsiye etmiyorlar.Şuan doktorumuz ve çocuk cerrahi uygun gördü.

Benimkide ishal birde çok uyumaya başladı.Vr uyanamiyor bir türlü ya i agliyior ama gözlerini açıp ayilamiyor tam ondan mı acaba.
Ben uzatmayacağım 1 aralıkta başlıcam evet uykusuz kalırsam böyle işe nasıl konsantre olacağım diyorum bide benim mesleğim gereği dikkat etmem gerek süreler vs çok önemli umarım hata yapmam diye şimdiden korkuyorum 😔sizin yanınızdaymış aileniz ben öyle olsa hiç korkmam bakıcı bulmam gerek şimdiden haber bırakıyorum her yere bakalım 😔

X