2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım demek ki olmayınca olmuyormuş bizimkiler inat ettiler demek ki kesinlikle öyle emzik tutan tutmayan farkı hastanede ortaya çıkıyor
Benimki çok huysuz davranıyor bilmiyorum hep böyle nereye kadar ben de almıştım oyun halısı durmaz ama deneyeyim benim oğlanın ağlamadan durma süresi günlük 10 dakika. Allah yardımcımız olsun 🙌🏻
Cık zor gercekten benjmkıde hep aglıyo 😵‍💫

Slm kızlar bügun 1 aylik 8 gun olduk 2 haftadir kanamam falan hiç birsey yoktu normal akintim vardi bugun arada bi 2/3 sn lik kontakcionlarim oldu be wc gidince camasirimda kan vardi boyle birsey normal mi ?
Benımde oyle oluyor hala doktor normal dedı emzırdıgın ıcın boyle dengesızlıkler olabılır pıhtı seklınde cok acık renkte olmadgı surece sıkıntı yok dedı

Merhaba herkese biz bugün covid ilk doz aşımızı olduk. Bebeğim 3 günlük bir kala yapma ma süreci geçirdi fitil vermiştim anında geldi. Ondan sonra ki 4. Günümüz gala kakasını yapmadı. Doktorun dediği 10 güne kadar yapmasa sakıncası yok dedi. Ben okadar beklemek istemiyorum huzırsuz oluyorum. En uzun kaç güne kadar beklediniz?
Ben ıkı gun beklıyorum cınku cocuk mosmor oluyor aglıyor sutune bıraz zeytınyagı koydum o ıse yarıyor

Kizlar benim anlamadigim bisey var benimde oglumun sariligi vardi ne cocuk doktorum ne hastane mama ver demedi bol bol emzir dedi,, hatta ilk gelen o sari sut cok iyiymis saeiliga,,, sk sik emzirdim bende 2 damla bile icse cok iyi bebek icin.. zaten baslarda cok cabuk doyarlar.. neden turkiyedeki doktorlar mamayi tavsiye ediyor? Varmi bi nedeni merak ettim? Süt varken yani yoksa tabiki süt yoksa anlarim
Sarılık çiş ve kakayla atılıyor, mama daha çok kaka yaptırdığı için doktorllar genelde mama verdirtiyor. Benimki günde 10 kez belki daha çok kaka yapıyordu. Bir de hastaneden çıkarken 2040 kiloydu, daha çabuk toparlansın kilo alsın çocuk demişti doktor. Mama daha hızlı kilo aldırıyormuş. 15 dk bi meme 15 dk diğer meme donra mama ver demişti doktor. 40 günlük olduk geçti tabi şükür çoktan.

Merhaba, hayır hiç memnun kalmadım yaklaşık 23 haftalıkken doktorumu değiştirdim. Kendisi çok ilgisiz bir doktor kaç defa kontrole gittiysem başından savar şekilde baktı.Ayrıca çalışan gebeyseniz sizde, işten güçten izin alıp gidiyosunuz sonra randevu saati geldiğinde kalabalık olsa da olmasa da sıranızın gelmesini çok bekliyorsunuz sistemsiz bir sistem kurmuşlar. Normal doğum istediğim için kendisini tercih etmiştim ama tam bir para tuzağı. Maalesef etrafımda giden birkaç kişi de aynı şeylerden muzdaripti. Ama sonraki doktorumdan çok memnun kaldım gebelik takibi olsun, doğum konusunda beni rahatlatması olsun....Sayesinde çok güzel bir normal doğumla bebeğimi kucağıma aldım.
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ❤

Bebeğim hic durmuyor kızlar gece uyumuyor bende uyuyamadigimdan göğüslerim dolmuyor. Bebeğe bakmaktan doğru düzgün yiyip içemiyorum. Ayakta öğün geçiriyorum. Bugün artık bebeği kucağıma alamıyordum ellerim titriyordu Allahtan eşim evdeydi. Kusuyor azar azar Üşüttümü acaba. Banyo yaptırırken kulağına su mu kaçtı desem pamuk vardi. Doymuyor mu desem mama içince de uyumadi bugün ve doymasa kusmaz demi? Neresi ağrıyor onuda bilemiyorum. Ağız üstü koyunca uyuyor ama bende öyle guvenip yatıramam. Diğer türlü de zor uyuyor. Artik son çare uyumasi için ayakta sallayacam ya da beşikte. Bugün kafayı yiyecek gibiydim yarın eşimde evde değil tek başıma napacaksam
Canım atak haftasında olabilir belki, benim sıpa da 2-3 gün öyle çektirdi bana, yattığımda bel, bacak ve kol ağrısından uyuyamıyordum, şükür gecti 2 gündür bi sakinlik geldi üstüne, ben de atak haftasında olduğunu düşündüm.

Mamadan hemen sonra emzirirsem kusuyor. 45 dakika 1 saat falan sonra emzirirsem kusma olmuyor. Hep aynı ölçü yapıyorum ama Bazen mama az mı geliyor anlamıyorum doymuyor sanki mama bitiyor hala yalanmayala devam ediyor, biberonu bırakmak istemiyor O zaman doymadık galiba diye emzireyim diyorum ama her defasında kusuyor. Mamadan önce emzirirsem o zaman kusma olmuyor.

Kızlar merhaba sizlere bir sorum var. Eşim traş sonrası losyonu ellerine sürdükten 2 3 dakika sonra kokusunu oğlum da alsın diye elini oğlumuzun burnuna tutuyor...Ben bu durumdan rahatsız oluyorum zararı olabilir diye ve tartışıyoruz bunun başında... Sizce de bu durum zararlı mı yoksa her hangi bir zararı olmaz mı... kim haklı sizce ?

Kızlar merhaba sizlere bir sorum var. Eşim traş sonrası losyonu ellerine sürdükten 2 3 dakika sonra kokusunu oğlum da alsın diye elini oğlumuzun burnuna tutuyor...Ben bu durumdan rahatsız oluyorum zararı olabilir diye ve tartışıyoruz bunun başında... Sizce de bu durum zararlı mı yoksa her hangi bir zararı olmaz mı... kim haklı sizce ?
Parfüm, deodorant, losyon bunların içinde hep kimyasallar var, minicik tazecik akciğerlerine zarar verebilir bu tür yapay kokular. Riske atmaya değmez bence. Ben bu konuda eşimi uyardım, artık ellerini yıkıyor tıraştan sonra bebeğe yaklaşmadan önce. Hatta ben de sprey deodorant kullanmıyorum, belli belirsiz kokulu roll on aldım içeriği temiz onu kullanıyorum. Akciğerlerine zarar verebilir bu yapay kokular, kesinlikle siz haklısınız bu konuda 😌

Kızlar merhaba sizlere bir sorum var. Eşim traş sonrası losyonu ellerine sürdükten 2 3 dakika sonra kokusunu oğlum da alsın diye elini oğlumuzun burnuna tutuyor...Ben bu durumdan rahatsız oluyorum zararı olabilir diye ve tartışıyoruz bunun başında... Sizce de bu durum zararlı mı yoksa her hangi bir zararı olmaz mı... kim haklı sizce
Parfüm, deodorant, losyon bunların içinde hep kimyasallar var, minicik tazecik akciğerlerine zarar verebilir bu tür yapay kokular. Riske atmaya değmez bence. Ben bu konuda eşimi uyardım, artık ellerini yıkıyor tıraştan sonra bebeğe yaklaşmadan önce. Hatta ben de sprey deodorant kullanmıyorum, belli belirsiz kokulu roll on aldım içeriği temiz onu kullanıyorum. Akciğerlerine zarar verebilir bu yapay kokular, kesinlikle siz haklısınız bu konuda 😌
Ben de aynı fikirdeyimmm teşekkür ederim yorumunuz için🥰

Canım atak haftasında olabilir belki, benim sıpa da 2-3 gün öyle çektirdi bana, yattığımda bel, bacak ve kol ağrısından uyuyamıyordum, şükür gecti 2 gündür bi sakinlik geldi üstüne, ben de atak haftasında olduğunu düşündüm.
Inşallah benimkinede gekir sakinlik❤

Kızlar bebeğin çamaşırlarını kendi çamaşırlarınızla mı yıkıyorsunuz? Ayrı bir çamaşır sepeti aldınız mı?
Canım ben kalabalık olur diye sepet almadim ama çamaşır yıkama filesini banyoda ki havlu panın oraya asiyorim bebegimin kirlilerini fileye atiyorum birikince makinaya bebeğimin kıyafetleri ayri olarak ayri deterjanla yikiyorum. Uni baby nin deterjan kokusu güzel.

Zararı olur mu olmaz mı bilmiyorum ama alerji astım falan olur diye korktuğun icin ben kendim bile deodorant kullanmıyorum. Dikkat ediyorum.

Ayrı çamaşır sepeti var. Ayrı yıkıyorum ayrı deterjan kullanıyorum
Elimden gelse ayrı bir çamaşır makinası kullanacağım. Şaka bi yana çamaşır sepeti, deterjanı falan ayrı. Hatta 4 yaşında oğlum var hala onun çamaşırlarını bile bizim çamaşırlarımız ile karıştırmadan ayrı yıkarım.

bir de herhangi birisi (babası bile olsa) bebeğimin battaniyesine, kıyafetine, önlüğüne falan yanlışlıkla bile dokunsa direkt yıkıyorum. Yıkamadan asla kullanamıyorum. Biraz abartıyorum galiba ama içime sinmiyor.

Kızlar bebeğin çamaşırlarını kendi çamaşırlarınızla mı yıkıyorsunuz? Ayrı bir çamaşır sepeti aldınız mı?
Ayrı yıkıyorum, bizim kullandığımız matik deterjanlar bebeklerin ciltleri için zararlı olabilir, bebek sıvı deterjanı ile sabun tozu kullanıyorum.

Odasına ayrı kirli sepeti aldım kumaş olanlardan, ileride oyuncak sepeti olarak kullanırım diye düşündüm.

X