2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar aranızda adet olan var mı🙄
Çamaşırımda lekelenmeler başladı regl öncesi gibi ve kasıklarım karnım ağrıyor regl olucak sanırım.
Perşembe 40imiz çıkıyor.
40 çıkmasına 10 gün kala hep sarımsı akıntım oldu 38-39. Günde kasık ağrılarım başladı 41. Günde kanamam geldi hala devam ediyor ama regl mi 40 başı kanamasımı kestiremedim kontrolumde doktora sorcam

Kızlar bi sorum olcak, bebeğim 3.080 kilo doğdu ilk 2 gün sütüm az geldiği için mama ve anne sütüyle beslendi 3 gün sonra 2.850 ye düştü 10. Günde 3.250 oldu, 40 günlükken 4 kiloya anca ulaştı şuan 43 günlüğüz ama ilk 2 gün haricinde pek mama vermedim doktor da sütünün yettiğini düşünüyorsan mama vermene gerek yok dedi ama bana kilosu az geliyor sütüm yetiyormu artık onu da anlamıyorum gaz problemimizde var bugün hipp combiotic mama aldım hem emzirip hem mama vermeye karar verdim ama ne kadar sıklıkla kaç ml vermeliyim bilmiyorum. Günde kaç kere kaç ml olmalı? Emzirdikten sonra mı vermeliyim? Yoksa mama verdim diye o öğünde emzirmeyim mi siz nasıl yapıyorsunuz?

bugün 9. Gün bugün yaptı. Yapmasa 10. Gün yani yarın götürcektim doktora. Doktor öyle söylemişti. Kabız da değil gayet cıvık normal kala yaptı
Çok teşekkürler bende biraz daha bekliyeyim ozaman dengesi bozulsun istemiyorum.
Benim kızım da 5 gün yapmadı. 5. Gün mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı koydum. Karnına zeytinyağı ile masaj yaptım. Daha sonra ayakları ile bisiklet sürdürür gibi gaz çıkarma hareketi yaptırırken yaptı. Kucağımızda kısa bir süre tuvalete tutar gibi tuttuğumuzda da hem gaz çıkarmada hem kaka yapmada faydası oluyor
.
Çok teşekkürler. Ayak hareketi yaptırıyorum ayak ve göbeğine çörekotu yağı sürerek masaj yapıyorum. Bakalım nezaman gelir.

Benim de kontrolum 24 ünde ikimizde yakın zamanlarda doğum yaptık, bana da geç gibi geldi ama mutlaka sebebi vardır canım
Normal dogummu yaptin ? Ben normal dogum yaptim ama yırtılmalarim baya vardı hem içerden iki tarafli dikiş hemde dışardan popoya kadar vardı içten 15 gün içinde iplikler düştü 2/3 gün once de dişardan düştu ama hala çok hafif dışardan ağrı var. Buyuk abdeste hala zorlanıyorum ve kanamamda oluyor 😭

Kızlar avent air emzik kullananlar görsel ekleyebilir mi bebekleriniz hangisini tuttu inanın çok zor durumdayım acilen emzik konusunu çözmem gerekiyor☹ rica ediyorum zahmet olmazsa bakabilir miyim
Annem bana iki turlu emzik aldi biri nuk ama kizim tutmadi ve markasini bilmedigim şu emzigi aldi onu tuttu

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 38
40 çıkmasına 10 gün kala hep sarımsı akıntım oldu 38-39. Günde kasık ağrılarım başladı 41. Günde kanamam geldi hala devam ediyor ama regl mi 40 başı kanamasımı kestiremedim kontrolumde doktora sorcam
Benimde 15/20 sonra kanamam bitti o günden bu yana hep sarimsi normal akintim oldu demekk 34/35 günlerde sadece 1 gün kasiklarimda kasilmalar oldu wc gidince çamasirim batmisti ama devami gelmedi. Aklima sey geldi dogum oncesi nisan geliyor acaba kirk oncesi de mi nisan geliyor 🤪 gibi dusundum 😀 hala da oylemi diye dusunuyorum soruma cevap bulamamistim cunku🙃

Normal dogummu yaptin ? Ben normal dogum yaptim ama yırtılmalarim baya vardı hem içerden iki tarafli dikiş hemde dışardan popoya kadar vardı içten 15 gün içinde iplikler düştü 2/3 gün once de dişardan düştu ama hala çok hafif dışardan ağrı var. Buyuk abdeste hala zorlanıyorum ve kanamamda oluyor 😭
Evet normal doğum yaptım. Benim de dikişim içerden dışarıya kadardı ama dikişler estetik olduğu için ben düşen iplik hiç görmedim ve acısı 20gün sonra baya bi azaldı ama ben de hemoroid yüzünden 2 gün öncesine kadar wcye çıkamadım şimdi herşey çok iyi şükür.. Zamanla alışıyoruz normal doğum da kolay değil🙏

Göğsüm hep yumuşak hiç şöyle balon gibi olmuyor süt dolmuyor adak adadım walla sütüm bollaşsın Koç kestireceğim diye 🙏

Şeyma hanım bana da destek oluyor sağolsun ama ben çok yoruldum benim de sütüm az bebeğim 3700 doğdu 3400’e düştü şimdi 4320 diğer bebekler gibi çok çok kilo alamıyor mamayı da azalttım öyle olunca kilo alımı da düştü bilemiyorum böyle mi iyi yoksa mama verip kilo mu aldırsam bilemiyorum

3.aydan sonra ne yaptınız emziriyor musunuz şu an
Bebeğim 2640 doğduğu icin bende ilk günler korkup mama vermiştim ama sonra baktım ki mamanin tadı cazip gelip sütümü içmek istememisti o yüzden bıraktım kilo alımı da iyi şimdilik çok şükür 1 kilo almıştı ilk ay kontrolünde. Doktorun kilo alımı iyi degil diyorsa mamada öcü değil sonuçta sadece mamayla saglikli buyuyen çocuklar var sütun artana kadar verebilirsin bence. Mama vereceksen sütünü arttırması için EDS sistemini deneyebilirsin. Bende merkeze indiğimde beslenme sondasi alıp en azından sagdigim sütü memede emerken almasi için beslenme sondasi alıp bi denicem .

Evet normal doğum yaptım. Benim de dikişim içerden dışarıya kadardı ama dikişler estetik olduğu için ben düşen iplik hiç görmedim ve acısı 20gün sonra baya bi azaldı ama ben de hemoroid yüzünden 2 gün öncesine kadar wcye çıkamadım şimdi herşey çok iyi şükür.. Zamanla alışıyoruz normal doğum da kolay değil🙏
Aynen bazen sezeryani abartıyorlar ama normal dogumunda cok zorluklari var bende hemoroid olusmasindan cok korkuyorum bazen dogum sonrasi olabiliyormus cunku ben tum iplikleri gormedim ama 1/2 defa dusta elime geldi dokulen iplikler 😁

Kizlar benim anlamadigim bisey var benimde oglumun sariligi vardi ne cocuk doktorum ne hastane mama ver demedi bol bol emzir dedi,, hatta ilk gelen o sari sut cok iyiymis saeiliga,,, sk sik emzirdim bende 2 damla bile icse cok iyi bebek icin.. zaten baslarda cok cabuk doyarlar.. neden turkiyedeki doktorlar mamayi tavsiye ediyor? Varmi bi nedeni merak ettim? Süt varken yani yoksa tabiki süt yoksa anlarim

Kizlar kafayi yemek uzereyim..
Bebegim emerken bir anda ciglik cigliga aglamaya basliyor..
Sütüm var..
Gaz desek normalde aglamayan bebek emerken agliyor gaz olsa normalde de aglar sanirim..
Ne bunun caresi artik emzirmek istemiyorum cok sogudum emzirme zamani gelmesin istiyorum..
Benımde oyle oluyordu tekme tokat hepsını yedım oğlumdan 😅zamanla gecıyor ben ozaman hemen gogusumun ucuna sekerlı su suruyorum buna ragmen almıyorsa once sakınlestır sonra tekrar dene bende cok agladım nıye boyle dıye careyı sekerli suda bulduk

Kizlar benim anlamadigim bisey var benimde oglumun sariligi vardi ne cocuk doktorum ne hastane mama ver demedi bol bol emzir dedi,, hatta ilk gelen o sari sut cok iyiymis saeiliga,,, sk sik emzirdim bende 2 damla bile icse cok iyi bebek icin.. zaten baslarda cok cabuk doyarlar.. neden turkiyedeki doktorlar mamayi tavsiye ediyor? Varmi bi nedeni merak ettim? Süt varken yani yoksa tabiki süt yoksa anlarim
Sut az gelıyorsa mamayı tavsıye edıyorlar benım oglumda sarılık oldu doktor emzır emzırebıldıgın kadar dedı ama az gelıyordu mecbur ozaman takvıye yaptık uc gun

X