2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sizde de oluyor mu akşam olunca sanki göğüslerimde süt yok gibi hissediyorum doluluk hissetmiyorum gece sabah ve öğlen doluluk oluyor sertleşiyor ama akşam sanki bebeğimi doyuramıyorum gibi hissediyorum başına gelen var mi ya da ne yapmam lazım ne yemeliyim

Kızlar ben emiziği tutturamamıştım bebeğe, Avent ve Mam denedim sevmedi, kısa süre tutup hemen itiyodu. Çok üzerine düşmedim kullanmasın napalım diye, annemin ısrarı üzerine farklı marka deneyim dedim Bibs aldım hemen tuttu ve gerçekten bugün ağlama krizlerinde o kadar iyi geldi ki sakinleştirdi🙄 Uykuya geçerken verdim bırakmadı onla uyuyo, mızırdanınca da emziği emmeye devam edip uykuya dalıyo, cidden rahatlatıyomuş. Emzik kullanmak isteyenlerin aklında olsun🌸

Merhaba.. kemik iligi ödemi icin mr cektirdim yazmissiniz..bende de var.. emzirme doneminde mr cekiliyor mu.. radyasyon konusunda endiseliyim doktora gidemiyorum
Merhabalar, mr’da sadece ses dalgaları verildiği için emzirme döneminde sakıncası olmadığı söylendi, radyasyon riski yok, ancak ilaçlı mr durumunda emzirmeye ara veriliyormuş. Ben normal mr çektirdim. Çok geçmiş olsun 💐

Kızlar sizde de oluyor mu akşam olunca sanki göğüslerimde süt yok gibi hissediyorum doluluk hissetmiyorum gece sabah ve öğlen doluluk oluyor sertleşiyor ama akşam sanki bebeğimi doyuramıyorum gibi hissediyorum başına gelen var mi ya da ne yapmam lazım ne yemeliyim
Evet canım benim sabah sert oluyor sagincada çok güzel süt çıkıyor.Yumuşayinca süt az oluyor benim 2 göğüsten 150 ml anca çıkıyor.Ama sert ve doluyken tek göğüsten çıkıyor 150 ml
Kızlar ben emiziği tutturamamıştım bebeğe, Avent ve Mam denedim sevmedi, kısa süre tutup hemen itiyodu. Çok üzerine düşmedim kullanmasın napalım diye, annemin ısrarı üzerine farklı marka deneyim dedim Bibs aldım hemen tuttu ve gerçekten bugün ağlama krizlerinde o kadar iyi geldi ki sakinleştirdi🙄 Uykuya geçerken verdim bırakmadı onla uyuyo, mızırdanınca da emziği emmeye devam edip uykuya dalıyo, cidden rahatlatıyomuş. Emzik kullanmak isteyenlerin aklında olsun🌸
Emzik kesinlikle hayat kurtarıcı.
Bazen bizimki uykuya bile emzik verince dalıyor ağlamasını kesiyor.

Arkadaslar merhaba...artik cok aktif sekilde katilamiyorum....malum tim gunumu bebek aliyor ve ben mi alistirdim bilmiyorum gece nereedeyse hic yatmiyor ve ben tum gun zombi gibiyim ne yapacam biliuorum..gunde 1.5-2saat yaysam sansliyim...sizin de oyle mi veya nasil bebegimin uykusunu geceye cekebilirim..bir de surekli meme istiyor.normal.mi...yani memesiz durmuyor sutum de var anlamiyom nereye gidiyo bu ictikleri🙄
Benim ilk 10-15 gün sarılıktan dolayı bebeği uyandırmaya ve beslemeye çalışmakla geçti. Aslında emmek istiyorsa ne güzel diye biraz sevinebilirsin :) tabii yorucu oluyor, sırt ağrıtıyor, meme acıtıyo o kadar emmek.
Şimdi 21 gün oldu, bizimki fena halde kucak delisi. Son 48 saatte evdeki çeşit çeşit yatağının hiç birinde yatmadı. Sırayla birimizin kucağında uyuyor. Gece de genelde benim kucağımda, mememde, kolumu yastık yaparak falan uyuyor. Yani bunlar sanırım pek doğru davranışlar değil ama bu şekilde hem bebem hem ben mutluyuz. Ben bebeğimin şu an benim tenime sıcaklığıma (ben yorulduysam da insan sıcaklığına) ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu 3 4 aylık dönemde de ona tüm ihtiyaçlarını vermek istiyorum. Sonrasında bir düzen tuttururuz, doğru yolu buluruz diye umuyorum. Okuduğum kitaplarda da bebeklerin ilk 3 aylık dönemde alışkanlık geliştirmediği söyleniyordu genelde, biraz da ona güveniyorum.
Belki seninki de sana ihtiyaç duyuyordur. Her bebek bir değil, doğum travması diye de bir şey var. Ondan ayrılmak istemiyor olabilir. Hatta bilmiyorum ama doğumdan sonra hemen kavuşamayan anne bebeklerde, bebeklerin anneye yapışması çok oluyormuş. Ben de 45 dakika ayrı kaldım, ondan tamamen ihtiyacı olduğu kadar meme ve kucak verme taraftarıyım. He yorucu mu evet, sırtımı kaybetmek üzereyiz 😂

Ay bizimkide Nurse Harvey e öyle cuk cuk yutuyo demek ki gaz damlalarının tadi güzel😂 Doktordan sonra ne dediğini yazar mısın canım, fikir olsun. Kafama göre bi ondan bi ondan başka bişeyler kullanmak istemiyorum.

Ocean kullanıyoruz biz
Tmm canım yarın doktora o kadar soracağım şey var ki not aldım hatta 😂burada yazarım öğrendiklerimi 🙌🏻😍

Yaaa çoook sevindimmm aferin oğluşuna ❤️ Canım öncelikle çok şanslısın bibs renk renk kıyafetleriyle kombin yaparsın oğluşuna 🙈🤩 ben de bibs almıştım mint yeşili şeftali indigo falan ilk denediğim emzikti öğürdü almadı chicco da denedim tutmadı tutmasına o kadar ihtiyacım var ki ( şu an kolik ağlaması tuttu anneme bıraktım araştırmalara göre emzik kullanan bebekler diğerlerine göre daha az ağluyormuş) benimki hepsini öğürüyor😑son bi avent emzik deneyesim var Senin oğlan en güzel emziği tutmuş renk renk alırsın çok özeniyordum ben olmadı 😂bu arada o emzik kauçuk 4-6 hafta arası ömrü var ucu şişiyor ucu şişince diş damak yapısına zararlı 4-6 haftada bir değiştirmeyi unutma belki biliyorsundur sen uyarmak istedim sadece 😊

Arkadaşlar hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz ? Biogaia kullandık biz ama öyle aman aman bir etkisini göremediğim gibi bir de aşırı pahalı, 5 ml si 100₺ 😰 önerilerinize açığım arkadaşlar çok gazlandık bu aralar çok acı çekiyor kuzum 😓

Ben 20 kilo almıştım 26 kilo verdim canım. Hamile kaldığımda ideal kilomdaydim resmen yüzüm çöktü. Fazladan verdiğim 6 kiloyu geri almam lazım hayatımda hiç kilo almaya çalışmamıştım. Kilo vermeye çalışmaktan daha stresliymis.

Canım özel bir çaba verdin mi kilo vermek için.. ben de kilo vermeye çalışıyorum ama dediğin gibi zor bir süreç

Kızlar konuşuldu mu bilmiyorum hangi d vit damla kullanıyorsunuz?

Evet canim günde 1 fıs kullaniyoruz. Doktorumuz ocean's önerdi. ama doğumdan belli bir süre sonra başladik.
Bu arada ben kızımı hergün zıbınla balkonda güneşe çikarıyorum 15 dakika kadar güneşleniyoruz.

Bende 2 marka denedim damakli damaksiz emmedi atiyor. Bende bibs deniyim belki tutar 😦

Ben devletin verdiğini kullanıyorum oğlumda da öyle yapmıştım yine onu kullanıyorum
Ben de onu kullanıyorum aslinda ama değiştirsem mi diye düşünüyorum
Ay bizimkide Nurse Harvey e öyle cuk cuk yutuyo demek ki gaz damlalarının tadi güzel😂 Doktordan sonra ne dediğini yazar mısın canım, fikir olsun. Kafama göre bi ondan bi ondan başka bişeyler kullanmak istemiyorum.

Ocean kullanıyoruz biz

Doktor ocean vitamin d3 400ıu yazdı, onu kullanıyoruz canım

Evet canim günde 1 fıs kullaniyoruz. Doktorumuz ocean's önerdi. ama doğumdan belli bir süre sonra başladik.
Bu arada ben kızımı hergün zıbınla balkonda güneşe çikarıyorum 15 dakika kadar güneşleniyoruz.

Wellcare kullanıyorum ben bir de ocean aldım bitince diğerine geçerim ikisini de doktor önerdi
Sagolun kızlar herkesin doktoru ocean ı önermiş ben de onu alayım o zaman 🙂

Kızlar süt gelme durumu sonradan düzene giriyor mu? Gün içinde sürekli bi şeyler yiyorum takviye kullanıyorum. Ona rağmen çok sütüm yok. Kızımın karnı ancak doyuyor. Takviye bi şeyler almazsam göğüslerim çok yumuşak oluyor.
sürekli süt kovalamaktan yorulmaya başladım 😔

Benim ilk 10-15 gün sarılıktan dolayı bebeği uyandırmaya ve beslemeye çalışmakla geçti. Aslında emmek istiyorsa ne güzel diye biraz sevinebilirsin :) tabii yorucu oluyor, sırt ağrıtıyor, meme acıtıyo o kadar emmek.
Şimdi 21 gün oldu, bizimki fena halde kucak delisi. Son 48 saatte evdeki çeşit çeşit yatağının hiç birinde yatmadı. Sırayla birimizin kucağında uyuyor. Gece de genelde benim kucağımda, mememde, kolumu yastık yaparak falan uyuyor. Yani bunlar sanırım pek doğru davranışlar değil ama bu şekilde hem bebem hem ben mutluyuz. Ben bebeğimin şu an benim tenime sıcaklığıma (ben yorulduysam da insan sıcaklığına) ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu 3 4 aylık dönemde de ona tüm ihtiyaçlarını vermek istiyorum. Sonrasında bir düzen tuttururuz, doğru yolu buluruz diye umuyorum. Okuduğum kitaplarda da bebeklerin ilk 3 aylık dönemde alışkanlık geliştirmediği söyleniyordu genelde, biraz da ona güveniyorum.
Belki seninki de sana ihtiyaç duyuyordur. Her bebek bir değil, doğum travması diye de bir şey var. Ondan ayrılmak istemiyor olabilir. Hatta bilmiyorum ama doğumdan sonra hemen kavuşamayan anne bebeklerde, bebeklerin anneye yapışması çok oluyormuş. Ben de 45 dakika ayrı kaldım, ondan tamamen ihtiyacı olduğu kadar meme ve kucak verme taraftarıyım. He yorucu mu evet, sırtımı kaybetmek üzereyiz 😂
Yani bunu yazdim ama bugun de tum gun bebegim uyudu ve ishal gibi sivi bir kakanyapiyor ...zor uyandirip 2gram sut iciriyirum ve bir defa da kustu...bu bebeklerin bir gunu bir gunune uymuyor...Rabbim yardimcimiz olsun...onlarin yerine biz hsta ollaim istiyor insan🙄

X