2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben emiziği tutturamamıştım bebeğe, Avent ve Mam denedim sevmedi, kısa süre tutup hemen itiyodu. Çok üzerine düşmedim kullanmasın napalım diye, annemin ısrarı üzerine farklı marka deneyim dedim Bibs aldım hemen tuttu ve gerçekten bugün ağlama krizlerinde o kadar iyi geldi ki sakinleştirdi🙄 Uykuya geçerken verdim bırakmadı onla uyuyo, mızırdanınca da emziği emmeye devam edip uykuya dalıyo, cidden rahatlatıyomuş. Emzik kullanmak isteyenlerin aklında olsun🌸
Canım görsel ekler misin benim de almam lazımmm ne denediysem tutmadı☹☹☹

Kızlar ben emiziği tutturamamıştım bebeğe, Avent ve Mam denedim sevmedi, kısa süre tutup hemen itiyodu. Çok üzerine düşmedim kullanmasın napalım diye, annemin ısrarı üzerine farklı marka deneyim dedim Bibs aldım hemen tuttu ve gerçekten bugün ağlama krizlerinde o kadar iyi geldi ki sakinleştirdi🙄 Uykuya geçerken verdim bırakmadı onla uyuyo, mızırdanınca da emziği emmeye devam edip uykuya dalıyo, cidden rahatlatıyomuş. Emzik kullanmak isteyenlerin aklında olsun🌸
Damaklı mı damaksız mı ne alsammm bana da yardımcı olur musunuz

bebegi 2 inci haftasını doldurmuş olanlar hem mama hem emzirme yapıyorsanız mamayı kac cc ve kac kere veriyorsunız? ben 5 kere 30 cc veriyorum ama sürekli aç gibi . üstüne mama versem alıyor. 5 kere 45 cc e cıkardım yine doymuyor gibi.
memeyi de sürekli emiyor . sütümde gelmeye başladı . anlamıyorum ne yetmiyor ? kilo alımı da iyi degil . en son 16 ncı gün tartıldı dogum kilosundydı. mama vermesem anlıcam ama mamayla da kilo almıyor

Yaaa çoook sevindimmm aferin oğluşuna ❤️ Canım öncelikle çok şanslısın bibs renk renk kıyafetleriyle kombin yaparsın oğluşuna 🙈🤩 ben de bibs almıştım mint yeşili şeftali indigo falan ilk denediğim emzikti öğürdü almadı chicco da denedim tutmadı tutmasına o kadar ihtiyacım var ki ( şu an kolik ağlaması tuttu anneme bıraktım araştırmalara göre emzik kullanan bebekler diğerlerine göre daha az ağluyormuş) benimki hepsini öğürüyor😑son bi avent emzik deneyesim var Senin oğlan en güzel emziği tutmuş renk renk alırsın çok özeniyordum ben olmadı 😂bu arada o emzik kauçuk 4-6 hafta arası ömrü var ucu şişiyor ucu şişince diş damak yapısına zararlı 4-6 haftada bir değiştirmeyi unutma belki biliyorsundur sen uyarmak istedim sadece 😊
Ya evet Bibs ler hoşuma gidiyodu hep rengarenk, umarım sıkılmaz bakalım🤗 Satıcı uyarmamıştı canım sağol iyi oldu söylediğin, dikkat ederim süresine💙 Aventin aşağıdaki emziğini bi dene bence ,inş tutarda rahatlarsın biraz canım
Umutumut82 Umutumut82 Ben bunu da almazsa Avent in aşağıdaki emziğini deneyecektim ayıcık başlı, arka ortası boşluk parmağınla bebeğin ağzında tutuyosun tutana kadar, arkadaşlarım memnun kalmışlar, tutmuş bebekleri aklında olsun. Yenidoğan için anne göğsüne en yakın uçlardanmış.Kullananlar genelde tuttuğunu söylüyor. Sizde bi bakın kızlar yorumlar aklınızda olsun🌸
Arkadaşlar hangi gaz damlasını kullanıyorsunuz ? Biogaia kullandık biz ama öyle aman aman bir etkisini göremediğim gibi bir de aşırı pahalı, 5 ml si 100₺ 😰 önerilerinize açığım arkadaşlar çok gazlandık bu aralar çok acı çekiyor kuzum 😓
Biogaia probiyotikmiş gaz damlasından ziyada daha uzun sürede etki eder, etkisini 1 ay düzenli kullanımda görürsün dedi doktor. Nurse Harvey verdi iyi geldi, rahatlattı biraz bizi.
Bende 2 marka denedim damakli damaksiz emmedi atiyor. Bende bibs deniyim belki tutar 😦
İnş canım🌸
Canım görsel ekler misin benim de almam lazımmm ne denediysem tutmadı☹☹☹
Ekliyorum canım ikisini de, yenidoğan için damaksız emzikler öneriliyor genelde. Bu benim eklediklerim yuvarlak uçlu daha kolay tutuyolar sanırım bunları deneyebilirsin.
Damaklı mı damaksız mı ne alsammm bana da yardımcı olur musunuz

Eklentiler

• FB911862-6E63-482E-B5DB-18FBF0B1ABFB.jpeg
    FB911862-6E63-482E-B5DB-18FBF0B1ABFB.jpeg
    44 KB · Görüntüleme: 24
  • 974640E0-7BC7-4719-A20C-4474F68769B3.jpeg
    974640E0-7BC7-4719-A20C-4474F68769B3.jpeg
    58,6 KB · Görüntüleme: 20
bebegi 2 inci haftasını doldurmuş olanlar hem mama hem emzirme yapıyorsanız mamayı kac cc ve kac kere veriyorsunız? ben 5 kere 30 cc veriyorum ama sürekli aç gibi . üstüne mama versem alıyor. 5 kere 45 cc e cıkardım yine doymuyor gibi.
memeyi de sürekli emiyor . sütümde gelmeye başladı . anlamıyorum ne yetmiyor ? kilo alımı da iyi degil . en son 16 ncı gün tartıldı dogum kilosundydı. mama vermesem anlıcam ama mamayla da kilo almıyor
Bu yetip yetmeme konusunj ben de cozemedim..bebegim bir gun memeden ayrilmak iatemiyor sonnraki gun meme almiyor e ben nasil anlayac.karni tokmu veya sut yetiyormu diye

Arkadaslar lutfen yardim edin...sabahi zor edicem ....bu aksam da bebegimi uyandiramiyirum uykudan..zorla sagdigim 40cc lik sutumden veriyorum 1.5saatte bir ama gozunu dahi acmaya useniyor....dun aksam da yatmak bilmiyordu...bu tutaraizlik.normalmidir sizce?sizin de oyle yapiyormu?

Arkadaslar lutfen yardim edin...sabahi zor edicem ....bu aksam da bebegimi uyandiramiyirum uykudan..zorla sagdigim 40cc lik sutumden veriyorum 1.5saatte bir ama gozunu dahi acmaya useniyor....dun aksam da yatmak bilmiyordu...bu tutaraizlik.normalmidir sizce?sizin de oyle yapiyormu?
Canım korkma bizim oğlanda yaklaşık 1 hafta kadar geceleri uyanmak bilmedi oturup ağladığımı biliyorum uyanmayınca bir şekilde uyandırıp karnını doyurman gerek kan şekerleri düşüyor oyüzden uyanamıyorlar geçici bir durum korkma sakın çoğu bebekte görülüyor. Topuklarını sık, altını aç, gerekirse ıslak pamukla sil vucudunu.

Canım korkma bizim oğlanda yaklaşık 1 hafta kadar geceleri uyanmak bilmedi oturup ağladığımı biliyorum uyanmayınca bir şekilde uyandırıp karnını doyurman gerek kan şekerleri düşüyor oyüzden uyanamıyorlar geçici bir durum korkma sakın çoğu bebekte görülüyor. Topuklarını sık, altını aç, gerekirse ıslak pamukla sil vucudunu.
Cevabin icin tesekkur ederim canim🙏🙏🥰 peki ilk dogdugunda mi bir hafta yoksa sonradan mi bir hafta boyunca uyanmak bilmedi?...benim ilk 9gun masallah pek bir aktifti hatta bu ne bicim bir yenidogan doyordum..uykular haramdi sabaha kadar surekli uyanir ve meme isterdi ama dunden beri tam.yemidogam.moduna girdi anlamadim nazar.mi degdirdim ....zorla.uyamdiriyorum rrsmen

60 cc cikart 3 saate bir 60 cc yeterki olacak bebekler hep ac canim onlar nekadar yedigini anlamiyorlar senin ona bir duzen olustirman lazim ben ilk haftadan sonra 60 cc cikardim ama simdi 60 cc de kaldik artirinca kusuyor fazla geliyor zaten almakta istemiyor normaldr 4h bir benek 118cc emmesi gerekmis bizimkizi 60cc den fazla istemiyor

Şu an günde 4 kere 90 ml veriyorum bazen kendi 60 ml içiyor gerisi kalıyor. Arada da emziriyorum. 90 ml üzerine hemen emerse kusuyor aradan bir saat falan geçerse rahat oluyor.

Ben kullanıyorum mamajoo sterilazatör 5 i bir arada diye geçen model mavi kapak beyaz gövdeli( biberon ısıtma vs gibi özellikleri de var) . çok memnunum kireçleniyor sık sık kireç için de tozu var aynı markanın çok güzel oluyor onunla tertemiz Çok kısa sürede sterilize edip kurutuyor çok tavsşyevederim ama başka bi model de alacaksanız kurutucu özelliği olsun bence 🙌🏻
Her biberon icin uygun mu acaba? Bir kaç model baktım netten benim baktıklarımda kurutma özelliği yoktu. Bir de buna bakayım. Teşekkür ederim ☺️

Cevabin icin tesekkur ederim canim🙏🙏🥰 peki ilk dogdugunda mi bir hafta yoksa sonradan mi bir hafta boyunca uyanmak bilmedi?...benim ilk 9gun masallah pek bir aktifti hatta bu ne bicim bir yenidogan doyordum..uykular haramdi sabaha kadar surekli uyanir ve meme isterdi ama dunden beri tam.yemidogam.moduna girdi anlamadim nazar.mi degdirdim ....zorla.uyamdiriyorum rrsmen
Rica ederim ne demek🥰Bir hafta-10günlük gübi diyeyim hemen değil, uyandıramama durumuda yaklaşık 10 gün sürdü şimdi kendisi uyanıyor acıkınca 3 saati geçersede ben uyandırıyorum hemen uyanıyor 😍 zamanla oturuyor merak etme, gece gündüz kavramına alıştırmaya çalış herşey yoluna girecektir.

60 cc cikart 3 saate bir 60 cc yeterki olacak bebekler hep ac canim onlar nekadar yedigini anlamiyorlar senin ona bir duzen olustirman lazim ben ilk haftadan sonra 60 cc cikardim ama simdi 60 cc de kaldik artirinca kusuyor fazla geliyor zaten almakta istemiyor normaldr 4h bir benek 118cc emmesi gerekmis bizimkizi 60cc den fazla istemiyor
emzşriyomusunuz aynı zmnda?

emzşriyomusunuz aynı zmnda?
Evt cnm ben pompa ile sagiyorum 60 cc veriyorum yetkediginde mama takviyesi uyguliyorum geceleri 2 ogun bazen 3 sadece mama veriyorum daha kolay geliyor 2 dk da emmiyor boyle benden emince 20/30 dk buliyor gun içinde de emzirmeye calisiyorum eskiden 1 saat 2 saat arasi acikiyordu vermiyordum simdi alisti 3 saatte bir ariyor daha erken acikinca emzik veriyorum oyaliyorum

Rica ederim ne demek🥰Bir hafta-10günlük gübi diyeyim hemen değil, uyandıramama durumuda yaklaşık 10 gün sürdü şimdi kendisi uyanıyor acıkınca 3 saati geçersede ben uyandırıyorum hemen uyanıyor 😍 zamanla oturuyor merak etme, gece gündüz kavramına alıştırmaya çalış herşey yoluna girecektir.
O kadar cok acemiyiz ki bu konularda en ufak birdegisiklikte panik oluyorum...Allah razi olsun senden canim...Rabbim evlatlarimizi bize bagislasin🙏🙏....

Bir de her ogunde kac cc olmasi lazim.memeyi sagarsam.yetip yetmedigini nasil anlarim...yani benim masallah baya geliyor sutum.ama.tabi olcmedim hic
Ben de seninle aynı durumdayım hep memede durmak istediği için uyku diye bir şey kalmadı. Uykular haram oldu gençliğim talan oldu vaziyetindeyim. Ben sütüm çok sanıyordum da sanırım öyle değilmiş. Çocuk her emdiğinde yutkunuyorsa süt gidiyor, 2-3 seferde bir yutkunuyorsa süt azaldı. Tam doymadığı için memeyi bırakmıyor. Yavaş yavaş geldikçe içiyor, uyuklayarak. O memeyi bırakmadığı için ben de ne uyuyabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum ne de duşa girebiliyorum. E öyle olunca süt de olmuyor haliyle. Mama takviyesi yapıyorum günde 3-4 kere mama veriyorum 30 cc 50 cc arası. Mamayı aldığında bu sefer gaz sancıları başlıyor kakasını yapana kadar tekrar acıkıyor. Sonra tekrar meme tekrar kaka gaz sancısı derken tekrar acıkıyor. Kısır döngüdeyim ne kendi uyuyor ne beni uyutuyor. Şu an bunları yazarken bile memede. Ama çok tatlı ya kurban olurum. Biraz da uyusa dün oturdum ağladım uykuya ihtiyacım var diye. 29 günlük oldu 29 günde hepsini toplasan 24 saat uyumamışımdır. 2 saat aralıksız uyuduğumu bilmiyorum. Hiç böyle olcağını düşünmemiştim. La casa de papelin yeni sezonunu bebeğimle izlerim diye hayaller kuruyordum toz pembe. Ufacık fırsat bulsam kendimi yatağa atıcam

Evt cnm ben pompa ile sagiyorum 60 cc veriyorum yetkediginde mama takviyesi uyguliyorum geceleri 2 ogun bazen 3 sadece mama veriyorum daha kolay geliyor 2 dk da emmiyor boyle benden emince 20/30 dk buliyor gun içinde de emzirmeye calisiyorum eskiden 1 saat 2 saat arasi acikiyordu vermiyordum simdi alisti 3 saatte bir ariyor daha erken acikinca emzik veriyorum oyaliyorum
benim ki doymuyor . gün içerisinde rahat 4 saat emziriyorumdır . 5 ögünde 30 cc veriyorum . yetmiyo diye 45 yaptım .gece bazen durmayınca 5 ögün 6 ögün oluyo veriyorım mama.
kilo da almadı anlamadım gitti

X