2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çogumuz ayni şeyi yasiyoruz canım. Bağirsaklar yeni düzene alişıyor cok normal. Sen sırtını popo üstünü ve karnını ovala çok iyi geliyor. eger kakasi katıysa kabız olmustur. ozaman sabah yarim çay kaşığı aksam yarim çay kaşığı saf zeytin yağı ver. ateş olçerin ucuyla popo deliginin etrafini hafifçe gezdirip uyarincada ıkınma içgüdüsü oluyor. Eğer ıkınıyor ama kakası cıvıksa ozaman demekki çıkartamadığı gaz nedeniyle kakasınıda yapamiyor. ozamanda masaj yapmak gerekiyor. Benim kızın kakasi normal ama ıkınıp kızarıyor o yüzden masaj yapiyorum alttan gazi çıkınca kakasida boşalıyor.
Birde beslendikten sonra ilk gazi çikinca masaji bırakma çünkü içerde gaz kalabiliyor. Mesela benim kız beslenme sinrasi 2 3 kez gaz çıkarıyor.
Kakası cıvık yani normal sanırım ama içerisinde süt kesikleri var yani içerisi pütürlü biraz. Katı değil masaj yapıyorum aslında ama bayağı zor çıkarıyor çoğu zamanda çıkaramıyor ben mi beceremiyorum bilmiyorum.

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum
En son geçen hafta 2 kilo kalmıştı. Doktora hızlı kilo verdim dedim. Fazla emzirmekten dedi. Sütüm az ama artsın diye sürekli emziriyorum, sağıyorum. Sanirim ondan olmuş.

Canim her emdiginde sütün doyurmuyorsa sık beslenmek ister. Süt sagma makinasiyla ölcebilirsin . Uykuya gelince çogumuz aynıyız. Benim kız gece gündüzu ogrendi. Gündüz uykusu olsada balkona güneşe çıkardım. Uyandiginda uyumasin diye oyaladim. birde ben çik konuşuyorum kızımla sürekli birşeyler anlatiyorum .Bebek arabasinı camin önüne koydum gündüzü anlasın diye.gecede yattigi odanin ışıkları tam kapatiyordum. Birde her akşam hava kararinca yıkayıp doyurup yatirdim.simdi banyo yapinca emip küt uyuyor.
Peki sizin de bu kadar cok emmek istiyormuydu?yani benim surekli kafasi memede olsun istiyor

Canim her emdiginde sütün doyurmuyorsa sık beslenmek ister. Süt sagma makinasiyla ölcebilirsin . Uykuya gelince çogumuz aynıyız. Benim kız gece gündüzu ogrendi. Gündüz uykusu olsada balkona güneşe çıkardım. Uyandiginda uyumasin diye oyaladim. birde ben çik konuşuyorum kızımla sürekli birşeyler anlatiyorum .Bebek arabasinı camin önüne koydum gündüzü anlasın diye.gecede yattigi odanin ışıkları tam kapatiyordum. Birde her akşam hava kararinca yıkayıp doyurup yatirdim.simdi banyo yapinca emip küt uyuyor.
Bir de her ogunde kac cc olmasi lazim.memeyi sagarsam.yetip yetmedigini nasil anlarim...yani benim masallah baya geliyor sutum.ama.tabi olcmedim hic

Mrb canım gecmis olsun. Dogum yapali kaç gün oldu. Dogum sirasinda omiriliğe igne girişi yapildigindan o bölgeden hafif bos sıvısı (beyin omirilik sıvısi) akabiliyor oyüzden dogum sonrasi biraz agri oluyor. Çoğunlukla dogumdan sonra sırtustü yatinca o delik kapaniyor . Ama bazi durumlarda sızinti devam edebiliyormuş . Bizim komşumuzun dogum sonrasi ayaga kalktiginda siddetlenen baş ağrisi nedeniyle müdahale yapilmisti. Benimde 2 sene önce ayağa kalktigimda siddetli başağrım oluyordu meğerki sezeryan yerimden sızınti varmis 2 sefer yama yapildi. Genelde sırt üstü yatınca delik birkac günde kapaniyor. Sen eger yardim edenin varsa yastıksız sırt üstü birkac gün kalkmadan yat .bebegi emzirmek icin yataga alip emzir .wc dısında kalkma ve wc de ıkınma. Birde çay kahve ve kola içiriyorlar hastanede. Ayrica en az 3 3 litre su icmelisinki sıvi tamamlansın.Tedavide kullanilan ilaçların içeriği bile kafein. Eger dogum yapalı çok oldu ve hala gecmiyorsa muhakkak nöroloji doktoruna görünki ilerlemesin. benim ağrılarim çok oluyordu. Ayaga kalkinca ağriyor yatinca geciyordu. Rabbim şifa versin.
Bugün 6. Günüm hala devam ediyor ayağa kalktığım an zonklamaya başlıyor çok kötüyüm ağrıdan ağlıyorum resmen

Arkadaslar merhaba dunden beri cenem ve boynumda hafif kasinti vardi ve aynada bu sabah bu manzarayla karsilastim...boyle birsey basina gelen var mi?

Eklentiler

• IMG-20210830-WA0002.jpg
    IMG-20210830-WA0002.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20210830-WA0004.jpg
    IMG-20210830-WA0004.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 54
Çok geçmiş olsun, biran önce şifa bul inşallah🙏🏻🌸

Hızlı hızlı yürümek gerekiyor, ılık şeyler tüket. Yine de cıkaramıyosan lavman iste hiç acı çekme , ben öyle yapmıştım.

Bebeğim 29 günlük ilk baslardaki gibi 2 saatte bir uyandırmıyorum. Acıkınca kendi uyanıyor. Mesela gece 11 gibi banyo yapıp uyumustu mama içiyor, saat 3 te kendi uyandı sonra 5:30 da tekrar kalktı. Gündüzleri artık biraz oyalanmak istiyor ilk baslardaki gibi mama içip hemen uyumuyo. Gün içerisinde de 2 saat fln uyuyup uyanıyor. Tabi gaz durumu uyku düzenini değiştiriyor🥶

Bestlak damla görselini ekledim canım umarım fayda eder sana da

Coook gecmis olsun ya cok zor bir durum inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun merak etme bebişin onu bu kadar düşünen annesi olduğu için çok şanslı 🥰

Hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah minik 😍 yürüyüş ılık içecekler su ve komposto canım inşallah hemen gaz ve wc yaparsın
Çok teşekkür ederim tavsiyeler için Allah razı olsun gerçekten dayanamadim en son lavman istedim evime geldim çok şükür 🙏🙏

Kızlar spinal ile sezeryan olanlar sol ayağınızda şişme oldu mu hiç 😭
Ve bir de göğüsleri yara olanlar naptniz çok canım yanıyor 😭

Arkadaslar merhaba...artik cok aktif sekilde katilamiyorum....malum tim gunumu bebek aliyor ve ben mi alistirdim bilmiyorum gece nereedeyse hic yatmiyor ve ben tum gun zombi gibiyim ne yapacam biliuorum..gunde 1.5-2saat yaysam sansliyim...sizin de oyle mi veya nasil bebegimin uykusunu geceye cekebilirim..bir de surekli meme istiyor.normal.mi...yani memesiz durmuyor sutum de var anlamiyom nereye gidiyo bu ictikleri🙄
Benimki meme almadığı için ben hep sağıp biberonla verdim ilk zamanlar yaklaşık 2hafta hep 30 CC verdim çünkü hastanede de öyle veriyorlardı sonuçta onların mideleri ufacık:)
Sonra 50 ml gectim arada 60 da verdiğim oluyor.
Ama benimki ne kadar verirsem alıyor bazen 50 ml sagilmiş sütün üstüne 30 ml hazır mama veriyorum onuda alıyor.Hemşire alıyorsa ver demişti.
Ama kusuyorda bir yandan fazlamı geliyor yoksa Reflüden mi bilmiyorum.1 aylık kontrolünde soracağım doktora.
Sende emzirebildigin kadar emzir sagabildigin zamanlar dağılmış sütünden verirsin eğer sütün çok iyi geliyorsa mama vermek istemiyorsan.
Benimki mesela ayağımda sallanmaya çok alıştı maalesef onu sallarken makinayla göğsümü sağiyorum dolaba atıyorum.Aciktiginda delimligin içinde ısıtıp veriyorum 50 CC.Uyku konusuna gelince ilk günler bende çok kötüydüm şimdi alıştım 1.5 2saatte bir kalkmaya bazen fazla mama verince daha uzun süre uyuyor 3 saat gibi.Ama biraz daha büyüyünce uyku düzenleri düzelicek inşallah daha uzun süreli uyuyacaklar o zaman rahat ederiz birazdaha.

Bebeğinde sarılık olmayan anneler bebekleriniz kaç saat uyuyor gün içinde? Kendisi mi uyanıyor siz mi uyandırıyorsunuz? Bizim sarılık vardı hep uyurdu şimdi normal olması gereken nedir kestiremiyorum!
1.5-2 saat Max 3 saat uyuyor kendi uyanıyor çoğunlukla elleri kolları oynuyor çok hareketli 😬3saat olduysa ben uyandiriyorum

Merhaba hanımlar, doğum yapalı tam iki hafta oldu. Daha önce de yazmıştım, normal doğumdan 3-4 gün sonra bel bacak ağrısından yürüyemedim yatıyorum diye. Dün mr çektirdim, bel fıtığım patlamış ve belimde kemik iliği ödemi oluşmuş 😔 Henüz doktora sonucu göstermedim ama durum beklediğimden çok çok kötü maalesef. 2. kez bel fıtığı ameliyatı olmam gerekebilir. Kemik iliği ödemine hiç girmiyorum, o daha beter. Yavrumu doyasıya kucağıma alamadım, sütüm kesilmek üzere, yavrusuna bakamayan bu anne için de dua eder misiniz, güzel dileklerinizi gönderir misiniz? Herkese sağlık diliyorum 🌸
Çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede şifa bulursunuz, gerçekten çok üzüldüm.

Kizlar çapaklanma hepimizin ortak derdi galiba benim kiziminda 1 gun iyise diger gun çapaklanma oluyor yavrum gozunu açamiyor süt sağıyorum gozune en azindan içinde kileri dişara atiyor doktora termin yapmayi dusunuyorum
Abimizde de olmuştu demli çaya pamuk batırıp silmiştik hemşire bi arkadaşımın tavsiyeyi ile. Bir de gözün burun ile birleştiği yer var ya damla şeklinde olan oraya masaj yapmıştık çok iyi gelmişti. Şimdi yine yapıyorum ama geçmiyor bir gün olmuyor ertesi gün çok fazla oluyor

Doktorların bazılarıda kullanabılırsınız dıyo 🙁bızımkı hep gezmek istiıyor oturunca aglıyor bende kangurumu alsam dıyorum
Kanguruyu yenidoğan aparatlı almanız gerek çünkü 7.5 kilodan önce kanguru önermiyolar küçükler için sling öneriliyor ben penye sling aldım ( esnek olsun diye ketene göre) bi kere durdu bi kere de ağladı denemek gerek kimi çok seviyor, bu arada benim oğlum da ayakta olmamı istiyor zıplatmamı istiyor hatta ve hatta meneyi ayakta istiyor oturunca istemiyor vermiyorum valla meme o an o kadar da değil yok amuda kalkayım 😂 baş edilmez bi durum bu 😑

Kızlar ben ogluma 1 yasina kadar tv izletmedim. 1 yasindan 2 yasina kadarda günde yarim saat trt çocuk veya youtobe da faydalı videolar actım. Bebisler bu aylarda ışığa ve renklere duyarlılar. Oyüzden tv izletmeyin.çünkü biz izliyoruz ama onların göz damarlari yapısi tv deki milyonlarca renk geçisini kaldirmazmis ok gibi saplanma hissi olurmuş. Kuzenim 3 aydan sonra tv önüne koydu çocuğu simdi gözleri icin doktor doktor geziyor. Ayrica dikkat bozukluğu ve konusma bozukluğuna neden oluyormuş. tabi tv izletmek rahatlık ve anne daha fazla yoruluyor.ama en değerlilerimize kavusmak için cok bekledik çok ugrastık biraz daha gayret.

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum
Ben 20 kilo almıştım 26 kilo verdim canım. Hamile kaldığımda ideal kilomdaydim resmen yüzüm çöktü. Fazladan verdiğim 6 kiloyu geri almam lazım hayatımda hiç kilo almaya çalışmamıştım. Kilo vermeye çalışmaktan daha stresliymis.

X