2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
bğyğdükce besleme sıklıgını azsltıyor muyuz kan sekerleri düşmüyor mu
Benim sütüm yoktu başlarda o zaman günde 6 defe 90 ml veriyordum bazen 7 oluyordu şimdi biraz biraz sütüm geliyor öyle çok değil ama buna da şükür. Onun için azalttım mamayı emsin diye yoksa emeceği yok bir iki dakika emip bırakıyordu. Kendini yormak istemiyordu. mamayı azaltınca emmeye de başladı. O emdikçe süt de artıyor sanki. Senin sütün daha fazla geliyorsa ona göre ayarlayabilirsin.haftasına görede en azından 60 ml vermeyi dene istersen.

Her biberon icin uygun mu acaba? Bir kaç model baktım netten benim baktıklarımda kurutma özelliği yoktu. Bir de buna bakayım. Teşekkür ederim ☺️
Tabi uygun alt tarafına biberonlar diziliyor uzun parçalar yani üst tarafa da emzik başka şeyler konuyor uzun olmayan ben alt tarafa süt saklama kapları biberonlar koyuyorum üst tarafa da onların kapakları süt sağma makinesi aparatları kullanıyorum Kurutma çok önemli philips de vs yok mesela sterilizatör alıp bide ekstra kurutmayla uğraşılmaz bence

Kızlar gün içerisinde göğsünden süt akan var mı? Tüm kıyaferlerim süt oluyor sağıyorum yarım saat sonra yine aynı. Bebek birinden emerken diğerindeki göğüs kalkanı dolup taşıyor. Nasıl bi çözüm bulacağım bilemedim dışarılarda filan elim yüzüm hep süt mü olacak sizler nasıl sütyenler kullanıyor neler yapıyorsunuz?

Tabi uygun alt tarafına biberonlar diziliyor uzun parçalar yani üst tarafa da emzik başka şeyler konuyor uzun olmayan ben alt tarafa süt saklama kapları biberonlar koyuyorum üst tarafa da onların kapakları süt sağma makinesi aparatları kullanıyorum Kurutma çok önemli philips de vs yok mesela sterilizatör alıp bide ekstra kurutmayla uğraşılmaz bence
Teşekkürler canım. Hemen netten bakıyorum. Dün vakit bulup bakamamıştım.

Kızlar gün içerisinde göğsünden süt akan var mı? Tüm kıyaferlerim süt oluyor sağıyorum yarım saat sonra yine aynı. Bebek birinden emerken diğerindeki göğüs kalkanı dolup taşıyor. Nasıl bi çözüm bulacağım bilemedim dışarılarda filan elim yüzüm hep süt mü olacak sizler nasıl sütyenler kullanıyor neler yapıyorsunuz?
gögüs pedi

Canim ben gögüs pedi kullaniyorum

60 cc cikart 3 saate bir 60 cc yeterki olacak bebekler hep ac canim onlar nekadar yedigini anlamiyorlar senin ona bir duzen olustirman lazim ben ilk haftadan sonra 60 cc cikardim ama simdi 60 cc de kaldik artirinca kusuyor fazla geliyor zaten almakta istemiyor normaldr 4h bir benek 118cc emmesi gerekmis bizimkizi 60cc den fazla istemiyor

Canim biz 6 haftalikken doktor 3 saatte maksimum 100ml dedi bilgin olsun

Kızlar sizde de oluyor mu bebek ilk emmeye başlarken göğüste ağrı oluyor bu hep böyle devam mi edecek yoksa zamanla geçecek mi

Emzirmeye başladıktan sonra göğsümün üst tarafında minicik bir sertlik oluştu, ucu olmayan minik bir sivilce gibi, yaşayan var mı?

benim ki doymuyor . gün içerisinde rahat 4 saat emziriyorumdır . 5 ögünde 30 cc veriyorum . yetmiyo diye 45 yaptım .gece bazen durmayınca 5 ögün 6 ögün oluyo veriyorım mama.
kilo da almadı anlamadım gitti
3 saatte bir 90 cc veriyorum, doktorumun da bilgisi vardı, doymuyordu 60 cc ile. Meğer açlıktan kilo alamıyormuş yavrum. Daha yeni toparlamaya başladı ufak ufak.
İnternette bir çocuk doktorunu dinledim. 30 cc yapın, doymazsa 30 cc daha yapın diyordu, ta ki doyana kadar, şuan bir ay dört günlüğüz. 100 ccye geçtik yavaştan.

3 saatte bir 90 cc veriyorum, doktorumun da bilgisi vardı, doymuyordu 60 cc ile. Meğer açlıktan kilo alamıyormuş yavrum. Daha yeni toparlamaya başladı ufak ufak.
İnternette bir çocuk doktorunu dinledim. 30 cc yapın, doymazsa 30 cc daha yapın diyordu, ta ki doyana kadar, şuan bir ay dört günlüğüz. 100 ccye geçtik yavaştan.
Masallah size bizde 27 gunlukuz 60cc ile doyiyor cok nadiren doymiyor 30cc dahaveriyorum

32 de çalışamaz raporu alıp ayrildiysaniz o tarihten itibaren 16 hafta raporlu oluyorsunuz. Herhangi bir kayıp olmuyor.
Merhaba , mesajınızı arama kismindan buldum, ben çalışabilir raporu almıştım 32 de , zaten şu tarihe kadar çalışır diyordu , bir daha çalışamaz almadım, ama şimdi de çalıştığım kuruma, işe başlama tarihini gösterir belge sunmam lazım , nasıl olacak?

Evet tekrar 37.haftada hastahaneden çalışamaz analık raporu alman lazım.
Merhaba , mesajınızı arama kismindan buldum, ben çalışabilir raporu almıştım 32 de , zaten şu tarihe kadar çalışır diyordu , bir daha çalışamaz almadım, ama şimdi de çalıştığım kuruma, işe başlama tarihini gösterir belge sunmam lazım , nasıl olacak?

X