2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selamlar biz hastaneden cikmadan yaptirdik hic korkulacak birsey yok bebegim 10 gunluk gobegi dusmedi ama pipisi iyilesti hic beklemeyin kizlar

O paranoya bizde de var bol bol emzir bişey kalmaz inş cnm

Bende temizlik nasil olur diye korkuyordum ama hastaneden ciktigim 4 gun temizligimi yaptim sislikler inince sorun olmuyor . Sumak dedigim bu oluyor kayinvalidem bulgaristandan getirdi
Turkce sumak diye geciyor bildigim

Eklentiler

• BE9EBC6B-02EC-48E4-B9B5-5C13FC8F1872.png
    504,6 KB · Görüntüleme: 27
  • FFE73415-B832-43C8-A660-FEC35919B05D.png
    622,9 KB · Görüntüleme: 25
Annenin gitmek isteme sebebi ne canim ? Belki evde rahatsiz oldugu sana soyleyemedigi birsey vardir ondan gitmek isteyebilirmi
Sebebi yok canım evin bahçesi var çiçekleri sebzeleri sulamak evi havalandırmak gibi basit bahaneler sunuyor. Halbuki komşular ve ablam (ona yakın) suluyorlar. Genç yaş olmasına rağmen 70-80 yaşımda gibi davranıyor eve gideyim eve gideyim.. hep evde durmak istiyor
Ben çok duygusalim topuk kanı alirlarken bile aglayasim geldi uyuyordu birde kuşum ağlattılarsünnete nasıl dayanicam bilmiyorum ama herkes erken olmasının daha sağlıklı ve iyi olduğunu söylüyor
Hareketlenmeden yaptırmanı tavsiye ederim. Biz de heo erken yaptırmak istedik ilkinde. Devlet hastanesi ilk yıl yapmıyor, özelde yaptırmak için de maddiyat yoktu. 18 aylıkken yaptırdık çoook zorlandık. Bu sefer çok daha erken yaptıracağız. İlk hafta düşünüyoruz. Hem bakımı kolay hem daha çabuk iyileşiyor

merhaba kızlar pek giremiyorum iki çocuklu hayat çok yoğun geçiyor.birde miniğin gazı bizi maffediyor. bebeğim çok gürültülü kaka ve gaz çıkarıyor ama yinede rahatlaamıyoruz. birde biogaila damal kullanıyoruz.3 gündür de yeşil kaka yapıyor yeşil kaka normal mi acaba.

Yesil kaka üşütme oluyor doktora gotur istersen
Gurultulu kaka normal bizdede oyle oluyor
Bu ilactan kulaniyoruz cok guzel gaz cikartiyor rahatliyor ama yeşil kakayi doktora bildir canim mukus var mi

Eklentiler

• 98956B30-0C52-4A3B-A034-A3EA6B67400B.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 27
Biz de bugün bindirdik otobüse gönderdik, bişey olursa gelirsin dedik hiiççç gitmeyeyim demiyor. Bir anda ayaklandı. Apar topar hemen hzırlandı. Ağrın varsa gitmeyeyim dedi dilinin ucuyla. Şimdi yok ama her an olabilir dedim. Duymamazlık geldi orasını aldı çantasını bizden önce çıktı kapıda bekledi.

yarın götürecek canım doktora mukus hafta kadar önce vardı sarı mukusu kaka yapıyordu 3 gündür de yeşil yapıyor baya ıspanak gibi insallah normaldir.

Benimki de bugun evde camasirim var yarin 1 saat geciksem olurmu Dedi aksam ustu.olur istersen simdi de gidebilirsin ev yakin zaten birsey olursa ararim gelirsin dedim diye sinirlendi.ofladi pofladi.ne oldu dedim.isyerin uzak ordan gelmen korkutuyor ama evden yetisirsin dedim neyi yanlis anliyorsun ve ciktim uzandim gerginlik artmasin diye.kucugu yatirdiktan sonra gitti Surat 5 Karis. Ha birde en erken 30 agustos ta suni verebiliyorlar Dogum olmazsa dedim.nee Dedi daha okadar mi bekliycez.yok yanlis hesapladiniz ..Vs.ultrasonla verdikleri tarih dundu Benim hesabim degil .42. haftayi bekliyorlar burda mudahale icin desemde Bos.hersey Benim sucum basta doguramamak ,

Bende kesmedim 6 haftadan sonra kesilmesi gerekiyormuş ebenin dediği
Biz doktor çok sıcak tırnaklarını kesin eldiven takmayın dediği için 3-5 günlükken kesmeye başladık hala 2 günde 1 kesiyorum ve eldivensiz duruyo hep. 6 haftanın sebebi neymiş acaba merak ettim

Arkadaslar merhaba nasip olursa c.tesi spinal ile dogum yapacagim..oncelikle sizden dua rica ediyorum bir de ilk gebeligim asiri derece korkuyom yani spinal cok can yakiyormu omurgaya igne girisinden asiri tirsiyorum
Hayır hiç acımıyor merak etmeyin. Doktorun dediği şekilde durursanız korkacak hiçbirşey yok ben de çok korktum sonra şaşırdım beklediğimden az acıdı.

Hayır hiç acımıyor merak etmeyin. Doktorun dediği şekilde durursanız korkacak hiçbirşey yok ben de çok korktum sonra şaşırdım beklediğimden az acıdı.
Gun ve saat yaklastikca panik yapiyorum...bebegim iriymis normal dogumu israr etmedim ...doktorum da onermedi zaten ama bu sefer bu spinal esnasinda panik yaparsam diye korkmaya basladim elimde olmadan bebegimin kalp atisini etkilersem veya ona zarar verirsem yasayacagim panikten dolayi diye ekstra korkuyor ve endise ediyorum..anksiyetem de var cevabiniz icin de cok tesekkur ederim...insallah ben de ciktiktan sonra saglik olursa buraya arkadaslar korkmayin diye yazarim

İnşallah sağ salim bebeğinizi kucağınıza alırsınız kendinizi korkutmayin bence iki kez spinal oldum ve iğnenin yapıldığını bile hissetmiyorsunuz.. Panik yaparsanız anestezi doktorunuz zaten size sakinleştirici yapar. Anestezi doktorunuz ve kadın doğum doktorunuz size zaten iyi misin ne hissedersen kötü olursan söyle diyorlar ve müdahale ediyorlar.. Acı değil ama baskı hissedeceksiniz onu bilirseniz panik de yapmazsınız.. Güzel düşünün güzel olsun

Kızlar inşallah herkes sağlıklıdır 3 gün süt gelmeyip birden gelince mastit olma yolunda ilerliyordum atlattım benim gibi olan varsa allah yardımcısı olsun. gece sütü sağmışken bi sorayım dedim. süt gelmeyince benimki biberona alıştı mecbur mama vermek zorunda kaldık şimdi de memeyi almıyor bağırış çağırış evde bir kıyamet kopuyor. Tavsiyesi olan var mı acaba

Canım ben hiç hissetmedim doktorumuz eli hafifti heralde kafamı karnıma eğdirdi bacaklarda bir sıcaklık hissettim ve bitti dedi sırtta ne bir acı ne bir sızı hiç birşey hissetmedim ben anestezi uzmanından çok memnun kaldım ne canımı acıttı ne bel ağrım oldu ne bir kere başım ağrıdı ve sürekli başımda benimle sohbet etti çok memnun kaldım inşallah seninkide korktuğun gibi olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…