2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biberonu mutlaka bırakmalısın. Meme reddi yapmış. Bir de mastitten dolayı bebek zorlanmış olabilir. Emzirme öncesi havluyu ütüyle ısıt bastır göğsüne. Yumuşacık oluyor hemen emzir. Bebek boşaltsın. Sağım ön sütü çoğaltır, mastite iyi gelmez.
Neden biberon kullanmamalı?
Bu hesabı takip et canım eski gönderilere bak. Kafana bir şey takılırsa dm den cevap veriyorlar.

Günaydın şuan seni çok iyi anlıyorum ilk bir kaç gün bende depresyona girmek üzereydim.Yeni bir hayat,ağır sorumluluk,yetememe duygusu bocaliyor insan özellikle de ilk çocuksa ne yapacağını bilemiyorsun.
Korkularini, endişelerini anlayabiliyorum aslında en doğal olanı bu olması gereken bu.
Lütfen rahat ol strese girme sütünüde etkiler.Agrilar eklenince bu durum birazdaha zor oluyor tabi oncelikle ağrıların gecmesini bekle herşey yoluna girmeye başlayacak sen bir düzen oturtturacaksin kendine bebekle.
Ben nerdeyse 2hafta olucak doğum yapalı ağrılarım şükür dinmeye başladı hafif sızlama var.Asamadigimiz tek şey şuan gaz problemi oda her bebekte hemen hemen var.Bende hala bunaliyorum ama o ilk gunler kadar acemi olmadığım için rahatladım şuan ki ben bir bebeğin bezini bile almayı bilmezdim:)
Yavaş yavaş bir bakmışsın öyle böyle derken bebişlerimiz büyümüş bize gülümsüyorlar,emekliyorlar bu günler geride kalmış
O yüzden hepberaber sabredelim seneye yazın ayaklanmış bile olacaklar ben bu sene deniz yüzü tatil yüzü görmedim 37ye kadarda calistim seneye yaz inşallah minigimle tatile cikicaz bunları düşündükçe motive oluyorum sende olumlu düşün

Salı günü sabah 9 da sezeryanım var bende de korku var oğlumda normal doğumdan sezeryana geçmiştim çok ani olmuştu bu sefer neler olabileceğini tahmin ediyorum epidural iğnesinden ben de korkuyorum nedense ince uçlu iğneler beni tedirgin ediyor dişçideki iğneler de öyle saçma sapaj seylere de gözlerim dolmaya başladı inşallah sağ salim kucağıma alırım

Ah o doktordan bana da denk gelsecok tesekkur ederim insallah ben de saglikla alirim bebegimi kollarima
Hangi hastanede yapacaksın doğumu acaba?
Ben medicanada yaptım. Spinal değil de epidural takıldı. Epidurali yapacağı yere önce minik iğne ile uyuşturucu yaptı. Ardından epidurali taktı doktor. Çok kolay oldu açıkçası. Zaten yaparken her yaptığını söyledi bana. Ebe de sabit durmam için yardımcı oldu. Hiç korkulacak bir şey yoktu.

Biz doktor çok sıcak tırnaklarını kesin eldiven takmayın dediği için 3-5 günlükken kesmeye başladık hala 2 günde 1 kesiyorum ve eldivensiz duruyo hep. 6 haftanın sebebi neymiş acaba merak ettim
Çok küçük biraz daha tırnağı ve eli canlansın diye. Bana mantıklı geldiği için bekliyorum.

Buzu eşim uyguladı. çok kıvranıyordum eşim yat ben yaparım dedi benim yapma şansım yoktu zaten insan can olunca yapmam dediklerini yapıyormuş akşamları yaptuk buz masajı ardından burun spreyi ardından da krem sabaha sarğı bezi koyduk üstüne krem dikişlerime inmesin diye. Dene faydasını kesin görürsün.

Ped işi çok mantıklı dikişlere de soğuk iyi geliyor. Bana ebe 1 pakette 4 tane buz poşeti getirmişti. İçinde bir şey var onu kırdınmı soğuk oluyor 1 hafta kullanmıştım. Ped olayı iyi arada yapayım dikişler için

Kızlar doktora gitmek istiyorum sezeryan dikişimin sol başındaki yanma şeklindeki acı hissi canımı çok yakıyor yataktan kalkmak ödümü koparıyor ama epilasyon yapmadan da gitmek istemiyorum nasıl yapılacak bilmiyorum fikri olan var mı? Ya da benim gibi acısı olup geçti diyen?

Ben izmirde oturuyorum...cinarli kadin dogum hastanesiyle anlasmali benim doktorum o hastanede yapmayi oneririm dedi biz de tamam dedik...gebeligimin basindan beri perinatologla gidiyoruz o neresi derse ona raziyiz bakalim insallah ben de bisey hissetmem

ACİL YARDIM
kızlar erken doğum nedeniyle oğlumun sağ gözü capaklankyo kanal problemi var Egzama oldu yüzünde hepsiyle uğraşırken gaz basladi sabah 5 damla biogaia akşam nurse harveys 10 damla verym genel durumu iyi ama bazen sancilaniyo saatlerce fitil vs bişi kullanıyo musunuz 50 günlük neredeyse şuan.

Biz de sarılık olur korkusuyla biberona başladık memeyi almıyor ortalığı ayağa kaldırıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…