2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gun ve saat yaklastikca panik yapiyorum...bebegim iriymis normal dogumu israr etmedim ...doktorum da onermedi zaten ama bu sefer bu spinal esnasinda panik yaparsam diye korkmaya basladim elimde olmadan bebegimin kalp atisini etkilersem veya ona zarar verirsem yasayacagim panikten dolayi diye ekstra korkuyor ve endise ediyorum..anksiyetem de var 🙏cevabiniz icin de cok tesekkur ederim...insallah ben de ciktiktan sonra saglik olursa buraya arkadaslar korkmayin diye yazarim🙏
Sakin olun korkacak birşey yok iğne girerken irkiliyor sadece insan acıyan bi tarafı yok. Siz dedikleri pozisyonda durmaya çalışın onlar zaten size yardımcı oluyor sizi sıkı sıkı tutuyorlar. 😊 her şekilde kontrol altında oluyorsunuz. Ben de çok telaş yapmıştım baya uyuşma olmadı uyuşmadım ben derken bi baktm bacağımı kaldıramıyorum 😅

İnşallah sağ salim bebeğinizi kucağınıza alırsınız kendinizi korkutmayin bence iki kez spinal oldum ve iğnenin yapıldığını bile hissetmiyorsunuz.. Panik yaparsanız anestezi doktorunuz zaten size sakinleştirici yapar. Anestezi doktorunuz ve kadın doğum doktorunuz size zaten iyi misin ne hissedersen kötü olursan söyle diyorlar ve müdahale ediyorlar.. Acı değil ama baskı hissedeceksiniz onu bilirseniz panik de yapmazsınız.. Güzel düşünün güzel olsun 😊
İnsallah benim de guzel gecer🙏elimde olmadan korkuyorum...saglikla hepimiz bebislerimizi.kollarimizda da gormeyi nasip etsin Rabbim🥰🙏

Sakin olun korkacak birşey yok iğne girerken irkiliyor sadece insan acıyan bi tarafı yok. Siz dedikleri pozisyonda durmaya çalışın onlar zaten size yardımcı oluyor sizi sıkı sıkı tutuyorlar. 😊 her şekilde kontrol altında oluyorsunuz. Ben de çok telaş yapmıştım baya uyuşma olmadı uyuşmadım ben derken bi baktm bacağımı kaldıramıyorum 😅
İnsallah benim de guzel gecer🙏saglikla evimize donsek bebegimle🌸🙏🙏Allahim korusun hem onlari hem bizi...insan bin turlu sey dusunuyor

Canım ben hiç hissetmedim doktorumuz eli hafifti heralde kafamı karnıma eğdirdi bacaklarda bir sıcaklık hissettim ve bitti dedi sırtta ne bir acı ne bir sızı hiç birşey hissetmedim ben anestezi uzmanından çok memnun kaldım ne canımı acıttı ne bel ağrım oldu ne bir kere başım ağrıdı ve sürekli başımda benimle sohbet etti çok memnun kaldım inşallah seninkide korktuğun gibi olmaz☺️
Ah o doktordan bana da denk gelse😁🙏🙏cok tesekkur ederim 🥰insallah ben de saglikla alirim bebegimi kollarima

Birde oğlu olup sünnet ettirmeyi düşünen var mı bizimkine biz şimdiden düşünüyoruz da ne kadar erken o kadar iyiymiş derisi yenilenme süreci bebekken sünnet olması daha iyiymiş var mı yaptırmayi düşünen 😨
İlk bebeğim erkek 7. gün yaptırmıştık sünnetini canım çok çabuk toparlıyor gerçekten de
Bende doğum yaptım salı günü 10:30 da sezaryanla 39 hafda 0 günlükken dün çıktık ama bugün bebeğimin ateşi 38 derece olunca yatış yapıldı yoğun bakım ünitesinde kalıyor gözlemliceklermis orada neden böyle oldu alt üst oldum evde bom boş kaldı çok kötüyüm bebeginde böyle bir durumla karşılaşan varmı Allah kimseyi evladiyla sınamasın 😭
Önce hayırlı sağlıklı olsun geçmiş olsun canım inşallah en kısa zamanda iyileşir kucağında gidersin evine 🙏😍
Ben doğumdan sonra çok kötü yaşadım çok şişti oturamadım yürürken paytak paytak yürüdüm. Dr verdiği kremi ve dediklerini uyguladım. Buz masajı yapıp burun spreyi sıktık sonra krem sürdük şükü 4 güne acısı azaldı. Küçülmeye başladı.
Ah ah aynısı 😣 burun spreyi normal sadece burun için olan hemoroid e iyi mi geliyormuş aaa. Bir de buz nasıl uyguladın günde kaç kez canım umarım benim de çabuk geçer 😣
Arkadaslar merhaba nasip olursa c.tesi spinal ile dogum yapacagim..oncelikle sizden dua rica ediyorum🙏🙏🥰 bir de ilk gebeligim asiri derece korkuyom yani spinal cok can yakiyormu omurgaya igne girisinden asiri tirsiyorum🙄😢
Sağlıcakla kavuşun inşallah 😍 ilkini spinal oldum korkulacak bir şey yok gerçekten ☺️ ikinci genel oldu o da sıkıntısız geçti ama yine spinal isterdim ikinciyi de nasip değilmiş 😬 doktorlar en uugunu öneriyor zaten merak etme stres etme hiç

Ben doğumdan sonra çok kötü yaşadım çok şişti oturamadım yürürken paytak paytak yürüdüm. Dr verdiği kremi ve dediklerini uyguladım. Buz masajı yapıp burun spreyi sıktık sonra krem sürdük şükü 4 güne acısı azaldı. Küçülmeye başladı.
Popodan allahtan sorun yasamadim ama gercekten ilk 1 hafta cok zor gecti altan sislik oldu aynen oturmasi kalkmasi cok zordu yorumesi hele çişe gitmesi acayipti bol bol su icmekten davul gibi olmustum bende orta boy ped alip islatip buzdolabina atmistim oyle kulanmistim ilk 3/4 gun oyle gecti

Evet baya yorucu oluyor. Simplex ii cnm olmazsa Bi onuda denersin
Canım merhabalar geçmiş olsun öncelikle uzamış sarılık çıkmış bebeğinde 🙏🏻Benim çocuk 20 günlük oldu ilk değerimiz 10 du 4. Gün gitmiştik, şimdi gittiğimizde 6.7 ye düşmüş dedi doktor. Yüzünde hala hafif sarılık var ve 20 günlük oldu uzamış sarılık bu mu demek? Sıfırlanması mı gerekiyor bilmiyorum size doktor ne dedi

Biz doktor çok sıcak tırnaklarını kesin eldiven takmayın dediği için 3-5 günlükken kesmeye başladık hala 2 günde 1 kesiyorum ve eldivensiz duruyo hep. 6 haftanın sebebi neymiş acaba merak ettim 🧐
Nöromotor gelişimi için takılmaması daha iyi ne kadar çok eldivenli kalırsa o kadar gelişimi gecikir esas ben sadece geceleri takıyorum görmez yerimden parmağını gözüne sokuyor çünkü

Canım merhabalar geçmiş olsun öncelikle uzamış sarılık çıkmış bebeğinde 🙏🏻Benim çocuk 20 günlük oldu ilk değerimiz 10 du 4. Gün gitmiştik, şimdi gittiğimizde 6.7 ye düşmüş dedi doktor. Yüzünde hala hafif sarılık var ve 20 günlük oldu uzamış sarılık bu mu demek? Sıfırlanması mı gerekiyor bilmiyorum size doktor ne dedi
Cnm size de geçmiş olsun bizim tüm değerlere bakıldı. Anne sütü sarılığı dedi dr
2.5 aylıkken tekrar getirin bir daha sarıldığına bakalım dedi. ve bana sadece bakliyat yeme dedi bu süreçte

Günaydın, bebekle alışma evresindeyiz kendimi çöm yetersiz hissediyorum. Her yerim şiş gittikçe şişiyor. Ağlayınca sebebini bulamıyorum, oturup kalkamıyorum kendime yetemiyorum, bebekle ilgilenemiyorum çok mutsuzum. Bebeğim sarılık olmaya başladı galiba. 2 saatte bir yanda daha sık Emzirme döngüsüne dikkat ediyorum yine de oldu. Bu şişlik ve sezeryan yarasıyla ilgili ne yapabilirim? Su içiyorum yürüyüş yapmam mümkün değil bebekten ayrılamam evde geziyorum olduğu kadar. Depresyona gitmeye başladım. Ailem yanımda ama bir kaç gün gitmeleri gerekiyor ne yapacağım? Bebek hemşiresi ya da bebekten anlayan yardımcı nasıl bulunur?

Cnm size de geçmiş olsun bizim tüm değerlere bakıldı. Anne sütü sarılığı dedi dr
2.5 aylıkken tekrar getirin bir daha sarıldığına bakalım dedi. ve bana sadece bakliyat yeme dedi bu süreçte
Canim benim oglumda da aynisi olmustu.sonucunun cikmasi cok uzun suren bir test yaptilar.g6pd genetic eksiklik cikti.ondan supheleniyor sanirim doktorun.bize omur boyu naftalin ve bakla yasak .tarlasinin yaninda bile gecmek riskli.direk hemotamiye ceviriyormus.sonucunuz Belli olana kadar evde naftalinde bulundurmamani oneririm kullaniyorsan tabii.

Gun ve saat yaklastikca panik yapiyorum...bebegim iriymis normal dogumu israr etmedim ...doktorum da onermedi zaten ama bu sefer bu spinal esnasinda panik yaparsam diye korkmaya basladim elimde olmadan bebegimin kalp atisini etkilersem veya ona zarar verirsem yasayacagim panikten dolayi diye ekstra korkuyor ve endise ediyorum..anksiyetem de var 🙏cevabiniz icin de cok tesekkur ederim...insallah ben de ciktiktan sonra saglik olursa buraya arkadaslar korkmayin diye yazarim🙏

Bende senin gibiyim o yüzden tavsiyem sakinleştirici iste muhakkak. Inanki korkacak birsey de yok. Ama insan yapısi gereği panik yapıyor engel olamıyor hislerine.

Canim benim oglumda da aynisi olmustu.sonucunun cikmasi cok uzun suren bir test yaptilar.g6pd genetic eksiklik cikti.ondan supheleniyor sanirim doktorun.bize omur boyu naftalin ve bakla yasak .tarlasinin yaninda bile gecmek riskli.direk hemotamiye ceviriyormus.sonucunuz Belli olana kadar evde naftalinde bulundurmamani oneririm kullaniyorsan tabii.
Cnm öyle bişey demedi en son idrar kültürüne baktı üreme olmayınca korkulacak bişey yok dedi. Tam olarak hastalığın adı ne?

Arkadaşımın oğlu da olmuştu kendiliğinden geçti sadece anne üzülüyo yüzünde sarılık görünce hiç üzülme geçecek tekrar geçmiş olsun 🙏🏻

Kizlar randevudan geldim.kanala inmemis bebee daha.onemli degil daha once dogurdugun icin sancilarla iner hemen dedi.siyirma islemi yapti.haftaya dogmazsa bir siyirma daha ve yine olmazsa 41+5 de suni sanci icin randevu verdi.prosedur boyleymis erken olmazmis 😥
Selamlar tekrar :) 40+0 da yani dün sıyırma işlemi yapıldı bana da.. şu an ağrılarınız nasıl? Benim şiddetli adet ağrısı gibi. Bide yürüyüşüm zorlandı bacakalrımı kapatamıyorum 🙈 Doğum sancısını da anlayamıyorum önden mi olmalı toplanma gibi adet ağrısı gibi mi olmalı:/

Selamlar tekrar :) 40+0 da yani dün sıyırma işlemi yapıldı bana da.. şu an ağrılarınız nasıl? Benim şiddetli adet ağrısı gibi. Bide yürüyüşüm zorlandı bacakalrımı kapatamıyorum 🙈 Doğum sancısını da anlayamıyorum önden mi olmalı toplanma gibi adet ağrısı gibi mi olmalı:/
Merhaba, agrilarim daha yogun ama Hala dogum baslamadi 😔 hepsi birden oluyor dogum basladiginda ve kasilma sirasinda agri, nefes darligi ..Vs hissediyorsun.kasilma suresi artiyor.diyelimki 40 saniye ve ustu. Kasilmalar arasi sure dusuyor.10dk da 1 gibi.onlari takip etmen gerekiyor.bunlar olmadan suyun veya kirmizi kanaman olursa, bebek hareketleri azalirsa hastaneye gitmen gerekiyor. 😉

Günaydın, bebekle alışma evresindeyiz kendimi çöm yetersiz hissediyorum. Her yerim şiş gittikçe şişiyor. Ağlayınca sebebini bulamıyorum, oturup kalkamıyorum kendime yetemiyorum, bebekle ilgilenemiyorum çok mutsuzum. Bebeğim sarılık olmaya başladı galiba. 2 saatte bir yanda daha sık Emzirme döngüsüne dikkat ediyorum yine de oldu. Bu şişlik ve sezeryan yarasıyla ilgili ne yapabilirim? Su içiyorum yürüyüş yapmam mümkün değil bebekten ayrılamam evde geziyorum olduğu kadar. Depresyona gitmeye başladım. Ailem yanımda ama bir kaç gün gitmeleri gerekiyor ne yapacağım? Bebek hemşiresi ya da bebekten anlayan yardımcı nasıl bulunur?
Hepimiz az çok bu panik durumunu, stresi yaşıyoruz. İlk eve geldiğimde bende ağlıyodum kendime gelememiştim, bebeğe bakamıyodum ki üzerine covid oldum bugün yeni yeni enerjim yerine geliyor. Ağlarken, oturdum düşündüm isyan etmek gibi geldi. Allah şükür sağ salim bebeklerimizi alıp geldik az çok sıkıntı çekeceğiz herkes bu yollardan geçiyo 3-4 ay sonrasını hayal et mutlu anılar düşün bebeğinle. Ben öyle yapıyorum strese girince geçecek belki bu günlerini bile çok özleyeceğiz tadını çıkarmaya bak canım.
Sezaryen yarasıda 10. Günden sonra fln daha ii oluyo vakit buldukca dinlendir kendini. Hemşire de ben özel hastanede doğum yaptım istersek ücretli eve yenidoğan hemşire desteği geliyor hastanelere bakabilirsin

Kızlar inşallah herkes sağlıklıdır 😘 3 gün süt gelmeyip birden gelince mastit olma yolunda ilerliyordum atlattım benim gibi olan varsa allah yardımcısı olsun. gece sütü sağmışken bi sorayım dedim. süt gelmeyince benimki biberona alıştı mecbur mama vermek zorunda kaldık şimdi de memeyi almıyor bağırış çağırış evde bir kıyamet kopuyor. Tavsiyesi olan var mı acaba 🤔🤔
Kesinlikle emzik ve biberon kullanmamalıısn canm. Mama veya anne sütü sağıp veriyorsan kaşık biberon alabilirsin veya EDS yöntemi var biraz araştır istersen onunyapabilirsin. Meme reddini geri çevirmek bir hayli zor ama salın pes etme. Sağım yapmak bir yere kadar sütünü devam ettirir. Bebek emmezse ne kadar sağım da yapsan azalır ve erken kesilir.

X