2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar.
Dünden beri bel sırt ara ara da sancım vardı.
Bu gün doktora gittim.
Nst de sancı yok dereceden az.
Suyu yerinde ama çatı muayenesi yaptı tekrardan.
Rahimde açıklık yok ama rahim içi açılma başladı bebek kafası kanala girdi baya aşağı indi dedi.
Bu hafta acilde de doktorum nöbetci die akşama tekrardan gel bakalım dedi.
Şimdi ağrı ve sancılarım da artıyor.

Kızlar bu sarılığa ne yapacağız cuma günü değerimiz 14.3’tü ctesi 14e düşmüştü 30gr da almış dediler korkuyorum hala sarı rengi hastaneye bırakmak istemiyorum yavrumu sürekli emziriyorum ama memede uyuyup kalıyor ne yapsam uyanmıyor çok üzülüyorum ne yapacağımı şaştım kaldım

Sarilik dussede rengi yerine GEC gelir bebegin canim.beslemeye Devam et , gunes isigida iyi geliyor.benim bir numarayla Bes gun hastanedeydik.aYni odada kaldik.nevyalan soyleyim rahatim yerindeydi.temizlik Yok, yemek derdi yok.otel gibiydi.cok guzel toparlandik.
2.de gunler gecsede hep sinirdaydi degeri.gunubirlik gidip tedavi gorup geldik.cok yoruldum.genetik bir test yaptilar sonunda ve g6pd diye bir sonuc aldik.bakla yemesi, bazi ilaclari kullanmasi ve naftalin koklayip temas etmesi yasak.gecmeyen sariliklarda ileri tetkik yapilmasi gerekiyor mutlaka.

Mama takviyesi yapın ve kesinlikle gece yatarken ışıkları kapatmayın bizim de hep sınırdaydı ve sütümün az olduğu dönemdi o şekilde atlattık. Gündüz de güneş ışığı alan bir yerde olması gerekiyor dediler bize hastaneden. Doktorunuz d vitamini takviyesi verdi mi bilmiyorum onu da aksatmadan kullanmamızı söylemişti.

Bu uyku işi beni de düşündürüyor. Ben şimdilik sadece mama veriyorum emziremiyorum. Mama için gün içinde toplam 6 kere verilmeli yazıyor. O zaman da 4 saatte bir beslemek gerekiyor. Bazen 2 saate bir uyanıyor bazen de 4-5 saati bulunuyor uyanması genelde gündüz uyuyor gece de uyutmuyor.
mama ile anne sütü beslenme saatleri farklı mı oluyor acaba? Yani mama ile 4 saatte anne sütü ile 2 saatte bir mi olmalı?

14’ten 15’e çıkmış sarılık değerimiz sizce yatırırlar mı hastanede çok korkuyorum doktor mama ver dedi kızlar sütüm var ama doyasıya ememiyor uyuyup kalıyor biberonla mama versem beni bırakır mı şırıngayla mı veriyorsunuz mama takviyesi yapan anneler?

Ben mesela çok uyuduğu zaman 3-4 saat gibi o zaman fazla ml veriyorum yani 1.5 saat 2saat aralığında uyuduysa 30 ml daha fazla uyuduysa 3-4 saat gibi o zaman 40-50 ml veriyorum yine doymazsa üstüne mama takviyesi 25-30 ml gibi.
Hemşire çok uyumasına müsade etmeyin demişti ama zaten normalde 1.5 saat uyuyor bir tek öğleden sonra bu saatlerde uzun uyku yapıyor yada banyosunda sonra o zaman kaldirmiyorum ağlayınca veriyorum.Aslinda bizimki zaten aciktiginda kendi kendine uyanıp mikirdanmaya başlıyor acıkınca fazla aglamadan veriyorum mamasını hemen geri uyuyor mamamyi alınca narkoz etkisi gibi uyuyor

Yüzündeki sarılık bi anda gitmiyor zamanla geçiyor ama takip edin fırsat buldukça emzirin emziremediginiz zaman sutunuzu sağın kaşıkla yada siringayla verin hiç olmadı biberonla ben hep o şekilde yaptım uyanmasa bile bi şekilde besledim ışığın altında yatırdim hep hala da öyle yatıyor beyaz ışığın altinda kaç günlük bebek

Bir gün hastanede kalınca orda biberonla verdiler mama oğluma evet biraz meme reddi yaşıyor ama yinede sıkıntı olmuyo aç kalmasın hasta olmasın diye bende biberonla verdim o ara mama şuan süt yetiyor ama gece yine takviye yapıyorum mama biberonla avent yada lansinoh biberon kullanin memeye daha yakın birde meme emzirin arkasına 30 cc kadar mama verin ilk.önce anne sütü sonra mama

Birde 15 üstü yatiriyorlsr diye biliyorum ki korkmayın yatacaksada iyileşeşek bende çok kötüydum ama inanin o ışık tedavisi çok iyi geliyo

Allah yardımcımciniz olsun, en dogru zamanda sağlıkla gelsin

Bu süt tam olarak ne zaman gelir olması gerektiği gibi 10 günlük olduk 3. gün küvöze yattık 5. gün çıktık üzüntüden sütüm de etkilendi sanırım hala tam değil. sağım yapıyorum 2 göğüsten 40 cc ancak çıkıyor. Mama takviyeli gidiyorum.
Sütüm artsın diye hergün süt yapan şeyler yiyorum içiyorum ne önerilirse yiyorum ama hala tam değil. 10 günlük olduk daha artmaz diye korkuyorum. Artar mı sizce ?

Ben limonata ve rezene çayi içiyorum ve bunları icerkende günde 3kez 20 damla bestlak damlatiyorum.Birde sağmadan önce sıcak su torbası koyuyorum göğsüme çok güzel geliyor burdaki bir arkadas tavsiye etmişti.

Ben hep biberonla verdim, ilk günden bu yana hala da kullanıyorum sütümü sağınca gece bile biberonla veriyorum bazen, meme reddim olmadi hiç şükür. Sarılık için yeterli beslenmesi şart, daha çok küçükler dolu dolu ememiyordur dedigin gibi zaten uyuyup kalıyorlar, sen bilirsin ama ben o şekilde yaptım tatlım

Biz 7günlük olduk tam doktor yatma sınırınız 18 dedi 2 gün sonraya kontrole çağırdı 3 saatte bir 30cc mama ver bol bol emzir dedi medela calma biberonum var onu deneyeceğim şimdi bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…