2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
14’ten 15’e çıkmış sarılık değerimiz sizce yatırırlar mı hastanede çok korkuyorum doktor mama ver dedi kızlar sütüm var ama doyasıya ememiyor uyuyup kalıyor biberonla mama versem beni bırakır mı şırıngayla mı veriyorsunuz mama takviyesi yapan anneler?
Bizim 16ydı 17de yatırıyoruz dediler.Sonraki gittiğimizde 11e düşmüştü.Ben biberonla verdim mamayı hem biberonu alıyor hem de göğsümü sorun olmadı ama sizde nasıl olur bilmiyorum.

Biz 7günlük olduk tam doktor yatma sınırınız 18 dedi 2 gün sonraya kontrole çağırdı 3 saatte bir 30cc mama ver bol bol emzir dedi medela calma biberonum var onu deneyeceğim şimdi bakalım
Aynen canım biz 3 Günlükken 17.7 ile yattık doktorun dediği gibi bol emzir sonrada mama takviyesi yap inşallah geçer

Merhaba, bugün sezeryanla doğum yaptım çok şükür iyiyiz, çok değişik bir duygu Allah isteyen herkese sağlıkla nasip etsin…
Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah 🙏şuan çok ağrın sizin varmı bilmiyorum ama mümkün olduğunca bol yürümeye calis,sıvı tüket bitki çayı iç..Omzunu sıcak tut mutlaka benim omuz ağrım çok olmuştu.

14’ten 15’e çıkmış sarılık değerimiz sizce yatırırlar mı hastanede çok korkuyorum doktor mama ver dedi kızlar sütüm var ama doyasıya ememiyor uyuyup kalıyor biberonla mama versem beni bırakır mı şırıngayla mı veriyorsunuz mama takviyesi yapan anneler?
Benim de 15,2 çıktı sarılık hemen mama başladık.Sütüm var ama doyurmuyor sanırım.Mamayı enjektör ve beslenme sondası ile veriyorum ben.Gözlerindeki yüzündeki sarılık epey azaldı hatta bitti gibi umarım değer de düşmüştür

Bu süt tam olarak ne zaman gelir olması gerektiği gibi :KK43: 10 günlük olduk 3. gün küvöze yattık 5. gün çıktık üzüntüden sütüm de etkilendi sanırım hala tam değil. sağım yapıyorum 2 göğüsten 40 cc ancak çıkıyor. Mama takviyeli gidiyorum.
Sütüm artsın diye hergün süt yapan şeyler yiyorum içiyorum ne önerilirse yiyorum ama hala tam değil. 10 günlük olduk daha artmaz diye korkuyorum. Artar mı sizce ?

Canim bestlak damla iyi geliyor diyor herkes. Bende yeni aldim bugün geldi.

Kızlar bu sarılığa ne yapacağız cuma günü değerimiz 14.3’tü ctesi 14e düşmüştü 30gr da almış dediler korkuyorum hala sarı rengi hastaneye bırakmak istemiyorum yavrumu😔 sürekli emziriyorum ama memede uyuyup kalıyor ne yapsam uyanmıyor çok üzülüyorum ne yapacağımı şaştım kaldım
Siringayla besleme yontemini biliyormusunuz premature bebegimi ben hala oyle besliyorum sutumu sagip siringayla parmakla besliyorum hemsireler oyle ogretti kuvozdede oyle besliyorlardi biberona alismasin diye memeye gecişe kadar etkili uyurken bile besliyorum anlamiyo bile o yuzden hic sikinti yasamiyorum beslemede bi araştirin deneyin derim uyyo besleyemiyorum diyenlere

Ben limonata ve rezene çayi içiyorum ve bunları icerkende günde 3kez 20 damla bestlak damlatiyorum.Birde sağmadan önce sıcak su torbası koyuyorum göğsüme çok güzel geliyor burdaki bir arkadas tavsiye etmişti.
Emziren anne çayı aldım içinde rezene var bestlak da kullanıyorum 2 gündür o halde emzirmeden önce sıcak su torbası koyayım
Canim bestlak damla iyi geliyor diyor herkes. Bende yeni aldim bugün geldi.
2 gündür kullanıyorum umarım işe yarar süt yapan ne varsa aldım

Kızlar sezaryen oldum ama bugun hemoroid fark ettim otururken bile rahatsız ediyor baktım ki baya küçük parmağımın bi bogumu kadar çıkmış dışarı 😣 yarın kontrolüm var soracağım ilaç krem bişey verir umarım 😣
Bugün hastanede kontrolümüz vardı. Dönerken kaza yaptık. Çok şükür canımıza bi şey olmadı ama sütüm kesilirse diye korkuyorum az önce emzirdim ama sonradan kesilme gibi bi şey olur mu 😞
Geçmiş olsun çok canım ama öyle kısa süreli korkudan stresten bir şey olmaz Allah'ın izniyle

Kızlar merhaba herkes ayak şişliğinden bahsetmiş ama benim doğum sonrası yüzüm şişti kafam resmen kocaman oldu sizce nedeni nedir ve geçer mi😄

Kızlar sezaryen oldum ama bugun hemoroid fark ettim otururken bile rahatsız ediyor baktım ki baya küçük parmağımın bi bogumu kadar çıkmış dışarı 😣 yarın kontrolüm var soracağım ilaç krem bişey verir umarım 😣

Geçmiş olsun çok canım ama öyle kısa süreli korkudan stresten bir şey olmaz Allah'ın izniyle
Teşekkür ederim. İnşallah bi şey olmaz. Hala olayın şokundayım

X