2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bence beklentiye cok girmeyin...ben en basindan beri diyordum kimse gelmez ki gercekten de oyle oldu benim ilk gebeligim...ne annem ne kayinvalidem sgaolsunlar teklif dahi etmediler..ki ben 1500km uzakta yasiyorum ,etrafimda tek bir akrabam tanidigim yok...abimin 20yasinda kizi var ogrenci kendisi ama kovid sebebiyle okulu kapali diye o gelmek istedi....31yillik annem dusunmedi ama 20yasindaki yegenim bana kiyamadi geldi ....ha kimse gelmeseydi acikcasi doula tutacaktim bir hafta boyunca iste ilk banyosu,emzirmesi felann ogretsin diye obur turlu buzluga yemek stoklamistim zaten yani bir sekilde gececekti ama simdi yegenim var ve ayaga dahi kaldirmiyor beni...bazen annelerden degil bir arkadastan ,bir.komsudan bile bulabiliyorsunuz o samimiyeti....yani kisacasi yalniz degilsiniz ve bosuna sinirinizi yipratmayin yani beklenti icine girince insan ekstra uzuluyo

Yok canım değildi hiç en cok insanın şaşırdığı da bu oluyor en çok desteğe ihtiyacın olduğu dönemde karşındakinden bişey görememek çok çok üzücü. Eşin yardımcı araştırsın sana mutlaka imkanınız el veriyorsa doğum sonrası daha sıkıntı iş güç hep aksıyor malesef bir de iki çocuk daha da zordur eminim. Umarim doğumun cok iyi geçer hemen toparlanabilirsin Allah o gücü sana bahşeder canım emin ol. İnş doğumunla beraber onların da aklı başına gelir yalniz bırakmazlar seni, bırakırlarsa da yüzüne vur annenin derim içine atma attıkça daha kötü oluyor

Dogum sonrasi yaz okuluna yollayacam ikisini.simdi gotur getir slklnti olur ve ya onlar okuldayken dogum baslarsa millete gidin okuldan toplayin diyemem Cocuklari diye yanimdalar.yardimci bulmak cok zor bu zamanda.bakindik biraz ama guvenecek iyi referansli birine Denk gelemedik.sagol iyi dileklerin icin umarim Hersey hepimiz icin cok iyi olur.

Şöyle hassas zamanlarda neden kırarlar bizi anlamıyorum ister annelerimiz ister kayınvalidelerimiz olsun bu muameleyi kendi hemcinslerimizden görmek ayrıca şaşırtıcı sorsan kendiler kitap yazar doğum zamanlarında çektiklerinden ama yine yapacaklarından da geri kalmıyorlar maalesef siz güçlü durmaya çalışın

Yok ya geldi diyor ki firca gunummus.arkadasim saglik sorunlari yuzunden 38. dde sezeryan dogurmustu.tabi unutmus.sanki kendisinin basinda Kim vardi dedi.
Yok annem dogururken kimse yokmus basinda.duy da inanma.zaten memleketteydik o zaman ve mahalle akrabalarla doluydu.ah desen herkes toplanirdi. Yani dedim normalmi Benim 2 cocukla, son haftamda yalniz kalmam evde.geziyormuyum Dedi ya calisiyorum.birak calismayi bir zahmet birkac gun ne olacak.

Amin inşallah bebeği orda bırakıp eve gelmek çok zor bizimde bugün öğlen 18e düşmüş inşallah yarın çıkar
Bebeği neden bıraktiniz birlikte kalmıyor musunuz bizde bigün 17 değerle yattık hastanede ama bende elimde bielrlikte kaldık bi oda verdiler bebek de yanimizdaydi mavi ışığa yanımızda durdu 3 saaté bir aldım emzirdim altını değiştirdim ağladığında durmadiginda aldım sakinlestirdim vs çok şükür değerimiz 9 olunca çıktık hastaneden 3 günlüktü yattığında şimdi 22 günlük olduk çok şükür atlattık sariligida

Beni de almadılar hastaneye. anne oteli vardı aslında ama Pandemi nedeniyle kapalıymış. Süt sağıp götürdüm iki kez

Beni de almadılar hastaneye. anne oteli vardı aslında ama Pandemi nedeniyle kapalıymış. Süt sağıp götürdüm iki kez
Hımm biz aynı odada kaldık normal bi odaydi icinde herseyi olan eşimle birlikte kaldık hatta bebek iyilessin de önemli olan o ama yanında olabilmek de güzel çok şükür biz birgün kalmayla atlattik Rabbim evlatlarımizi korusun inşallah

kızlar sezeryandan sonra antibiyotik parol bide igne yazdımdoktor. igneyi zorda kalırsan kullan cocuga gecer gibi bişi dedi. igne de dikloren.
bugün gece dayanamadım yine vurdum igneyi emzirmek istemedim bebegi etki eder diye. aranızda bunu kullanıp emziren var mı

bu hastaneye yatış degerlerinde sarılık sadece yüzünde miydi sizin ?
yoksa göbeginde ya da gözünde de var mıydı. bizimde azıcık sarılık bar yüzünde ama degeri kac cıkar bilemedim

Kızlar selamm benim bebiş uykusunda çok inliyor gibi ya sizde de var mı aynı durum ? Neden oluyor acaba blmiyorum Kur'an, çengelli iğne vs herşey koydum ama yok yine de böyle inler gibi değişik sesler çıkarıyor.. sonrada genelde ağlayıp uyanıyor bir de bizim kızın göz çevresinde ufak sarılık çıktı ama tahlil vs yapmadılar.. doktor iyi emzir kollarında bacaklarında olursa getirirsin dedi.. ama ben psikolojik olarak çocuğu hep sarı görüyorum ne yapmamı onerirsiniz

Benim ilk kızımda sabahları çok garip sesler cikiriridi çok üzülür ve korkardım. Gırtlak gelişimi olmadığına karar verip panik halinde dr gitmiştim.Dr bana güldü zamanla geçer annesi sakin ol dedi hakkaten geçti seslere takılmayın olabiliyor sanırım.sarilik olayını takip edersiniz.

Sezaryen sonrası 2 gün hastanede banada yaptılar dikloron. O arada sütüm gelmediği için bebeğe veremedim ama genelde herkese yapıyolar o iğneyi

Ben Ankarada yim canım normal odada değil yoğun bakımda işin aliyor oraya kimseyi almıyorlar ve göstermiyorlar enfeksiyon ihtimali ve virüs yüzünden burda bütün hastaneleri aradık hiçbiri almıyor malesef

Allah hepimizin yavrusunu korusun sadece süt sahip götürüyoruz şimdilik umarım bugün çıkar insallah

bu hastaneye yatış degerlerinde sarılık sadece yüzünde miydi sizin ?
yoksa göbeginde ya da gözünde de var mıydı. bizimde azıcık sarılık bar yüzünde ama degeri kac cıkar bilemedim
Yüzündeydi canım. Gözlerinin beyaz kısımları da sarıya dönüktü. Şüpheleniyorsan beklemeden götür hastaneye. Bi de Bol bol besle

Merhaba gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah. Ben hastanede kaldığım müddette hep emzirdim on yirmi dk arayla hiç boş durmadım. bol sıvı aldım suyu çok içtim komposto çorba falan. Ama hafif sarılık başlangıcı vardı o yüzden sütüm artana dek sarılığı atlatması için eve geldikten sonra SMA mama aldım ondan günde iki defa veriyorum az miktar ve geri kalan zamanlarda sürekli emziriyorum. Şimdi çok şükür sütüm gelmeye kızım doymaya başladı. Sıvıyı bol tüketin ve bezini de takibe alın, sarılık için dikkat edin naçizane önerilerim benimde size

Ben Ankarada yim canım normal odada değil yoğun bakımda işin aliyor oraya kimseyi almıyorlar ve göstermiyorlar enfeksiyon ihtimali ve virüs yüzünden burda bütün hastaneleri aradık hiçbiri almıyor malesef
Hımm Rabbim şifa versin inşallah canım benim özel de doğum yaptığım yerde aldı Işık tedavisi dediğim gibi aynı oradaydı bir gece kaldık geçti çok şükür sonrası içinde en gec 2 saate bir emzir gerekirse mama takviyesi yap şekerli şeyler yye senden sütüne geçsin toparliyorlar bende çok endiselenmistim ama çok şükür toparladı uyanması çok güçlük oluyo bi şekilde uyandır karnını doyurkan şekeri düştüğünde sarılık oluyormuş malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…