2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Anestezinin etkisi geçince yaparlar acele etme kalkmak için sen önce bi kendini toparla ağrı kesici iste bu sırada katater varsa ordan yaparlar yoksa damar yolundan versinler çekinceli durma olur mu şimdi düzgün bakmazlar fln iste ne istiyorsan inşallah geçecek bugünler de sen zaten yavrun için hemen hepimizden daha erken ayaklanacaksın inşallah 😊🙏🏻
Sondayı aldılar biraz önce ilk adımları mı kalktım tek attım ama aşırı canım yandı böyle oluyor heralde sütle alakalı hiç bşey demiyorlar bana bebek yok diye herhalde. Müdahale kendim etmeli miyim süt pompası ile napsam bilemedim

Senin kız akıllıymış annesi 🤩🤩🤩🧿 benimki gece ağzını kilitliyor bu kadar direnen bebek var mı bilmiyorum herkes ayağa kalkıyor ben memede tutarken biri ayağını sıkıyor biri yüzünü gözünü siliyor sırf birazcık emsin diye 😂
Benimkide kilitliyor kendini şu sıralar kendini toplasın diye geceleri çok zorlamıyorum sütümü sağıyorum yetmedi mama takviye ediyorum. Gündüz bende zorluyorum ayaklarını burnunu sıkıyorum.😃

Ablam da devlet hastanesinde dogum yapmisti..biraz ilgisizler ama esiniz veya bir yaninizdaysa bol su icin,yemeginizi bebeginizi dusunerek zorlama da olsa yiyin...nobetci hemsireye sorun sikinti yoksa yavas ve kucuk adimlarla yurumeye calisin destek alarak....oyle bir surec kietrafinizda kim varsa yardim istemekten cekinmyin..nobetci doktor hemsire kim varsa cagirin soyleyin sikintinizi,bebegniz hakkinda sik sik bilgi almaya calisin....siz annesiniz ve herkes bu surecte.yardim etmek zorunda...dedigim gbi pskilojikmen guclu kalirsaniz fiziksel olarak da guclu kalirsiniz ...bebisinizi de yakinda verirler size 🙏
İnşAllah öyle olur soruyorum da hemşire bilgisi olmadığını söylüyor daha da hiç doktor görmedim

Kızlar günaydın. Herkesler doğurdu sanırım ama 🙈 Son haftalarımızdayız biz acaba son haftalarınızda bebek hareketlerinizde azalma hissetmiş miydiniz? 😬

Kızlar günaydın. Herkesler doğurdu sanırım ama 🙈 Son haftalarımızdayız biz acaba son haftalarınızda bebek hareketlerinizde azalma hissetmiş miydiniz? 😬
Canım bende de oldu bebiş kafasını kanala tam kitlemişti doğum pozisyonu almış yani oyuzden dönmeyi vs bıraktığı için zayıf hareket hissedilmesi normal dedi doktorum tabi yerleri de artık daralıyor.
Yani hareketsiz değilde güçlü hareketleri azaldı diyebilirim.
Doktor şüpheye düşünce tatlı ye sola yatar gibi otur 10 hareket say demişti bana sende öyle yapabilirsin 😇

İyi geceler kızlar..Sizler günde kaç kez emziriyorsunuz yada mama veriyorsunuz?Bana hemşire 2saatte bir emzir demişti 3saati geçmesin uykuda olsada uyandır dedi.
Ama ben şuan süt sağma makinasıyla emzirebildigim için o kadar sık aralıklarla emziremiyorum.Bazen uykuda çok kalıyor 4-5 saat uyandırmaya kıyamıyorum bazende zor uyuyor çünkü 😰
Haliyle 2saatte bir emziremedigim icin sanırım 25ml lik mama ondan yetmiyor versem dahada istiyor çünkü.
Siz kaç ml veriyorsunuz ve günde kaç kere emziriyorsunuz?
Mama miktarını artır canım. Mama + meme günde 12 defa vermeye calişıyorum. Artık uyku sersemi falan şırınga ile dayıyırum ağzına. Uyandırmaya kıyamiyorum deme uyandır yoksa iyice uykuya düşüyorlar :KK43: Benimki de memede pek durmuyor emmiyo yani mecbur sağma ve mama yapiyorum. 1 aylık olana kadar verebildiğin kadar besle canım. Ondan sonra kilo alımına göre doktor ile plan oluşturursunuz

Sondayı aldılar biraz önce ilk adımları mı kalktım tek attım ama aşırı canım yandı böyle oluyor heralde sütle alakalı hiç bşey demiyorlar bana bebek yok diye herhalde. Müdahale kendim etmeli miyim süt pompası ile napsam bilemedim
Canım sen şimdi sütü düşünme onlar orda mama desteği verirler ilk kalkış birazcık zor sen arada sırada kalk onların kaldırmasını beklemeden ama dikişlere dikkat ederek sütünü de şöyle diyin benim ilk gün kolostrum geldi makine zor çekti 15-20 damlasını anca çektim çocuğa biraz içirdim geri kalanını içiremeden kolostrum katılaştı sapsarıydı sen elinle masaj yap göğsüne sütünü getirt onlara da sor vereyim mi diye

X