2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar merhaba..bugun doktor randevumuz vardi ve bebegin gobek cevresi ile bendeki gebeli sekeri sebebiyle normal dogum sansimin olmadigini soyledi...21agustosa sezeryan gunu verdi... Nasip olursa ogun sabah 09.30da sezeryan olacam...size sorum su ben mama d aalip cantaya koymak istiyorum ne olur ne olmaz...onerdiginiz bir marka varmi?icerik olarak temiz olan🙏

Arkadaslar merhaba..bugun doktor randevumuz vardi ve bebegin gobek cevresi ile bendeki gebeli sekeri sebebiyle normal dogum sansimin olmadigini soyledi...21agustosa sezeryan gunu verdi... Nasip olursa ogun sabah 09.30da sezeryan olacam...size sorum su ben mama d aalip cantaya koymak istiyorum ne olur ne olmaz...onerdiginiz bir marka varmi?icerik olarak temiz olan🙏
17 günlük oldu bende sezeryan oldum muhakkak mama al ve ver çünkü açlık olunca sarılık oluyo hemen bebekler benim sutum az az gelmesine rağmen sarılık atlattik çocuk aç kalmis buarada Önerdiğim mama humana 1

Kızlar yarın sabah yatışım yapılacak bi garip duygular içerisindeyim.
Başka çocuk düşünmüyoruz, o yüzden karnımda son kez bebeğimi hissedecek olmak, son kez bu süreçleri yaşıyor olmak çok garip yaptı beni. Hormonlardan muhtemelen ama dokunsalar ağlıyorum 🙄
O kipirtilari insan çok arıyor karnında olmasi çok ilginç ama şimdide yani başında doya doya kokluyorsun sanıyorsun ama son günün tadını çıkar duygusal olmak da çok normal☺

Başka çocuk düşünmüyoruz, o yüzden karnımda son kez bebeğimi hissedecek olmak, son kez bu süreçleri yaşıyor olmak çok garip yaptı beni. Hormonlardan muhtemelen ama dokunsalar ağlıyorum 🙄
benzer garip hüzünler bende de uzun zamandır var, kıpırtıları çok özleyeceğim ❤️

Canim benim doktorum sma optipuro önerdi. Eczacim (onunda 2 cocugu var) o da sma veya hipp dedi. Market ürunlerinden uzak dur dedi
Merhaba market urunu derken?yani mesela sma optipuro olup marketten mi stain almamak lazim yoksa markette satilan diger markalardan mi almamak lazim?bir de siz sma optipurodan memnun kaldiniz mi?

Canim benim kizda geceleri acikip agliyor ama emmek istemiyor oyüzden sütümü sağıp biberonla veriyorum. yoksa az emiyor uyuya kalıyor . Bunada şükür diyorum 😦
Ya ben de mi sağsam gece için ama gece emzirmek daha kolay kesinlikle kalk benmari usulü ısıt fln yarım gözle yapılmıyor 😂 En azından sen yolunu bulmuşsun ben bulamadım öyle sürükleniyoruz çocukla geceleri😂

Gözlerinin beyazına da bak cnm birde en büyük belirtisi sürekli uyumaktır. Sürekli uyuduğu için ii besl3n3m3z ve sarılık değeri yükselir. Yapacagın şey 2 saatte bir uyandırıp emzirmek uyandırmak çok zor oluyor bebişi ama sen ayak altlarının altına vurarak uyandırmaya çalış, ıslak mendili ılık suda ıslat ayaklarının altına, boynuna, sür hatta altını açıp yine ıslatılmış ıslak mendille temizle amaç burda bebeğin uyanıp karnını doyurması bu arada geceleri saati kur 2 saatte 1 e uyanacak şekilde ayarla ve bebeği uyandırmaya çalış ve besle Bu arada mama takviyesi şekerli ve doyurucu olduğu için sarılığa ii geliyor sende bu aralar bol bol tatlı şeyler yee sütün tatlı olsun ki çocuk sarıldığı atsın Dr muz söylemişti bize
Bebeği bahçede güneş ışığına direk maruz bırakmadan(ağaçların yaprakları arasından süzülen güneş) da gezdirebilşrsin güneş de sarılık değerini düşürüyor.
Bizim de uzayan sarıldığımız var. Bizim ki grup uyuşmazlığından benim 0+ babamızın B + Bebeğinki de B rh + olduğu için sarılık olma ihtimali daha yüksek oluyor. Sayet bebek benim grubumu alsaydı sıkıntı olmayacaktı ama babanın kini almış 😍😊
Aaaa anneyle bebisin kan grubu farklı olunca sarılık daha mı olası oluyomus bilmiyordum. Oğlum babayla da benle de aynı degil😂 biraz sarılık olmuştu ama sıkıntısız atlatmıştık bu kez de olmaz inşallah
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍 ben de başka düşünmüyorum bebiş son hissedis halini düşünmemiştim son bi haftami o hisle geciriyim bari😂
Selam kızlar uzun zamandır giremiyorum buraya az çok taniyaniniz olur 17 gün önce 37. Haftada gebelik kolestazsindan dolayı sezeryanla doğum yaptım çok Şükrü oğlumda bende iyiyiz 😊
Sağlıkla büyüsün inşallah minik 😍

Sağlıcakla kavuşamadım evladıma kaka yutmuş 3 gün soğutma tedavisi olacakmış sezeryan oldum. Rabbim evlatlarınıza sağlık sıhhat versin
Hiç duymadım soğutma tedavisini bilgim yok ama Allah şifa versin insallah saglikla kavuşursunuz birbirinize üzülme sen de bu arada toparlanacaksın insallah bebeğinle daha iyi ilgileneceksin 🙏🏻 ben bu doktorları anlamıyorum neden bu kadar rahatlar, riske girmemeleri gerekiyor bunca zaman bekleterek ya da bekleteceklerse sık kontrol etmeliler.

Hiç duymadım soğutma tedavisini bilgim yok ama Allah şifa versin insallah saglikla kavuşursunuz birbirinize üzülme sen de bu arada toparlanacaksın insallah bebeğinle daha iyi ilgileneceksin 🙏🏻 ben bu doktorları anlamıyorum neden bu kadar rahatlar, riske girmemeleri gerekiyor bunca zaman bekleterek ya da bekletecekse sık kontrol etmeliler.
Allah razı olsun devlet hastaneleri böyle işte

İyi geceler kızlar..Sizler günde kaç kez emziriyorsunuz yada mama veriyorsunuz?Bana hemşire 2saatte bir emzir demişti 3saati geçmesin uykuda olsada uyandır dedi.
Ama ben şuan süt sağma makinasıyla emzirebildigim için o kadar sık aralıklarla emziremiyorum.Bazen uykuda çok kalıyor 4-5 saat uyandırmaya kıyamıyorum bazende zor uyuyor çünkü 😰
Haliyle 2saatte bir emziremedigim icin sanırım 25ml lik mama ondan yetmiyor versem dahada istiyor çünkü.
Siz kaç ml veriyorsunuz ve günde kaç kere emziriyorsunuz?

X