2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Buraya bir şey yazılmaz ya kaç kez yazdım kimse cevap yazmadı ilginç valla
Bizler kadın doğum uzmanı değiliz, gebeyiz, deneyimlerimizi dilimiz döndüğünce paylaşıyoruz. İnsanlar yardımcı olmaya çalışıyor, yeri geliyor başkasının sevincine üzüntüsüne ortak oluyoruz. Benzer şikayeti olan yoksa nasıl cevap verebilir?Kesin ve hemen cevaplar almak istiyorsanız doktorunuza danışın.

Hiç korkma, anne karnında beslendiği için bir iki gün o şekil de atacak kakayı siyah jel şeklinde, sonra sarıya normale dönüyor. Gözünden daha net anlaşılıyor sarı değilmiş şükür yinede takip et. Midesi daha çok küçük yavaş yavaş beslenmesi artıcak, insallah sütünde güzel gelir bol bol emzir yeterki 👍
Çok teşekkür ederim ederim cevabınız için, hamilelikte doktorumuza aklımıza takılan konuları ne güzel telefonla sorabiliyorduk, şimdi bambaşka bir süreç başladı, çocuk doktorumuzla henüz irtibat kurmadığımız yepyeni bir sürece başladık. 2 günlük bebişi hastane doktor gezdirmekten çekiniyorum bu dönemde. Çok sıkı takipteyim yavrumu, Cuma günü kontrole gideceğiz çocuk doktorumuza. Çok çok teşekkürler 😍

Gözlerinin beyazına da bak cnm birde en büyük belirtisi sürekli uyumaktır. Sürekli uyuduğu için ii besl3n3m3z ve sarılık değeri yükselir. Yapacagın şey 2 saatte bir uyandırıp emzirmek uyandırmak çok zor oluyor bebişi ama sen ayak altlarının altına vurarak uyandırmaya çalış, ıslak mendili ılık suda ıslat ayaklarının altına, boynuna, sür hatta altını açıp yine ıslatılmış ıslak mendille temizle amaç burda bebeğin uyanıp karnını doyurması bu arada geceleri saati kur 2 saatte 1 e uyanacak şekilde ayarla ve bebeği uyandırmaya çalış ve besle Bu arada mama takviyesi şekerli ve doyurucu olduğu için sarılığa ii geliyor sende bu aralar bol bol tatlı şeyler yee sütün tatlı olsun ki çocuk sarıldığı atsın Dr muz söylemişti bize
Bebeği bahçede güneş ışığına direk maruz bırakmadan(ağaçların yaprakları arasından süzülen güneş) da gezdirebilşrsin güneş de sarılık değerini düşürüyor.
Bizim de uzayan sarıldığımız var. Bizim ki grup uyuşmazlığından benim 0+ babamızın B + Bebeğinki de B rh + olduğu için sarılık olma ihtimali daha yüksek oluyor. Sayet bebek benim grubumu alsaydı sıkıntı olmayacaktı ama babanın kini almış 😍😊
Çok teşekkür ederim cevabınız için 🥰 Tecrübeli anne bilgisine en ihtiyaç duyduğum dönemdeyim sanırım. Dün taburcu olurken hafif sarılık var demişlerdi, bugün de yüzünü sarı gibi görünce panik yaptım biraz 🙈 Bol bol emzirmeye devam edeceğim yine, sütüm düne göre daha iyi geliyor, mama da takviye ediyorum. Çişini de yapıyor. İnşallah iyi oluruz. Tatlı yeme ve güneş ışığı çözümlerini deneyeceğim 🤗 Bu dönemde 2 günlük bebeği belki de gereksiz yere hastaneye çıkarmaktan çekiniyorum. Cuma günü doktorumuzla tanışıp, inşallah onunla güzel bir şekilde irtibat kurabiliriz. Çok teşekkür ederim tekrar 😍

Hep yapıyorum her emzirme öncesi. Neler yapmıyoruz ki ama uyanmıyor uyanıksa güzel emiyor ama geceleri bizi çok zorluyor. Rabbim başka dert vermesin tabi buna da şükür korkum sarılığının artması ya da şeker düşmesi. İnşallah gelişimi iyi gider.

Canim benim kizda geceleri acikip agliyor ama emmek istemiyor oyüzden sütümü sağıp biberonla veriyorum. yoksa az emiyor uyuya kalıyor . Bunada şükür diyorum 😦

bugün kontrol oldum nst de sancı yok .
38+4 üz normalde cuma günü sezeryan tarihim.
rahim agzı uzunlugu 1,96 cm e düşmüş. doktor suyun gelirse acile gel direk cuma ya kadar gelmez inş dedi.
korkmaya başladım bende başı baya aşagıda kanala girmiş.
eve geldim ama korkuyorum . birden suyum gelir diye.

Canim dinlen bol bol zaten 3 gün kalmiş olmaz birşey Allah ın izniyle

kızlar cocugum gaz sancısı cekıyor sebebı benım corap gıymememmıs sutum soguyormus ondan oluyormus boyle dıyıp duruyor kayınvalıdem boyle bırsey olabılırmı

Çok teşekkür ederim cevabınız için 🥰 Tecrübeli anne bilgisine en ihtiyaç duyduğum dönemdeyim sanırım. Dün taburcu olurken hafif sarılık var demişlerdi, bugün de yüzünü sarı gibi görünce panik yaptım biraz 🙈 Bol bol emzirmeye devam edeceğim yine, sütüm düne göre daha iyi geliyor, mama da takviye ediyorum. Çişini de yapıyor. İnşallah iyi oluruz. Tatlı yeme ve güneş ışığı çözümlerini deneyeceğim 🤗 Bu dönemde 2 günlük bebeği belki de gereksiz yere hastaneye çıkarmaktan çekiniyorum. Cuma günü doktorumuzla tanışıp, inşallah onunla güzel bir şekilde irtibat kurabiliriz. Çok teşekkür ederim tekrar 😍
Ben teşekkür ederim 😍

kızlar cocugum gaz sancısı cekıyor sebebı benım corap gıymememmıs sutum soguyormus ondan oluyormus boyle dıyıp duruyor kayınvalıdem boyle bırsey olabılırmı
Valla ben giyinmiyorum cnm ama sana şunu söyleyebilirim bebişe gün ortası hariç akşam ve sabahları çorap üstüne de çoraplı pantolon giydiriyorum. Mesela az önceye kadar yarım kollu zıbın ve çorap giydirmiştim. Şimdi le çorabın üzerine patiklli pantolon giydirdimayaklatı sıcak olursa gazını daha rahat çıkartır birde bebeğin üşüyüp üşümediğini ayaklarına ve burnuna dokunman yeterli eğer soğuksa bil ki bebeğin üşğyordur . Bu arada anne sütü sıcaktır için rahat olsun

Doğumdan önce de maksimum 2 saat olsun emzirme araları diye okumuştum bi yerde. Doktor öyle deyince ona güvenmek istedim. Bir de doğduğu ilk gün emzirdim uyudu 3,5 saat filan uyudu. Ebeyi çağırıp sorduk normal mi çok uyudu emzirmek gerekmez mi diye. Acıkmamıştır yoksa huysuzlanırdı. şekerini ölçelim deyip ölçtü. Normal evham yapmayın dedi. Bende vardır bi bildikleri dedim.
akşam gidicez bakalım. İnşallah iyidir. Gözlerinde bedeninde sararma yok. Sadece çok uyuyor
Benimkide çok uyuyo . Uyandırmak için herkes seferber . Benim sezeryan doğum o nedenle böyle. Kendi iradeleriyle doğum gerçekleşmediği için kendilerini anne karnında gibi hissetmeleri normal doğuma göre biraz daha uzun sürüyor.

Benim oğlumun da gaz sorunu var alakası yok tabi ki bağırsakları sterildi şimdi oturuyor dünya düzenine alışıyolar o yüzden oluyor 😂😂😂ayağımızla sütümüzün ne alakası varmış 😂

Valla ben giyinmiyorum cnm ama sana şunu söyleyebilirim bebişe gün ortası hariç akşam ve sabahları çorap üstüne de çoraplı pantolon giydiriyorum. Mesela az önceye kadar yarım kollu zıbın ve çorap giydirmiştim. Şimdi le çorabın üzerine patiklli pantolon giydirdimayaklatı sıcak olursa gazını daha rahat çıkartır birde bebeğin üşüyüp üşümediğini ayaklarına ve burnuna dokunman yeterli eğer soğuksa bil ki bebeğin üşğyordur . Bu arada anne sütü sıcaktır için rahat olsun
Aynen bende oyle yapıyorım canım pantolunu corabını gıydırıyrm aksam ustu olunca zaten cok sıcak yerde yasıyoruz ben sutu pompalayınca ılıklıgonı hıssdyrm sutun ama anlatamıyorum😩

Benim kızım 2 saatten fazla uyuyor. Zorla uyandırıp 3-4 saatte bir emziriyorum. Doğuma giren çocuk doktoru da 3-4 saatte bir emse yeter demişti ama bugün topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde ebe hafif sarılık var gibi dedi. Akşam üzeri kontrole gidicez 😔 vicdan azabı çekiyorum şu an , emzirmeye çok uzun süre ara verdiğim için.
İlk hafta 2 saatte bir beslemek gerek diye biliyorum geçmiş olsun birseyi yoktur merak etmeyin

X