2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğum yapan annelerimiz sizlere bir sorum var, bebeğim doğalı iki gün oldu. Bugün yüzü sarı gibi geldi bize 🥺 Çişimizi, kakamızı yapıyoruz, emerken şırıngayla mama takviyesi de yapıyoruz. Başka neye dikkat etmeliyiz, doktora gitmemiz gerekir mi geç kalmadan? Randevumuzu bu Cuma gününe vermişlerdi.

Doğum yapan annelerimiz sizlere bir sorum var, bebeğim doğalı iki gün oldu. Bugün yüzü sarı gibi geldi bize 🥺 Çişimizi, kakamızı yapıyoruz, emerken şırıngayla mama takviyesi de yapıyoruz. Başka neye dikkat etmeliyiz, doktora gitmemiz gerekir mi geç kalmadan? Randevumuzu bu Cuma gününe vermişlerdi.
2 saatten fazla uyuyor mu birde kan grubunuz nedir eşinizle sizin benm 0 + eşim a + di oğlum a + doğduğu için sarılıkla alakalı nir uyuşmazlık olmuştu 40 gün yüzünde uzayan sarılık olmuştu kandaki değeri düşüktü yüzü sarıysa blirübin için hastaneye götürün bence geçmiş olsun

Kızlar bebeğim emmiyor ve sütüm cok az geliyor naparsam yapayim tutturamıyorum göğsü. İki çekiyor bırakıyor oyun gibi oynuyor süt de gelmeyince mecbur mama veriyorum şırıngayla ama inanılmaz yoruldum benzer sorun yaşayan var mı nasıl aştınız

Kızlar benim minik 40 haftayı dün doldurdu. Kanala girmedi, sancı nişan hiçbir belirti yok malesef. Kilosu da doktora göre 4 e yakın. Sezeryan günü verdi yarına. Beklesek nasıl olur dedim beklesek zaten 4 ü geçecek normal doğum çok zor ben seni yine sezeryane almak zorunda kalcam üstüne riskler de var dedi. Ben dünden beri baya telaşlı endişeliyim. Sezeryandan korkuyorum sanırım 🥺 ne yapacağımı bilemiyorum. Sezeryan olan anneler durum çok mu zorlayıcı beni bilgilendirebilir misiniz lütfen :KK17::KK17:

Tatlım sarılığı kaç çıkmıştı?Eğer çok sarıysa tekrar bir ölçtürseniz.Gözünün beyaz kısmı nasıl? Bol bol emzir ve mama takviyesi yap şuan en önemlisi bu iyi beslenmesi şart, kakasi sarıysa sık sık yapıyorsa her beslenmeden sonra korkma sarılığı varsa atıyordur

Kızlar benim minik 40 haftayı dün doldurdu. Kanala girmedi, sancı nişan hiçbir belirti yok malesef. Kilosu da doktora göre 4 e yakın. Sezeryan günü verdi yarına. Beklesek nasıl olur dedim beklesek zaten 4 ü geçecek normal doğum çok zor ben seni yine sezeryane almak zorunda kalcam üstüne riskler de var dedi. Ben dünden beri baya telaşlı endişeliyim. Sezeryandan korkuyorum sanırım 🥺 ne yapacağımı bilemiyorum. Sezeryan olan anneler durum çok mu zorlayıcı beni bilgilendirebilir misiniz lütfen :KK17::KK17:
O senin bünyenle yapınla alakalı canım ilk sezaryanda inan çok kolay toparlamistim hiç zorlanmadim ama bu kez ne olur nasil olur bilmiyorum inşallah bu da öyle geçer. Zor geçen de oluyor ertesi güne hemen ayaklanan da biraz yapı biraz kilo biraz öncesindeki hareketlilik hali hepsi etkili sanırım ☺️ inşallah sağlıcakla kucağına alırsın 🙏

2 saatten fazla uyuyor mu birde kan grubunuz nedir eşinizle sizin benm 0 + eşim a + di oğlum a + doğduğu için sarılıkla alakalı nir uyuşmazlık olmuştu 40 gün yüzünde uzayan sarılık olmuştu kandaki değeri düşüktü yüzü sarıysa blirübin için hastaneye götürün bence geçmiş olsun
2 saatten fazla uyuduğu oluyor, kısa kısa emmeye başladı, doktorumuza ulaşalım o zaman, çok teşekkür ederim

Kızlar haftaya doğumum olacak benim de ama ayaklarımın ödemi çok rahatsız ediyor ya doğumdan sonra hemen geçiyor değil mi😣 öyle tombik tombik hiç hoslanmiyorum eğilince falan da rahatsiz ediyor parmaklarim terliyor resmen tombiklikten😂

Tatlım sarılığı kaç çıkmıştı?Eğer çok sarıysa tekrar bir ölçtürseniz.Gözünün beyaz kısmı nasıl? Bol bol emzir ve mama takviyesi yap şuan en önemlisi bu iyi beslenmesi şart, kakasi sarıysa sık sık yapıyorsa her beslenmeden sonra korkma sarılığı varsa atıyordur
Gözünün beyazı beyaz şu an. Şırıngayla mama takviyesi yapıyoruz. 2-3 saatte bir 1-2 şırınga anca alıyor. Kakası koyu yeşil-siyah gibi hala 🥺

Aslında herşey normal ama hipoglisemi oldugum icin diyabetli sayiliyorum sezeryan olacağım sanırım ben de cok korkuyorum sezeryandan ama ameliyata girip dikişimi yapacak olan hemsire yakın arkadasım. Onla konustum bu korkularımı. Başında biri duracak her an kontrol altında olacaksın, acı degil dokunmaları hissedeceksin, en fazla miden bulanabilir, bebek çıkarılırken iceri giren havadan dolayı baskı yapıp omzuna agri girebilir dedi, zaten bebek cikinca ona bakmaktan bisey anlamayacaksın dedi, spinal iğnesi zaten hic acitmiyormus kasları rahat bırakıp kıpırdamadan durmak gerekmiş. Panik yaparsak bebek ciktiktan sonra sakinlestirici veriyorlarmiş. Odaya cikinca baş agrisi olmasin diye bitter cikolata veya sade kahve icilmesi gerekiyormus. 3-4 saat sonrasinda da biskuvi cay veriyorlarmis, sonra yemekte komposto corba, bir sure sivi besleniliyormuş, gaz cikarip yurudukten sonra da bisey kalmiyormuş 😊 insallah cok kolay geçer, genelde korkan herkes bu muydu diyomuş ne rahatmış diyormuş cikinca.

Taze anneler 🥰Doğumdan sonra hangi antibiyotiği kullandınız acaba ? Dün akşam antibiyotiğe başladım. Gece bebeğim güzel emdi. Bugün iştahsız biraz. Zor tutuyor memeyi. Sütün tadı mı değişti acaba diyorum o_O

Benim kızım 2 saatten fazla uyuyor. Zorla uyandırıp 3-4 saatte bir emziriyorum. Doğuma giren çocuk doktoru da 3-4 saatte bir emse yeter demişti ama bugün topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde ebe hafif sarılık var gibi dedi. Akşam üzeri kontrole gidicez 😔 vicdan azabı çekiyorum şu an , emzirmeye çok uzun süre ara verdiğim için.

O senin bünyenle yapınla alakalı canım ilk sezaryanda inan çok kolay toparlamistim hiç zorlanmadim ama bu kez ne olur nasil olur bilmiyorum inşallah bu da öyle geçer. Zor geçen de oluyor ertesi güne hemen ayaklanan da biraz yapı biraz kilo biraz öncesindeki hareketlilik hali
Valla ben zaten kilolu hamile kaldım işim zor o zaman 😞

Aslında herşey normal ama hipoglisemi oldugum icin diyabetli sayiliyorum sezeryan olacağım sanırım ben de cok korkuyorum sezeryandan ama ameliyata girip dikişimi yapacak olan hemsire yakın arkadasım. Onla konustum bu korkularımı. Başında biri duracak her an kontrol altında olacaksın, acı degil dokunmaları hissedeceksin, en fazla miden bulanabilir, bebek çıkarılırken iceri giren havadan dolayı baskı yapıp omzuna agri girebilir dedi, zaten bebek cikinca ona bakmaktan bisey anlamayacaksın dedi, spinal iğnesi zaten hic acitmiyormus kasları rahat bırakıp kıpırdamadan durmak gerekmiş. Panik yaparsak bebek ciktiktan sonra sakinlestirici veriyorlarmiş. Odaya cikinca baş agrisi olmasin diye bitter cikolata veya sade kahve icilmesi gerekiyormus. 3-4 saat sonrasinda da biskuvi cay veriyorlarmis, sonra yemekte komposto corba, bir sure sivi besleniliyormuş, gaz cikarip yurudukten sonra da bisey kalmiyormuş 😊 insallah cok kolay geçer, genelde korkan herkes bu muydu diyomuş ne rahatmış diyormuş cikinca.
Acaba hissedecek miyim ya tansiyonum düşerse ya paniklersem bi sürü soru var aklımda😕 sonrasında çok ağrı acı olur mu 😕Allahım inşallah ben de bu muymuş korktuğum derim 🙇‍♀️🥺 spinal baş ağrısı yapıyor dedi epidural önerdi benim doktor. Genel anestezi için de uyanırken canın çok yanar bi yandan bebek emzirmen gerek epidural daha konforlu en azından ağrı kesici kısmı 5-6 saat daha sürüyor dedi. Spinal ve epidural arasında bi fark yok sanırım bilemedim 🤷‍♀️

Acaba hissedecek miyim ya tansiyonum düşerse ya paniklersem bi sürü soru var aklımda😕 sonrasında çok ağrı acı olur mu 😕Allahım inşallah ben de bu muymuş korktuğum derim 🙇‍♀️🥺 spinal baş ağrısı yapıyor dedi epidural önerdi benim doktor. Genel anestezi için de uyanırken canın çok yanar bi yandan bebek emzirmen gerek epidural daha konforlu en azından ağrı kesici kısmı 5-6 saat daha sürüyor dedi. Spinal ve epidural arasında bi fark yok sanırım bilemedim 🤷‍♀️
Aynı korkuları yasiyorum ben de. Ama kontrol altinda olacagimiz için herhangi bi terslikte mudahale edilecek durumda olacagiz. Acıyı hissedip hissetmedigimizi anlamadan başlamazlar bence 😊 tansiyonumuz da duserse damar yolundan verirler biseyler takip ettikleri icin. Aslında tamamen guvenip kendimizi teslim edip sadece bebege odaklanmamiz lazim, bunlari dusunursek cidden altindan kalkamayiz, asiri panik oluruz. Ama gel de beyne söz geçir cok iyi anliyorum sizi😁atlaticaz insallah. Epidural-spinal seçimi doktorunuza kalmiş tabi bilemem ama insallah cok cok kolay geçer korktugumuza değmez 🙏🏻😊

Kızlar sağ kasığıma bir ağrı girdi böyle iğne batması gibi ama kımıldayacaksın. Biraz bel ağrısı var bir de biraz da adet olacakmış hissi. Vajina içindeki kemik sanki sızlıyor . Bunlar doğum belirtisi olabilir mi?

Benim kızım 2 saatten fazla uyuyor. Zorla uyandırıp 3-4 saatte bir emziriyorum. Doğuma giren çocuk doktoru da 3-4 saatte bir emse yeter demişti ama bugün topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde ebe hafif sarılık var gibi dedi. Akşam üzeri kontrole gidicez 😔 vicdan azabı çekiyorum şu an , emzirmeye çok uzun süre ara verdiğim için.
Görüştüğüm çocuk doktoru minimum 45 dakika ile 2,5 saat aralığında emzir dedi. Yani emzirme saati 2.5 saati geçmesin dedi. Dün görüştüm doktorla çok da bilgili ve tecrübeli bir doktor . Sarılıktan çok korktuğum için sordum rengi sarı gibi geliyo diye hayır normal rengi dedi . Bugün topuk kanı için sağlık ocağına gittim hem hemşire hem de doktor sarılık gibi duruyo dedi ben sağlık ocağına hiç güvenmiyorum çocuğun kilosu bile dünden 2 kilo fazla çıktı imkansız yani . Boyu farklı . Benim tansiyonum yüksekmiş vs vs yani sağlık ocakları resmen felaket tellalları. Ama ben hamileliğimden tecrübeliyim kaç kere beni korkutup acil hastaneye gönderdiler de hiç bişey çıkmıyodu hep sonuç olarak. Yani siz çocuk doktoruyla görüşün sağlık ocakları pişmanlıktır😃

X