2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba, ölçümlerin ortalaması mi 3 hafta geri çıktı yoksa ornegin karın çevresi vs mi? Benim karın çevresi 2 hafta geri çıkıyor mesela kilosu da biraz az, ortalama olarak da 1 hafta geride. Benim suyum azaldı sınıra yakın ona bağlıyorum, nst normal çıkıyor. Yarın tekrar kontrole gitcem tarih verir diye düşünüyorum su azlığından dolayı.
Bacak boyu haftasıyla uyumlu ama kafa ve karın ölçümü geride çıktı doktorda şaşırdı defalarca ölçtü o yüzden hatta geçen haftaki kontrolde kilosu 2600dü bu hafta 2380 ölçtü. Ama nst, doppler ve suyu normal bilemiyorum belki pozisyonundandı biraz hareketliydi 😕

37+0 da benimde öyle çıktı.. ondan önce 35 te gitmiştim o zaman bazı ölçümleri ileri bazıları da uyumlu çıktı. 37 de iste 35 civarı falan çıktı. Doktorum karın bölgesinin haftayla uyumlu olmasının önemli olduğunu söylemişti. Bu haftalarda ölçümlere çok takılmayız önemli olan suyu nst demişti. Açıkçası doktordan çıkınca bende bi şok olmuştum beklemiyordum böyle bi sonuç. Pozisyonu etkilemiştir diye düşünüyorum.
Cuma günü tekrar kontrole gideceğiz o zamanda yine benzer şekilde çıkarsa haftaya doğum olacak bilmiyorum daha önce karşılaşmamıştık böyle durumla. Önceki haftalarda da 1-2hafta ileri geri olabiliyordu ama o kadarlık esnemeyi normal sayıyorlar ama bu sefer 3-4hafta fark ediyor. Özellikle karın ve baş ölçümünde 😕
Doktorum hareketlerini çok sıkı takip et ve dikkat et dedi en ufak bi farklılık ya da azalma hissedersen saat kaç olursa olsun hemen beni ara dedi. Umarım yolundadır herşey ve ölçümler yanlıştır🥺

Bacak boyu haftasıyla uyumlu ama kafa ve karın ölçümü geride çıktı doktorda şaşırdı defalarca ölçtü o yüzden hatta geçen haftaki kontrolde kilosu 2600dü bu hafta 2380 ölçtü. Ama nst, doppler ve suyu normal bilemiyorum belki pozisyonundandı biraz hareketliydi 😕
Sağlığında sıkıntı yoksa boyuna kilosuna takılmayın bence içinizi ferah tutun 🥰 39 da bebeğim 3400 kg çıktı son zamanlarda ölçümler yanlış olabilir dedi benim doktor çok takılmayın dedi. Sağlıklı doğsunlar hayırlı olsunlar ❤️

Merhaba, bugün sizinle aynı durumu yaşadım, 36+0 kontrolüm vardı kilosu 2450 çıktı, geçen hafta 35+1 de 2600 dü. Kendimde kilo almamışım, doktor endişe edici bir şey yok dedi, bu haftalar olabilir böyle şeyler dedi ama ben tedirgin oldum. Nst falan diğer herşey normal yinede içim huzursuz 😔 inşallah hatalı ölçümdür, bir problem yoktur, bebişlerimiz iyidir 🙏 Rica etsem cuma günü beni de haberdar eder misiniz durumunuzdan, benim doktorum 1 hafta sonra çağırdı tekrar. Güzel haberlerinizi bekliyorum inşallah 🙏🍀

Pozisyonla alakalı olabilir sen beslenmene biraz daha yüklen bı daha ki kontrole kadar ben öyle yapmaya çalışıyorum zorluyorum kendimi

Merhaba, bugün sizinle aynı durumu yaşadım, 36+0 kontrolüm vardı kilosu 2450 çıktı, geçen hafta 35+1 de 2600 dü. Kendimde kilo almamışım, doktor endişe edici bir şey yok dedi, bu haftalar olabilir böyle şeyler dedi ama ben tedirgin oldum. Nst falan diğer herşey normal yinede içim huzursuz 😔 inşallah hatalı ölçümdür, bir problem yoktur, bebişlerimiz iyidir 🙏 Rica etsem cuma günü beni de haberdar eder misiniz durumunuzdan, benim doktorum 1 hafta sonra çağırdı tekrar. Güzel haberlerinizi bekliyorum inşallah 🙏🍀
Benim bebeğim de ultrason ölçümlerinden 400 gr eksik doğdu . Ama hiç önemli değil bunlara kafanızı takmayın bence. Son haftalar psikolojiniz çok önemli. Sıkıntı stres yapmayın. 3400 doğup küvöze giren, 2400 doğup girmeyen bebek var. Önemli olan sağlıklı olması. 🌸

Benim bebeğim de ultrason ölçümlerinden 400 gr eksik doğdu . Ama hiç önemli değil bunlara kafanızı takmayın bence. Son haftalar psikolojiniz çok önemli. Sıkıntı stres yapmayın. 3400 doğup küvöze giren, 2400 doğup girmeyen bebek var. Önemli olan sağlıklı olması. 🌸
Teşekkür ederim cevabınız için, çok doğru söylüyorsunuz en önemlisi sağlıklı olmaları 🙏 Allah bütün bebişlere sağlık versin, hepimizin yüzünü güldürsün inşallah ❤️

Cuma günü tekrar kontrole gideceğiz o zamanda yine benzer şekilde çıkarsa haftaya doğum olacak bilmiyorum daha önce karşılaşmamıştık böyle durumla. Önceki haftalarda da 1-2hafta ileri geri olabiliyordu ama o kadarlık esnemeyi normal sayıyorlar ama bu sefer 3-4hafta fark ediyor. Özellikle karın ve baş ölçümünde 😕
Doktorum hareketlerini çok sıkı takip et ve dikkat et dedi en ufak bi farklılık ya da azalma hissedersen saat kaç olursa olsun hemen beni ara dedi. Umarım yolundadır herşey ve ölçümler yanlıştır🥺
Canım yemene içmene dikkat et ama kendini de o kadar strese sokma.. nu haftaya kadar normal bir şekilde gelmiş bu saatten sonra ölçümü bir öncekinden bile geri çıkmasının bi açıklamasının tek açıklaması ölçüm ve pozisyondan kaynaklı bence bak kaç arkadaşın başına gelmiş kendini strese sokma. Bakalım yarın bende tekrar kontrole gidicem ölçümleri ne olacak yazarım yine sana

Sezaryen olan arkadaşlar, boğazım balgam dolu sanki hırıl hırıl ama öksüremiyorum dikişlerim acıyo acaba napsam sizde de oldu mu 😭

Sezaryen olan arkadaşlar, boğazım balgam dolu sanki hırıl hırıl ama öksüremiyorum dikişlerim acıyo acaba napsam sizde de oldu mu 😭

Canim benimde genel anestezi sonrasi oldu birkac gün neyaptiysam olmadi hatta kanli balgam geldi bir seferinde

X