2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Perşembe günü sabah 11:30 da sezaryen olacağım dualarınızı eksik etmeyin dostlar çok korkuyorum esasında :KK43: Açılmam yine yoktu, sancı biraz çıktı, rahim ağzı kapalı dedi kilosu da çok artmış normal daha gelmez suyu da çok azalmış dedi doktorum 39+0'da sezaryene giriyorum.
Emziren anne çayı aldım gaz çıkarmak için etkili mi aynı zamanda bilen var mı? Hastanede uzun kalmak istemiyorum
Şekersiz komposto tavsiye ederim gaz için ve üşütme sakın ve bol yürü bugün 4. Günüm az önce çocuk uyur uyumaz ev sildim hastaneden geldiğimde de banyo lavabosu klozeti temizlemiştim tek sırrı yürümek bol bol hastanede gece kalkıp deli gibi yürüdüm hemşire hanım yavaş yavaş dedi hatta 😬çıkacak o gaz olumlu düşün 🙏🏻

Sezaryen olan arkadaşlar, boğazım balgam dolu sanki hırıl hırıl ama öksüremiyorum dikişlerim acıyo acaba napsam sizde de oldu mu 😭
Çok mu ağrıyor ? Benim de hafif hafif ağrıyor öksürükte dikişim sadece su içince geçmiyor mu ? balgam söktürücü fln sakın alma olur mu daha öksürtür ılık şeyler iç canım 💜

Şekersiz komposto tavsiye ederim gaz için ve üşütme sakın ve bol yürü bugün 4. Günüm az önce çocuk uyur uyumaz ev sildim hastaneden geldiğimde de banyo lavabosu klozeti temizlemiştim tek sırrı yürümek bol bol hastanede gece kalkıp deli gibi yürüdüm hemşire hanım yavaş yavaş dedi hatta 😬çıkacak o gaz olumlu düşün 🙏🏻
Annem komposto yapıp termosla getirecek o gün için ama ekstra işime yarar belki diye aldım. Maşallah sen azimliymişsin hemen öyle 4. gün temizlik yapacak kadar iyi oldun mu ay darısı bana :KK68: bebek ilk mi ikinci mi?

A arven84 canimm nasilsin?dogum yaptin mi?iyimisin ??merak ettim seni ...insallah saglikla guzel haberler verirsin🥰🥰🙏
Canımmm ben dün doğurdum oğluşuma kavuştum tam 40+0 da geldi normal doğum yaptım çok şükür nasıl oldu ben de anlamadım doktorda ben de şoktayız😂birkaç saat içinde doğurdum diyebilirim müthiş bir duyguymuş tarifi yok😍 Rabbim sana ve burda henüz doğurmamış arkadaşlara kolay doğumlar nasip etsin inşallah💕

Canımmm ben dün doğurdum oğluşuma kavuştum tam 40+0 da geldi normal doğum yaptım çok şükür nasıl oldu ben de anlamadım doktorda ben de şoktayız😂birkaç saat içinde doğurdum diyebilirim müthiş bir duyguymuş tarifi yok😍 Rabbim sana ve burda henüz doğurmamış arkadaşlara kolay doğumlar nasip etsin inşallah💕
Suyun falan mı geldi canım nasıl oldu 🥰

Annem komposto yapıp termosla getirecek o gün için ama ekstra işime yarar belki diye aldım. Maşallah sen azimliymişsin hemen öyle 4. gün temizlik yapacak kadar iyi oldun mu ay darısı bana :KK68: bebek ilk mi ikinci mi?
Benim annem de termosla getirdi kompostoyu 🥲annelik 🥲 ben çok harektliyim zaten kendi hayatımda o yüzden çabuk kalktım ben sezaryeni kendi açımdan çok sevdim çok rahattı inşallah sen de öyle olacaksın 🙏🏻İlk bebek benim 💙 benim de başka sorunlarım oldu ama bebekle ilgili umarım sizin olmaz heeeer şey mükemmel olur inşallah 🙏🏻

Benim annem de termosla getirdi kompostoyu 🥲annelik 🥲 ben çok harektliyim zaten kendi hayatımda o yüzden çabuk kalktım ben sezaryeni kendi açımdan çok sevdim çok rahattı inşallah sen de öyle olacaksın 🙏🏻İlk bebek benim 💙 benim de başka sorunlarım oldu ama bebekle ilgili umarım sizin olmaz heeeer şey mükemmel olur inşallah 🙏🏻
Canım sen neden sezeryan olmuştun

Canım sen neden sezeryan olmuştun
Ben tercih ettim sezaryeni yani normal doğum bana zor geliyordu düşündükçe o yüzden bir de başka türlü korkularım vardı 🙏🏻Pişman etmedi Allah çok şükür neskafe fln bile almıştım baş ağrısı yaşarım diye bir tane bile içmedim mesela . Ama her biri bir deneyim normal doğum yaptı A arven84 onunki insanı normal doğuma teşvik eder öyle güzel bir gün yazsın da okusun herkes çok güzel maşşallah 🧿🧿🧿💜 bence sakin olursan hepsi güzel ya valla 😍

Gözün aydın canimm nasıl dogurdun bana da tüyo ver 😅😅
Benim ne sancım var ne açılma ..
Cuma 41. Hafta 🥺🥺🥺

Anestezidendir genel anestezi mi oldunuz?
Evet ondan, genel oldum ben :/
Benimde ayni.. hirilti var.. oksurmek istemiyorum disiklerim aciyor ama öksurmezsemde cok rahatsiz ediyor.. genel anestezi oldum ben.. sanirim o sebepten dolayi oluyor..
Bu arada yuruyebildiniz mi ben cok zorlaniyorum..:KK43:
Evet o yüzdenmiş, ılık ılık su içiyorum küçük küçük öhö öhölerle boğazımı temizlemeye çalısıyorum. Beni hemen o gün akşam üzeri yürüttüler hiç durdurmadı hemşireler. Gaz ve büyük tuvalete cıkardım çok rahatlattı fark etti. Şimdidi de evde dolaşıyorum ama illa ki oturup kalkarkan acıyo sızlıyo çok eğilmemeye, çömelmemeye çalısıyorum. İlk kalktığımda hala iki büklüm kalıyorum sonra yürüdükçe düzeliyorum normal yani canım. Ama kötüyüm diye yatağa bağlama kendini evin içinde dolaş açılsın kasların
Çok mu ağrıyor ? Benim de hafif hafif ağrıyor öksürükte dikişim sadece su içince geçmiyor mu ? balgam söktürücü fln sakın alma olur mu daha öksürtür ılık şeyler iç canım 💜
Öksürdükçe, güldükçe ağrıyor canım. Valla en iyisi ılık yudum yudum su içmek boğazı yumuşak tutmak. Biraz baktım sıcak buhar solumak fln da acıyomuş balgamı sökermiş. Birde küçük küçük boğazını temizle ılık ballı su, bal limon gibi canım öyle öyle geçecek sanırım. Balgam söktürücü almıcam yeni yeni damla damla süt geliyo zaten etkilenmesin sağol canım❤️

Perşembe günü sabah 11:30 da sezaryen olacağım dualarınızı eksik etmeyin dostlar çok korkuyorum esasında :KK43: Açılmam yine yoktu, sancı biraz çıktı, rahim ağzı kapalı dedi kilosu da çok artmış normal daha gelmez suyu da çok azalmış dedi doktorum 39+0'da sezaryene giriyorum.
Emziren anne çayı aldım gaz çıkarmak için etkili mi aynı zamanda bilen var mı? Hastanede uzun kalmak istemiyorum
Malesef etkili değil. Evde kayısı kompostosu yapıp hastaneye götürebilirsin gaz için baya etkili. Belli bi süre içerisinde gaz çıkmazsa lavman yapıyorlar 24 veya 48 saat emin değilim.

Mamayı düne kadarveriyordum bugün vermiyorumartık annesütü yapmaya çalıştım inşallah gece de çok ağlamazsa vermicem karsrverdim sütümden bugün çok verim aldıkşimdiye kadar yok gibiydi diyebilirim kaçıncı günde artışa geçer onu merak ediyorum aslınds bi kıstası var mı diye 🥺
Ben de bunu çok merak ediyorum.

Arkadaşlar merhaba 👋
Sol bacak ve genital bölge birleşim yeri hafif kasık bölgesi gibi diyebilirim sancı var. Kramp gibi giriyor. Hatta genital bölgenin sol kısmı bile kasılıyor gibi oluyor.
Var mı bu haftalarda aynı durumu yaşayan? 2.bebegim ama 1.bebegimde bunu yaşamamıştım. Yalancı kasılmalar bunlar mı?

Ben tercih ettim sezaryeni yani normal doğum bana zor geliyordu düşündükçe o yüzden bir de başka türlü korkularım vardı 🙏🏻Pişman etmedi Allah çok şükür neskafe fln bile almıştım baş ağrısı yaşarım diye bir tane bile içmedim mesela . Ama her biri bir deneyim normal doğum yaptı A arven84 onunki insanı normal doğuma teşvik eder öyle güzel bir gün yazsın da okusun herkes çok güzel maşşallah 🧿🧿🧿💜 bence sakin olursan hepsi güzel ya valla 😍
Canım önemli olan sağlıcakla kucağına almak mesela günü geldi bnim bebek gelmiyor sancım falan yok açılmam var mı çatım uygun mu bilmiyorum aşırı gerginim. Yürüyüş falan pek yapamıyorum bel fıtığı sorunum var 5 dakika ayakta kalayım sol bacağıma şiddetli ağrı geliyor yani bilmiyorm kızım gelmiyor istemiyor sanırım beni 🥺

Kızlar aşırı moralim bozuk, acaba bilen duyan bi fikri olan varsa ne olur yazsın kafayı yicem. Sütüm geliyo zannediyodum ben gelmiyomuş, belki 1-2 damladır neyse bugün bebek hiç emmek istemedi hep uykuluydu. Memeye veriyorum uyuyor vs. Süt sağma cihazı getirdiler. Ben sağıma başladım ağrı falan yok ama bildiğiniz batikon rengi bir kızıl kahve, kan deseniz kan değil kolosturum desen o değil ne olduğu belirsiz kola gibi bişey boşaldı mememden. Pijamam falan battı. Ve ilk gün de hemşireler sıktığında o sıvı gelmişti ama az miktar olduğu için anlayamadık.

doktor geldi anlamadi, hemşireler zaten bilmiyor. Yarın cerrah görsün dediler, emzirme kesildi sadece mama veriliyor. Şu an sağim yaptığım o göğsümde hafif ağrı var ve çok korkuyorum bebek o sıvıdan içti. Halbuki çişini falan normqlvyapiyo emdikten sonra gaz çıkarıyodu. Şaştım kaldım ağlamaktan bi hal oldum başına böyle bişey gelen duydunuz mu hiç? Çok moralim bozuk

Canım önemli olan sağlıcakla kucağına almak mesela günü geldi bnim bebek gelmiyor sancım falan yok açılmam var mı çatım uygun mu bilmiyorum aşırı gerginim. Yürüyüş falan pek yapamıyorum bel fıtığı sorunum var 5 dakika ayakta kalayım sol bacağıma şiddetli ağrı geliyor yani bilmiyorm kızım gelmiyor istemiyor sanırım beni 🥺
Ah canım benim de öyle 🥺
Gelmiyo vallahi gelmiyooo 41. Haftaya giriyoruz cuma günü ne sancı var ne açılma var hicbisey yokk.. cuma son ama artikk yine aynı şekilde olursa sezeryan günü alacağım ctesi pazar gidip sezeryan olucam vallahi gına geldi 🥺
O kadar yürüyorum temizlik yapıyorum ilişki vs ama yokk gram açılma yok rahim kapalı sancı 0 vallaha tükendim

X