2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende tanıdık birine sordum çocuk Dr sor dedi bende yarın hem kendi Dr ma hem çocuk Dr na soracagım bakalım ne diyecekler
sen kendi druna sorduğunda beni de bilgilendirir misin cnm?
Tabi ki sen de haberdar edersen bebiş açısından da öğrenmiş oluruz☺️
Kizlar kizimi saglikla kucagima aldim.. cok sukur rabbime.. darisi basiniza insallah.. tarifsiz bir mutluluk.. dualarim dogumu bekleyen butun annelere..
Oy çok şükür hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün minik 😍😍

Kızlar ağda konusunu sorucam size ☺️
bu hafta ağda yaptırayım diyorum ama doğumun başlamasına sebep olur mu sizce 🙊
Doktorum da cuma günü başlayacak yeni hastanede göreve. O olmadan doğuma girmek istemiyorum :bicak:
Valla ben yaptırdım hiç de doğum falan başlamadı 😕 başlatsaydı iyiydi :KK53::KK53: 38 biterken doğuma temiz gireyim demiştim hala bi tık yok 🙈 ama orası hassaslaşıyor mu nedir normalden bi tık fazla acıyor.:KK64:

Kızlar nasılsınız,
Bugün 37+1 kontrolümüz vardı ama haberler pek güzel değil malesef.
Geçen haftaki kontrolümüzde herşey normaldi ama bugün haftasının neredeyse 3 hafta gerisinde çıktı. Nst, suyu, kan akımı hepsi normal doktorumda şaşırdı. Sıkı takibe başladık 2 günde 1 nst ve kontrol var artık ölçümler yine bu şekilde devam eder geri çıkarsa haftaya bebeği alacak. Şaşkınım ve üzgünüm böyle bir durum beklemiyordum.
Var mı böyle bir şey yaşayan aranızda?
gecen hafta hersey normal olup şimdi nasıl 3 hafta geriden olabilir ki?
bence ölçğmle alakalı bi sıkıntı olmasın doktor tekrar tekrar ölçüm yaptı mı?

gecen hafta hersey normal olup şimdi nasıl 3 hafta geriden olabilir ki?
bence ölçğmle alakalı bi sıkıntı olmasın doktor tekrar tekrar ölçüm yaptı mı?
Evet neredeyse 10 kere tekrarladı ölçümleri kendiside ölçümlerde bebek pozisyonundan dolayo hata olabileceğini söyledi ama riskede atmak istemedi Cuma günü olan sonuçlara göre değerlendirme yapılacak. 😔

Umutumut82 Umutumut82 cnm ela bebişi işitme testine götürdün mü? bana 3 gün önsesi banyo yaptırıp öyle getirin demişlerdi eger götürdüysen size de öyle bişey söylediler mi?

Canim bize yika falan demediler bakildi ama 6 ay sonra tekrardan bakilacak

Kızlar kalp kontrolumuzds kalbin bazi alanlarinda hafif kalinlasma var dedi. Gebelikte şekee problemi olunca olabiliyormuş takibe alindi. Benim gibi gebelikte şeker problemi olanlarda dogumdan 1 ay sonra cocuk kalp dojtoruna muayene olmali.

Kızlar nasılsınız,
Geçen haftaki kontrolümüzde herşey normaldi ama bugün haftasının neredeyse 3 hafta gerisinde çıktı. Nst, suyu, kan akımı hepsi normal doktorumda şaşırdı. Sıkı takibe başladık 2 günde 1 nst ve kontrol var artık ölçümler yine bu şekilde devam eder geri çıkarsa haftaya bebeği alacak. Şaşkınım ve üzgünüm böyle bir durum beklemiyordum.
37+0 da benimde öyle çıktı.. ondan önce 35 te gitmiştim o zaman bazı ölçümleri ileri bazıları da uyumlu çıktı. 37 de iste 35 civarı falan çıktı. Doktorum karın bölgesinin haftayla uyumlu olmasının önemli olduğunu söylemişti. Bu haftalarda ölçümlere çok takılmayız önemli olan suyu nst demişti. Açıkçası doktordan çıkınca bende bi şok olmuştum beklemiyordum böyle bi sonuç. Pozisyonu etkilemiştir diye düşünüyorum.

37+0 da benimde öyle çıktı.. ondan önce 35 te gitmiştim o zaman bazı ölçümleri ileri bazıları da uyumlu çıktı. 37 de iste 35 civarı falan çıktı. Doktorum karın bölgesinin haftayla uyumlu olmasının önemli olduğunu söylemişti. Bu haftalarda ölçümlere çok takılmayız önemli olan suyu nst demişti. Açıkçası doktordan çıkınca bende bi şok olmuştum beklemiyordum böyle bi sonuç. Pozisyonu etkilemiştir diye düşünüyorum.
Flzozlm Flzozlm Benim de 34 te ileri bile cikan ölçümler vardı, dün gittim 36 da geri cikti ölçümler 1-2 hafta. Sadece karın çevresi günü ile uyumlu cikti demek ki normal. Doktor da bisey demedi. Boyu da aynı cıktı mesela 2 hafta öncesiyle hic uzamamis gibi gorunuyor. Diger seyler normalse takmaya gerek yok diye dusunuyorum.

Kızlar nasılsınız,
Merhaba, ölçümlerin ortalaması mi 3 hafta geri çıktı yoksa ornegin karın çevresi vs mi? Benim karın çevresi 2 hafta geri çıkıyor mesela kilosu da biraz az, ortalama olarak da 1 hafta geride. Benim suyum azaldı sınıra yakın ona bağlıyorum, nst normal çıkıyor. Yarın tekrar kontrole gitcem tarih verir diye düşünüyorum su azlığından dolayı.

Merhaba Kizlar Ben Topik Arıyorum Ama Bulamadım Bir Türlü 🙈 Bir aylık Gebeyim Süreci Takip Eden Arkadaslar Var mı Bildiginiz Topik Yerinde: )

Kizlar bu konuyu ben de merak ediyorum dr.lariniza danisinca buraya da yazabilir misiniz, ben de danisacagim bakalim benim doktor ne diyecek. Ben de 40i cikinca olurum diyodum ama vaka sayilari arttikca da korkuyorum bi an once olmak istiyorum
Ben yarın sormayı unutmazsam yazarım cnm
Bana anestezi uzmanı aşı olmayı düşünüyorsanız en az 2 hafta geçmesi gerekir dedi.
bu gidişle 40 tan sonra olurum galiba

Herhangi bir sure beklemek gerektigiyle ilgili bisey dedi mi? Dogumdan ne kadar sure sonra olmalıyiz acaba

Bana sadece vurul dsdi ama zamanini sormak aklima gelmedi bu arada biontec aşisi yok kalmamis çin aşisi var sadece. Ben oyuzden beklemeyi dusunuyorum

Kızlar ağda konusunu sorucam size ☺️
bu hafta ağda yaptırayım diyorum ama doğumun başlamasına sebep olur mu sizce 🙊
Doktorum da cuma günü başlayacak yeni hastanede göreve. O olmadan doğuma girmek istemiyorum :bicak:
İnternette ağda vs durumları 1hafta önceden halledin diyordu bir yerde enfeksiyon riski vs olmaması için:)
bu gidişle 40 tan sonra olurum galiba
Özellikle pıhtılaşma problemi olanlar hamilelik ve doğumda pıhtılaşma yarattığı için aşilarinda böyle bir etkisi olduğundan 40 i beklemek en mantıklısı.
Mesela ben doğumdan sonra 21 gün daha kan sulandırıcı iğne kullanicam demekki risk hala var.

Güzel mesaj yazan herkese teşekkür ederim, doğum yapan arkadaşları da kutluyorum. Ultrason ölçümlerime takılmayin benim bebe 3600 doğdu ultrasondan 200 gr eksik. 55 cm boy ultrasondan +4 cm fazla çıktı. İki eksik bi fazla koyun kafaya takmayin. Önemli olan çıkınca emzirebilmek bol bol. Bebeğin toparlamasi sizin de toparlamaniz için çok önemli.

günydınn kızlar
bugün 37+4 üz ve ben son zamanlarda aşır uyumaya başladım benim gibi olan var mı ?
gece cok gec yatıyorum . normalde 12 gibi uyuyıp gece 2-3 defa uyanır 9 da uyanırdım.
şimdi 2 gibi uyuyorum sabah 9 da kalkıyrum tekrar uyuyorum 11-12 gibi kalkıyorum tamamen.

bebek hareket ediyor ama böyle soluma dönünce ya da illa ilgilenip konuşunca . hareketleri azaldı gibi geliyor korkuyorum o yüzden.
ama yani hareket ediyor . günde 10 hareket diyorlar. ben böyle kafama takıp sola yatıp okşayıp konuşunca falan3-4 tekme attıgı böyle kendini ittirerek kayma harekeit yaptıgı oluyor.
yarın kontorülüm var panik mi yapıyorum acaba zaman yaklaştıkca
Canım kapat gözlerini uyu nolur benim için de uyu hatta nolur 😂

X