2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar cumartesi günü sancılarım başladığında hastaneden yazmıştım iyi dilekte bulanan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum38+3de normal doğumla bebeğimiz dünyaya geldi, 1 cm açılma ile hastaneye gittim, açılmam çok geç oldu yaklaşık 13 saat kadar doğumu bekledik biraz yorulduk derken miniğimi kucağımda buldum Normal doğum düşünen ve ilk doğum yapacak olan arkadaşlar, öncelikle sancılardan korkmayın doğumdan önce bol bol yürüyüş, nefes egzersizi ve perine masajı yapın ayrıca günü geçen arkadaşlar süreci hızlandırmak isteyen varsa ben doğumdan bir gün önce tabi süreci bu denli hızlandıracağını bilmeyerek eğilmeli çökmeli temizlik yaptım o gece sancım başlamıştı. Allah hepimizin öncelikle doğumu bekleyen arkadaşların yardımcısı olsun

o ne ki ? Doktorum izinde malesef 06.08 de geliyor baska baska doktorlara gidiyorum o da hosuma hic gitmiyor
Benim 27 28. Hafta gibi kollarımda ve karnımda kırmızı lekeler olmaya başladı. Bir anda çıktılar neredeyse. O zaman doktora söylemiştim, kolestaz (benim aklımda karaciğer değerleri ile ilgili bi şey diye kalmıştı adını burda konuşulunca hatırladım) olmasını istemem, Kaşıntı eşlik etmediği için beklemiyorum ama içimiz rahat etsin bi bakalım demişti. Kendi de incelemişti göz ile. Daha çok kılcal damar çatlağı ( tam dediğini unuttum, toplaşması gibi ) bir şeylere benziyor dedi. Baktırdık yine de, çıkmadı bir sorun.

Erken doğum riski yüzünden progestran ve proluton iğne yapılıyordu. Bunların etkisi olarak bazen de sadece hamilelik hormonlarından dolayı kırmızı noktacıklar olabilirmiş. Bende de bi çok oldu. Hatta bazıları kabarık gibi.

İlla bir çıkacak diye endişe etmeyin :) çıkmayanı da var. Ama benim dr da hemen tahlil istemişti o yüzden yine de hemen baktırın.

Bununla gecmis olsun canim. Saglikla büyüt meleğini

Masallah canim keyifle sağlikla büyüt bebisini

Yeni doğum haberleri gelmiş ya çok mutlu oldum ❤ Kızlar tüm güzel dilekleriniz için bende çok teşekkür ediyorum, yeni doğum yapan herkesin bebislerini ve annelerimizi tebrik ediyorum, güle güle büyüsün yavrularımız bahtlari hep açık olsun☺ Bekleyen tüm annelerimiz de hayırlısıyla saglikla kolaylıkla doğum haberleriniz olsun inşallah bekliyoruz, sancı çekerken hepimiz için dua ettim aklıma ne geliyorsa ☺
Biz dün taburcu olduk eve geldik, yorgunluk ve tatlı bir mutlulukla. Kızlar benim doğumdan önce bel ağrım vardı taş takmışlar gibi, gece de akıntılarım jel gibi yoğunlaşmıştı anlamamıştım. Bende bir gün öncesinden hissetmiş gibi ev temizliyi yapmıştım. Basta sancıyı yine adet sancısı çektiğim için öyle zannettim ancak sabaha karşı uyandıracak seviye geldi. Suyum başta fazla gelince anladım ve su bir anda hepsi boşalmıyor benim doğum anına kadar suyum gelmeye devam etti. 2 cm açıklık vardı ve kendi sancılarım 100leri gördü açılma hızlansın diye suni sancıda verdiler az da olsa, buralar biraz tahmin edersinki bol kasılmali sancılı geçti.Aciklik 7 cm olunca doğum başladı zaten ıkınma isteği gelince ekip müdaheleye başladı ve ikinci ikinmada oğlum geldi, drlarin yardımıyla. O an'a kadar bu bitmeyecek dedim ama o andan sonra herşeyi unutuyorsunuz.Bebek kanala benim o gün girdi, oyüzden kanaldaymis değilmiş diye dert etmeyin açıklık olduğu an bebek kanala girmiş doğuma hazır oluyormuş, düşünün ben doğum sancılarıyla uğraşırken oğlum hala kıpır kıpırdı, diyordum bu çocuk gelmek istemiyor bu nasıl kanalda diye öyle değilmiş işte. Ayrıca sezeryan kolay normal zor, normal kolay sezeryan zor diye birşey yok ikisi de başlı başına doğum süreci ve ikiside bizi tek birseye götürüyor ağrısız bir bebek bu dünyaya gelmiyor.Bu yüzden bambaşka birşey çok özel birşey bir annenin yavrusunu dünyaya getirmesi. Siz kendinizi neye hazır hissederseniz o önemli Sağlıklı sağ salim gelsinler de nasıl gelirlerse gelsinler, biz razı olduk her türlü sürece ☺

İnşallah kotu birşey değildir gece başka doktora meil yazdim benim doktor izinde olunca baska doktora yonleeriyor sabah aradi saat 10 da termin yapti inşallah kotu birşey yoktuk hala kaşıntım deval ediyor çunku

Maşallah sağlıkla büyüt bebeğini Hepimiz için hayırlısı nasılsa öyle alalım bebeklerimizi kucağımıza sağ salim

İnşallah kotu birşey değildir gece başka doktora meil yazdim benim doktor izinde olunca baska doktora yonleeriyor sabah aradi saat 10 da termin yapti inşallah kotu birşey yoktuk hala kaşıntım deval ediyor çunku
Ben doktoruma ulaşamadım canım ameliyatta muhtemelen.. gebe bi arkadaşımda da şu an aynı durum varmış bepanthol losyon sürüyorum rahatlıyorum normalde egzamaya yatkın bi cildim var benim dedi

Maşallah gözün aydın cnm
gaz için bol bol yürüyüş yap baktın olmadı lavman da yapabilirsin en azından gaz sancısı çekemezsin

Canim birara bendede el ve ayaklarda özellikle geceleri kaşinma oldu tahliller temiz cıkti kendiliginden geçti. belki seninde yedigin birseyden olmus olabilir. Sen yinede muhakkak tahlil yaptir ama icinide karartma neler atlattin sen

Maşallah gözün aydın cnm
Ameliyatın kötü geçmiş büyük geçmiş olsun eminim bebişi kucagına aldığın an herşeyi unutmussundur

Sağlıkla büyütün inşallah yürüyüş iyi gelir bolca yürü
Arkadaşın da dediği gibi bence de şikayet et yaşadıklarını kimsenin en özel anında böyle davranmaya hakkı yok. Şimdi bebisinin keyfini çıkar ama mutlaka şikayetini ilet. Sağlıkla büyüsün minnos
Oy çok güzel sağlıcakla büyüsün inşallah bebişin
Ne güzel yasamissin doğumu sağlıcakla büyüsün inşallah
Kizlar gunaydin bizde bugün prensesimizi kalp kontrolune göturüyoruz insallah problem çıkmaz. (Erken dogdugu ve insilun kullandigim icin)
Geçmiş olsun canım inşallah güzel geçer

Maşallah gözün aydın cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…