2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben kullanicam. Hem karin bolgesinin sarkmasini engelliyor hemde sezeryanda dikis bolgesi sabit kaldigi icin agriyi aciyi ciddi anlamda azaltiyor. Üclü korse aldim, basen, bel sirt kismini destekliyor. Sanirim cok kisa olmamasi iyi korsenin.
Peki korsenizin markası ne nerden aldınız acaba?

Anladım canım çok sağol. hastanede de kanama çıksaydı belki beni de göndermezdi. 2 gün sonra tekrar kontrole gitcem bakalım umarım bı daha kan gelmez. sağlıkla kucağıma alabilirim inşallah

Ben de sizin dediğiniz gibi biliyorum ama benm doktorum nst istemiyor sezeryan olacagım için mi anlamadm bana da çok mantıksız geldi sonuçta sancım da çıkabilir bakılması gerekir
Doktorların ekolleriyle ilgili sanırım bu durum, Ben de hiç nstye bağlanmadım. Hiç alttan muayene etmedi, doğum başlamadan müdahale etmeyi sevmeyiz eğer riskli bir durum yoksa diyor (kanama, su, değişik bir ağrı vs) Detaylı bir ultrason yapıyor. Sezeryan isteseydim beklenenden hafta önce alacaktı yani bu hafta
Minimum müdahale minimum ilaç

Kizlar doktor bugün bana da sezeryan tarihi verdi 12 Ağustos 38+3 te alacak ancak tansiyondan çok korkuyorum 13 14 lerde geziyorum 15 ve üstü olursa alırım dedi inşallah zamanında doğum gerçekleşir
Aynı gün doğum yapıcaz kısmetse benim tarihim de 12 ağustos. 38+3 olucak benimki de. Bende de cok ödem oldu doktorum bu yüzden riske atmayıp fazla beklemeden almak istiyor

Aynı şey bende de oldu ya. Dün bende göğüs ucumu sıktığımda 3,4 delikten sarımsı renkte süte benzer bir sıvı geldi. Sildim bir daha sıktım sonra gelmedi. Bugün tekrar deneyeyim dedim aynı şekilde tekrar süt geldi. Bende korktum erken doğumun habercisi midir diye ama hormonlardan bazen erken gelebilir dedi doktorum

Bunun için sikinti yapmayin :) cok normal bu kolostrom sikmayin sikinca erken dogumu tetikliyor

50 ml sınırmış bebek 2.300 du o yuzden 1 hafta daha bekleyelim dedi eger birden su bosalmasi olmazsa 89ml den 50 ml altina hemen dusmez dedi tabi aktif bi kaçak yoksa dedi
Benim de oyle bi sorunum yoktu cuma gidicem tekrar bakalim

Kizlar sanirim doktorum ticari davraniyor. Ayni bebek hareketleri yine cikti nst de, yani bosluk cikti, kalp tekliyormus gibi sanki ve ben hemsirelere sordum, İstanbuldaki doktoruma sordum , normal dediler. Bebek o sirada hareket ettiginde oyle oluyormus. Burdaki dr. Da bunu bana yatis sebebi gosterdi. Nasil beni boyle panik yapabilir inanamiyorum. Kimseye guvenemicek miyiz... Bu arada cok sancim cikiyor nst de ama ben bir sey hissetmiyorum. Bakalim....Allah hayirlisini versin bana ve sizlere de...

Hayirlisi olsun canim ya saglikla kavusun da gerisi ayrinti.kac kiloya iri dendi merak ettim soylemek istersen?

Benm 2. sezeryan olacagı için bende daha erken alır diyordum mesela ama beni son hafta alacak bir sıkıntı olmazsa ne kadar çok içerde kalırsa bebek için iyi diyor 1 eylül son gün 25 ağustosa gün verdi

Kızlar merhaba ben doğurdum 38+4 de. Sabah kontrolümde nst de 40larda falan düzenli sancı cıkmıştı, doktor artarsa gel dedi geldik. Sezeryan alındım bebeğim sağlıkla geldi çok şükür. Ben de ilk yürüyüşü atlattım, inş daha iyi olacaim genel anestezi oldum. ****BUNDAN SONRASINI İSTEMEYEN OKUMASİN******

Benim doğumum bekledigim gibi olmadı malesef, doktor ve anestezi ekibi beni dinlemeden geneli bastılar, spinal oldum ama acıyı hissettiğim için bağırdım, bana en son bağırma susss dediğini hatırlıyorum sevgili doktorumun, gözümü açtığımda odadaydim. Gerçekten bebek gelince canlaniyorsunuz, ağrı sizi geçiyo. Bebek için direniyorsuunz.

Evet ayni benimde.. ama dedigim gibi sicaktanda oluyor..koleztas ile birbirine cok benziyor.. bi doktorun görmesinde fayda var..
Benimki sicaktan olmadigi kesin almanyadayim oldugum bolge de cok sicak sayilmaz 2 haftadir yagmur var en fazla 20/21 derece sicaklaga ulasti 2 gundur kasinti oluyordu ana bu gece cok fazla oldu kasinan bolgeler habire degisti dun aksam 1 haslanmis yumurta yedim acaba ondan mi oldu diye de dusunmuyorum degil

Canım gözün aydın hayirli ugurlu olsun bebişin, ikinizde sagliklisiniz önemlisi bu . Sana diger konuda moral vermek isterdim ama cidden okuyunca gerildim ne aptl bi doktormuş ya. Müsait zamaninizda bence kendisi hakkinda sikayetci olun ki başka insanlarada yapamasin adam olsun.İl sağlik müdürlügüne dilekce ile ve cimere de şikayet yazisi yazabilirsiniz. Şimdi bebeginin kokusunu icine cekme vaktin ama

Normalden farkli bir besin tuketince de oluyor.. ben sabah aksam duş aliyordum baya rahatlamisti.. birde dus jeli sabun kullanmayin.. kimyasal degdirmeden dus almaya calisin.. geciyorsa alerji olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…